Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: randomowy świeżak » niedziela, 21 lipca 2019, 13:19

@obserwatorX lol, a co maja kontrakty do tego ze na kontach bankowych sa PLN ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: HODLER.TECH » niedziela, 21 lipca 2019, 14:24

obserwatorX pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 12:52Pomysł jakotaki ale przydatny wyłącznie traderom
Jeśli do pomysłu dołączy np. IGBINT lub PSB, mogą prowadzić na stronie internetowej coś w rodzaju "listy ostrzeżeń". Można też zrobić powiadomienia na tematy interesujących nas treści przy użyciu np. agregatora danych Algory, lub zwykłe powiadomienia ze strony IGBINT lub PSB.

Pomysł na zdecentralizowany audyt to tylko uruchomienie źródła wiarygodnych i aktualnych danych, na ich podstawie można zrobić wiele narzędzi analitycznych dopasowanych dla każdego. W naszym portfelu moglibyśmy zrobić np. wykrywanie adresów giełdowych i system który przed zdeponowaniem na nią środków pokaże ostrzeżenie o problemach z giełdą i jej sytuacją finansową, aby uchronić wpłacającego przed stratą.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 13 lipca 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: obserwatorX » niedziela, 21 lipca 2019, 14:27

randomowy świeżak pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 13:19lol, a co maja kontrakty do tego ze na kontach bankowych sa PLN ?


Giełda powinna być mostem pomiędzy klientami a nie portem.
Gdyby technologie inteligentnych kontraktow zastosować w bankowości to na GPW, nie potrzebowalbys żadnych maklerow.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: Rumcajs » niedziela, 21 lipca 2019, 21:13

obserwatorX pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 12:52 Pomysł jakotaki ale przydatny wyłącznie traderom, którzy będąc na bieżąco z giełda zdołają wycofać wcześniej swoje środki. A co z osobami które korzystają z giełdy raz na pół roku? To tak jakby prezes banku dał Ci cynk, żebyś wycofywał pieniądze bo jutro już nie będzie pieniędzy w skarbcu. Brak inteligentnych kontraktów to bolączka bitcoina, którego cena wynika jedynie z popularności a nie użyteczności.
Czy Ty w ogole zrozumiałes to co wszyscy piszą wszędzie po sytuacji Bitmarketu ?
Giełda NIE JEST WALLETEM. - Kto trzyma pół roku na giełdzie środki z których nie korzysta bo nie jest traderem jak podajesz jako przykład ?? Chyba ktoś nienormalny tylko. A jak ktoś tak robi to trzyma dusty lub małe ilości coinów których nie obsługują wallety sprzętowe i nie chce mu się z lenistwa bawić w ciągłe instalowanie portfeli, ale to robi się wtedy ze swiadomością, że jak coś to trudno bo ta kwota nie była jakaś istotna.

@HODLER.TECH
A jeszcze jedna rzecz odnośnie podejrzanych zniknięć CZĘŚCI coinów - giełdy mogą się bać że jak zniknie im nawet 10 btc z hot walleta to 100% ludzi w panice się rzuca i wszystko wypłaca mimo że środki na cold walletach nadal są, stąd mogą być niechętni takiemu audytowi. Ale na to jest rozwiązanie - Giełdy wg mnie powinny obowiązkowo tworzyć fundusze rezerwowe/awaryjne z części zysków giełdy przynajmniej w coinach dokładnie tak jak Binance i je też podać jako adres do audytowania, czyli że jak hakerzy ukradną 10 btc z hot walleta to gieda pisze że środki userów są SAFU i pokazuje że na wallecie awaryjnym ma odłożone np 90 btc więc spokojnie pokryje strate. Ofc to nie zmieni faktu że część ludzi wypłaci to co ma na wszelki wypadek ale w interesie giełdy będzie naprawić luki po haku jeśli chce dalej działać i zarabiać, dla przypomnienia dodam że nawet Binance zostało schakowane i ukradli im troche btc, CZ spanikował wtedy niepotrzebnie i więcej szkód narobił głupim gadaniem że zrobi rollbaka BTC niż tym hakiem, później mówił że nie spał 2 dni i mówił to po 15 minutowej drzemce jeszcze półprzytomny a ktoś mu taki pomysł podrzucił więc powtórzył bez zastanowienia.
Anyway ale pomysł jest, audyt coinów + fundusz awaryjny na pokrycie możliwych do odrobienia strat w przypadku haku.
Jak giełda powie że naprawiła to wiekszosc ludzi powinna wrócić skoro Binance sie to nawet zdarzyło. No a jak nie bedzie włamań to tym lepiej dla giełdy i jej renomy ofc.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 22 lipca 2019, 01:37

obserwatorX pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 12:52Pomysł jakotaki ale przydatny wyłącznie traderom, którzy będąc na bieżąco z giełda zdołają wycofać wcześniej swoje środki.
Bzdura.

Programiści z łatwością napiszą skrypty, które będą wykrywać nieprawidłowości i zbierać je w jednym miejscu.

Jest to łatwe do zrobienia i można założyć stronę, która raportuje stany płynności giełd, na kształt CoinMarketCapu. "ExchangeWatcherIFluidity" czy coś w ten deseń.

Potem ktoś szybko zrobi appkę na androida, która daje natychmiastowe powiadomienia w razie utraty płynności przez wybrane giełdy. To już formalność.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 13 lipca 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: obserwatorX » poniedziałek, 22 lipca 2019, 07:02

@ShadowOfHarbringer Nooo taaaak łatweee :) jak zawsze.
To poczekajmy aż Twoi programiści napiszą program, który chociaż raportuje portfele bitmarketu . Bo jak na razie, to na forum siedzi nad tym "manualnie" jedna osoba.
Blockchain już masz, appki możesz nie robić. Szybciej zobaczymy efekty.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: HODLER.TECH » poniedziałek, 22 lipca 2019, 09:44

@obserwatorX W tej chwili z trudem udaje się po kolei ustalać poszczególne adresy portfeli Bitmarketu, część z nich jest stara, części zapewne nie ma na liście. Potrzebne jest zaangażowanie w ustalenie tych adresów a do końca nie będzie pewności czy są to wszystkie adresy wiec obliczanie sum pozostałych na giełdzie na podstawie tych szczątkowych danych będzie nieefektywne i obarczone dużym błędem. Mając do dyspozycji w 100% aktualną listę transakcji użytkowników (wpłaty i wypłaty) można dosyć szybko ustalić pozostałe środki ustalając wspólne aktywne adresy dla wpłat i wypłat - będą to adresy cold i hot walletów giełdy. To nie jest skomplikowany program, wielu programistów z tego forum jest w stanie napisać coś takiego w kilka godzin. Niestety, jeśli nie uda się wprowadzić zdecentralizowanego audytu, kolejna upadłość giełdy będzie wyglądała tak jak Bitmarketu - będzie to mozolne dochodzenie do podstawowych informacji o giełdzie których ostateczna forma będzie się wciąż aktualizowała i zmieniała.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: HODLER.TECH » wtorek, 23 lipca 2019, 11:21

Rumcajs pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 21:13A jeszcze jedna rzecz odnośnie podejrzanych zniknięć CZĘŚCI coinów - giełdy mogą się bać że jak zniknie im nawet 10 btc z hot walleta to 100% ludzi w panice się rzuca i wszystko wypłaca mimo że środki na cold walletach nadal są, stąd mogą być niechętni takiemu audytowi. Ale na to jest rozwiązanie - Giełdy wg mnie powinny obowiązkowo tworzyć fundusze rezerwowe/awaryjne z części zysków giełdy przynajmniej w coinach dokładnie tak jak Binance i je też podać jako adres do audytowania, czyli że jak hakerzy ukradną 10 btc z hot walleta to gieda pisze że środki userów są SAFU i pokazuje że na wallecie awaryjnym ma odłożone np 90 btc więc spokojnie pokryje strate.
Taka rezerwa to byłaby świetna rzecz, ale również jest problematyczna w przypadku braku znajomości aktualnego stanu wszystkich portfeli giełdy. Umówmy się że nasz pomysł na zdecentralizowany audyt jest bardzo dobrym wstępem do implementacji kolejnych zabezpieczeń giełd, a dzięki temu że jest prosty w stworzeniu, nie wymaga od giełd wysiłku finansowego ani nie uderza w jej interesy - jest możliwy do wprowadzenia bardzo szybko. Jedyne co jest potrzebne do realizacji, to wsparcie społeczności w propagowaniu tego pomysłu poprzez wywieranie nacisku na giełdy w ich wątkach na forach oraz ich kanałach społecznościowych. Bardzo pomocne byłoby również włączenie się do promocji pomysłu organizacji takich jak @IGBiNT oraz/lub PSB.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: Rumcajs » wtorek, 23 lipca 2019, 14:01

@HODLER.TECH

Tak wiadomo.
Moja idea była żeby giełda dołożyła tworzenie funduszu awaryjnego do tego "zdecentralizowanego audytu"
Razem taki audyt + fundusz awaryjny w razie małych wpadek(błędów)/haków by sprawił że ludzie poczuliby się bezpieczniej.
Adres funduszu awaryjnego w np BTC czy 2-3 top coinach by był podany publicznie żeby ludzie go też widzieli tak jak inne adresy giełdy.
Razem by to tworzyło fajną całość.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: qertoip » wtorek, 23 lipca 2019, 22:58

@HODLER.TECH może BIP?
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: qertoip » środa, 24 lipca 2019, 16:20

Warta podkreślenia jest jeszcze jedna zaleta tej propozycji.

To jest uniwersalny standard dla wszystkich kryptowalut z transparentnym blockchainem oraz do tokenów - w przeciwieństwie do historycznych pomysłów specyficznych dla Bitcoina.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: HODLER.TECH » środa, 24 lipca 2019, 18:35

@qertoip Dokładnie to mieliśmy na celu, aby rozwiązanie było na tyle kompromisowe i proste, by można było je łatwo zaimplementować na każdej giełdzie, dla wszystkich klasycznych monet - wykluczone są wyłącznie monety z "prywatnym" blockchain'em oraz monety bez transparentnego blockchain'a. Prostota w implementacji jest tak daleko posunięta, że giełda nie musi nic nowego opracowywać, a jedynie przekierować dane które już generuje i zbiera, na publiczną stronę w formie listy transakcji. Próbujemy się przebić z pomysłem do mediów, będziemy informowali czy uda się to osiągnąć, aby zgromadzić wokół niego większą ilość osób, zdolną razem wywrzeć nacisk na giełdy. Sprawa dotyczy nas wszystkich, każdego z osobna i całej branży. Za jakiś czas kolejna giełda zakończy działalność w sposób podobny jak Bitmarket, Coinroom czy Bitcurex, wielu ludzi straci swoje pieniądze ze świadomością że gdyby wsparli pomysł np. zdecentralizowanego audytu (lub inny jeśli taki się pojawi i będzie lepszy), mogliby uchronić się przed tą stratą. To będzie kolejna gorzka lekcja. Nie uważacie, że już tak wiele ich mieliśmy, że warto w końcu wyciągnąć wnioski?
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: hassejo » czwartek, 25 lipca 2019, 01:24

HODLER.TECH pisze: środa, 24 lipca 2019, 18:35Sprawa dotyczy nas wszystkich, każdego z osobna i całej branży. Za jakiś czas kolejna giełda zakończy działalność w sposób podobny jak Bitmarket, Coinroom czy Bitcurex,
rozwiń proszę myśl.
może dla potomnych, bo ja nie trzymam na giełdach ani złotówki, ani BTC 8-)
... oczywiście prócz środków spisanych na straty :roll:

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 25 lipca 2019, 09:59

hassejo pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 01:24rozwiń proszę myśl.
może dla potomnych, bo ja nie trzymam na giełdach ani złotówki, ani BTC
... oczywiście prócz środków spisanych na straty
Pytanie dla Pana "potomengo" a zarazem wyjaśnienie twojego pytania.
Gdyby nie było aktywnie handlujących na giełdach to w jaki sposób kupiłbyś swoje kryptowaluty ? Uważasz że byłaby jakakolwiek płynność gdyby każdy użytkownik raz na kilka tygodni czy miesięcy zrobił jedną transakcję?
Jak sobie wyobrażasz kupowanie bez traderow, spekulantów i płynności Panie "potomny" ? Chyba że ogromne spready nie robią dla Ciebie problemu..

Swoją drogą jeśli trzymasz na giełdzie środki wyłącznie na stratę to chyba coś nie jest tak z twoją strategią, setki milionów ludzi trzyma pieniądze na konwencjonalnych giełdach i nie muszę się zbytnio zamartwiać, nie muszą się zastanawiać czy broker zwinie się jutro czy za tydzień.
W tym wątku jest realny pomysł aby w jakimś stopniu "zmusić" giełdy do audytu, ponieważ giełdy krypto z zwłaszcza przepływ środków jest totalnie nieuregulowany i niekontrolowany w przeciwieństwie do konwencjonalnych rynków, a to zawsze jest po prostu pokusą i furtką do manipulacji lub kradzieży przez właścicieli giełd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: hassejo » czwartek, 25 lipca 2019, 11:20

RuckenFetard pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 09:59Gdyby nie było aktywnie handlujących na giełdach to w jaki sposób kupiłbyś swoje kryptowaluty ?
Czytaj ze zrozumieniem. Ja również jestem aktywnie handlującym graczem, jednak nie trzymam tego co wypracowałem na giełdzie.
RuckenFetard pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 09:59Uważasz że byłaby jakakolwiek płynność gdyby każdy użytkownik raz na kilka tygodni czy miesięcy zrobił jedną transakcję?
Jak wyżej.
RuckenFetard pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 09:59Swoją drogą jeśli trzymasz na giełdzie środki wyłącznie na stratę to chyba coś nie jest tak z twoją strategią, setki milionów ludzi trzyma pieniądze na konwencjonalnych giełdach i nie muszę się zbytnio zamartwiać, nie muszą się zastanawiać czy broker zwinie się jutro czy za tydzień.
Moja jak to nazywasz "strategia" pozwoliła mi np nie stracić na goxie :) Więc chyba nic nie jest nie tak :)
RuckenFetard pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 09:59W tym wątku jest realny pomysł aby w jakimś stopniu "zmusić" giełdy do audytu, ponieważ giełdy krypto z zwłaszcza przepływ środków jest totalnie nieuregulowany i niekontrolowany w przeciwieństwie do konwencjonalnych rynków, a to zawsze jest po prostu pokusą i furtką do manipulacji lub kradzieży przez właścicieli giełd.
Z tym się zgadzam, Panie potomny :)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 25 lipca 2019, 11:32

hassejo pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 11:20Czytaj ze zrozumieniem. Ja również jestem aktywnie handlującym graczem, jednak nie trzymam tego co wypracowałem na giełdzie.
No coż :) pewnie nie zrozumiałem twojego przekazu, więc proszę rozjaśnij co miał wnieść poniższy wpis w tym wątku i jaki był jego sens/cel ?


"rozwiń proszę myśl.
może dla potomnych, bo ja nie trzymam na giełdach ani złotówki, ani BTC 8-)
... oczywiście prócz środków spisanych na straty :roll:"


Swoją drogą, to nie trzymasz "ani złotówki" czy trzymasz tylko mała część na giełdzie? Zdecyduj się na jedną wersję.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: hassejo » czwartek, 25 lipca 2019, 13:37

RuckenFetard pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 11:32"rozwiń proszę myśl.
może dla potomnych, bo ja nie trzymam na giełdach ani złotówki, ani BTC
... oczywiście prócz środków spisanych na straty "

Swoją drogą, to nie trzymasz "ani złotówki" czy trzymasz tylko mała część na giełdzie? Zdecyduj się na jedną wersję.
Fakt, nie napisałem tego czytelnie.
Na giełdzie trzymam jedynie pieniądze które wcześniej zarobiłem i nie będzie mi żal ich stracić.
Tymi też pieniędzmi zarabiam kolejne, sukcesywnie wypłacając :)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 25 lipca 2019, 14:09

hassejo pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 13:37Na giełdzie trzymam jedynie pieniądze które wcześniej zarobiłem i nie będzie mi żal ich stracić.
Aha, tobie nie żal stracić, więc według twojej logiki próba zwiększenia bezpieczeństwa giełd nie ma sensu?
A Ci co grają większym kapitałem, też mają tak do tego podchodzić? Zaznaczam że gracze grający większym kapitałem są właśnie tymi którzy dostarczają płynność, dzięki której możesz tam sobie grać, z uwagi iż "nie żal" Ci stracić takich kwot.. podejrzewam że nie jesteś jednym z nich.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: hassejo » czwartek, 25 lipca 2019, 14:24

RuckenFetard pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 14:09 Zaznaczam że gracze grający większym kapitałem są właśnie tymi którzy dostarczają płynność, dzięki której możesz tam sobie grać, z uwagi iż "nie żal" Ci stracić takich kwot.. podejrzewam że nie jesteś jednym z nich.
Nie wnikam, ja to robię dla swojego bezpieczeństwa, nie Twojego lub innych.
Taki ze mnie egoista ;)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Zdecentralizowany audyt - Poprawa bezpieczeństwa przechowywania środków na giełdach

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 25 lipca 2019, 19:38

@HODLER.TECH Jedyną ale poważną wadą jaką widzę, jest konieczność ujawnienia przez giełdę wszyskich x/y/zpubów, żeby mieć wszystkie portfele giełdy.
Da nam to możliwość monitorowania stanu posiadania giełdy, a uwiarygodnić posiadanie klucza można prostym podpisem z pierwszego adresu danego x/y/zpuba.
Nie jestem tylko pewien która giełda zgodzi się na takie ubpublicznienie kluczy publicznych, i nadal nie wiemy ile POWINNO być tych środków.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości