Pytanie o proces long-term hold.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: prezes » poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:38

Mikej pisze: sobota, 27 lipca 2019, 18:37poszukuję sprawdzonego/polecanego zestawu narzędzi
To ja Ci odpowiem, nie ma czegoś takiego w krypto. Zbyt szybko się wszystko zmienia. To nie jest tak że np. kupisz sobie złoto zakopiesz w ogródku i za 100 lat odkopiesz i masz dalej złoto. Tutaj kupisz jakieś krypto nawet z TOP10 i za 10 lat może się okazać, że zhackowali giełdę/portfel lub zgubiłeś hasło albo cena krypto spadła do blisko zera. Tu inwestując w long term trzeba być przez cały czas na bieżąco.

Dodano po 6 minutach 6 sekundach:
Mikej pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 11:53@RuckenFetard Jestem wdzięczny za rady ale tutaj nikt się nie odnosi do moich pytań...
Rozważania Czym jest sov i czy Bitcoin nim jest to jest jak najbardziej odpowiedź na Twoje pytanie, tylko wychodzące szerzej ale jeżeli Cię nie interesuje kompletnie w co chcesz zainwestować to nie czytaj, przymusu nie ma ale może innym się przyda. Schemat psa ogrodnika nie jest dobry.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 lipca 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Mikej » poniedziałek, 29 lipca 2019, 14:23

prezes pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 13:38Rozważania Czym jest sov i czy Bitcoin nim jest to jest jak najbardziej odpowiedź na Twoje pytanie

Przepraszam ale, niby na które pytanie? Jeśli chcesz zgłębiać temat to napisz artykuł, masz blog w czym problem? - Chętnie przeczytam. Wrzutki typu pies ogrodnika zachowaj proszę dla siebie. Siejesz teraz FUD, nie jestem tu po to by flameować. Nie odpowiedziałeś na ani jedno moje pytanie wciskając wszędzie ogólniki i swoje teorie/przypuszczenia/domysły. Cenię, że chcesz się swoimi wynurzeniami podzielić ale zrób to w spokojny i właściwy sposób. Apeluję o kulturę i mniej emocji. Chociaż widzę emocjonalne przywiązanie do swoich racji z Twojej strony dlatego jeśli mogę to bardzo proszę o powstrzymanie się od rozwlekania dyskusji w tym temacie. Z mojej strony EoT.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » poniedziałek, 29 lipca 2019, 19:13

@Mikej
1.
qertoip pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 18:59takie kantory losowo pytają pechowców o dane osobowe
To niestety prawda. Trzeba uważać i rozbijać transakcje na kilka mniejszych.
changenow.io ma taką procedurę, że jeśli nie zweryfikujesz się, to przelewają ci środki bez zmiany krypto (tak twierdzą), ale w praktyce nie było opisanych takich przypadków żeby komuś zablokowali lub nie zamienili.
Natomiast kantor changelly i podobne omijaj z daleka, bo jest tak jak qertoip pisze. Było wiele przypadków poblokowanej kasy opisanych na reddicie.

2. Zapisany seed (w kilku miejscach) to lepszy pomysł niż paper. Polecam. Do trezora pamiętaj tylko, aby ustawić dodatkowe hasło. Sam pin to za mało. W razie czego twój seed zawsze możesz zaimportować do innego portfela sprzętowego (np. trezora 4 w przyszłości ;) ) lub na portfel na komputerze. Jest uniwersalny.

3. Co do twojego wyboru krypto, to dogłębnie znam tylko BTC i Dash.
Btc według mnie zapomniał o swoich korzeniach co nie znaczy, że ludzie o tym wiedzą i spekulacyjnie może być jeszcze sporo wart.
Dash według mnie kontynuuje pracę w kierunku, który btc porzucił i pewnie dlatego jest bardzo mało lubiany. Sam też go nie lubiłem, bo "jak jakiś projekt może otwarcie chcieć zdetronizować mojego króla - BTC?!" Po przestudiowaniu podstaw stwierdzam, że to jeden z najbardziej przemyślanych i innowacyjnych projektów. Ma również opcjonalną możliwość zapewnienia prywatności (mieszania) monet. Polecam!
ETH muszę (znowu) o tym poczytać.
LTC to słaba moneta bez żadnych innowacji. Powstała moim zdaniem, aby "golić" inwestorów z BTC. Nie oferuje nic nowego.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » poniedziałek, 29 lipca 2019, 20:08

KamilZ pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 19:13jeden z najbardziej przemyślanych i innowacyjnych projektów.

BYŁ innowacyjny w czasach gdy powstawał, dziś innowacyjny jest np. GRIN / BEAM
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » poniedziałek, 29 lipca 2019, 20:18

Spoiler:
Dziękuję za informację. Sprawdzę.
A zeszłomiesięczny ChainLock, domyślny InstandSend z możliwością natychmiastowego wydania środków dalej i ochrona przed skrytym kopaniem łańcucha (51% attack), to według ciebie słaba innowacja?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:05 przez KamilZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » poniedziałek, 29 lipca 2019, 20:24

"Stara" technologia zapożyczona z BTC/LTC , więc trzeba wymyślac innowacje aby była konkurencyjna z nowymi rozwiązaniami w krypto. Cenię deweloperów za ciągły zapał bo np Litecoin spija śmietankę zwiazaną z kapitalizacja a nie ma innowacji.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: adiqq » poniedziałek, 29 lipca 2019, 20:47

koparki pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 20:08
KamilZ pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 19:13jeden z najbardziej przemyślanych i innowacyjnych projektów.

BYŁ innowacyjny w czasach gdy powstawał, dziś innowacyjny jest np. GRIN / BEAM
Takich projektów pewnie jest więcej, ale tylko kilka z nich się przebije....nic nowego....

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:00

Spoiler:
koparki pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 20:24"Stara" technologia zapożyczona z BTC/LTC
Kureczka! Musisz koniecznie podać mi swoje źródła.

Muszę też napisać do AA ( Andreas Antonopoulos), bo też nazwał tą technologię "Unique" ;) (to jest przykład argumentu typu "odwołanie do autorytetu")
Pewnie poznał swój błąd i dlatego szybko usunął ten wczorajszy filmik :)

Przepraszam za ironię.
Pokornie proszę o więcej info.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:00 przez KamilZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:07

KamilZ pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:00Pokornie proszę o więcej info.

w tym poście w ostatnim akapicie masz info jak zdobywać info :
viewtopic.php?f=27&t=32615&start=20#p593306
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:13

Spoiler:
Nie chcę być niewdzięczny, ale jak pytam o drogę, a ktoś mi wyciąga mapę i uczy kartografii, oceny trudności szlaku, znaczenia izohips itp. to jest naprawdę bardzo cenne o ile ma się na to czas.
Pytając o źródło mam na myśli to z którego kolega korzystał, a nie odesłanie do opcji szukaj.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:01 przez KamilZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:35

jak nie masz czasu to musisz czekać, aż znajdzie się ktoś kto ma czas i chęć zrobić to za Ciebie.
Unikalność technologii o której mówisz jest dla POW i ta unikalność jest mozliwa bo Dash ma "warstwę POS", ale są projekty wyłącznie POS i w nich nie ma inaczej niż natychmiastowy przesył i inaczej się je chroni przed centralizacją, zobacz jak jest to rozwiązane np. w IOST
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Bagder » poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:23

Mikej pisze: sobota, 27 lipca 2019, 18:37Myślałem na początkek nad portfelem
Generalnie najprostszą metodą jest zrobienie sobie portfela wg kapitalizacji - np. TOP 10 wg coinmarketcap. Zachowujesz proporcje jakie tam są i od czasu do czasu weryfikujesz swoją inwestycję. Ale generalnie nie powinno się nic ruszać przez minimum pół roku. Nie ma też sensu kupować więcej niż 10 kryptowalut, bo później trudno zapanować nad takim portfelem inwestycyjnym. Absolutny max to 20, optimum 7-10 (dywersyfikacja).

Taki portfel na dzień dzisiejszy wygłądałby tak:
Bitcoin
Ethereum
XRP
Litecoin
Bitcoin Cash
Binance Coin
EOS
Bitcoin SV
Stellar
Cardano

Całkowicie subiektywnie nie mam zaufania do XRP i BSV - a więc dorzucam dwa dodatkowe
TRON
Monero


Można też stworzyć portfele w oparciu o inne kryteria np. developerów lub kryterium społeczności (tu przydatne może być zestawienie z Coingecko)

Oczywiście Tether nie jest kryptowalutą o jakiej myślisz jak i pozostałe stable coiny czyli powiązane niemal na sztywno z jakimś fiatem najczęściej USD. Podobnie jak kojn, którego nie możesz uaktywnić na swoim multi portfelu ( o ile na taki się decydujesz, i nie wszystkie obsługują wszystkie pożądane kryptowaluty).

Co do portfeli sprzętowych, cudowania z anonimowością, osobnymi komputerami itd. to przy inwestycji na poziomie 20k pln można sobie odpuścić. Przez 10 lat nie zauważyłem, żeby kojny w jakiś cudowny sposób zniknęły mi z komputera. Gorzej, że tak schowałem stary papierowy portfel z BTC z 2010r., że go szukam od 3 lat i nie mogę odnaleźć :evil:

Owszem najlepiej/najbezpieczniej sobie kupić portfel sprzętowy itd. ale taka apka jak Exodus z ręcznie przepisanym i zachowanym w bezpiecznym miejscu seedem i hasłem zupełnie wystarcza. Apka na smartfona to raczej tylko dla mniejszych kwot na waciki i bieżące wydatki - łatwo zgubić, zniszczyć itd. No chyba, że będzie to specjalny dedykowany smartfon trzymany w sejfie lub choćby szufladzie.... Inwestopwanie w krypto ma być wygodne - nie można z tego robić przesady - jak wyżej to opisali koledzy z paranoją (ale też rozumiem, dla większych kwot jakimi być może dysponują).

Jedna zasada jest ważna: nie trzymamy na giełdach ani na żadnych innych portalach do których nie mamy prywatnego klucza do portfela, lub tym kluczem może dysponować ktoś inny. Giełdy, kantory itp. nie służą do przechowywania kryptowalut i tokenów, jeżeli w danej chwili nimi nie handlujemy. A nawet jak handlujemy starajmy się dywersyfikować...

Jeśli chodzi o zakup to najwygoodniejsza jest giełda dysponująca rachunkiem w pln. Oczywiście, historię transakcji zapisujesz dla ewentualnych rozliczeń z fiskusem (zakup będzie stanowić koszt). Inne anonimowe metody mogą stwarzać problemy dla tego celu. Jeśli pojawią się zyski z portfela - będziesz chciał coś sprzedać czy w ogóle zrezygnować z takiej inwestycji - wówczas się to przyda. A sam podatek - chociaż bolesny - nie będzie stanowił problemu. W końcu to tylko 19% od zysku. I masz zalegalizowane kwoty dochodu, co przy zyskach na poziomie 1000 % po paru latach - może wprawdzie też nie mieć większego znaczenia, ale zawsze.

Oczywiście, co będzie za pół roku a nawet za parę lat z wymianą krypto -pln nikt nie wie. Doświadczenie uczy, że rynek ewoluuje. Jest coraz więcej możliwości - wygodne giełdy, kantory, bitomaty... może za chwilę jakieś zdrapki.
Sic semper evello mortem tyrannis

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:59

@koparki
Spoiler:
@koparki Dzięki. Już rozumiem co masz na myśli z autoryzacją natychmiastową w projektach POS.
Przepraszam jeśli się uniosłem. Zwykle jesteś bardzo pomocny. Chyba mam uczulenie z elektrody na to odsyłanie do szukaj :)
koparki pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:35chęć zrobić to za Ciebie
Co zrobić za mnie? Podać link do źródeł?
Jak ktoś nie ma ochoty albo czasu, to niech tak napisze. Odsyłanie do szukaj to takie pudrowanie i białe rękawiczki na "nie chce mi się tobie pisać".
Bycie pomocnym polega na poświęceniu swojego czasu, aby ułatwić komuś coś.
Np. Grzebałem w necie 2 godziny i znalazłem fajny artykuł. Nie podam linku do niego, bo nie będę robił czegoś za kogoś?
W skrajnym podejściu na każde pytanie można podać gooogle.pl jako odpowiedź.

"Samodzielna droga do odpowiedzi wzbogaci cię bardziej niż sama odpowiedź mój Padawanie" - no ok, tak też jest czasami dobrze, ale bez przesady ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:09

KamilZ pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:59Co zrobić za mnie? Podać link do źródeł?

Ja te linki mam na "pstryknięcie palca"(czasem spędzenia 1minuty czasem 10minna znależienie i kolejny czas na przyswojenie), kwestia odpowiedniego ułożenia zapytania do googla, nie kolekcjonuję żadnych linków w "ulubionych" abym mógł je komuś potem dać. Myślałem że każdy tak robi ;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:09 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:09

@Mikej to jest forum nieuleczalnych hazardzistów.

Zaraz z "long-term hodl" przekręcą Cię w obstawianie kolorów.

Kup tylko te kryptowaluty, których osobiście potrzebujesz do czegoś.

Kup kryptowaluty tylko wtedy, jeśli zamierzasz z nich korzystać nawet gdy zostaną zdelegalizowane w Twojej jurysdykcji (np jesteś gotów wyjechać).

Jeśli nie potrzebujesz w życiu żadnych kryptowalut, zostaw to w diabły.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:23

qertoip pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:09Kup kryptowaluty tylko wtedy, jeśli zamierzasz z nich korzystać nawet gdy zostaną zdelegalizowane w Twojej jurysdykcji.

Jeśli nie potrzebujesz w życiu żadnych kryptowalut, zostaw to w diabły.

Zdajesz sobie sprawę że gdyby każdy tak zrobił to BTC byłby pewnie warto mniej niż 1$ ? Przecież 95% ludzi nie kupuje BTC aby tego używać, tylko aby "zarobić" bo usłyszeli że dużo ludzi stało się dzięki temu milionerami, chcą szybko i łatwo zarobić, chcą być następnymi milionerami z nadzieją że nie będą ostatni :D

Ja uważam że płacenie BTC i podobnymi krypto to masochizm, dlatego celuje w inne technologie, którymi po prostu płaci się szybko, tanio, bezproblemowo i przyjemnie, jeśli taka technologia się nie obroni w dłuższej perspektywie, to moim zdaniem krypto nie wyjdzie z podziemia a raczej imploduje bo blackmarkety zamykają szybciej niż kiedyś, za nim jeszcze zdobędą popularność ...
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 lipca 2019, 00:05 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:49

RuckenFetard pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:23Ja uważam że płacenie BTC i podobnymi krypto to masochizm

masz rację i skoro nie mozna było dyskutować z tym faktem to wymyślono ideę SoV i dziwadło LN aby ten SoV nie runął jak domek z kart... ciekawe jak się to wszystko rozwinie , long-term hold jest tym samym co rzut kostką obstawiajac 20k w kasynie
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Bagder » wtorek, 30 lipca 2019, 00:08

qertoip pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:09 Jeśli nie potrzebujesz w życiu żadnych kryptowalut, zostaw to w diabły.
Każdy potrzebuje. Choćby dlatego by dywersyfikować swój portfel inwestycyjny z przewagą fizycznych kruszców, akcji, obligacji i lokat bankowych. Uważasz, że komuś są potrzebne bawełniane papierki z byłymi prezydentami lub królami, albo kawałki żółtego metalu?

Jedyne co do życia potrzebne to tlen, woda i pożywienie, ten no... sami wicie rozumicie... na uspokojenie ducha i podtrzymania populacji...
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 lipca 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Mikej » wtorek, 30 lipca 2019, 21:35

@Bagder Dzięki za wypowiedź w temacie. WIem, że to hazard ale kupno dolara czy złota też nim jest. Życie to hazard a więc sztuka wyboru grunt żeby się nie zatracić.

Zastanawiam się nad top5 zakupię za 20k i w Electrum bo dobrze jest miec coś podłączonego do sieci tymczasowo -wydaje się najlepszym (najbardziej popularny i multi-walutowy) portfel. Hodler fajny ale jeszcze za mało popularny. Wybieram Electrum bo otwarty i sprawdzony.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Bagder » wtorek, 30 lipca 2019, 23:40

Raczej się wstrzymaj jeszcze z zakupem, bo wiele wskazuje, że kurs jeszcze spadnie (nawet o połowę). Jakby miał pójść w górę to kupisz w jasno (z grubsza BTC pow. $14k oznacza rajd na nowe ATH). Wówczas przynajmniej na starcie nie stracisz.
Możesz też kupować mniejszymi paczkami albo zastosować metodę składkową jak na bitfilar.pl

Electrum - nigdy nie używałem. I raczej nie mam o nim opinii bezpiecznego narzędzia. Zdaje się, że parę osób na tym portfelu wtopiło przez bugi. Ale może poprawili i jest dobrze... A podłączenie do sieci non stop i ściąganie całych bloków to tylko na dedykowanych komputerach/serwerach/Raspberry Pi. Dla celów inwestycyjnych - jest to całkowicie zbędne, ale jak chcesz wesprzeć sieć - to czemu nie...
Sic semper evello mortem tyrannis

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości