BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: rav3n_pl » sobota, 27 lipca 2019, 14:59

W cale nie tak niewątpliwie.
Równie dobrze mogło być tak, jak opisał Sylwester w TJS: za BTC ludzi utrzymywali "płynność" a że kurs rośnie - dziura też rosła. Aż pękło.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: adiqq » sobota, 27 lipca 2019, 16:45

Nie chcę się czepiać, ale
prostyler pisze: sobota, 27 lipca 2019, 14:24Normalnie homonto i orac wami pole, do niczego innego sie nie nadajecie.

2 błędy w 1 wyrazie, to też trzeba potrafić - prawidłowa forma to "chomąto"
I nie czepiał bym się, gdyby nie fakt, że edytor podkreśla te słowo jako błąd :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: hassejo » sobota, 27 lipca 2019, 22:46

Dziś czytając sobie różne artykuły różnych źródeł na temat śmierci Pana Tobiasza, zauważyłem że nastroje na Facebook są jednoznaczne i wręcz nasiąknięte złością/agresją/nienawiścią.
Był zamieszany i nie wiedział jak z tego wyjść pod presją - tak w skrócie można to opowiedzieć.

Wydaje mi się że forum (admin) powinien chwilowo wprowadzić ankietę dla nowych userów, aby podali źródło znalezienia forum... bo jak Ci wszyscy debile z FB przyjdą, to nawet moderacja może nie podołać... :|

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: zomos2 » niedziela, 28 lipca 2019, 22:53

@hassejo Ojej... "wszyscy debile z FB"... Ojej... kiedy ani hack ani jakaś wtopa finansowa, zapomnienie kluczy tylko BEZCZELNA KRADZIEŻ w sposób bezczelniejszy niż w MtGox i to jeszcze z manewrowaniem w około firmy giełdowej że niby wszystko jest cacy z giełdą. To kto tu jest debilem i ociepla wizerunek ? Chłopa nie ma i z naszego punktu widzenia(wszelkich poszkodowanych) jedną winę za to ponosi prokuratura i służby które mając gościa w kraju, na widelcu, u SIEBIE W MIEŚCIE przez 3 tygodnie go nawet nie przesłuchały nie mówiąc o zatrzymaniu i zabezpieczeniu śladów... Poza tym że zmarł nie ma co go żałować ani od razu obwiniać póki NIE JEST SPRAWA WYJAŚNIONA. A jego śmierć wygląda to na pranie brudów i granie na emocjach a nie faktami z okazji zniknięcia 100mln.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 29 lipca 2019, 10:25

hassejo pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:46bo jak Ci wszyscy debile z FB przyjdą, to nawet moderacja może nie podołać...
Ta jasne, bo macie poziom i to całe forum też ma poziom jak cholera. Możecie sobie dalej pitu pitu, wcześniej był hejt na Niemiro i pogróżki, teraz jest udawane współczucie i brednie typu, że dopiero sprawa jest poważna.

Wasze środki nie były, nie są i nigdy nie będą bezpieczne.

Jeżeli ktoś uważa odwrotnie, tzn. nawija Wam makaron na uszy. "oburzenie" będzie stopniowo maleć aż zapomnicie o wszystkim. Hakerzy przejęli kolejne miliony. Taki to uczciwy rynek i cała ta infrastruktura wokół.

Dramatów wywołanych przez złodziei i naganiaczy jest całe multum. Ktoś kto promuje trejding na publicznym yt i ostatnio również tu jest dla mnie albo naiwniakiem, tudzież zerem - jeżeli czerpie z tego jeszcze profity poprzez IB. Aż oczy pieką. Jasne, oburzajcie się sobie, że niby się czepiam.
zomos2 pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 22:53winę za to ponosi prokuratura
W wątku obok na BitBay wielki lament, że giełda musi się podporządkować pod kolejne regulacje. Nie wyleczycie się z tego nigdy, bo nie taka miała być idea kryptowalut. Jedno stoi w sprzeczności z drugim.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 29 lipca 2019, 10:54

amneziahaze pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 10:25wątku obok na BitBay wielki lament, że giełda musi się podporządkować pod kolejne regulacje. Nie wyleczycie się z tego nigdy, bo nie taka miała być idea kryptowalut.
Zdefiniował to Shadow w wpowiedzi viewtopic.php?f=16&t=32620

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 10 czerwca 2019
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: prolek » poniedziałek, 29 lipca 2019, 12:49

@ikswodnal nie dość, że nic nie mogą to jeszcze regulacje nałożą dodatkowe, a co,niech żyje się lepiej :)

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:06

prolek pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 12:49nie dość, że nic nie mogą to jeszcze regulacje nałożą dodatkowe
To świadczy że gonią w piętkę. W Anglii na przełomie XVIII/XIX wieków przed pociągami a potem samochodami życzono sobie regulacji by człowiek z lampą biegał ostrzegając.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:07

prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 12:34Czyli sluzby nie moga zrobic nic, uzytkownicy nic, stowarzyszenie nic, ktos wyzej nawet nie spojrzy na sprawe, Taaa Daaaa, walek udany, gramy dalej!
A co mógłbyś zrobić gdyby zniknęły kryptowaluty z Twojego adresu/walleta?

Różnica jedynie taka, że są w stanie namierzyć uczestników giełdy i adresy poprzez regulacje.

Wielcy znawcy również stąd oburzają się, jeżeli Craig mówi, że Bitcoin poszedł w złym kierunku, tj. w kierunku hackerów, darkwebu, terroryzmu, silkroad itd. Do tego promowanie trejdingu, gdzie większość przegrywa i washtraiding na giełdach, dodruk usdt etc.

Kryptowaluty to przedsięwzięcie bardzo wysokiego ryzyka, mimo możliwych dużych zwrotów z poniesionego ryzyka, możliwe duże straty, tym bardziej jeżeli przybywa tylu niedoświadczonych, zaś sposobów na hack [śmiem twierdzić, że kontrolowany, bo któryś z rzędu widzę podobne sytuacje w podobnym timingu]jest już tyle, że również i mi się nie śni co jeszcze zobaczę nowego, a sztuczek już trochę widziałem.

Także hipokryzją jest twierdzić inaczej, a to wlasnie sie odbywa na portalach spolecznosciowych, więc to mozna uznac jako informacyjny scam, kradziez, oszustwo.

Powinni to naprawdę poddać silnej regulacji, skoro stanowi takie zagrożenie, zresztą wystarczy zobaczyć cały ten wysyp oszustów i naciągaczy od ostatniej bańki. Ja nie mam złudzeń i trąbie o tym od prawie 2 lat, jednak wiadomo - herezje jakieś, więc olać i zgnoić - niewiarygodne brednie. Show must go on.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: kajetan » poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:34

amneziahaze pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:07Powinni to naprawdę poddać silnej regulacji, skoro stanowi takie zagrożenie, zresztą wystarczy zobaczyć cały ten wysyp oszustów i naciągaczy od ostatniej bańki.
A regulacja coś realnie zmienia? Czy przez to że KNF reguluje rynek finansowy zmniejszyła się liczba oszustw finansowych?

Jeśli już to zmieniłby fundusz gwarancyjny, giełdy mogłyby coś takiego założyć nawet i bez ustaw i sobie wzajmemnie kontrolować finanse, na razie Binance założył na swoje potrzeby SAFU Fund i to chyba wszystko. Jest bankowy fundusz gwaranycjny, ubezpieczeniowy fundusz gwaranycjny, turystyczny fundusz gwaranycjny, ma być deweloperski fundusz gwaranycjny, czemu nie kryptowalutowy?

Nawet niektóre izby gospodarcze same coś takiego organizują, np. IRGiT, choć w Polsce po wymieceniu giełd krypto w niebyt lub za granicę już na to za późno.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:40

kajetan pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:34A regulacja coś realnie zmienia? Czy przez to że KNF reguluje rynek finansowy zmniejszyła się liczba oszustw finansowych?
Złodziej każe złodzieja - leszcz płaci, machina działa.

Nigdzie nie napisałem, że jest normalnie i że uczciwa praca czy nawet zdolności w trejdingu się dzisiaj liczą bardziej od oszustw na masową skalę. Z wielkim żalem to piszę, mając świadomość w czym biorę udział i nie jest mi łatwo, bo zazwyczaj kończy się krytyką.

Państwo wlepia kary, istnieje esma, są różnego typu zabiegi by stworzyć iluzję bezpieczeństwa, ale w obu przypadkach najwięcej traci Kowalski, mimo to jest nieco bardziej jawne kto kogo okrada w rzeczywistości.

5 lat temu była inna rzeczywistość, 10 lat temu była inna rzeczywistość. Zmieniają się tylko proporcje, moim zdaniem idzie to wszystko w złym kierunku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 29 lipca 2019, 14:00

Dodam, że "konstruktorzy" stojący za hardwarem sprzętowym, oprogramowaniem antywirusowym czy wirtualnymi portfelami też będą rozkładać ręce, nawet jeżeli ich zamierzenia są z założenia uczciwe i tego też nie możesz do końca zweryfikować.
Spoiler:
Dodano po 8 minutach 2 sekundach:
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:48Ale nie zniknely, zniknely z gieldy i to jeszcze w sposob w jaki wola o pomste do nieba.
Nie skupiaj się tylko na jednej giełdzie tylko ogólną całość prześledź. Zresztą BM się sypał od dawna.
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:48Przeczytaj moje poprzednie posty - tam tlumacze dlaczego wieksze pretencje mam do panstwa i idiotycznych przepisow (ktore chca nalozyc monopol na krypto) niz do BM.
Czytałem cały wątek.
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:48No oczywiscie ilosc namierzonych hackerow jest porowna z iloscia ludzi, ktorych wypycha sie w szemrane towarzystwo ze spolkami na szeszelach.
Clue tego co piszę jest dowód, że jest kupa z każdej strony gdzie nie popatrzeć, dlatego to lipa zwłaszcza dla nowych ludzi, więc NIE. Strasznie tego żałuję, ale staram się być realistą.
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:48Amnezja z takim prawe WSZYSTKO jest przedwsiezieciem o podwyzszonym ryzyku. Po zblokwaniu rachunku na 3 miesiace pod byle pozorem - tutaj nikt przytomny firmy nie powinien miec. Osoby fizyczne odpowiadajace caly swoim majatkiem to ryzyko wieksze niz krypto - a zobacz ile osob operuje. "bo to sa debile!"
Ta, ja dużo korzystałem z BM do 2018. I teraz co... nie wiadomo co z całą bazą danych nawet. Bo brak regulacji m.in. A odnośnie poziomu ryzyka to to jest niestety nieprawda. Ryzyko ponosisz różnego typu zależnie od miejsca, sposobów i sytuacji.
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:48Placmy podatki jak niewolnicy na pewno bedzie lepiej :)
Po dłuższym namyślę wolę płacić zweryfikowanemu targetowi, aniżeli kosmitom. Zawsze możesz spalić DO i koczować na galapagos. Tam przecież nie ma podatków.
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:48Jakos w tym darknecie moge zamowic cos spod twojego nicka i o dziwo nikt nikogo nie rucha w kakao. To w dark necie bez regulacji wszystko smiga do poki panstwo prawa ze swoimi durnymi przepisami nie psuje rynku?
W Darknecie możesz m.in. zamówić swoje własne dane ze shackowanej giełdy. No nie wiem czy jest czego bronić. Moim zdaniem zdecydowanie NIE.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 29 lipca 2019, 15:28

Spoiler:
@prostyler Wszystko raczej pełna zgoda i rozumiem i myślę tak samo, ale wolności nie ma, a decyzje podjęte zostaną przez mniejszość w pozornej większości, zatem ten sposób myślenia może się nie sprawdzić, choć moim zdaniem powinien. :)
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 14:42 To WPIERW dane sa zbierane w "legalny" sposob a potem trafiaja do darknetu (ciekawe jak, jak sa niby bezpieczne i RODO nad tym czuwa) a nie odwrotnie.
Ok. Internet ewoluuje w chujowym kierunku tak w skrócie. Każda aktywność w necie bez maskowania się może być potencjalnie phishing'owana, obserwowana i tak się moim zdaniem dzieje również na forum. Zabezpieczysz różne furtki, wydaje się że wszystko ok, ale tych furtek jest coraz więcej.

Dlatego po głębszym przemyśleniu różnych aspektów przez trochę lat, wysnuwam taki wniosek - dlaczego regulowałbym to na maksa.

Na szczęście istnieje mimo wszystko Galapagos. Tylko tam chyba szybciej się umiera.
Spoiler:
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 15:44Taki system sie nie sprawdzi, bo ja tez moge robic waly. Ty tez bedziesz robil waly, w ten sposob kazdy oszukuje kazdego. Jak przymusisz ludzi oszukiwac (co juz jest bliskie, na razie ludzie sie tylko ucza i notuja), to zobaczymy jak pieknie sie bedzie zylo.
No. Mam wrażenie, że to się naprawdę dzieje. A krypto paradoksalnie przed tym nie bronią, niestety.
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 15:44I nie istnieje zadne galapagos inne bo aby tam sie dostac pan musi wyrazic zgode.
Nie ma ucieczki. Można zgrywać niepoczytalnego, bez tożsamości, chyba się jednak nie odważę, bo jeszcze ciężej.
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 15:44Zrozum , ze ja co miesiac oddajesz 80% zarobku to ty juz duzo wiecej nie mozesz :)
Są takie miejsca i tacy ludzie, gdzie można. Dobra, nieważne, masz rację i myślę to samo z tą różnicą, że wolność i zdrowie jest tylko dla wybranych, czyli kilka baniek na koncie i trochę odwagi. Dla 95% cel nie do osiągnięcia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 15:51 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2019
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: green7 » poniedziałek, 29 lipca 2019, 19:10

Spoiler:
prostyler pisze: piątek, 26 lipca 2019, 16:31pelna zgoda, moge sobie nawet obraz wrzucic za 10mln jako kapital. A co wrzucila spolka na szeszelach? I kto jest w zarzadzie? I przez jaki strumien leca srodki? Juz rozumiesz roznice?


No widzisz - czyli zgadzasz się, że kapitał zakładowy przed niczym nie chroni.
No to idźmy dalej. Przed czym chroni Cię wiedza kto jest w zarządzie. I gdzie idą środki ?
Podpowiem: również przed niczym.
Bo jaki kapitał może mieć zarządzający spółką? Trzymajmy się przykładu BM: straty na 100-150 mln. Ile ściągniesz z tego z kapitału osoby zarządzającej ? O ile oczywiście uda Ci się przed sądem wykazać, że jest winna ?
Nawet jeśli zarządzający nie jest zupełnym słupem jak w tej sprawie to ile on może mieć w majątku osobistym ? 1, 5, 10 mln ? To ile % odzyskasz ? na waciki ?
prostyler pisze: sobota, 27 lipca 2019, 14:24jestem przeciwny wszelkim nakazom i zakazom


No jasne: jesteś przeciwny wszelkim zakazom i nakazom a jednocześnie nie chcesz aby giełdę w naszym kraju mogła prowadzić spółka powiedzmy z Estonii czy Seszeli. Nie widzisz sprzeczności w tym co piszesz ? Skoro ma nie być nakazów i zakazów to powinienem móc zarejestrować spółkę gdzie mi się żywnie podoba i działać w naszym kraju. Co ma mnie przekonać by rejestrować spółkę w Polsce ?
Taak jasne odpowiesz: wolny rynek!. Magiczna ręka wolnego rynku załatwi wszystko.
Guzik prawda: nie załatwi. Po pierwsze: dawałem Ci już przykład polskich giełd przed 2017. Nie było większych problemów a i jakoś nie było wysypu polskich giełd.
Po drugie jeśli ktoś myśli o otworzeniu giełdy to logicznym się staje, że wybiera jurysdykcję gdzie podatkowo mu się to bardziej opłaci. Choćby w Estonii bo tam dopóki nie wypłaca zysków z firmy może je reinwestować beż żadnego podatku.
Tylko nie pisz mi proszę, że takie warunki mogłyby być w Polsce. Jakiekolwiek by nie były, zawsze będą kraje gdzie będą one korzystniejsze. Idąc dalej: otwierając giełdę zastanowiłbym się też nad własnym bezpieczeństwie. Bo mając giełdę gdzie w portfelu leży 150 mln a każdy wie jak się nazywasz, jaki masz pesel itd. to raczej przychodzi na myśl, że ludzie ginęli, byli porywani itd. za ułamek tej kwoty. Więc bym się zastanowił czy może jednak nie wybrać jurysdykcji gdzie nie można łatwo sprawdzić kto trzyma klucze do portfela.

Reasumując nie wierzę by magiczna ręka wolnego rynku spowodowała by giełdy stały się bezpieczne. Po prostu nie ma ku temu realnych przesłanek.
Spoiler:
amneziahaze pisze: Na szczęście istnieje mimo wszystko Galapagos. Tylko tam chyba szybciej się umiera.
Muszę Cię zmartwić: bo chyba tam nie byłeś i masz mylne wyobrażenie. Otóż nie jest tak różowo. Lokalesi raczej stamtąd uciekają bo jest dosyć drogo w porównaniu do kontynentalnej części Ekwadoru. Właściwie nie ma tam co robić, turystów jest tyle co kot napłakał - ze 200 tys rocznie. W takim Krakowie masz ich dla porównania 13 mln. .... O rozrywce jak wyjście do kina możesz pomarzyć bo na żadnej z 4 zamieszkałych wysp (a raczej wysepek) raczej takiej atrakcji nie znajdziesz ... Z netflixem też ciężko bo Internet mocno kapryśny. Szpital zdaje się jest tylko na największej z wysp .... No chyba, że chcesz całe dnie snurkować z lwami morskimi i żółwiami a na koniec dnia wszamać świeżutkie owoce morza to tak, miejscówka jest idealna. Ogólnie nie widzę zamieszkania tam na stałe, jest wiele lepszych miejsc choćby w sąsiedniej Kolumbii
Dodano po 7 minutach 13 sekundach:
amneziahaze pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 10:25W wątku obok na BitBay wielki lament, że giełda musi się podporządkować pod kolejne regulacje. Nie wyleczycie się z tego nigdy, bo nie taka miała być idea kryptowalut. Jedno stoi w sprzeczności z drugim.


To samo pisałem wcześniej. Jeśli krypto ma mieć sens musi poradzić sobie z bezpieczeństwem środków w tym wymiany na fiat. Bez tego daleko nie zajedzie. Tylko pytanie czy komuś na tym tak naprawdę zależy ? Bo górnicy mają to raczej gdzieś. Hackerzy tym bardziej :D "Inwestorzy" dopóki nie dotnie ich to bezpośrednio też siedzą cicho ... programiści ? A cóż oni mogą ... nie mogą się porozumieć co do wielkości bloku a co dopiero jeśli chodzi o coś bardziej skomplikowanego ....

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:22

Panowie, a moglibyście iść do parku sobie popaplać?

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 15 lipca 2019
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: green7 » poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:41

Spoiler:
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:14Ja sciagnal bym wszystko co posiadaja wlasciciele, a gdyby nie starczylo to jak pisalem praca za minimalna do konca zycia aby wetowac straty


A weźże chłopcze przeczytaj sobie najpierw KSH i sprawdź kiedy możesz pociągnąć do odpowiedzialności WŁAŚCICIELA. Praktycznie nigdy - no chyba, że równocześnie jest on członkiem zarządu.
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:14Jakiej straty? KRADZIEZY srodkow, ktora doprowadzila do niewyplacalnosci zarowno w stosunkku do wierzycieli jak i do klientow gieldy.

Problem w tym, że najpierw tą kradzież musisz udowodnić. A to może być trudne zwłaszcza że korzystając z serwisu zgodziłeś się na jego regulamin. A tam było np. coś takiego:
Administrator ponosi odpowiedzialność wobec Użytkownika wyłącznie za szkody rzeczywiście poniesione przez tego Użytkownika do wysokości nieprzekraczającej całkowitego wynagrodzenia Administratora (tj. do wysokości naliczonych i pobranych opłat i prowizji z tytułu korzystania z Serwisu).
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:14Ty jestes ulomny czy co

Nie nie jestem. Za to Ty nie potrafisz napisać jednego postu bez wycieczek osobistych do adwersarza.
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:14Przypominam, ze wszystko dzieje w "towim" systemie. Dlaczego? Przeciez mialo byc doskonale...

Żaden on mój. Dalej nie załapałeś tego co mówię. To może Ci wypunktuję dla ułatwienia:
1. Aktualny system NIE ochroni Cię przed kolejnym krachem/ przekrętem.
2. Wiara, że "magiczna ręka wolnego rynku" sprawi, że ludzie będą uczciwi jest naiwna. Nie, zmniejszenie regulacji NIE doprowadzi to tego, że nagle wszyscy będą uczciwi.
3. Oczekiwanie na uregulowanie krypto przez państwo jest rozdwojeniem jaźni. To zupełnie przeczy idei.
4. Jedynym sensownym wyjściem jak dla mnie jest stworzenie w samym krypto takich mechanizmów by 1,2,3 nie były potrzebne i bezpieczeństwo zapewniały techniczne rozwiązania w krypto.
prostyler pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:14A tak w ogole to zadawanie takich pytan swiadczy o nieznajomosci rynku i braku bodowania czegos od podstaw

No jasne. Nie ma to kolejny raz jak zasugerować ile się to wie a jaki to interlokutor niedoświadczony. Problem w tym, że nie masz o tym bladego pojęcia co ja wiem, co robiłem i kiedy.
Spoiler:
g100 pisze:Panowie, a moglibyście iść do parku sobie popaplać?
Moglibyśmy ale po co jak mamy forum a park jest mocno off-line ? :) Dobra, ja już skończyłem.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: zomos2 » poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:52

Bo uregulować to trzeba giełdy a nie kryptowaluty. A skoro rządy nie chcą się regulować to trzeba SAMOREGULACJI. Jak fajnie by było gdyby same giełdy założyły organizację w której miałyby udział i same by składały zabezpieczenie. Tak jak firmy które same się zrzeszają w stowarzyszeniu "rzetelna firma" czy innym BCC. Ale po co... po co my ludzie biznesmeni mają to robić niech rządy to zrobią! Wyobraźcie sobie 10 giełd na świecie które mogą się pochwalić czymś na wzór "zrzeszony w cryptowalutowym BFG". A jak to zrobić ? Są multisigi ? SĄ. No ale po co... niech ktoś inny za mnie to zrobi. Sam jestem za chudy w uszach i kieszeni by zakładać giełdę crypto. W sumie zdecentralizowana giełda też by była spoko - tylko jak? Spoko jest localbitcoins ale śmierdzi totalnym brakiem płynności z okrutnymi spreadami...

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: vwrafi » wtorek, 30 lipca 2019, 08:25

Tylko zobaczcie, jak tak będziecie wszystko regulować, to za chwilę stanie się tak, że krypto będą jak FIAT'y, których nienawidzicie. Piszecie, że powinien ktoś to regulować. Piszecie, że giełdy powinny się zrzeszyć. No ale jak się zrzeszą i będą same się regulować, to nie dopuszczacie myśli, że w pewnym momencie założy się jakiś pakt paru największych giełd i nie będą dopuszczać do siebie nowych graczy, żeby nie robili im konkurencji? Albo zaczną wymyślać jakieś obostrzenia, które tylko najwięksi będą mogli spełnić? Wiadomo, idea jest dobra, ale w każdym pomyśle na początku idee są super, ale potem natura ludzka jednak zwycięża i każdy chce wykorzystać swoją przewagę nad konkurentem. Przypomina mi się serial Family Guy, w którym główny aktor ( Peter ) obalił rządy w mieście ze względu na wysokie podatki, po czym żeby całość mogła funkcjonować ( drogi, szkoły, policja ) nałożył "opłaty" na mieszkańców. Czyli pozbył się podatków, żeby wprowadzić podatki. Bez sensu, prawda? Właśnie tak chcecie zrobić.

Dla mnie jedynym wyjściem jest, aby krypto nie było anonimowe. Wtedy nie trzeba żadnych regulacji. No ale jak ktoś nie chce płacić podatków, handluje bronią, narkotykami, wymusza pieniądze, to się nie dziwię, że jest taki opór w tym. Pan pracujący w urzędzie, dostający 2000zł na rękę, ma gdzieś anonimowość. On chce mieć bezpieczne pieniądze. Niczym nielegalnym nie handluje więc po co ma coś ukrywać. I teraz pytanie których ludzi jest więcej: tych zwykłych, którzy nie robią nic szemranego, czy też jednak kombinatorów. Jeśli więcej jest tych pierwszych, to kryptowaluty się nie przyjmą choćbyście wprowadzili super mega regulacje na giełdach.

Czyli generalnie to co próbujecie zrobić z giełdami obróci się przeciwko wam bo wyjdzie tak samo jak z FIAT'ami. Będzie jakiś prezes stowarzyszenia giełd, będzie inkasował od giełd jakiś procent na fundusz gwarancyjny, z tego będzie pobierał 200 000zł na swoją pensję i działalność statutową, do tego będzie miał swoich pracowników ( a jak, sam nie da rady sprawdzać wszystkich giełd :D ), będzie zatrudniał swoich znajomych - no dosłownie będzie tak jak teraz w rządzie. A za to wszystko będą płacić użytkownicy giełd poprzez wyższe prowizje za swoje transakcje ( przecież giełdy nie będą płacić za to ze swoich tylko z waszych pieniądzy ). Tam gdzie są pieniądze zawsze znajdzie się malwersacja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: anagamidev » wtorek, 30 lipca 2019, 14:40

Tutaj można zobaczyć twarz jednego z malwersantów :D 7:45


### edited: 2019-07-30 14:47 ###
Geneza upadku giełdy Bitmarket - Filip Pawczyński [Polskie Stowarzyszenie Bitcoin] | #Blockchain
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 13 lipca 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: obserwatorX » wtorek, 30 lipca 2019, 15:26

zomos2 pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:52 Bo uregulować to trzeba giełdy a nie kryptowaluty. A skoro rządy nie chcą się regulować to trzeba SAMOREGULACJI.
To prosze zacząć od siebie.
Nikt nikogo nie zaciągnął na siłę do inwestowania w kryptowaluty..
Wręcz przeciwnie informowano, że to nieregulowany rynek na własne ryzyko, gdzie może dochodzić do oszustw.
Nie rozumiem ale co teraz lament do jakiegoś rzadu? :shock:

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości