"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Aktualnie Dash na Coinmarketcap zajmuje 184 miejsce. Czy do końca Q2 2024 Dash wejdzie do top125?

Czas głosowania minie piątek, 31 maja 2024, 12:30

TAK
1
50%
NIE
1
50%
 
Liczba głosów: 2
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » czwartek, 1 sierpnia 2019, 22:39

Bit-els pisze: czwartek, 1 sierpnia 2019, 22:30Gadacie o upadku projektu, dasha, jak ludzie jesienia 2011 o btc. Zniechecenie, cena żałosna, to już się nie podniesie.

zacytuj gdzie tak powiedziałem?
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » czwartek, 1 sierpnia 2019, 22:40

taki macie ton od jakiegoś czasu

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » czwartek, 1 sierpnia 2019, 22:44

stwierdzamy fakty. Jak będzie euforia to będziemy je inaczej stwierdzać. Ja nigdy bym nie zamienił dasha na Ripple czy binanceCoin mimo że są Top jesli chodzi o kapitalizację.
Bardziej przewijało sie pytanie o bana za anona i w zwiazku z tym był markotny ton ale już się wyjasniło. Teraz logo dash jest tuz przy logu FBI i projekt jest git.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » czwartek, 1 sierpnia 2019, 22:47

Teraz logo dash jest tuz przy logu FBI i projekt jest git.


w ustach starego kryptousera brzmi to co najmniej dwuznacznie ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 1 sierpnia 2019, 22:55

Kurde czy tu też robi się sekta Dash (a la gang ze slumsów Lisk) i nie można krytycznie podejść? :roll:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » czwartek, 1 sierpnia 2019, 22:56

@Bit-els znasz moje poglądy, więc wiesz jednoznacznie co o tym myślę.
Ale świat nie jest prosty a deweloperzy chcą aby ich praca wieloletnia nie poszła na marne, rozumiem ten ruch, zresztą też mam dashe, ewentualny delisting wyzerowałby dasha. Jest tez refleksja , kiedyś obawialiśmy sie w ogóle bana na kryptowaluty ale zaadoptowano je, jest scoring , potem może będzie obowiazek imiennej rejestracji adresu ... "jest git"
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » czwartek, 1 sierpnia 2019, 23:31

@koparki
Obowiązek imiennej rejestracji adresu masz na niemal każdej giełdzie obecnie. A prym w tym wiedzie "land of free". Smutna rzeczywistość nam się zrobiła. To pokłosie fascynacji kursem i budowania marzeń o bogactwie, wykorzystane przez system finansowy.
Też stwierdzam fakty a nie prezentuję sekciarskie podejście ;).

Trafne spostrzeżenia @akos

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » piątek, 2 sierpnia 2019, 00:25

Również uważam ze przesadzacie z parą alt/btc - coraz więcej par pojawia się w stosunku do dolara (alt/USD) i coraz większa na nich głębokość. Para alt btc będzie imho systematycznie marginalizowana, ale utrzyma się na jakimś poziomie dominacji

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
Zgadzam się tez bitelsem ze niektórzy są zrezygnowani i w apokaliptycznym tonie tak jak ty koparki

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
@Wymazywanie no chyba nie bardzo - zwłaszcza ze dyskutują tu stali kilkuletni bywalcy xd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 sierpnia 2019, 00:30

Po prostu jeśli ktoś ma cel "pomnażać BTC" to pary alty/btc sa dla niego kluczowe, jeśli ktoś chce pomnażać fiaty, to pary alty/$ czy tam /stablecoiny. Ja jestem dużym fanem par alty/fiaty bo mój cel to pomnażanie fiatów. Też oczywiście patrzę i analizuję pary alty/btc ale są dla mnie one wtórne. Oczywiście doskonale pokazują stosunek altów do BTC, ostatnio, od pęknięcia 2017 mocna dominacje BTC. To oczywiście pokłosie ostrej bańki w 2017 na altach, musiała być adekwatna reakcja spadkowa. Ten temat poruszałem dziś tu i tu jakby kogoś interesowało.

Ps. Dasha niezmiennie lubię, mam go rzadko ale lubię. Muszę jednak przyznać, że za mało wiem o jego technologii, użyciu. Z walletem XMR sporo siedziałem, z walletem Dasha niestety nie. Wypada nadrobić :!:

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
miso20 pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 00:25no chyba nie bardzo - zwłaszcza ze dyskutują tu stali kilkuletni bywalcy xd
I dobrze, Dash jest na forum nieco ekskluzywny, nie potrzebuje naganiania Koniecznych z yt ani gangu uśredniaczy do 0 co poznali crypto na niedługo przed ATH w 2017.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » piątek, 2 sierpnia 2019, 00:40

@Wymazywanie polecam koniecznie nadrobić wallet dash - blockchain wazy pare GB, a portfel synchronizuje się bardzo szybko. ( u mnie chyba 2h). Mowa o pełnym portfelu

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
A przyjemność korzystania świetna - tak jak pisał wcześniej bitels jak wysyłanie smsow :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 sierpnia 2019, 00:45

@miso20 Hehe, ja mam SSD na którym trzymam pełny chain ETH (!) i BCH - tak do połowy 2018 się tak bawiłem, obecnie wolę Nano bo ze smart contractów nic nie korzystam od dawna... Taki ze mnie masochista (zwłaszcza ściganie ETH przez Mista to było chore). Ja uwielbiam wallety. Uwielbiam wysyłanie monet, to dla magia taka sama jak była w 2013. Zaraz zasysam pełnego Dasha. Tylko ile zajmuje blockchain? Bo jak pow. 10GB to wolę na dysku zewnętrznym niż kompie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » piątek, 2 sierpnia 2019, 00:54

tak , nie widziałem żadnego pełnego blockchaina aby się synchronizował szybciej niz dash. Ale pełny portfel potrzebujesz wyłacznie do potestowania privatesend, lepiej nie używaj bo system scoringowy Cię napiętnuje 8-) starczy Ci zwykły electrum

Dodano po 55 sekundach:
@Wymazywanie o ile pamietam 18gb
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Wymazywanie » piątek, 2 sierpnia 2019, 00:58

koparki pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 00:54system scoringowy
WTF? Szpieg w portfelu? To jakieś jajca.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » piątek, 2 sierpnia 2019, 01:01

---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: splawik21 » piątek, 2 sierpnia 2019, 04:37

@Wymazywanie ściągnie dashcore i się zakocha :D
7.5 GB kochania.
Zatem upojnego wieczorka 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » piątek, 2 sierpnia 2019, 08:13

Wymazywanie pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 00:30Po prostu jeśli ktoś ma cel "pomnażać BTC" to pary alty/btc sa dla niego kluczowe, jeśli ktoś chce pomnażać fiaty, to pary alty/$ czy tam /stablecoiny. Ja jestem dużym fanem par alty/fiaty bo mój cel to pomnażanie fiatów.

Para DASH/BTC nie musi służyć do pomnażania BTC, może przecież służyć do pomnażania DASH.

Dla mnie jest o tyle ważna, że jakiś czas temu postanowiłem wymienić resztę BTC właśnie na DASH.
Więc obserwuję sobie tę parę i skoro DASH dołuje do BTC to nadszedł właściwy czas. Dlatego nie promuję "apokaliptycznych" nastrojów a jedynie sygnalizuję fakty, które w moim akurat przypadku są miłe dla oka i wpisują się w mój plan alokacji BTC --> DASH. Jeśli ktoś odbiera to jako narzekanie na cenę, to dał się złapać własnej interpretacji zdarzeń.

Wymazywanie pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 00:30Dash jest na forum nieco ekskluzywny, nie potrzebuje naganiania Koniecznych z yt ani gangu uśredniaczy do 0 co poznali crypto na niedługo przed ATH w 2017.

Zacząłem wymieniać ostatnie moje udziały w BTC na DASHa od 0.026
Teraz mamy 0.0102 i nadal to robię... nie żałuję, że rozłożyłem alokację w czasie, czułem, że mogą być kłopoty i zdecydowałem się rozłożyć ten proces na raty, ustawiłem drabinkę zleceń i wstawiłem ją poniżej podłogi...
Zlecenia mam ustawione w dół do 0.0024, czy to już to przysłowiowe "zero"?

Nie widzę problemu w uśrednianiu w dół silnego fundamentalnie aktywa. (Jednocześnie nie polecam, nie promuję, nie namawiam!)
Oczywiście to nie jest jedyna metoda jaką stosuję, nie jedyne aktywo, nie jedyny rynek i nie żadna ideologia uśredniania do zera. Po prostu w tym konkretnym przypadku i konkretnie ja wybrałem taki sposób alokacji. Co będzie jak kurs spadnie poniżej 0.0024? Nie wiem, może skończy się świat? ;)

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
koparki pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 00:54nie widziałem żadnego pełnego blockchaina aby się synchronizował szybciej niz dash.
Odnoszę takie samo wrażenie.

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
__kot__ pisze: czwartek, 1 sierpnia 2019, 23:31Obowiązek imiennej rejestracji adresu masz na niemal każdej giełdzie obecnie. A prym w tym wiedzie "land of free". Smutna rzeczywistość nam się zrobiła.
Tragiczna. Czekamy na spowiedź z tożsamości przed bitomatem.

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
miso20 pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 00:25Zgadzam się tez bitelsem ze niektórzy są zrezygnowani i w apokaliptycznym tonie tak jak ty koparki
Mam nadzieję, że "apokaliptyczny ton" udzieli się szerzej, ktoś musi naganiać przecież na spadki... ;)

Dodano po 52 sekundach:
Wymazywanie pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 00:30Dasha niezmiennie lubię, mam go rzadko ale lubię. Muszę jednak przyznać, że za mało wiem o jego technologii, użyciu.
Uważaj z zaglądaniem do technologii DASH! Bo staniesz się jeszcze hodlerem i zaczniesz uśredniać... :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » piątek, 2 sierpnia 2019, 08:55

mecenas pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 08:13 miso20 pisze: ↑ piątek, 2 sierpnia 2019, 00:25
Zgadzam się tez bitelsem ze niektórzy są zrezygnowani i w apokaliptycznym tonie tak jak ty koparki
Mam nadzieję, że "apokaliptyczny ton" udzieli się szerzej, ktoś musi naganiać przecież na spadki...

nie będe dyskutował nad interpretacja tego co wg Was miałem na mysli. Nigdzie nie napisałem o upadku, opisyywałem stan faktyczny i dociekałem kwestii delistingu w zwiazku z łatką anona, która wywodzi się z Japonii. poruszana była kwestia , że giełda dyskontuje informacje.
Jestem chyba jednym z najwiekszych naganiaczy Dasha przez lata jego istnienia. Jednak nie jestem fanboyem, znam wiele innych projektów. Porównując je wszystkie widzę szansę dla Dash. Wczoraj dla odmiany przesunąłem btc z portfela na giełdę i to był kontrast w doświadczeniu (znów zapchana sieć). Ale też bawiłem się sporo IOST-em(to tylko przykład) , genialny sposób na decentralizację w ramach specyficznego POS, tam InstantSend jest jako jedyna "opcja" - daję to jako przykład że rozwój tej dziedziny jest spektakularny i raczej wyglada na to,że przyszła moneta nie będzie miała wyłącznie funkcji płatności ale także funkcjonalność inteligentnych kontraktów. Obecnie paradygmat jest taki że są to monety bo to przyzwyczajenie z monet i banknotów z reala ale ja widzę że dominacja monet bez funkcji smartkontaktów to faza przejściowa, która będzie trwała jeszcze jakis czas ale się skończy.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » piątek, 2 sierpnia 2019, 09:00

koparki pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 08:55widzę że dominacja monet bez funkcji smartkontaktów to faza przejściowa, która będzie trwała jeszcze jakis czas ale się skończy.
Niekoniecznie.
Ja uważam, że tylko proste i tanie rozwiązania przetrwają jako sensowne, używane i powszechnie zaadoptowane. Te wszystkie LN, warstwy na warstwie warstwą przepychane, kontrakty, umowy, małym drukiem gwiazdki... to wszystko zostanie odrzucone przez ludzi, ponieważ ludzie produkują i wymieniają dobra między sobą w dość już pokomplikowanym świecie.

Oczywiście smartkontrakty będą równolegle działać - ale w warstwach niewidocznych i na specjalizowanych łańcuchach podpiętych do obiegu gospodarczego.

Dlatego takie krypto jak DASH, BCH, NANO mają szansę ze względu na przyjazną filozofię działania i prostotę niemal piękną.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » piątek, 2 sierpnia 2019, 09:14

mecenas pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 09:00na specjalizowanych łańcuchach podpiętych do obiegu gospodarczego

no własnie przewiduje że nie będzie zadnych wyspecjalizowanych łańcuchów do tego i osobnych do płacenia. Przecież IOST(to jest wyłącznie przykład) zdecydowanie może być wyłącznie prostą monetą w przyszłym gigantycznym ekosystemie dapps-ów. Obecne portale www moga być kiedys dappsami - wszystko się zmieni niewyobrażalnie o ile obecy kurs rozwoju się nie zmieni.
Jednak w nadchodzacej dekadzie faktycznie będzie obfitość róznych opcji i rozwiązań aż się to wszystko samo ureguluje na zasadzie ewolucji i na zasadzie woli lanserów z fb i googla i itp
---

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » piątek, 2 sierpnia 2019, 10:10

koparki pisze: piątek, 2 sierpnia 2019, 08:55 Nigdzie nie napisałem o upadku
koparki pisze: środa, 31 lipca 2019, 10:47 baaardzo słabo dash , obroty na dash też mikroskopijne choć na bitfinex był niedawno wielki zrzut 4000dash aby kupić w zamian btc.
BCH zajął pozycję popularności którą kilka lat temu miał dash.
Zabójcze dla dasha jest wyssanie połowy bazy monetarnej w masternody - to ma bardzo zły wpływ na płynność (łatwo o ciężką cegłę wywaloną na płytki rynek), zwłaszcza przy obecnej kapitalizacji dasha. Zła płynność ma z kolei wpływ na adopcję.
Do tego od jakiegoś czasu ciągle mówisz o delistingu DASHA i że będzie to dla niego dramat. Mówisz, że piszesz o faktach, a dla mnie wygląda to bardziej na twoją subiektywną opinie, przykładowo:
1.uważam, że dash baaaardzo dobrze,
2. BCH w zasadzie przejął schedę po BTC, więc chyba ciężko oczekiwać, że DASH miałby go teraz wyprzedzić,
3. wyssanie monet również jest dobre, bo to znaczy, że rośnie nam liczba masternodów

To moje subiektywne zdanie, a nie fakty i każdy może napisać tu coś innego. Jednakże faktem jest już, że DASH wprowadził unikalne rozwiązanie ataku 51% jako jedyna moneta (a w każdym razie jedna z pierwszych, aż tak nie śledzę)

To brzmi jak apokalipsa dlatego nie dziw się, że interpretujemy te słowa w taki sposób. Jeżeli uważasz przeciwnie to mógłbyś to wyjaśnić lepiej, choć mam wrażenie, że odkąd FBI jest obok Dasha to zmieniłeś trochę podejście. I słusznie, bo to jednak nie lada co :D

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości