W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: adiqq » wtorek, 16 lipca 2019, 13:14

Dzięki za infor wyżej o Grin,Beam
A co powiecie o XWP ?? To też świeżynka...kolejny brat Grina??

A może ktoś coś powiedzieć o Aeternity (AE) ??

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 183
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Sherlock » wtorek, 16 lipca 2019, 16:42

@blink
no to dołożył "parę" centów do portfela ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: blink » wtorek, 16 lipca 2019, 16:49

@Sherlock tak, dzięki temu na VST piękne kółka szło dziś zrobić: kupilem za 0,31 sprzedałem za 0,395 i odkupiłem znów za 0,305. Myślę że to jeszcze nie koniec :D

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pael » wtorek, 16 lipca 2019, 16:51

chyba jednak zaczynaja pompe na vawes...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 16 lipca 2019, 17:09

Mistrzostwo świata to obecnie firmy, które zainwestowały w bitomaty (jeżeli pozwolą żeby to się rozwijało). Odnośnie crypto WYŁĄCZNIE anonimowe. Wygląda jak by zaczynała się nagonka, klękają giełdy, zauważcie jak szybko zaorany został rynek crypto z wypłatami w PL. 24 h i największe giełdy mają ZONK. Jeżeli to się dalej ma rozwijać, zakładając że będą dusić teraz te biedaczyska alty, dusić Kierownika tego biznesu BTC (Kierownikiem anonów jest DASH ;) ) - to anonimowość może przynieść rozwiązanie. Ważne żeby dało się to wypłacić później, bo co po cyferkach wirtualnego zysku. Nie żebym namawiał, ale anonimowe coiny są znane, jest ich kilka z potencjałem jeszcze ;)
Zapraszam spekulantów do tego wątku: viewtopic.php?f=45&t=19918
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pael » wtorek, 16 lipca 2019, 17:42

Co Ci anon pomoze jak uwala wszelkie wygodne opcje wyplat? w idee F2F nie wierze i nie uwarzam jej za bezpieczna, ale moze to moja osobista paranoja. no i wygoda takiego rozwiazania nawet nie jest dyskusyjna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » wtorek, 16 lipca 2019, 18:09

Jak się nie będzie dało zapłacić anonem w sklepach a nie bedzie sie dało to posiadanie anon coinów nic nam nie da poza ewentualnym handlem na nieregulowanych giełdach czy dexach lub wymian f2f co też nie bardzo to widze. Do tego jak zwykli nie hardowrowi userzy zostaną odcięci od anonów to z wygody dadzą sobie z nimi spokoj i ceny anonów polecą w dół a płacenie anonami zostanie dla geeków.
Pierw musi nastąpić adopcja masowa krypto żeby ludzie zwykli zaczeli interesować się w pewnym momencie anon coinami. Libra to byłoby coś pokazanie światu czym są kryptowaluty i to ponad 2 miliardom ludzi z ktorych pewnie wiele by sobie dla testu nawet to pokupowało, chociaż sama libra nie jest prawdziwą kryptowalutą ofc ale by była taką reklamą kryptowalut prawdziwych jak bitcoin.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 16 lipca 2019, 18:50

Wy poważnie @Rumcajs po 11 latach wierzycie w możliwość płacenia crypto w sklepach :shock: No albo Revolut, albo geek sklepikarz. Nie istnieje taka usługa na całym świecie i nie będzie istnieć. To będą sporadyczne przypadki w skali glabalnej. My tu rozumiem rozmawiamy o długofalowym aspekcie spekulacyjnym, co najwyżej DT (chociaż u mnie brak na to czasu i średnio mi się chce). Kupić i poczekać na zysk, to mnie interesuje. Od czerwca podwoiłem swoje ZEC na tych spadkach i wzrostach i dla mnie akurat Zcash jest tym co zbieram. A jak rozmawiamy o anonach, po co my się bawimy w te kryptowaluty ---- dla $, i punkt najistotniejszy jest wypłata ---- wg mnie następne lata giełdy zrzeszające spekulantów, stawiające infrastrukturę bitomatów będą miały sukces. Anony akceptowalne niekoniecznie przez te bitomaty, ale umożliwiające wymianę na takiej giełdzie na co tam pozwalają wypłacić i sprzedaż mają ten atut. Że nikt mi nie zagląda, nie wyśledzi, nie prześledzi co i ile czego mam. Dlatego Anony. Cisną i będą cisnąć w crypto zawszze, samo anonimowe hodlowanie w tej chwili już zaczyna mieć pierwszorzędne znaczenie ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 16 lipca 2019, 18:52

@socjolog2008 Przecież Bit i tak pociągnie Zeca za sobą w pizdu*, więc nie czaruj jaki to ZEC jest super, bo jest i tak niezależny od BTC jakichkolwiek nie ma zalet. Leci wszystko razem z BTC. Nie wolałeś już realizować zysku z ZEC? Przecież zawsze można wejść potem taniej po korekcie i znów zysk robić.

*sorki za dosłowność, ale tak lecą alty teraz
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 16 lipca 2019, 18:55

Wymazywanie pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 18:52Nie wolałeś już realizować zysku z ZEC?

Już się raz mając Dashe po 6 zł z 2015/2016 na takie realizacje na 100 zł najarałem w 2016/2017. Później jak patrzyłem na te dzikie pompy z 5% tego co miałem płakałem przy whiskey. Wywalone mam, trochę WT(Weekend trading) i mniej patrzenia na te kursy. Jak widać jestem 6 rano i koło 18 z reguły. I wystarczy. To jest dzikie, jak dziki dzik. Nie namawiam na Zcash. Absolutnie nie. Trzeba uważać na większość tych wynalazków, do niczego to zasadniczo poza spekulacją nie jest potrzebne ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lipca 2019, 18:56 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 16 lipca 2019, 18:56

@socjolog2008 Aha czyli to inwestycja na dłużej a nie spekulacja, spoko. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » wtorek, 16 lipca 2019, 20:06

@socjolog2008
Są 2 karty co działają:
Crypterium https://cards.crypterium.com/learn/cryp ... ard-review - działają na całym świecie podobno jako jedyna na świecie :)
i Monako (Crypto Com) - własnie wysyłali partie do USA, a tak to tylko w singapurze działają dopiero, europa ma być po USA niestety

Ale z tego co czytałem w MCO mobilnej appce trzeba krypto zamienić pierw na fiaty i nimi sie płaci, więc to nie jest de facto płacenie krypto, a ta Crypterium to nie wiem jak działa.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 lipca 2019
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: pawel92setter » środa, 17 lipca 2019, 13:59

Ja częścią kapitału przeznaczoną na longa wchodzę ostatnio w Cardano. Czekam na Proof of Stake. Moim zdaniem PoS będzie dobry dla kursów w dłuższej perspektywie. Poza tym EOS i ETH.

Od tego tygodnia zacząłem sobie robić analizy coinów i tokenów, które mają wysokie notowania FCAS na Flipside Crypto.

Teraz robię analizę tokena SNGLS i nawet podoba mi się pomysł i sama aplikacja Breakera. (Taki Netflix w blockchainie.) Niestety, społeczność wydaje się martwa i nie wróżę im sukcesów. A szkoda, bo nawet wypuszczają teraz własny film.

Następnie biorę na ruszt IoTeX. Analizował to ktoś z Was? Co o tym myślicie?


Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » sobota, 20 lipca 2019, 11:35

ANTE(najwyżej skapitalizowany po BTT token w sieci tron) znany z rekordowych dywidend dodatkowo wzrósł ostatnio skokowo o +100% token ANTE będzie zamieniony na nowy token WIN 1:1, zachętą i warunkiem ma byc jego zamrożenie na 10dni(w innym wypadku dostanie się o 30% mniej win) , nie ma go wiele w wolnym obiegu bo dywidendy wymagały zamrożeń więc + 300% w piku też jest realne. Dostępny i płynny na każdym DEX-ie w sieci TRON.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:17

@koparki

Nawiazujac do twojego posta o IOST to czym w takim razie różni się on od Liska skoro mówisz że ma dappsy w Java Script a Lisk to dopiero robi i to od lat ?
Jakby tak było to nie każdy by pisał o IOST zamiast czekać kolejne lata na Liska? Gdzie tkwi haczyk czyli jednak moze sie różnią na tyle że ludzie chcą czekać na Liska zamiast używac IOST ? Ja sie nie znam na technikaliach dlatego pytam skąd ten fenomen popularnosci, czekania na Liska ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: blink » poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:32

Rumcajs pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:17Nawiazujac do twojego posta o IOST to czym w takim razie różni się on od Liska skoro mówisz że ma dappsy w Java Script a Lisk to dopiero robi i to od lat ?
Jakby tak było to nie każdy by pisał o IOST zamiast czekać kolejne lata na Liska? Gdzie tkwi haczyk czyli jednak moze sie różnią na tyle że ludzie chcą czekać na Liska zamiast używac IOST ? Ja sie nie znam na technikaliach dlatego pytam skąd ten fenomen popularnosci, czekania na Liska ?


wołam tutaj @Harmony bo chyba gdzieś to tłumaczył

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » poniedziałek, 22 lipca 2019, 23:14

Rumcajs pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:17Gdzie tkwi haczyk

Haczyk tkwi w tym , że LISK był na BitBay co go spopularyzowało wśród tzw. "polskiej ulicy" a bessa zakleszczyła tą ulicę w lisku jako hodlerów którzy rezydują w swoim wątku.
Nawet w CMC widać że bitbay ma spory udział w handlu fiat lsk. Dlatego tutaj kazdy pisze o lisk i jest tu nietypowo ogromny wątek o lisk nawet w porównaniu do globalnego forum bitcointalk.

Jesli chodzi o iost to z kolei nie jest popularny w Europie i USA, projekt jest dosłownie od czerwca w sieci.
Z tego co widze to IOST totalnie przerasta LISKA sposobem decentralizacji, szybkością działania i tym że jest juz gotowy. Prawdopodobnie jednak rynek jest nasycony EOSem Tronem ETH i wszelkiej masci ICO projektów które nie są jeszcze potrzebne na tym etapie adopcji aplikacji rozproszonych. Adopcja obejmuje głównie hazard i bukmacherkę oraz DEXy - czyli biznesy które normalnie nie jest łatwo założyć w formie scentralizowanej..

Do tego dziś @akos twierdził że aplikacje w sieci ETH , że tez moga być napisane w Java Scrypt: viewtopic.php?f=45&t=31838&start=1400#p591866 nie potrafię się do tego ustosunkować, bo nie jestem programistą. Jeśli tak jest to lisk straci na znaczeniu.
---

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Harmony » wtorek, 23 lipca 2019, 04:19

@blink Przede wszystkim istotna różnica między Liskiem, a pozostałymi "podobnymi" kryptowalutami jest taka, że na Lisku będzie można opracować w pełni funkcjonalnego dappa za pomocą SDK, od backendu, po interfejs użytkownika (frontend), wykorzystując do tego w pełni natywnie Java Script, finalnie tworząc kompletną aplikację blokchain gotową do pobrania i użycia w jednym pakiecie. W przeciwności do innych krypto, które ograniczają się jedynie do wywołań API i delikatnego wsparcia frontendu. Ponadto Lisk tworzy modułowy blokchain, który można dogodnie modyfikować, ustawiając własny algorytm i konsensus, dodając własne bilblioteki JS, funkcje, moduły, pluginy, tworząc własne typy transakcji czy własne typy kontraktów. Pole ograniczeń zastosowania zależy jedynie od wyobraźni i umiejętności programisty, bo tworzyć będzie można najrozmaitsze aplikacje, od sieci społecznościowych, aplikacji finansowych, poprzez inteligentne systemy energetyczne i wiele więcej, a nie tylko jakieś biedne kasynka blokchain :D
koparki pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 23:14Do tego dziś @akos twierdził że aplikacje w sieci ETH , że tez moga być napisane w Java Scrypt: viewtopic.php?f=45&t=31838&start=1400#p591866 nie potrafię się do tego ustosunkować, bo nie jestem programistą. Jeśli tak jest to lisk straci na znaczeniu.
To tylko API i frontend. Tak naprawdę nic nowego i nic szczególnego. Pod tym względem nie ma różnicy między IOST i ETH, różnią się one jedynie konsensusem (przyznam, że IOST pod tym względem jest ciekawy) i tx/s... Ani cienia zagrożenia technologicznego dla Liska nie widzę ;)
;)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » wtorek, 23 lipca 2019, 09:00

Harmony pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 04:19będzie można najrozmaitsze aplikacje, od sieci społecznościowych, aplikacji finansowych, poprzez inteligentne systemy energetyczne i wiele więcej, a nie tylko jakieś biedne kasynka blokchain

ale to wszystko już jest w sieci na romaitych blockchainach , konkurencyjne projekty w tym względzie wydają się nie mieć ograniczeń które sugerujesz: https://www.stateofthedapps.com/
kasyna i DEX-y mają po prostu największy popyt, to uzytkownicy generuja popyt i presję na programistach.
Harmony pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 04:19różnią się one jedynie konsensusem (przyznam, że IOST pod tym względem jest ciekawy


No właśnie różnica jest ogromna a słowo "jedynie" jest nie na miejscu , bo jesli bym chciał aplikację przetwarzaną w chmurze to mamy juz od tego wielkie centralne firmy , kluczem jest decentralizacja, w lisku z tego co pamietam wśród delegatów jest kółeczko wzajemnej adoracji i prawdopodobnie wyhodowała się tam kasta która z decentralizacją nie ma wiele wspólnego . Deweloperzy udowodnią że są niezależni jesli zmienią system delegatów.
Ten z IOSTA jest genialny bo prędkość wynikająca z małej ilości delegatów jest zachowana ale pula delegatów jest liczona w setkach i rotują co 10minut i nie opłaca się aby jeden podmiot zakładał wiele nodów bo rozdrobnienie zmniejsza szansę na wylosowanie.
próg wejścia do grona delegatów też jest niewygórowany.
W ETH (pos) system decentralizacji też będzie realny a nie pozorny tak jak w lisk, eos i tron.
Harmony pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 04:19będzie można opracować w pełni funkcjonalnego dappa za pomocą SDK, od backendu, po interfejs użytkownika (frontend), wykorzystując do tego w pełni natywnie Java Script, finalnie tworząc kompletną aplikację blokchain gotową do pobrania i użycia w jednym pakiecie. W przeciwności do innych krypto, które ograniczają się jedynie do wywołań API i delikatnego wsparcia frontendu.

Nie jestem programistą , wytłumacz na przykładzie gotowej hipotetycznej aplikacji , wyższość jednego rozwiązania nad drugim, co w praktyce strację gdy ta sama aplikacja będzie w sieci ETH czy IOST. Chcę w pełni zrozumieć.
Harmony pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 04:19To tylko API i frontend. Tak naprawdę nic nowego i nic szczególnego.

Nie jestem programistą , wytłumacz na przykładzie w prosty sposób zrozumiały dla laika róznicę i konsekwencje w prakctyce.
---

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Harmony » wtorek, 23 lipca 2019, 16:04

koparki pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 09:00Nie jestem programistą , wytłumacz na przykładzie gotowej hipotetycznej aplikacji , wyższość jednego rozwiązania nad drugim, co w praktyce strację gdy ta sama aplikacja będzie w sieci ETH czy IOST. Chcę w pełni zrozumieć.
Przede wszystkim w Lisku masz blokchain napisany w pełni w Javascript, czyli aplikacja napisana w JS komunikuje się bezpośrednio z blokchainem, bez żadnych emulatorów i wrapperów i spowodowanych tym błędów oraz ograniczeń wydajności. W praktyce będziesz mógł użyć blokchain Lisk do dosłownie każdej aplikacji napisanej w Javascript i Typescript. To jest właśnie wsparcie natywne.
koparki pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 09:00No właśnie różnica jest ogromna a słowo "jedynie" jest nie na miejscu , bo jesli bym chciał aplikację przetwarzaną w chmurze to mamy juz od tego wielkie centralne firmy
Możesz korzystać np. z zdecentralizowanej chmury Storj i połączyć ją ze swoim blokchainem na Lisku.
koparki pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 09:00 kluczem jest decentralizacja, w lisku z tego co pamietam wśród delegatów jest kółeczko wzajemnej adoracji i prawdopodobnie wyhodowała się tam kasta która z decentralizacją nie ma wiele wspólnego .
Temat delegatów jest tak rozległy, że mnóstwo wody musiałoby upłynąć w Wiśle, żeby go dobrze opisać. W rzeczywistości np. atak 51% jest niemożliwy na Lisku. Nadchodzą również niebawem zmiany w DPOS, więc jest szansa, że skończy się to happy endem :D Lisk też nie jest scentralizowany, tak jak myślisz. Fakt, istnieją dwie duże grupy delegatów (zwane popularnie kartelami), ale te grupy tworzyły się w miarę upływu czasu przez niezależnych ludzi, po to, by wspólnie tworzyć ekosystem, doszkalać umiejętności programowania i np. zbierać sforgowane Liski, które później zostaną wydane na Centra i Huby Lisk ( Lisk Center Utrecht, Lisk Hub Tokio, Lisk Hub Xiamen), czyli miejsca, gdzie można tworzyć ekosystem Liska z bezpośrednim wsparciem delegatów i programistów.
;)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości