"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » wtorek, 23 lipca 2019, 10:27

miso20 pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 10:19dla shadowa wykopanie znacznego procenta przez założyciela dasha jest scamem, a kopanie milionów przez satoshiego już nie

Przecież nie o to chodzi.
Gdyby wykazać, że Satoshi wykopał miliony, a następnie od razu budował za nie imperium wydobywcze i natychmiast reinwestował zyski w następne kopalnie, to miałbyś dość niebezpieczną sytuację centralizacji wydobycia na BTC. Oczywiście PoW ma tę zaletę, że nie da się trwale przejąć przewagi, bo to zależy od zmiennych zasobów konkurencji i innych czynników rynkowych.
BTC Satoshiego leżą na adresach, raczej nie zastawił ich za miliony na koparki.

Olewanie ryzyk to nieciekawa droga, nawet jeśli są absurdalne i mało prawdopodobne.
Zamiatanie tematów pod dywan nic nie daje.
Hipotetyczne sytuacje i scenariusze naprawdę potrafią się materializować tak samo jak czarne łabędzie na stawku przy rzece...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » wtorek, 23 lipca 2019, 10:36

@miso20
Jeśli dobrze go zrozumiałem, to ryzyko, że twórcy mogli intencjonalnie zapewnić sobie przewagę (nie poprawić sposobu adaptacji trudności kopania, tylko na żywca przepisać mechanizm z kodu Litecoina/BTC przewidując, że adaptacja z tamtych walut nie nadąży za lawinowym wzrostem mocy kopaczy Dasha), jest moralnie odrażające i woli się na wszelki wypadek trzymać z daleka.

Tych samych wątpliwości nie ma co do Satoshiego, bo miliony są nieruszone, ale nawet jakby je ruszył, to i tak mu by się należały za innowacje jakie wprowadził przy BTC.
Dobrze dedukuję?

Co nie zmienia faktu, że jego opinię na ten temat, 5 lat po tym wydarzeniu Instamine, uważam za pochopną.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 23 lipca 2019, 11:03

KamilZ pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 00:11Hola! A może jesteś właśnie bardzo potrzebny.
Sprawiasz wrażenie logicznie myślącego i wyciągające dobre wnioski przyczynowo skutkowe.

Masz opinię na temat Dasha, ale z tego co zdążyłem zauważyć opiera się ona na nie do końca poprawnych założeniach. W takim przypadku nawet najbardziej żelazna logika da nieprawdziwe wyniki.

Ale nie będę tutaj siedział miesiąc, odgrzebywał antycznych postów z Bitcointalk i sprawdzał wszystkiego po kolei żeby mieć w 100% weryfikowalne i niepodważalne źrodła - tak jak zwykle robię gdy podchodzę do nowego tematu.

Wystarczy mi informacja, że DASH miał instamine/czy tam premine - dla mnie jeden wuj.

Wszystko co miało instamine/premine jest dla mnie SCAMem i tego będę się trzymał. DASH oraz Litecoin miały insta/premine - to jest informacja w 100% zweryfikowana, której nie można podważyć bo jest znanym historycznym faktem.

W szczegóły nie wchodzę, bo akurat jestem zajęty i nie mam miesiąca żeby poświęcić go wyłącznie fanom DASHa. I po co, przecież to nic nie da. Wielokrotnie pisałem, że prawda i logika się nie liczą więc nie ma możliwości aby kogokolwiek tutaj przekonać, nawet wyszukując najbardziej prawdziwe i jednoznaczne argumenty.

Ludzie myślą stadnie, nie logicznie - i po raz kolejny: nie ma to nic wspólnego z IQ. To kwestia wyboru, buntu przeciwko systemowi albo współpracy z systemem.

Naprawdę muszę już stąd iść, tylko zmarnuję czas i zdenerwuję się i na pewno niczego nie osiągnę.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » wtorek, 23 lipca 2019, 11:34

Nie spisuj wszystkich od razu na straty. Za dużo chyba bojów stoczyłeś z fanbojami bitcoin core ;)

Tutaj większość osób jest bardziej logiczna i oczytana. Wielu (jak ja) musieli się przebić przez filtr ogarnięcia tego dwudniowego instamine.

Słowniczek dla rozjaśnienia definicji o czym mówimy:
Premine - nie ma wątpliwości, że całość trafiła do twórców projektu
Instamine - każdy mógł kopać. Ci z większą mocą obliczeniową wykopali proporcjonalnie więcej niż inni.

Materiały do zbadania samodzielnie z linkami do bitcointalk masz na dole tej strony:
https://dashpay.atlassian.net/wiki/spac ... rification

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3881
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » wtorek, 23 lipca 2019, 21:42

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 11:03Ale nie będę tutaj siedział miesiąc, odgrzebywał antycznych postów z Bitcointalk i sprawdzał wszystkiego po kolei żeby mieć w 100% weryfikowalne i niepodważalne źrodła - tak jak zwykle robię gdy podchodzę do nowego tematu.

Wystarczy mi informacja, że DASH miał instamine/czy tam premine - dla mnie jeden wuj.
Co nie przeszkadza Ci rzucać bardzo przypadkowymi liczbami, prawda?
Nie zamierzam już więcej tłumaczyć, że cokolwiek NIE miało miejsca (to ma taki sam sens i jest równie logiczne jak żądanie od ateistów dowodów, że Bóg nie istnieje). Niech udowadniają swoje twierdzenia Ci, którzy rzucają oskarżenia i udowadniają ich ZAISTNIENIE. Insynuacje zdecydowanie zbyt łatwo przychodzą ludziom w dzisiejszych czasach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » wtorek, 23 lipca 2019, 22:44

@__kot__
Bez urazy, ale chyba zbyt obrażasz się na świat.
Nie podajesz liczb a sam narzekasz na liczby... cóż żeś dodał do problemu, albo cóż żeś odeń odjął?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: jpr » wtorek, 23 lipca 2019, 22:46

@mecenas ale jakie chcesz te liczby? Toż wiele nie trzeba rozsądku zeby zrozumieć, ze nie było tu żadnego scamu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3881
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » wtorek, 23 lipca 2019, 23:41

Liczby zostały podane w artykule wielokrotnie linkowanym w wątkach o Dash.
Nie obrażam się na nikogo. Nie zamierzam po prostu ciągnąć tego wątku w przyszłości. Ktokolwiek jest zainteresowany projektem, dotrze do tych informacji.

Osoby, które wierzą w złego manipulatora Evana, który przewiduje przyszłość w 2014, będą podawały coraz bardziej absurdalne insynuacje i oskarżenia. Nie jestem wkwalifikowany w pracy i rozmowie z takimi osobami.

Idę do przodu. Jeśli ktokolwiek preferuje zatrzymać się w 2014 to jego wybór. Nie ma przymusu interesowania się i używania Dash.



Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » środa, 24 lipca 2019, 10:04

@__kot__ przygotuj sobie linka i wklejaj na zasadzie "kopiuj = wklej" bo takie zarzuty nie mogą pozostać bez odpowiedzi, forum jest jednak środkiem masowego przekazu.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 24 lipca 2019, 10:22

koparki pisze: środa, 24 lipca 2019, 10:04takie zarzuty nie mogą pozostać bez odpowiedzi

Człowiek się zastanawia nad potencjalnie słabymi pkt. coina i już od razu że zarzuty...
Przecież to nie kółko wzajemnej adoracji, tylko poważny wątek na temat DASH.
Czy każdy, kto będzie miał wątpliwości zostanie wyklęty, wygnany lub nazwany trollem?

Kolega ShadowOfHarbringer ma często trafne spostrzeżenia i zastanawiająca jest Jego negatywna opinia o DASH. Jako, że chodzi pieniądze, to dla mnie każda opinia się liczy, a nie tylko te słodkie, cukrowane.
Co do mnie, to akurat doceniam DASHa i to trzon moich inwestycji, więc nie jestem wrogiem i nie robię do własnego gniazda. Chciałem tylko opinii na temat opinii. Ale jak zwykle mały to ma sens. Sprawy zostały tam, gdzie są...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » środa, 24 lipca 2019, 10:27

mecenas pisze: środa, 24 lipca 2019, 10:22Człowiek się zastanawia nad potencjalnie słabymi pkt. coina i już od razu że zarzuty...

powinien dostać odpowiedź skoro __kot__ twierdzi że to jednak "zarzut" bez podstawny.
Z drugiej strony shadow nie podał źródła więc jest remis.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » środa, 24 lipca 2019, 10:43

mecenas pisze: środa, 24 lipca 2019, 10:22Sprawy zostały tam, gdzie są...
koparki pisze: środa, 24 lipca 2019, 10:27jest remis.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » czwartek, 25 lipca 2019, 00:46

Uwaga:Proszę skasować ostatni znak "/" z linku aby wyświetlił się poprawnie.

Odnośnie startu DASHa, Instamine i błędu w kodzie Litecoina, to ciekawa dyskusja chyba trwa na reddicie na ten temat.
Nie czytałem jeszcze, tylko pobieżnie przejrzałem.


Może ktoś się zabawić w detektywa i streścić wnioski?

Z tego co zrozumiałem pobieżnie, to twórca litecoina Charlie Lee wypiera się, jakoby błąd w kodzie odpowiedzialny za Instamine Dasha był jego autorstwa. Skasował już część tweetów na ten temat, ale ludzie porobili kopie.
Udanego śledztwa.

Dodano po 2 godzinach 1 minucie 13 sekundach:
Hej, ta drama jest lepsza niż myślałem!
Polecam każdemu przeczytać komentarze. Charlie trochę się kaja i prosi o odpuszczenie sprawy.
ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 11:03DASH oraz Litecoin miały insta/premine - to jest informacja w 100% zweryfikowana, której nie można podważyć bo jest znanym historycznym faktem.
Może złagodzi nieco twoje stanowisko ten komentarz z dyskusji powyżej:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 25 lipca 2019, 01:21

__kot__ pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 21:42Nie zamierzam już więcej tłumaczyć, że cokolwiek NIE miało miejsca (to ma taki sam sens i jest równie logiczne jak żądanie od ateistów dowodów, że Bóg nie istnieje). Niech udowadniają swoje twierdzenia Ci, którzy rzucają oskarżenia i udowadniają ich ZAISTNIENIE. Insynuacje zdecydowanie zbyt łatwo przychodzą ludziom w dzisiejszych czasach.

Czy naprawdę muszę walczyć z każdym wszędzie?

Jestem już trochę zmęczony tym wszystkim.

Mało obchodzi mnie DASH szczerze mówiąc, przypadkiem przy innej okazji dowiedziałem się że miał insta czy tam premine, informacja ta jest zweryfikowana ale nie będę się na siłę kłócił.

Serio, nie mam siły, nie mam obowiązku walczyć z całym światem, nie jestem niczyim zbawcą. Dajcie mi już spokój.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » czwartek, 25 lipca 2019, 01:42

KamilZ pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 00:46Z tego co zrozumiałem pobieżnie, to twórca litecoina Charlie Lee wypiera się, jakoby błąd w kodzie odpowiedzialny za Instamine Dasha był jego autorstwa.
Za srart ltc jest odpowiedzialny Charlie Lee.

Natomiast za start dash jest odpowiedzialny tworca dash i to że oparł sie na blednym kodzie to jego niedopatrzenie/nieodpowiedzialnosc. Charlie Lee za bledny start dash w zadnym stopniu nie odpowiada.

Tak ja to rozumiem.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » czwartek, 25 lipca 2019, 02:40

@ShadowOfHarbringer Dash to dobry projekt. Lepszy moim zdaniem niż BCH obecnie.
Nie musisz z nikim walczyć. Chcieliśmy zainteresować cię spełnieniem wizji Satoshiego w naszym zdaniem najlepszej obecnie postaci.
Jak nie masz czasu to okej, ale pomyśl sobie, że wiele lat temu ktoś mówi ci o BTC, a ty mu odpowiadasz, że nie masz czasu na jakieś piramidy finansowe i nie masz czasu wyjaśniać, że to po prostu kolejny scam.
Pochopne osądy, to to co dotyka BCH, ale jak widzisz na własnym przykładzie (wobec Dasha) nie jest to wcale rzadkie dla ludzi.

Potraktuj to jako nobilitacje, a nie męczenie cię. Ludzie cenią twoje zdanie i chcą znać twoją opinię.

@redbog Chodzi o autorstwo kodu, a nie o to kto jest odpowiedzialny za swój projekt.
Charlie ostro najeżdżał na Dasha używając argumentu błędu (który w jego projekcie miał swój początek) prowadzącego do scamu.
Kod ten do czasu Instamine na Dashu nie był nigdzie publicznie ujawniony.
Po starcie Litecoina też nikt się nie zająknął, że coś poszło nie tak z emisją początkową monet.
Dlatego developerzy dasha mieli silne podstawy sądzić, że kod z którego forkują jest zdatny. Nie zmniejsza to ich odpowiedzialności w pełni, ale jest to coś w rodzaju 0-day i chyba mieli prawo tego nie znaleźć (nowe technologie czasem są początkowo obarczone błędami).

"Gówno wybiło" dopiero jak Dash wystartował z tego samego kodu i okazało się, że coś jest nie teges. Sprawdzili Blockchain Litecoina i wyszło, że tam było to samo, ale przeszło, dziwnie, bez echa.

Dodano po 19 minutach :
...i tak w Dash wymyślili później DarkGravityWave czyli metodę na dostosowanie trudności co jeden wykopany blok.
(Podobne rozwiązanie wprowadzono później, przy krwawym forku, w BCH, o ile się nie mylę.)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » sobota, 27 lipca 2019, 09:13

Edward Snowden na temat prawa do prywatności:

"Arguing that you don’t care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don’t care about free speech because you have nothing to say. When you say, ‘I have nothing to hide,’ you’re saying, ‘I don’t care about this right."

"Twierdzenie, że nie dbasz o prawo do prywatności, ponieważ nie masz nic do ukrycia, nie różni się od powiedzenia, że ​​nie dbasz o wolność słowa, ponieważ nie masz nic do powiedzenia. Kiedy mówisz: „Nie mam nic do ukrycia”, mówisz: „Nie obchodzi mnie to prawo."

Dash zdaje się wspiera prywatność.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: socjolog2008 » sobota, 27 lipca 2019, 23:02

mecenas pisze: sobota, 27 lipca 2019, 09:13Edward Snowden na temat prawa do prywatności:


;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » sobota, 27 lipca 2019, 23:36

No świetnie.
Trzeba mu powiedzieć o Dashu!
Stały i demokratyczny budżet z możliwością zatrudniania zewnętrznych programistów - to mu się jeszcze bardziej powinno spodobać.

Nie wspominając o dodatkowym proficie braku zaufania do twórców jeśli idzie o kwestie prywatności w krypto ;)

Będzie zachwycony :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 28 lipca 2019, 09:57

@KamilZ myślę że wie o Dashu, a pomimo tego nie kupuje historii że Carslberg jest prawdopodobnie najlepszym piwem na świecie ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości