Pytanie o proces long-term hold.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 lipca 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Mikej » sobota, 27 lipca 2019, 18:37

Witam,

Wchodzę dopiero w crypto ale mam pewne oszczędności i chcę raczej długoterminowo oszczędzać w crypto, jednak poszukuję sprawdzonego/polecanego zestawu narzędzi. Oczywiście czytałem forum ale, niektóre wątki przypięte są już dawno przedawnione (np ten polecający MtGox ;) ) i chciałbym zapytać o Wasze uwagi ale również konstruktywną krytykę ;) w stosunku do aktualnej sytuacji na rynku i mojego modelu.

Do rzeczy. Myślałem na początkek nad portfelem:
* BTC -waidomo
* ETH - bo smartcontracts
* LTC - bo młodszy brat BTC
* Dash(Dawniej DarkCoin?) - bo anonimowość

W całym procesie: PLN -> krypto -> portfel -> PLN

KWOTA 20k PLN

Mam pytania odnośnie każdego z etapów przepływu środków.

1. PLN -> krypto

Kwotę inwestycji będę chciał powiększać okresowo o kwoty min ok 5k PLN. Pytania do etapu:
1.1 Według tego co czytałem na forum chyba najlepiej kupować w polecanym tutaj kantorze shitcoins.club. Czy są jakieś lepsze / tańsze drogi zakupu dla mojego modelu inwestycji? Jakie inne kantory macie sprawdzone?
Z tego co widzę BitBay ma od razu kantor u siebie :)
1.2 Czy przy tym modelu udział w giełdach w ogóle miałby rację bytu i jeśli tak to kiedy?
1.3 Jeśli giełdy to jakie giełdy są teraz "godne zaufania" i jak na nie wejść mając PLN?
1.4 Gdzie i jak najlepiej sprawdzać aktualne kursy na desktopie? A gdzie na Androidzie?


2. Krypto -> portfel
Ze źródła giełda(withdraw address) lub kantor (pewnie też trzeba dać adress do przelewu) środki idą na portfel.

Z tego co czytałem najlepiej chyba kupić Trazor T (opensource, droższy) lub Ledger Nano X (tańszy, zamknięty, ale wg mnie interfejs klikalny jest upierdliwy, np passphrase na tym małym ekraniku).
2.1 Z Waszej wiedzy/doświadczenia do tego typu modelu, który byłby lepszy?

3 portfel-> PLN
Tutaj oczywiście jest wiele opcji. Część środków na pewno będę chciał trzymać na lata jednak część okresowo spieniężyć.
Pieniężnie będzie kiedy 1x/2x w roku będę chciał sprzedać/zamienić coina na innego.
3.1
Pytanie jak to zrobić najtaniej/najszybciej? Znowu kantor?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

PS

Odpowiedzi na pytania będę starał się wstawiać do pierwszego posta.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » sobota, 27 lipca 2019, 22:13

Zakup krypto - bitomat/giełda/kantor. Giełda najtaniej
Portfel smartfon/komputer/portfel sprzetowy - ten ostatni jesli nie wiesz jak poradzić sobie z bezpieczeństwem . Te dawa pierwsze wyłacznie do tego celu i po resecie fabrycznym na czystym systemie. Oprogramowanie portfela - program HODLER.

Jak bedziesz sprzedawał za 2 lata to sie wtedy będziesz martwił do tego czasu pewnie sprzedasz to w każym normalnym kantorze "dolarowym" lub w bitomacie
---

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: rav3n_pl » sobota, 27 lipca 2019, 22:19

Do trzymania longterm nie potrzebujesz sprzętu.
Wystarczy dobrze wygenerować i zapisać seeda i np. toolem colemana wygenerować adresy na które przelewasz zakupione krypto.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: ikswodnal » sobota, 27 lipca 2019, 22:26

rav3n_pl pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:19dobrze wygenerować i zapisać seeda i np. toolem colemana wygenerować adresy na które przelewasz zakupione krypto.
Lub też założyć portfel "papierowy" https://www.bitaddress.org/bitaddress.o ... aa194.html

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » sobota, 27 lipca 2019, 22:42

0. Pamiętaj o rejestracji zdarzeń do celów podatkowych na przyszłość. Od począŧku planuj zapłacić podatki, żeby nie wpaść w problemy.

1. Kupno i sprzedaż BTC wyłącznie anonimowo:
- bitomaty (shitcoins.club lub flying atom)
- kantory offline (flying atom lub quark lub inne lokalne)
- od innej osoby na mieście

2. NIE kupuj, NIE sprzedawaj kryptowalut na normalnych giełdach bo wtedy Twoje bitcoiny będą nieodwracalnie zabrudzone tożsamością.

3. Najpierw zamów portfel sprzętowy. Trezor T (najbardziej przyjazny i wspierany przez wszystko), Ledger Nano S (najtańszy) lub ColdCard (najbezpieczniejszy ale wspiera tylko BTC co paradoksalnie jest zaletą).

4. ETH, LTC, Dash - informacyjnie, to są tzw shitcoiny. Nie jest to porada inwestycyjna tylko zaproszenie do głębszego researchu.

5. Jeśli jednak musisz mieć te ETH to kup je anonimowo na zdecentralizowanej giełdzie https://bisq.network/

Dodano po 4 minutach 53 sekundach:
rav3n_pl pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:19Do trzymania longterm nie potrzebujesz sprzętu.

Jeśli jesteś programistą i rozumiesz Bitcoina na poziomie protokołu tak świetnie jak @rav3n_pl to możesz rozważać rozwiązania inne niż sprzętowe. W przeciwnym wypadku: Trezor, Ledger, Coldcard. Żadnych kombinacji z własnymi rozwiązaniami.

Dodano po 6 minutach 33 sekundach:
ikswodnal pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:26 Lub też założyć portfel "papierowy" https://www.bitaddress.org/bitaddress.o ... aa194.html

Nie, nie, nie.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 lipca 2019, 23:34 przez qertoip, łącznie zmieniany 4 razy.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 27 lipca 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Mikej » sobota, 27 lipca 2019, 22:49

@koparki Dziękuję za odpowiedź.
1. Czyli jednak giełda. A jaką polecasz dla początkującego, może być BitPay?
2. Co masz na myśli pisząc "portfel wyłącznie do tego celu"? Chodzi o to, że do celu long-term?
3.Mówi się to hoLDer czy hoDLer? Czy hodzi o ten portfel: https://hodler.tech ?

@rav3n_pl Dzięki na pewno dobrze mówisz ale nie bardzo rozumiem jeszcze co to znaczy "dobrze wygenerować adresy".
Rozumiem, że w portfelu (np HODLER polecanym przez @koparki) nie będzie opcji, żeby mi sam wygenerował adres, na który przeleje sobie z giełdy krypto? To samo się tyczy seed czyli to nie moze być np 26 słów ze słownika tak jak to robi np Ledger?

@ikswodnal Tam jest tyle typów tych walletów. Który wybrać? Jeśli paper wallet to drukuje sobie to i tam jest "Load & Verify" oraz "Send" Potem mogę sobie wszystko wykasować z komputera i jak potem przywrócić z takiego świstka?

@quertoip
ad 0 Jak się dokonuje takiego rejestru pod podatki? Miałem nadzieję, że nie ma na to podatków... A jak wypłacam w bitomacie to jest szasa, że nie dostaną od fiskusa po łąpach?

ad1 i 2 Jakie konsekwencje niesie dla mnie zabrudzenie ich moją tożsamością zakładając, że chcę płacić podatki?
ad 3 coś tam umiem w komputery jednak nie jestem programistą krypto-walut.

ad4 Zaskoczyłeś mnie bo zwykle czytam, że to stable coiny. Co w takim razie w zamian?

Z góry dz dzięki za wyjaśnienie i cierpliwość.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » sobota, 27 lipca 2019, 22:55

rav3n_pl pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:19 Wystarczy dobrze wygenerować i zapisać seeda i np. toolem colemana wygenerować adresy na które przelewasz zakupione krypto.

Jak myślisz na czym ten tool colemana będzie w praktyce uruchamiany przez 90%+ użytkowników? Na zawirusowanym i niezaktualizowanym Windowsie. A już na pewno nie każdorazowo na Tails. Ja wiem, że Ty to zrobisz prawidłowo. Ale polecanie tego masowo nie jest najlepszym pomysłem moim zdaniem.

Portfel sprzętowy pokazuje na swoim ekranie adres do weryfikacji.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » sobota, 27 lipca 2019, 22:58

qertoip pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:424. ETH, LTC, Dash - olej to zupełnie, chyba że masz osobiście zastosowanie, na przykład uczysz się programowania Ethereum.

:shock: to chyba jakis żart, pewnie w jakiś sposób jesteś powiązany z deweloperami btc więc porada inwestycyjna z Twoich ust nie ma absolutnie zadnej wartości. Pozwól że kolega sam wybierze.
Ja własnie miałem napisac żeby olał btc bo po prostu jest przewartościowany a w tandemie z LN to bubel ale ugryzłem sie w jezyk bo mam poszanowanie dla czyjegoś wyboru inwestycyjnego bo to jego pieniądze i on ryzykuje a ja nie znam przyszłości.
qertoip pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:422. NIE kupuj, NIE sprzedawaj kryptowalut na normalnych giełdach bo wtedy Twoje bitcoiny będą nieodwracalnie zabrudzone tożsamością.

w sumie masz rację ale skoro tak cenisz tę ideę to lepiej koledze doradzić monero zamiast bitcoina - liczba monet na rynku taka jak btc a cena śmieszna bo ok 79$ wobec 10 000$ za btc.
---

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » sobota, 27 lipca 2019, 23:08

Mikej pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:49 ad 0 Jak się dokonuje takiego rejestru pod podatki? Miałem nadzieję, że nie ma na to podatków... A jak wypłacam w bitomacie to jest szasa, że nie dostaną od fiskusa po łąpach?
Data, kurs, kwota PLN, kwota BTC, kierunek (kupno / sprzedaż). To nie jest żaden oficjalny rejestr, to są po prostu informacje niezbędne później do policzeniach dochodu.
Mikej pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:49 ad1 i 2 Jakie konsekwencje niesie dla mnie zabrudzenie ich moją tożsamością zakładając, że chcę płacić podatki?
1. Wtedy blockchain staje się Twitterem Twojego salda, przychodów i wydatków w BTC. Zero prywatności. Gorzej niż w banku.
2. Udowadnianie, że nie jesteś wielbłądem.
3. Inne problemy, temat rzeka.
Mikej pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:49 Co w takim razie w zamian?
BTC. Albo jeszcze lepiej nic. Dopóki nie zrozumiesz fundamentalnie co jest co i jakie są konsekwencje. Te pozostałe to nie są żadne stable coiny. To są klasyczne kryptowaluty.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » sobota, 27 lipca 2019, 23:14

Mikej pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:491. Czyli jednak giełda. A jaką polecasz dla początkującego, może być BitPay?
2. Co masz na myśli pisząc "portfel wyłącznie do tego celu"? Chodzi o to, że do celu long-term?
3.Mówi się to hoLDer czy hoDLer? Czy hodzi o ten portfel: https://hodler.tech ?

Ja giełdy nie polecę bo nie uzywam giełd FIAT, ale przy poczatkowym zakupie jest najniższa prowizja, bitBay wydaje się ok, na drugim miejscu jesli chodzi o niska prowizje przy zakupie jest prawdopodobnie bankomat shitcoinclub na trzecim miejscu kantory.
Mam na myśli że smartfon nie będzie używany absolutnie do czegoś innego. Najlepiej po dokonaniu depozytu zapomnij wszelkie sieci wifi i wyjmij kartę sim. I zaszyfruj smartfona ! Telefon z androidem 8 i wyżej po fabrycznym resecie - android i smartfon to skojarzenie z brakiem prywatności. Alternatywa moze być dedykowany tylko do tego laptop z linuxem, na linuxa tez jest ten sam portfel hodler, tak chodzi o hodler tech , obsługuje wszystkie wybrane monety i jest opensource , kolega twórca projektu jest tu na forum jako wsparcie.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 lipca 2019, 23:21 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » sobota, 27 lipca 2019, 23:21

koparki pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:58 :shock: to chyba jakis żart, pewnie w jakiś sposób jesteś powiązany z deweloperami btc więc porada inwestycyjna z Twoich ust nie ma absolutnie zadnej wartości. Pozwól że kolega sam wybierze.
Przeformułowałem to. Moją intencją było wskazanie ich jako shitcoinów bez wyrażania opinii o przyszłej cenie. Z ceną może stać się cokolwiek. Nie mam zielonego pojęcia co będzie z ceną.
koparki pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:58 w sumie masz rację ale skoro tak cenisz tę ideę to lepiej koledze doradzić monero zamiast bitcoina
Od dawna propaguję płacenie Monero. Nie polecam natomiast "inwestowania" w Monero ani w żadne inne alty. Nawet inwestowanie w BTC powinno być obwarowane wieloma "know-before-you-buy".
Ostatnio zmieniony sobota, 27 lipca 2019, 23:34 przez qertoip, łącznie zmieniany 1 raz.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » sobota, 27 lipca 2019, 23:31

qertoip pisze: sobota, 27 lipca 2019, 23:21ani w żadne inne alty.

ja mam zupełnie odmienne doświadczenie na plus. Nie mając szklanej kuli mozna się spokojnie wstrzymac z takimi sugestiami.
---

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: Kryptomar » sobota, 27 lipca 2019, 23:39

qertoip pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:42Nie, nie, nie.
Chyba przesadzasz, a poza tym klikając w to Twoje"Nie, nie, nie", można przeczytać między innymi, że portfele Mycelium czy Electrum są super, co jest dopiero totalną bzdurą i to w tym wypadku należałoby powiedzieć"Nie, nie, nie".

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
qertoip pisze: sobota, 27 lipca 2019, 23:08Data, kurs, kwota PLN, kwota BTC, kierunek (kupno / sprzedaż). To nie jest żaden oficjalny rejestr, to są po prostu informacje niezbędne później do policzeniach dochodu.
Jeżeli będzie kupował na giełdzie, to wystarczy kopiować historię z giełdy, tam jest wszystko, więc o jakich rejestrach piszecie?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » sobota, 27 lipca 2019, 23:41

qertoip pisze: sobota, 27 lipca 2019, 23:081. Wtedy blockchain staje się Twitterem Twojego salda, przychodów i wydatków w BTC. Zero prywatności. Gorzej niż w banku.

Sympatyzujesz z monero, jak sadzisz będzie uzywany powszechnie na DEX-ach jako sposób na zgubienie tożsamości przyklejonej do transparentnych blockchainów ?
---

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » sobota, 27 lipca 2019, 23:48

Kryptomar pisze: sobota, 27 lipca 2019, 23:37można przeczytać między innymi, że portfele Mycelium czy Electrum są super
"Electrum and Mycelium support sweeping private keys" - dokładnie tyle jest o nich napisane.

Dodano po 3 minutach 51 sekundach:
koparki pisze: sobota, 27 lipca 2019, 23:41 Sympatyzujesz z monero, jak sadzisz będzie uzywany powszechnie na DEX-ach jako sposób na zgubienie tożsamości przyklejonej do transparentnych blockchainów ?
To już jest faktem :) Na https://bisq.network/ para XMR/BTC robi większość wolumenu.

Co nie znaczy, że anonimizacja jest łatwa i przyjemna. Jest to żmudny i ręczny proces, niepozbawiony pułapek.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » niedziela, 28 lipca 2019, 00:23

@Mikej
0. Poczytaj o projektach i dlaczego BTC w ogóle zyskało na wartości zanim zainwestujesz.
Kolega stokarz (znajdziejsz go na forum) opisał w raportach jeden z wymienionych przez ciebie projektów (ETH), a chyba inny (Dash) będzie niebawem.
1. Portfel sprzętowy (np. trezor z hasłem) (+ nauka jego bezpiecznej obsługi)
2. Zakup krypto (flying atom - osobiście, lub walutomat)
3. Zamienić BTC na "cokolwiek" możesz anonimowo np. na Changenow.io

Spoiler:
qertoip pisze: sobota, 27 lipca 2019, 22:42ETH, LTC, Dash - informacyjnie, to są tzw shitcoiny. Nie jest to porada inwestycyjna tylko zaproszenie do głębszego researchu.
Cześć.
Zainteresowałeś mnie.

Mogę prosić o rozwinięcie tematu? Co do LTC nie mam dużych zastrzeżeń.
Natomiast bardzo interesowały by mnie twoje materiały dotyczące Dash (mniej eth).
Możesz pokrótce opisać swoje kryteria i ewentualnie podzielić się źródłami jakimi się posługujesz do walidacji projektów.
Z góry bardzo dziękuję.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:03 przez KamilZ, łącznie zmieniany 3 razy.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: koparki » niedziela, 28 lipca 2019, 00:33

KamilZ pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 00:23(mniej eth).

eth z taka ekipą deweloperów nazwać shitcoinem , przeciez jak to przejdzie na POS to bitcoin straci statut dominującego płacidła ... różnica w jakości , skalowalności będzie niewyobrażalna w porównaniu do BTC LN... nie mogłem się powstrzymać, kolego wyjasnij na forum słowo shit przy ETH, no chyba że jesteś pamiętliwy za to że Vitalik cofnął kiedyś transakcję w blockchain ;)
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » niedziela, 28 lipca 2019, 00:38

Spoiler:
koparki pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 00:33jak to przejdzie na POS to bitcoin straci statut dominującego płacidł
@koparki Vitalik chyba wspominał, że rolą ETH nie jest rola płacidła i w każdej chwili może zwiększyć podaż (czy już nawet raz zwiększył?), bo chodzi głównie o smart-contracty.
Popraw mnie jeśli się mylę.
Niestety nie sypnę teraz źródłami.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:04 przez KamilZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: qertoip » niedziela, 28 lipca 2019, 00:45

KamilZ pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 00:23 Natomiast bardzo interesowały by mnie twoje materiały dotyczące Dash (mniej eth).

Tak jak lwia część altów - nie widzę zastosowania. Do SoV jest BTC. Do codziennych płatności poza systemem jest Monero. Tokeny można emitować na wszystkim, nawet na robo-odkurzaczu choć w praktyce dominuje tu Ethereum.

Dash wbrew obiegowej opinii nie jest też "privacy coinem".
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o proces long-term hold.

Postautor: KamilZ » niedziela, 28 lipca 2019, 00:49

Spoiler:
@qertoip
Dzięki za szybką odpowiedź.
SoV (Store of Value) - czy uważasz, ze jeśli jakaś moneta przejmie rynek codziennych płatności, to jednocześnie nie pozbawi BTC miana SoV?
Co to jest "privacy coin"? (w nieobiegowej opini)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:03 przez KamilZ, łącznie zmieniany 4 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti i 12 gości