Pytanie o proces long-term hold.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » niedziela, 28 lipca 2019, 00:49

@KamilZ zmniejszył i jeszcze zmniejszy . Jest i będzie to podobne do inflacji btc. Źle to sobie wyobrażasz m.zd. bo moneta-płacidło moze mieć tez mozliwość inteligentnych kontraktów. Jesli nie potrafisz sobie tego wyobrazic to pobaw sie ekosystemami trona i eos-a w aplikacjach rozproszonych jedynym słusznym płacidłem jest moneta macierzysta. A teraz wyobraź sobie że to będzie wielka gałąź przemysłu w internecie. Przysłość będzie właśnie w takich monetach. Libra z tego co wiem tez ma tę funkcjonalność pomimo ze projektowana jako płacidło. Vitalik tez wciąć mówi o porywatniści i zk-SNARK .
Eth wpłacisz i wypłacisz niemal w kazdym Bitomacie, wymienisz na kazdej giełdzie.
Obecnie nie ma wartości bo dev nie lansują tego jako płacidło a sieć ETH to nietrafione ICO oraz aplikacje zdecentralizowane z których mało kto obecnie korzysta , nawet przemysł kasyn przeniósł się do szybszych blockchainów póki co.
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » niedziela, 28 lipca 2019, 00:56

Spoiler:
@koparki
Dzięki za wyjaśnienie. Ja to sobie potrafię dobrze wyobrazić jako płacidło. Nie rozumiem tylko dlaczego Vitalik bardzo ostro stwierdził, że tak ma nie być.
Zwiększył podaż czy zmniejszył? (Dodrukował więcej czy skasował, zmniejszył dodruk?)
SNARK ma przygotowac eth do roli płacidła? Zmienili plany co do celu projektu? (być może mam przestarzałe info i muszę się do edukować)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:01 przez KamilZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » niedziela, 28 lipca 2019, 00:59

koparki pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 00:33eth z taka ekipą deweloperów nazwać shitcoinem
"Shitcoin" to skrót myślowy. Tak, jestem pamiętliwy o te odwrócenie transakcji. Nie pomaga też fakt, że synchronizacja pełnego węzła ETH wymaga anielskiej cierpliwości a utrzymanie węzła archiwalnego jest na granicy wykonalności technicznej - nawet fundacja Ethereum to olała: https://thenextweb.com/hardfork/2019/03 ... ack-nodes/ "Ethereum insiders deny there’s only one computer keeping a copy of its blockchain"

Tak naprawdę jestem neutralny wobec ETH i LTC. Przynajmniej, to są "prawdziwe" kryptowaluty.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » niedziela, 28 lipca 2019, 01:06

@KamilZ ale to przecież juz jest pacidło, Vitalik nie ma nic do gadania, jest to drugi po btc kojn którym zapłacisz w sieci, wypłacisz w bankomacie, wymienisz na dosłownie absolutnie każdej giełdzie. Inflacja taka jak w btc i taka będzie zachowana. Przy czym będzie popyt na monety do miningu POS co będzie kompensowao podaż. Gdy będzie POS to ilość tx na sekunde będzie w dziesiatkach a docelowo setkach tysięcy tx/s, nie pamietam ale chyba btc ma 3tx/s. Sam wspieram tę siec obliczeniowo i bede wspierał jako węzeł POS jesli nadal bedzie się rozwijała jak do tej pory.

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
qertoip pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 00:59ynchronizacja pełnego węzła ETH wymaga anielskiej cierpliwości a utrzymanie węzła archiwalnego jest na granicy wykonalności technicznej - nawet fundacja Ethereum to olała: https://thenextweb.com/hardfork/2019/03 ... ack-nodes/ "Ethereum insiders deny there’s only one computer keeping a copy of its blockchain"

tak to prawda to wielka ujma dla projektu. Synchronizowałem ostatnio dash , nigdy czegoś takiego nie widziałem , sło pełna predkością łącza!
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 lipca 2019, 01:07 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » niedziela, 28 lipca 2019, 01:06

Spoiler:
qertoip pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 00:59Przynajmniej, to są "prawdziwe" kryptowaluty.
Potrafisz rozbudzić ciekawość ;)
Proszę rozpisz się więcej, bo nie wszyscy (np. ja) są na tyle biegli, żeby zrozumieć wszystkie skróty myślowe. (nad SoV musiałem się chwilę zastanowić :) )
Bardzo interesuje mnie twoja opinia ale nie chcę cię też zbytnio fatygować i ciągnąć za język. Jeśli podasz linki gdzie już wyjaśniałeś sprawę lub temat był omówiony to też mi wystarczy.
Dziękuję.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:01 przez KamilZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » niedziela, 28 lipca 2019, 01:09

@KamilZ przeczytaj wszystkie dostepne raporty stokarz-a , wejdź na CoinMarketCap przejrzyj nazwy projektów i poszukaj kazdy z nich w google , właczając w to frazę reddit. Miłej nocy ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 lipca 2019, 01:10 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » niedziela, 28 lipca 2019, 01:10

Spoiler:
koparki pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 01:06Vitalik nie ma nic do gadania
Mam wątpliwości co do tego, ale twój entuzjazm zachęcił mnie, aby przyjrzeć się sprawie dokładniej.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:02 przez KamilZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » niedziela, 28 lipca 2019, 01:13

KamilZ pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 00:49 SoV (Store of Value) - czy uważasz, ze jeśli jakaś moneta przejmie rynek codziennych płatności, to jednocześnie nie pozbawi BTC miana SoV?
Nie pozbawi. Zobacz, że codzienne płatności już wykonujesz w innych monetach. Ewentualna zmiana PLN na Libra Coin czy na cokolwiek innego nie pozbawi BTC statusu SoV.
KamilZ pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 00:49 Co to jest "privacy coin"? (w nieobiegowej opini)
Skomplikowane, nie mam teraz czasu tego tematu ugryźć. Z grubsza chodzi o to, że silna prywatność musi być domyślna i obejmować każdą transakcję. Tak jest w Monero, Grin, Beam. Zcash do tego dąży. "Privacy coin" nie oznacza z automatu, że to dobrze działa, tylko że "poważnie aspiruje" do działania.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » niedziela, 28 lipca 2019, 01:28

Spoiler:
qertoip pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 01:13Nie pozbawi. Zobacz, że codzienne płatności już wykonujesz w innych monetach.
Zgadza się. Btc w płatnościach unikam jak tylko mogę, a każde doświadczenie wysłania tego wydaje się uciążliwe (w porównaniu do alternatyw).
Te doświadczenia nie zachęcają mnie do trzymania środków w BTC, a raczej zamiany na coś, co ma dla mnie większą użyteczność codzienną.
Jeszcze trochę i stracę całość BTC na rzecz alternatyw.
Jedynie sentyment i jakieś dziwne przywiązanie (pewnie nadzieje spekulacyjne) każą mi jeszcze trzymać BTC. W sensie, że mam bo inni widzą w tym SoV i mają.

Czy to moje doświadczenie (pomnożone przez większą ilość użytkowników) nie przeczy temu co piszesz?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:02 przez KamilZ, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Kryptomar » niedziela, 28 lipca 2019, 01:33

qertoip pisze: sobota, 27 lipca 2019, 23:48"Electrum and Mycelium support sweeping private keys" - dokładnie tyle jest o nich napisane.
Dlaczego wycinasz zdanie z kontekstu? To znalazło się poniżej tego:
"Redeeming bitcoins and withdrawing funds

Casascius holding early paper wallets
The best way to redeem the bitcoins from a private key is to use the "sweep" feature of certain wallet software. This sends the entire balance of the paper wallet to a deterministic wallet. Alternatively the private key could be imported and the entire balance sent to an address in the wallet.

There are various wallets for doing this:"

Dodano po 3 minutach 19 sekundach:
qertoip pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 01:13Zobacz, że codzienne płatności już wykonujesz w innych monetach.
Jakie to są te CODZIENNE płatności? Coś przeoczyłem i krypto zostało zaadaptowane?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » niedziela, 28 lipca 2019, 01:40

@Kryptomar Ja za krypto (Dash i BTC) kupowałem ze zniżką kartę do amazonu bo inaczej nie mogłem tego łatwo zrobić.
Adopcja jest spora.
Btc jest (jeszcze) królem adopcji, ale inne projekty też mają swoje rosnące sukcesy.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Kryptomar » niedziela, 28 lipca 2019, 02:17

@KamilZ I Ty to nazywasz adopcją? Ludzie, nie róbcie sobie jaj, adopcja to będzie jak zapłacę krypto za paliwo albo zwykłym sklepie. Proponuję w ogóle przeczytać znaczenie słowa "adopcja".

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » niedziela, 28 lipca 2019, 08:55

Kryptomar pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 01:33 Dlaczego wycinasz zdanie z kontekstu? To znalazło się poniżej tego:
OK no i gdzie tu pochwała konkretnych walletów? To jest rozdział jak najlepiej redeemować gdy chcesz zlikwidować paper wallet. Są podane przykładowe portfele BIP32 HDW.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 lipca 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Mikej » niedziela, 28 lipca 2019, 09:40

No i trochę mi hijackowali temat na OffTop :P

@koparki

* Dziękuję bardzo fajny ten HODLER się wydaje!
* Czy z HODLERa mogę potem wysłać na sprzętowy portfel?
* Dziękuję za szacunek do mojego wyboru, ale jest to wybór mocno powierzchowny i
gdybyś mógł dodać swoją motywację i wnioski inwestycyjne to chętnie je poznam i będę oczywiście zobowiązany.


@qertoip

* A jak kupię w kantorze to nie jest to publicznie przelewane na mój adres portfela np?
* Piszesz "Albo lepiej nic" - bardzo jestem wdzięczny, za ostudzanie mojego zapału ale czy możesz mi powiedzieć:
co no i do jakiego stopnia powinienem zgłębić, żeby można było już świadomie wejść?

* "Electrum and Mycelium support sweeping private keys" dlaczego to jest ważne?

@koparki @quertoip
A to nie jest tak, że mogę sobie do każdej transakcji z portfela wygenerować nowy adres i wtedy każda transakcja jest niepowiązana?
ja to rozumiem, że kupiłem BTC na parę PrivateKeyA+adresA a potem jak chcę przekać to przeleję z portfela ale z pary PrivateKeyB+AdresB i wtedy jestem nienamierzalny?


@KamilZ
* "stokarz opisał w raportach jeden z wymienionych przez ciebie projektów (ETH" Dzięki przeczytam
* "Zamienić BTC na "cokolwiek" możesz anonimowo np. na Changenow.io" Dzięki fajnie, że ejst sprawdzony konto crypto<->crypto


@all

Z tego co rozumiem to paper wallet sobie drukuję(czyli tak na prawdę klucz prywatny) potem wszystko usuwam
i potem mogę odzyskać (redeem?) przez instalację np HODLERa i zrobienie "sweeping private keys"
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 lipca 2019, 09:58 przez Mikej, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » niedziela, 28 lipca 2019, 09:49

@Mikej sorry za kradzież tematu.

Odnośnie Paper walletu to jest to uważane za dosyć przestarzały sposób.
Nie różni się to wiele od przechowywania papierowego seeda z dodatkowym słowem jako hasło. A seeda możesz w bezpieczny sposób wpisać do przyszłych sprzętowych (hardware)walletów.
Z reedemem papera zwykle jest niebezpieczna gimnastyka
Spoiler:
@Kryptomar Zapomniałem, że jestem na stornie o kryptowalutach. Masz rację, że to co my tutaj uważamy za adopcję, nawet nie stało koło słownikowej definicji :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:02 przez KamilZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » niedziela, 28 lipca 2019, 11:42

Mikej pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 09:40Czy z HODLERa mogę potem wysłać na sprzętowy portfel?

twardy dysk z ubuntu/mint, podczas instalacji systemu wybierasz szyfrowanie dysku LUKS , na nim instalujesz portfele i nie uzywasz tego systemu do niczego innego . Naprawdę obędzie się bez kupowania sprzętowego portfela. Albo wchodzisz na portal lineageos kupujesz smartfona oficjalnie przez nich wspieranego, instalujesz androida opensource bez syfu googla do tego firewall opensource i blokada wsystkiego oprócz portfeli - w ten sposób masz platformę do portfeli , to rozwiązanie wymaga nieco pracy . Hodler sprzedaje całe smartfony z dostosowanym systemem , też warto rozpatrywać zamiast wybulić za portfel sprzetowy.
Mikej pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 09:40A to nie jest tak, że mogę sobie do każdej transakcji z portfela wygenerować nowy adres i wtedy każda transakcja jest niepowiązana?
ja to rozumiem, że kupiłem BTC na parę PrivateKeyA+adresA a potem jak chcę przekać to przeleję z portfela ale z pary PrivateKeyB+AdresB i wtedy jestem nienamierzalny?


Jeśli kupisz imiennie na giełdzie no to masz kojny przypisane do imienia i nazwiska , normalnie nic w tym złego bo przecież nie kupiłeś z intencją przestępczą a i podatek belki nie jest przecież problemem - zapłacisz go. Koledze chodzi o ideę kryptowalut, tylko po co w takim razie kolega wspiera bitcoina jako programista skoro bitcoin nie jest zgodny z tą ideą i raczej nigdy nie będzie.
kojny rozbite na rózne adresy wydajesz zachowując to rozbicie. To jest męczące, nieżyciowe i nie ma to przyszlosci.
Mikej pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 09:40Dziękuję za szacunek do mojego wyboru, ale jest to wybór mocno powierzchowny i
gdybyś mógł dodać swoją motywację i wnioski inwestycyjne to chętnie je poznam i będę oczywiście zobowiązany.


Wejdź na potral CoinMarketCap , tam masz liste posegregowaną pod wzgledem kapitalizacji , powyszukuj na google informacji o każdym z projektów z top 50, także te krytyczne (pomaga w tym fraza "reddit" ) . Nikt Ci tu nie powie co masz kupić , każdy Ci doradzi to w co sam się zapakował lub co sam wspiera swoją pracą, podpowiedzi cudze są nieobiektywne.
Jesli jakieś projekty są podobne-konkurencyjne to poczytaj opracowania porównawcze czyli monero "vs" zcash vs dash albo eth vs eos vs IOST itp. Poszukuj też wsparcia venture capital, analizuj wielkość społeczności i liczbę deweloperów ...chyba na coingecko są takie dane. To jest sporo pracy aby świadomie wybrać a i tak trzeba do tego jeszcze czynnik szczęścia. Jak juz coś wybierzesz to śledź to , fajną platforma do newsów jest aplikacja Algory.io ... potem jest jeszcze analiza techniczna - trzeba przecież kupić jak jest tanio , zobacz opadający stopniowo wieloletni wykres dominacji btc oraz wykresy altów w stosunku do btc - w tej relacji alty są obecnie "tanie" btc "drogi". ostatecznie o przyroście wartości decyduje kapitał z dodruku a nie pieniądze miętolone przez drobnych ciułaczy. szukaj wielkich akumulacji na wykresach, poszukaj w google jak rozpoznać akumulację
Mozesz tez potraktować to jak totolotek.
---

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » niedziela, 28 lipca 2019, 18:59

KamilZ pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 01:28 Czy to moje doświadczenie (pomnożone przez większą ilość użytkowników) nie przeczy temu co piszesz?
Jeśli Bitcoin z jakiegoś powodu nie stanie się długoterminowym SoV to tym bardziej nie stanie się nim wylosowany przez "krypto-inwestora" altcoin.

Porażka Bitcoina oznaczałaby porażkę obietnicy kryptowalut.

Bitcoin musi odnieść sukces, żeby altcoiny mogły odnieść sukces.

Dodano po 15 minutach 14 sekundach:
Mikej pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 09:40 * Czy z HODLERa mogę potem wysłać na sprzętowy portfel?
Tak, możesz wysłać bez problemu. Ale jeszcze lepiej wyślij od razu na portfel sprzętowy...

Mikej pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 09:40 * A jak kupię w kantorze to nie jest to publicznie przelewane na mój adres portfela np?
Transakcje zawsze są publiczne. Ale nie będzie wiadomo że to Mikel. W kantorze offline w granicach progów AML nie ma weryfikacji tożsamości.
Mikej pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 09:40* Piszesz "Albo lepiej nic" - bardzo jestem wdzięczny, za ostudzanie mojego zapału ale czy możesz mi powiedzieć: co no i do jakiego stopnia powinienem zgłębić, żeby można było już świadomie wejść?
Jako absolutne minimum wszystkie materiały na:
https://bitcoin.org/en/

Ale zalecane całe:
https://en.bitcoin.it/wiki/Main_Page

Mikej pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 09:40A to nie jest tak, że mogę sobie do każdej transakcji z portfela wygenerować nowy adres i wtedy każda transakcja jest niepowiązana?
ja to rozumiem, że kupiłem BTC na parę PrivateKeyA+adresA a potem jak chcę przekać to przeleję z portfela ale z pary PrivateKeyB+AdresB i wtedy jestem nienamierzalny?
Nie, absolutnie tak nie jest. Jak masz środki pod kontrolą klucza prywatnego A to nie możesz nimi dysponować kluczem prywatnym B. On nie pasuje. Jak z fizycznym kluczem. Musisz najpierw przelać na B. A wtedy wracamy do punktu wyjścia.

Mikej pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 09:40Z tego co rozumiem to paper wallet sobie drukuję
Nie potrzebujesz tego. Zamówiłeś portfel sprzętowy przecież.

Mikej pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 09:40 * "Zamienić BTC na "cokolwiek" możesz anonimowo np. na Changenow.io" Dzięki fajnie, że ejst sprawdzony konto crypto<->crypto
To nie jest anonimowo - takie kantory losowo pytają pechowców o dane osobowe - nigdy nie wiesz czy nie wpadniesz w procedurę KYC.

https://bisq.network/ lepiej.

Dodano po 6 minutach 50 sekundach:
KamilZ pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 09:49Odnośnie Paper walletu to jest to uważane za dosyć przestarzały sposób.
Nie różni się to wiele od przechowywania papierowego seeda
Różni się zasadniczo :) Mnemonic seed się zapisuje ręcznie a nie drukuje. W praktyce on idzie w parze z portfelem HD umożliwiającym wielokrotne przyjmowanie środków z zachowaniem prywatności, bezpieczne zarządzanie resztą (wraca ona na ten sam seed a nie idzie w kosmos) itd. Dodatkowo, angielskie słowa mają wbudowaną silną korekcję błędów, w przeciwieństwie do gołego klucza prywatnego.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: prezes » niedziela, 28 lipca 2019, 19:52

@qertoip Bitcoin nic nie musi. To jest myslenie zyczeniowe.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » niedziela, 28 lipca 2019, 20:13

prezes pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 19:52@qertoip Bitcoin nic nie musi. To jest myslenie zyczeniowe.
Przecież to właśnie napisałem:
Jeśli Bitcoin z jakiegoś powodu nie stanie się długoterminowym SoV to tym bardziej nie stanie się nim wylosowany przez "krypto-inwestora" altcoin.

Innymi słowy, dopuszczam taką możliwość. Kryptowaluty to wciąż eksperyment. Nie ma gwarancji, że się uda.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 lipca 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Mikej » niedziela, 28 lipca 2019, 20:34

@koparki
Dzięki za to info. Może czegoś nie wiem albo mam troszkę inne oczekiwania ale poczytałem trochę i doszedłem do następujących wniosków:
* opcja z laptopem - nie ufam starym lapkom, które po okresie nieużywania mogą coś odstawić a nowego nie opłaca się kupować w moim przekonaniu. Poza tym laptop nie jest tak poręczny.
* opcja z HODLERem na dedykowanym smarcie wychodzi tak samo kosztowo co Trazor. Jednak Trazor ma dłuższą historię, jest otwarty i dużo więcej ludzi go ma. W razie wtopy jednego albo drugiego mam wrażenie, że Trazor byłby bezpieczniejszy do odtwaorzenia i ew odzyskania krypto. Za smartfonem przemawia łatwość użytkowania tylko co jeśli bedzie połaczony do internetu wtedy bezpieczeństwo wydaje się niższe.
koparki pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 11:42Jeśli kupisz imiennie na giełdzie no to masz kojny przypisane do imienia i nazwiska

A w kantorze nie jest to imienne?

Wow wielkie dzięki za cały post co do szukania mega merytoryczna i praktyczna!

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, alomorti, baranzii, bn801, Jahu i 35 gości