BTC /mp3 i jaka to piosenka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC /mp3 i jaka to piosenka

Postautor: donkeszyn » sobota, 3 sierpnia 2019, 16:20

Taka akcja...

2 BTC wgrzane w mp3 poprzez truecrypta w 2013r.
Miało być na waciki dla żonki ale notatka z około 19 znakowym hasłem poszła w piz..... tylko ta nieszczesna mp3 sie odnalazła.
Kilka razy ja kasowałem ale jak nie w chmurze to na pendrivach zawsze gdzies sie odnajdywała. Wisi mi na pulpicie od dobrego roku. I przypomina.... przypomina mi o tym zeby nie wywalac karteczek :) albo moze nie dawac zonie na waciki?
Patrze na nia codziennie i zastanawia mnie co to moze byc za piosenka na tej mp3 :)

Ja sie bardzo chetnie podziele zawartoscia tylko czy jest jakas szansa na wydobycie tej zgrzewki i odsłuchanie piosenki?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC /mp3 i jaka to piosenka

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 3 sierpnia 2019, 20:39

donkeszyn pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 16:20 Ja sie bardzo chetnie podziele zawartoscia tylko czy jest jakas szansa na wydobycie tej zgrzewki i odsłuchanie piosenki?
19-znakowe hasło? Nie ma szans. No chyba, że składało się z kilku wyrazów - wtedy możesz spróbować ataku słownikowego.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC /mp3 i jaka to piosenka

Postautor: donkeszyn » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 15:03

Słownikowym chciałem ale za duzo zmiennych, niepewnych. Nic, zostana juz tam na zawsze te 2btc.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

BTC /mp3 i jaka to piosenka

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 sierpnia 2019, 09:09

donkeszyn pisze: poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 15:03Słownikowym chciałem ale za duzo zmiennych, niepewnych. Nic, zostana juz tam na zawsze te 2btc.
Taki urok kryptowalut.

Pilnuj swoich haseł i nigdy ich nie wyrzucaj/nie zapominaj, niech to będzie nauczka na przyszłość.

Pamiętaj też, że każdy tekst zapisany na kartce możesz łatwo zaszyfrować hasłem z użyciem GPG (i przerobić np. na BASE64 aby było czytelne i łatwe do przepisania) - wtedy te ksero tej kartki możesz wszędzie porozrzucać, bez ryzyka że ktoś pozna Twoje dane.

Oczywiście hasło powinno mieć minimum 12-13 znaków, niesłownikowych. Najlepsza metoda to wymyśłić debilną fantastyczną historyjkę (im bardziej debilna tym lepiej bo łatwiej zapamiętać) - zdanie o długości 13 wyrazów. 1 litera od każdego wyrazu tworzy 13-znakowe hasło. Niesłownikowe, nie do złamania, łatwe do zapamiętania.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

BTC /mp3 i jaka to piosenka

Postautor: fervi » piątek, 9 sierpnia 2019, 21:05

donkeszyn pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 16:20 Taka akcja...

2 BTC wgrzane w mp3 poprzez truecrypta w 2013r.
Miało być na waciki dla żonki ale notatka z około 19 znakowym hasłem poszła w piz..... tylko ta nieszczesna mp3 sie odnalazła.
Kilka razy ja kasowałem ale jak nie w chmurze to na pendrivach zawsze gdzies sie odnajdywała. Wisi mi na pulpicie od dobrego roku. I przypomina.... przypomina mi o tym zeby nie wywalac karteczek :) albo moze nie dawac zonie na waciki?
Patrze na nia codziennie i zastanawia mnie co to moze byc za piosenka na tej mp3 :)

Ja sie bardzo chetnie podziele zawartoscia tylko czy jest jakas szansa na wydobycie tej zgrzewki i odsłuchanie piosenki?
To zależy, coraz szybsze są maszyny i złamanie hasła jest coraz bardziej prawdopodobne ... ale też nie za bardzo xd 19 znaków to "całkiem sporo" (pewnie za sporo). Ewentualnie kojarzysz czy były znaki specjalne? liczby? litery duże, małe?

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC /mp3 i jaka to piosenka

Postautor: FL4RE » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 21:07

@OP Musisz przypomnieć sobie zestaw znaków znaków użyty w haśle, oraz jakim algorytmem TrueCrypt zaszyfrował plik. Szanse na odzysk są, choć niewielkie to myślę, że za 20k$ warto spróbować

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości