Dotyczy Bech32 i SegWit.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: ikswodnal » piątek, 2 sierpnia 2019, 13:05

Wiem, że fee przy " wypłacie" z adresu jest liczone na podstawie "wpłat na ten adres. Przy adresach SegWit to fee jest niższe.
Stąd moje pytanie, jeżeli mam kilka/kilkanaście "wpłat" na "stary" adres BTC bez SegWit to przy "wypłacie" na adres z SegWit fee będzie wyższe (wg mnie tak) czy już niższe jak dla nowego adresu w SegWit?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: mecenas » piątek, 2 sierpnia 2019, 13:11

ikswodnal pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 13:05Stąd moje pytanie, jeżeli mam kilka/kilkanaście "wpłat" na "stary" adres BTC bez SegWit to przy "wypłacie" na adres z SegWit fee będzie wyższe (wg mnie tak) czy już niższe jak dla nowego adresu w SegWit?
Może Asystent Google będzie wiedział, on sięga na koniec internetu...
A tak na poważnie to właśnie takie pytania pojawiają się u użytkowników BTC.
Ja zamiast sobie na nie odpowiadać zwyczajnie olałem BTC.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: rav3n_pl » piątek, 2 sierpnia 2019, 13:57

@ikswodnal Nie.
Wielkość transakcji zależy najbardziej od rodzaju i ilości WEJŚĆ, więc jak masz na starych adresach to musisz zapłacić więcej, niezależnie czy wysyłasz na nowe czy stare.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: qertoip » piątek, 2 sierpnia 2019, 14:29

@ikswodnal

Jeśli wydajesz klasyczne outputy to będzie klasycznie drogo. Zyskujesz tylko 1 bajt per docelowy output (czyli łącznie ~2 bajty) dzięki zastosowaniu Bech32 jako docelowego adresu. Zaniedbywalne.

Dopiero gdy wydajesz segwitowe outputy będzie taniej. Podwójnie taniej! Bo najpierw zyskujesz twarde 23 bajty per input dzięki Bech32 a dodatkowo masz 75% discount na rozmiar podpisów. Podpisy stanowią ~60% rozmiaru transakcji, więc efektywnie płacisz ~połowę tego co po staremu.

Warto zmigrować swoje portfele na adresy Bech32 póki kosztuje to ~1 PLN!
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: ikswodnal » piątek, 2 sierpnia 2019, 14:33

Ok. Stąd jak zmusić BitBay do akceptacji adresów Bech32 z bc1 gdyż dla Electrum jest on intuicyjny.
Może jakaś ankieta wymuszająca :-)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: rav3n_pl » piątek, 2 sierpnia 2019, 14:39

Możesz zmusić Electrum do użycia kompatybilnych segwitów ("z 3") przez import ypriva
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: ikswodnal » piątek, 2 sierpnia 2019, 15:13

rav3n_pl pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 14:39zmusić Electrum do użycia kompatybilnych segwitów ("z 3") przez import ypriva
No ale tu nie chodzi o alchemików (czytaj kryptografów i informatyków wyższej półki) ale
o plebs i nam podobnych z awersją do skomplikowanych spraw.
Bech32 z bc1 jest prostsze intuicyjne niech w BitBay ruszą głowami a nie z pyskówkami na forum.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 2 sierpnia 2019, 15:24

ikswodnal pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 15:13No ale tu nie chodzi o alchemików (czytaj kryptografów i informatyków wyższej półki) ale
o plebs i nam podobnych z awersją do skomplikowanych spraw.
Jak masz awersję do skomplikowanych spraw, to zapraszam do Bitcoina BCH.

Tutaj nie znamy problemów tak skomplikowanych jak Bech czy nie Bech, SegWit czy bez Segwita.

W świecie Bitcoina(Casha) każda transakcja przechodzi natychmiast, nie kosztuje prawie nic, nikt nie może jej zatrzymać ani ocenzurować i jest gwarantowane że wejdzie do bloku niezależnie od opłaty.

Tak samo oczywiście działał Bitcoin BTC, zanim ktoś go złośliwie nie spierdolił w 2015.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: qertoip » piątek, 2 sierpnia 2019, 16:09

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 15:24Jak masz awersję do skomplikowanych spraw, to zapraszam do Bitcoina BCH
ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 15:24jest gwarantowane że wejdzie do bloku niezależnie od opłaty

Jak masz awersję do skomplikowanych spraw, zapraszam do Nano.

Tam nie ma zawracania dupy opłatami w ogóle!

Transakcje są natychmiastowe.

Nano jest super prosty, napisany od nowa na czysto, bez całego bagażu złożoności odziedziczonego po BTC.

PS Retoryka "szybciej taniej prościej" na pewno nie prowadzi do wniosku "BCH"... Dla jasności: mam w dupie Nano. Post ma na celu pokazanie kuriozalności takiej narracji przez zwolenników BCH.
Ostatnio zmieniony piątek, 2 sierpnia 2019, 16:26 przez qertoip, łącznie zmieniany 5 razy.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: ikswodnal » piątek, 2 sierpnia 2019, 16:14

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 15:24Jak masz awersję do skomplikowanych spraw, to zapraszam do Bitcoina BCH.
Znowu post mi wcięło :-(
Mnie nie musisz zapraszać do BCH - bo tam jestem :-)
Jednak ta wojna między frakcjami BTC i BCH szkodzi, opóźnia rozwiązywanie problemów
które są istotne dla obu Bitcoinów.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 2 sierpnia 2019, 20:01

qertoip pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 16:09 Jak masz awersję do skomplikowanych spraw, zapraszam do Nano.

Nano nie wywodzi się z blockchaina Satoshiego Nakamoto, nie jest Bitcoinem i nie jest oparte na PoW, do tego AirDrop LOL... jest w blisko 100% scentralizowane.

Nie ma podejścia do Bitcoin Casha.

Bitcoin Cash jest też najbardziej akceptowaną w sklepach walutą i jedyną walutą na dzień dzisiejszy, za którą można żyć - mówimy o jedzeniu i elektronice. Brakuje jeszcze tylko właściwie chemii domowej/produktów higienicznych i będzie można w 100% przeżyć za Bitcoin(Cash).

Takie były ideały Early Adopterów - żeby nigdy nie wymieniać Bitcoina na zwykłą walutę i żyć całkowicie w oparciu o krypto. Jest to jedyna droga do prawdziwej wolności i niezależności od banków.

Naturalnie nie spodziewam się, żeby takie spekulacyjne dzieci lambo jak Ty były w stanie to zrozumieć.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6373
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: maxi82 » piątek, 2 sierpnia 2019, 23:39

Proszę trzymać się tematu.. dalsze offtopy polecą w niebyt. Dla upartych czekają urlopy ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: hassejo » sobota, 3 sierpnia 2019, 00:22

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 20:01Nano nie wywodzi się z blockchaina Satoshiego Nakamoto, nie jest Bitcoinem i nie jest oparte na PoW, do tego AirDrop LOL... jest w blisko 100% scentralizowane.

Nie ma podejścia do Bitcoin Casha.
Przecież ANI TO FORUM ani TEN TEMAT nie jest o wizji blockchaina Satoshiego (bynajmniej już nie teraz, musisz to chyba zaakceptować ;) ) Forum powstało ze względu na pierwszy twór BTC, jednak czasy się zmieniają. Widać wciąż tkwisz w miejscu.
Więc tu się pojawia pytanie ?
Na cholerę Twoje wywody i próba innych przekonania do swoich racji i wyznań?

Mam wrażenie że Ty powinieneś założyć swoje forum i tam trzymać tylko zwolenników prawdziwego Bitcoina.
Jak Ci nie pasuje, że ludzie pytają o rzeczy których nie akceptujesz, to po co wywołujesz gównoburzę, zamiast przeczytać i zamknąć?

Próbujesz być takim Mojżeszem Bitcoina, jednak pamiętaj że nie wszędzie się sprawdza słowo Boskie, jednak to co widzę to zakrawa o cytat "bo moja prawda jest najprawdziwsza"

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 6 października 2018
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: eD2k » sobota, 3 sierpnia 2019, 01:09

ikswodnal pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 14:33Ok. Stąd jak zmusić BitBay do akceptacji adresów Bech32 z bc1 gdyż dla Electrum jest on intuicyjny.
Może jakaś ankieta wymuszająca
A moze zamiast ankiety wymuszajacej przejsc po prostu na gielde ktora akceptuje bc1 i tez ma PLN
https://coindeal.com/pl-pl/fees

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: Bit-els » niedziela, 4 sierpnia 2019, 07:43

@qertoip dlaczego w bech32 może być litera "l" jak i liczba "1" ?
Przecież one mogę się mylić. Dlatego właśnie w adresach klasycznych zrezygnowano z małego "l"

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: ikswodnal » niedziela, 4 sierpnia 2019, 11:10

eD2k pisze: sobota, 3 sierpnia 2019, 01:09A moze zamiast ankiety wymuszajacej przejsc po prostu na gielde ktora akceptuje bc1 i tez ma PLN
https://coindeal.com/pl-pl/fees
Oczywiście i zamierzam przejść na tą giełdę jeżeli BitBay dalej będzie stawiał na krojenie traderów, graczy czy spekulantów (obojętnie jak to nazwać) a nie na podstawowe zadanie na jakie wskazuje nazwa giełda. Jedyne co mnie powstrzymuje to projekt który kończę i uciążliwy proces weryfikacji (dotyczy wszystkich giełd).
Inny wniosek - Problemy z trzema adresami w BTC powodują iż poznawanie kryptowalut, pierwsze operacje z portfelami na komputer, smartfon czy portfel papierowy należy zaczynać na operacjach z Bitcoin Cash. Jest to też tańsze (fee) i absorbuje mniejszą wartość wrażoną nominalnie w PLN.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dotyczy Bech32 i SegWit.

Postautor: qertoip » niedziela, 4 sierpnia 2019, 12:34

Bit-els pisze: niedziela, 4 sierpnia 2019, 07:43@qertoip dlaczego w bech32 może być litera "l" jak i liczba "1" ?
Przecież one mogę się mylić.

Fajne pytanie!

Jedynka jest dokładnie jedna w każdym adresie Bech32. Służy ona jako separator "human readable part" i "data part".

Dalej w data part jedynka jest już nielegalna, dlatego to nie jest problemem.

Jeśli w data part ktoś wpisze jedynkę to otrzyma jednoznaczny i przyjazny komunikat. Nie ma możliwości, żeby to było poprawnym adresem. Dlatego to nie jest problemem.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości