KNF oskarża prof. Krzysztofa Piecha o "pomówienie". Absurd to mało powiedziane!

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

KNF oskarża prof. Krzysztofa Piecha o "pomówienie". Absurd to mało powiedziane!

Postautor: qertoip » wtorek, 30 lipca 2019, 12:45

Zamiast likwidować piramidy finansowe, KNF poświęci swoje zasoby na walkę prawną z prof. Krzysztofem Piechem (@KrzysztofPiech).

Prof. Krzysztof Piech jest jedną z najbardziej zasłużonych dla kryptowalut osób w Polsce. Ma na swoim koncie niezliczoną liczbę wykładów i wystąpień publicznych, w których zawsze stawał po stronie użytkowników kryptowalut i firm z branży kryptowalut. Działał też (bezpłatnie jako ekspert) w Ministerstwie Cyfryzacji za czasów minister Streżyńskiej.

KNF formalnie oskarża profesora o "pomówienie" w związku ze sprawą Bitmarketu.

Pomijając absurdalność tych zarzutów, to jest zupełne wypaczenie roli nadzorcy - walka z indywidualnymi obywatelami za wyrażanie opinii o jakości nadzoru.

Nie wiem co konkretnego możemy zrobić, żeby pomóc. Może ktoś ma pomysł?

Źródło:



We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

KNF oskarża prof. Krzysztofa Piecha o "pomówienie". Absurd to mało powiedziane!

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 30 lipca 2019, 13:45

Generalnie sytuacja absurdalna, bo powołują się na korespondencję której nie ma upublicznionej.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KNF oskarża prof. Krzysztofa Piecha o "pomówienie". Absurd to mało powiedziane!

Postautor: perlon » środa, 31 lipca 2019, 14:55

Co do groźby procesu o pomówienie to absurd. Co do występowania do KNF'u o interwencję lub zarzut współodpowiedzialności to drugi absurd. Dopóki Ustawodawca ustawą nie ureguluje rynku kryptowalut i nie nada KNF'owi stosownych uprawnień żaden z urzędników nic nie zrobi bo nie ma takich uprawnień. Trudno więc mówić o współodpowiedzialności za straty uczestników giełdy a tym bardziej czyjejś śmierci. KNF nie ma inicjatywy ustawodawczej. Wszelkie prośby o regulację rynku powinny być kierowane do posłów.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

KNF oskarża prof. Krzysztofa Piecha o "pomówienie". Absurd to mało powiedziane!

Postautor: qertoip » środa, 31 lipca 2019, 23:09

perlon pisze: środa, 31 lipca 2019, 14:55Dopóki Ustawodawca ustawą nie ureguluje rynku kryptowalut i nie nada KNF'owi stosownych uprawnień żaden z urzędników nic nie zrobi bo nie ma takich uprawnień.
Nie przeszkodziło im to jednak zorganizować tej nagonki: https://uwazajnakryptowaluty.pl/

Nie przeszkodziło im również "wygnać" biznesów kryptowalutowych z Polski.

(Ja z zasady jestem przeciwny regulacjom państwowym i niekoniecznie zgadzam się we wszystkim z profesorem Piechem; z mojego punktu widzenia chodzi o jakikolwiek mechanizm umożliwiający giełdom i kantorom legalne działanie w Polsce z dostępem do systemu bankowego; ja osobiście nie oczekuję od KNF zapewnienia bezpieczeństwa giełdom tylko raczej żeby się odp*******li i 1) nie zmuszali banków do wypowiadania rachunków giełdom i 2) nikogo do prokuratury nie ciągali).
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KNF oskarża prof. Krzysztofa Piecha o "pomówienie". Absurd to mało powiedziane!

Postautor: Lechu » czwartek, 1 sierpnia 2019, 12:48

To jakaś kompletna abstrakcja. IQ Partners zdaje się jest podmiotem giełdowym a ten w świetle prawa podlega kontroli KNF jeśli jestem w błędzie to poprawcie. Skoro nabyli bitmarket nawet jako inwestycję w ciemno to kontynuacja zdaje się oczywista.

Czemu KNF inne podmioty wrzucał na listę ostrzeżeń a bm akurat nie? Przecież działali w PL? Tylko bez wykrętów o strukturze właścicielskiej. Uczmy się od Japonii gdzie sprawa Goxa jest prowadzona przynajmniej w sposób profesjoalny a klienci z całego świata traktowani z powagą.

Tak trzymaj Krzysztof.

Smutny wniosek jest taki, że nikomu nie zależy na tym, żeby Polska była potęgą blockchain. Dawno powinniśmy nią być.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KNF oskarża prof. Krzysztofa Piecha o "pomówienie". Absurd to mało powiedziane!

Postautor: mecenas » piątek, 2 sierpnia 2019, 09:36

:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KNF oskarża prof. Krzysztofa Piecha o "pomówienie". Absurd to mało powiedziane!

Postautor: Lechu » piątek, 2 sierpnia 2019, 12:08



Live właśnie leci z Krzyśkiem.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KNF oskarża prof. Krzysztofa Piecha o "pomówienie". Absurd to mało powiedziane!

Postautor: walec51 » czwartek, 8 sierpnia 2019, 22:29

Żadne regulacje prawne nie zabezpieczą zcentralizowanych giełd przed tym co się stało z Bitmarketem. Piechowi się wydaje że można to uregulować jak GPW, więc chyba nie rozumie czym różni się trzymanie środków klientów na blockchain od trzymania ich na kontach bankowych. Wystarczy jeden błąd lub złe intencje kogokolwiek co ma dostęp do kluczy prywatnych giełdy żeby wyprowadzić lub zablokować przypisane to nich środki. I nigdy nie ustalicie kto to zrobił jeżeli wyprowadzający wie co robi. A co jak klucze prywatne będzie miał tylko prezes? To giełda padnie wraz z śmiercią prezesa jak to było w przypadku Quadriga...

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KNF oskarża prof. Krzysztofa Piecha o "pomówienie". Absurd to mało powiedziane!

Postautor: ikswodnal » czwartek, 8 sierpnia 2019, 22:40

walec51 pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 22:29 A co jak klucze prywatne będzie miał tylko prezes? To giełda padnie wraz z śmiercią prezesa jak to było w przypadku
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale przecież jest rozwiązanie - multipodpis.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 15 stycznia 2014
Reputacja: 130
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

KNF oskarża prof. Krzysztofa Piecha o "pomówienie". Absurd to mało powiedziane!

Postautor: KrzysztofPiech » poniedziałek, 9 marca 2020, 11:01

walec51 pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 22:29Piechowi się wydaje że można to uregulować jak GPW, więc chyba nie rozumie czym różni się trzymanie środków klientów na blockchain od trzymania ich na kontach bankowych.

Wiem, czym to się różni. Na tradycyjnych giełdach jestem od 25 lat, na kryptowalutowych - od 6.
W 2014 r. przygotowałem, razem z kilkoma zresztą osobami z Forum, "Minimalne Standardy bezpieczeństwa giełd kryptowalutowych", a później - zresztą również z KNF - pracowaliśmy nad Kanonem Dobrych Praktyk.
Przed kradzieżą kluczy z giełdy trudno się uchronić. Ale nie to było przyczyną problemów Bitmarketu.
Sprawa nadal jest w tomu. W środę mam nagranie dla Superwizjera TVN na ten temat.

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 35 gości