Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 czerwca 2019, 09:05

Uruchomiono właśnie serwis Tipbitcoin.Cash umożliwiający dawanie napiwków/wspomaganie livestreamerów z użyciem Bitcoin Cash, będący alternatywą dla natywnych systemów serwisów takich jak Twitch, Youtube.

Serwis działa w sposób niekustodialny, tj. - nie ryzykuje, nie trzyma i nie obraca pieniędzmi użytkowników.

Źródło:
twitter.com/tipbitcoincash/status/1143265646500823047



Dyskusja:
old.reddit.com/r/btc/comments/c4vwxg/hey_everyone_im_excited_to_announce/?st=jxebliwz&sh=aea9915e

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: hashdee » czwartek, 27 czerwca 2019, 11:36

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 09:05Uruchomiono właśnie serwis Tipbitcoin.Cash umożliwiający dawanie napiwków/wspomaganie livestreamerów z użyciem Bitcoin Cash, będący alternatywą dla natywnych systemów serwisów takich jak Twitch, Youtube.


Serwis Tipbitcoin.Cash nie jest alternatywa dla Twich czy Youtube, to niejako wtyczka dla serwisu streamlabs.com, który można zintegrować z YT/Twich - streamlabs.com możliwość tippowania streamerów różnymi opcjami (PayPal, przelew, sms czy teraz ma być krypto) co potem widać podczas live. Probowałem to zintegrować teraz ale Internal Server Error.

Szukałem czegoś takiego swego czasu (choć streamerem zawodowym nie jestem). Jak zrobiłem streama pierwszy az miesiąc temu (granie na vinylach) to w czasie i po udało się zebrać całe $50 USD :) choc widzów było jak na lekarstwo (wyświetlałem wtedy tylko QR code BCH). Stwierdziłęm, że zagram teraz charytatywnie dla @eatBCH i przygotowałem sobie takie oto narzędzie, nie tylko na BCH

włączyłem teraz jest live preview :) z rankigiem, która krypto prowadzi :) puść 0.01$ BCH dla testu - generalnie fajny pomysł na cryptobattle i przy okazji można pomóc.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 czerwca 2019, 11:38

hashdee pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 11:36Serwis Tipbitcoin.Cash nie jest alternatywa dla Twich czy Youtube

Ha ha, mam Cię!

Czytanie ze zrozumieniem, kolego.

Napisałem:
"Uruchomiono właśnie serwis Tipbitcoin.Cash umożliwiający dawanie napiwków/wspomaganie livestreamerów z użyciem Bitcoin Cash, będący alternatywą dla natywnych systemów serwisów takich jak Twitch"

Twitch ma jakiś swój system tipowania, a Tipbitcoin.Cash go zastępuje, jest alternatywą.


EDIT:
Powyższe nie jest prawdą, nie do końca rozumiałem jak działa Twitch.
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 czerwca 2019, 12:02 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 3 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: hashdee » czwartek, 27 czerwca 2019, 11:59

Twitch nie ma systemu tippowania - streamerzy korzystają głownie z serwisu streamlabs.com, który możesz zintegrować z Twitch/ YT.
Tipbitcoin.Cash używa własnie serwisu streamlabs.com - (wejdz na https://tipbitcoin.cash/ i kliknij GET STARTED) i prosi o zezwolenie na publikowaniu "swojej stresci" w streamlabs.com via API, a ten serwis
podaje TIPy bezposrednio na stream YT/Twitch. Tipbitcoin.Cash nie jest alternatywą dla Twicha tylko kolejną opcją tippowania przez serwis streamlabs.com

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 czerwca 2019, 12:01

hashdee pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 11:59 podaje TIPy bezposrednio na stream YT/Twitch. Tipbitcoin.Cash nie jest alternatywą dla Twicha tylko kolejną opcją tippowania przez serwis streamlabs.com
Aha.

Hm, faktycznie - źle to wszystko zrozumiałem. Z opisów na forum /r/btc wyglądało że to działa inaczej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 29 czerwca 2019, 14:49

Serwis Local.Bitcoin.com od teraz obsługuje już pieniądze przesyłane pocztą (cash by mail) - czyli też Paczkomaty:

Więcej info w dedykowanym temacie:
viewtopic.php?f=116&t=32354&p=584295#p584295
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: hashdee » poniedziałek, 1 lipca 2019, 23:17

Lokalny US GOV (Dublin, OHIO) użyje Tokenów SLP na Bitcoin Cash w projekcie nad którym firma Software Verde, LLC pracuje od ponad pół roku - więcej szczegółów:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 4 lipca 2019, 00:07

Od kilkunastu godzin nie ustają szum i dyskusje w społeczności Bitcoin Casha, po tym jak Johnatan Toomin, early adopter, znany miner i developer opublikował wyniki swojego eksperymentu w którym jeden zmodyfikowany klient Bitcoin ABC (Kod oparty o Bitcoin Core) przetwarzał i weryfikował transakcje(tx) w tempie 3000 tx/sekundę per rdzeń procesora.

Aby umieścić te liczby w kontekście, porównajmy do popularnych kryptowalut
- Bitcoin BTC przetwarza obecnie maksymalnie 3,5 tx - 6tx(segwit) / sekundę
- Bitcoin Cash BCH maksymalnie około 100-112 tx/sekundę (obecnie, bez poprawek Johnatana).
- Litecoin LTC maksymalnie około 14 - 24tx(segwit) / sekundę

Testy dotyczyły tylko i wyłącznie samego przetwarzania i weryfikowania transakcji, nie brały pod uwagę rozprowadzania ich, aczkolwiek prace nad efektywniejszym rozprowadzaniem także są prowadzone przez Johnatana.

Prasa:
https://coinspice.io/news/bitcoin-cash- ... ress-test/

Video z testów:



Dyskusja:
old.reddit.com/r/btc/comments/c8kpuu/3000_txsec_on_a_bitcoin_cash_throughput_benchmark/

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » czwartek, 4 lipca 2019, 07:53

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 00:07zmodyfikowany klient Bitcoin ABC (Kod oparty o Bitcoin Core) przetwarzał i weryfikował transakcje(tx) w tempie 3000 tx/sekundę per rdzeń procesora.
W jak duże bloki były zamykane te tx?

Dodano po 17 minutach 23 sekundach:
Już widzę, zdaje się, że max, czyli 32Mb.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 4 lipca 2019, 08:00

mecenas pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 07:36 W jak duże bloki były zamykane te tx?
Z tego co widzę, standardowo 32MB.

Johnatanowi nie chodziło tutaj o test przepustowości blokowej sieci tylko o sprawdzenie ile fizycznie transakcji na sekundę jest w stanie obsłużyć jeden rdzeń procesora.

Podczas ostatniego stress testu w realnych warunkach kilka czy kilkanaście miesięcy temu, wyszło że maksymalny rozmiar jaki się efektywnie wtedy propagował na całą sieć to 31MB.

Ale od tej pory były prowadzone intensywne prace nad Graphene i XTHINNER (wersja ulepszona XTHIN), więc możliwe że w tym momencie ten rozmiar byłby większy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: hashdee » czwartek, 4 lipca 2019, 10:35

Jonathan już wczoraj zamówił kilka mocniejszych maszyn, aby trochę rozproszyć ten test i wziąć pod uwagę opóźnienia/utraty pakietów czy ograniczoną przepustowość na łączach

Jonathan Toomim
"I'm working on setting up a multi-computer version of this test with artificial packet loss, latency, and limited bandwidth, using four servers with 40 CPU cores each, for about 160 interconnected nodes. Just ordered those machines today, so probably weeks before it's running"

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 4 lipca 2019, 21:32

Roger Ver stworzył właśnie tutorial opisujący jak używać miksowania monet CashShuffle.

Więcej informacji w dedykowanym do tego wątku:

viewtopic.php?f=116&t=31005&p=585679#p585679
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 19 lipca 2019, 08:54

Jeden tylko użytkownik reddita tipuje przypadkowym użytkownikom 17BCH (o wartości 20k polskich złotych) tylko w jednym temacie w ciągu kilku godzin:

viewtopic.php?f=116&t=32583#p591169
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » piątek, 19 lipca 2019, 13:02

Rozczarowanie niewydolnością łańcucha BTC narasta:
https://news.bitcoin.com/south-african- ... ongestion/
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 25 lipca 2019, 01:11

Newegg, światowy serwis handlowy specjalizujący się w produktach wysoko-technologicznych, rozpoczął akceptowanie płatności w Bitcoin Cash w 73 nowych krajach, w tym w Polsce.

Od teraz można zamawiać w newegg podzespoły komputerowe, gadżety i inne technikalia z wysyłką do Polski płacąc w walucie BCH lub BTC.

Źródło:
https://www.businesswire.com/news/home/ ... ion-73-New

Dyskusja:
old.reddit.com/r/btc/comments/chdj93/bitpay_newegg_tech_retailer_extends_bitcoin_cash/
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: mecenas » sobota, 27 lipca 2019, 09:12

Edward Snowden na temat prawa do prywatności:

"Arguing that you don’t care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don’t care about free speech because you have nothing to say. When you say, ‘I have nothing to hide,’ you’re saying, ‘I don’t care about this right."

"Twierdzenie, że nie dbasz o prawo do prywatności, ponieważ nie masz nic do ukrycia, nie różni się od powiedzenia, że ​​nie dbasz o wolność słowa, ponieważ nie masz nic do powiedzenia. Kiedy mówisz: „Nie mam nic do ukrycia”, mówisz: „Nie obchodzi mnie to prawo."

BCH zdaje się wspiera prywatność.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 29 lipca 2019, 22:45

Njabardziej akceptowaną przez sprzedawców walutą na festiwalach: muzycznym ForkFest 2019 oraz libertariańskim Porcfest 2019 był Bitcoin Cash.

Źródło:
https://www.freetalklive.com/news/vin-a ... 019-speech

Dyskusja:
old.reddit.com/r/btc/comments/cjgfjy/the_number_one_mostaccepted_crypto_by_the_vendors/
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:08

Dzisiaj był bardzo niezwykły i przełomowy dzień jeżeli chodzi o rozwój waluty Bitcoin Cash.

W jednym dniu zostały koncepcyjnie zrealizowane lub dokonały gigantycznego postępu 3 kamienie milowe, które były nierozwiązanymi problemami od początku rozwoju tej waluty, tj. 2009 roku.

1. Dowody na podwójne wydawanie ("double spend proofs") - pierwsza implementacja wykonana przez Thomasa Zandera.
W skrócie: Sprzedawcy będą teraz w stanie bezsprzecznie udowodnić, że została wykonana próba podwójnego wydawania, co pozwoli im natychmiastowo wykryć próbę oszustwa w przypadku płatności natychmiastowej Zero-Conf. Drastycznie zwiększy to poziom bezpieczeństwa transakcji w sieci Bitcoin Cash, do poziomów wygody, szybkości i niezawodności nieosiągalnych dla konkurentów takich jak VISA, Mastercard, Paypal, BTC, LTC, BSV czy Monero.

2. Dowody oszustwa SPV ("Fraud proofs") - koncepcja stworzona przez Johnatana Toomima.
W skrócie: Lekkie Portfele typu "SPV" (czyli właściwie wszystkie) będą teraz w 100% bezpieczne (a nie tak jak do tej pory 99,9999%) i niemożliwe będzie ich oszukanie przez minerów. Dzięki temu nie będzie żadnej potrzeby aby zwykli użytkownicy prowadzili swoje pełne węzły, będzie można bez obaw o teoretyczne oszustwo używać wszystkich normalnych portfelów, co zmaksymalizuje wygodę użytkownika.

3. Ogromne postępy zostały dokonane w pierwszej koncepcji implementacji protokołu CashFusion - tutaj dzięki wytężonej pracy Marka Lunderberga oraz Jonalda Fyookball'a.
Protokół CashFusion razem z protokołem CashShuffle tworzą kombo, które umożliwi, na razie w teorii całkowitą prywatność transakcji, na poziomie praktycznie nieodróżnialnym od prywatności oferowanej przez walutę Monero.

Źródła:
1: old.reddit.com/r/btc/comments/cj92ii/double_spend_proof_just_got_real_a_first
2: twitter.com/jtoomim/status/1155710872741797888
3: https://github.com/cashshuffle/spec/blo ... HFUSION.md
3: old.reddit.com/r/btc/comments/cj5nkz/cashfusion_just_got_a_whole_lot_better/

Dyskusja:
old.reddit.com/r/btc/comments/cjde18/doublespend_proofs_spv_fraud_proofs_and/
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 lipca 2019, 00:20 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 3 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: KamilZ » poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:40

Ad.1
ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:08poziomów nieosiągalnych dla konkurentów takich jak (...) DASH
Mocne słowa jak na... ;)
Kolega słyszał o ChainLocks w połączeniu z InstandSend? Spieszę z dokumentacją: https://blog.dash.org/mitigating-51-att ... 66aa648ec9

Dobrze rozumiem, że ta technika umożliwia tylko zauważenie problemu po stronie sprzedawcy i ewentualne zawiadomienie organów ścigania o próbie oszustwa?
Jest to pomocne, ale nie lepiej byłoby, gdyby doublespend było zablokowane? Z jakich przyczyn nie można tego całkiem uniemożliwić?

Ad. 3 Wygląda ciekawie, choć trochę znajomo ;)
Czy faza Phase 10. Blame nie jest podatna na spam i wielu nieuczciwych graczy? Jeśli identyfikacja następuje tylko po privkey i jedyną karą jest wyłączenie z następnej kolejki, to czy może to zachęcać do zakłócania procesu mieszania/fuzji tanim kosztem?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Newsy i informacje na temat Bitcoin Cash - wątek zbiorczy

Postautor: koparki » wtorek, 30 lipca 2019, 00:02

Spoiler:
ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 29 lipca 2019, 23:08całkowitą prywatność transakcji, na poziomie praktycznie nieodróżnialnym od prywatności oferowanej przez walutę Monero.

i bardzo dobrze, a jeszcze lepiej aby sieć operowała WYŁĄCZNIE z zachowaniem prywatnosci takiej jak w monero, mam na mysli że wszystkie transakcje w sieci takie powinny byc z automatu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 30 lipca 2019, 00:05 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość