Proof of reserves

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 22 lipca 2019, 16:28

mecenas pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 16:24A co kombinują devy z ETH? :
https://bithub.pl/wiadomosci/buterin-sy ... coin-cash/
Zdaje się, że chcą przenieść część ruchu z sieci ETH do sieci BCH, bo ich sieć nie wyrabia.

Vitalik był zawsze zajebistym i honorowym gościem, wielokrotnie chwalił Bitcoin Cash.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:07

vwrafi pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 09:21Jeśli wszystko jest takie super, to w zasadzie nie powinno być nigdzie włamów, na żadnej stronie. Przecież trzeba zawsze znać hasło, tak? Hmmm… nie wiem co na to morele.net, gearbest.com i inne strony.
"Każda strona" nie działa jak Bitcoin, więc nie można powiedzieć, że na żadnej stronie nie powinno być włamów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: mecenas » poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:09

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 16:28Zdaje się, że chcą przenieść część ruchu z sieci ETH do sieci BCH, bo ich sieć nie wyrabia.

Jak myślisz, będzie coś z tego? Ma to sens?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:23

mecenas pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:09 Jak myślisz, będzie coś z tego? Ma to sens?
Pewnie, że mogą wykorzystać Blockchain BCH i nawrzucać tam transakcji tak jak np. OMNI korzysta z Blockchainu BTC żeby trzymać tam Tethery i inne śmiecie.

Sens jakiś ma. Czy coś będzie z tego? Trudno powiedzieć. Zależy od devów ETH czy nie wymyślą czego innego. Na pewno blockchain BCH jest jedynym zdecentralizowanym Blockchainem, który ma odpowiednią przepustowość i niskie opłaty.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: mecenas » poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:26

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:23Na pewno blockchain BCH jest jedynym zdecentralizowanym Blockchainem, który ma odpowiednią przepustowość i niskie opłaty.

Panowie z DASHa, co Wy na taką tezę powiecie? :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:56

mecenas pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:26 Panowie z DASHa, co Wy na taką tezę powiecie? :mrgreen:
DASH nie jest zdecentralizowany bo miał premine.

W DASHu ten kto ma najwięcej kasy, kontroluje też najwięcej masternodów. Zatem posiadacze hajsów z oryginalnego premine mają scentralizowaną kontrolę nad tym Blockchainem, bo mają największe udziały.

To jest ogromna słabość, DASH nie przetrwałby w ogóle takiego ataku jaki został przeprowadzony na Bitcoin Casha. System masternodów daje posiadaczom największej ilości monet największą siłę głosów, więc gdyby Rząd USA/FED/Blockstream przejął głównych developerów DASHa tak samo jak w BTC przejęto głównych developerów, to byłby game over .

Przez system Masternode'ów i premine, hard-forkowanie DASHa nic nie daje.

Naturalnie, jeżeli kiedykolwiek nastąpi taka sytuacja że DASH stanie się naprawdę popularny tak jak Bitcoin BTC, jest praktycznie gwarantowane że taki atak zostanie przeprowadzony, a efekt będzie taki jak napisałem wyżej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: miso20 » poniedziałek, 22 lipca 2019, 22:38

@ShadowOfHarbringer a w jaki sposób chcesz znaleźć właścicieli masternodów żeby ich przekupić?

Bo devsi BTC Core są publicznie znani z tego co wiem

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 22 lipca 2019, 22:43

miso20 pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 22:38 Bo devsi BTC Core są publicznie znani z tego co wiem
Jeżeli 30-40% masternode'ów (tych od premine) jest sterowane przez jedną osobę lub grupę, jest to banalne.

Wiadomo z grubsza kto odpowiada za premine - jest to autor tego krypto, lub autor + kilka innych osób. Wystarczy ich zastraszyć, przekupić lub przeciągnąć na swoją stronę innymi metodami.

Na każdego jest metoda. Np. czego byś nie zrobił, żeby Twójej 6-letnirej córeczce nie poderżnięto gardła? Prawdopodobnie zaprzedałbyś duszę szatanowi nawet.

A z tego co wiem, twórca DASHa jest osobą publiczną, a nie szarą personą ukrywającą się za TORem. Mylę się?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: miso20 » poniedziałek, 22 lipca 2019, 22:50

@ShadowOfHarbringer czyli zastraszenie tych 30-40% publicznie znanych właścicieli da banksterce niezbędną większość do przeforsowania niekorzystnych zmian w sieci przeciw 60-70% reszty właścicieli masternodów?

Dodano po 4 minutach 43 sekundach:
Bo widzisz w dashu nie wystarczy przejąć deweloperów, by sabotować projekt tak jak wystarczy zrobić w Bitcoinie - właśnie dzięki masternodom

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 22 lipca 2019, 23:16

miso20 pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 22:50 Bo widzisz w dashu nie wystarczy przejąć deweloperów, by sabotować projekt tak jak wystarczy zrobić w Bitcoinie - właśnie dzięki masternodom

Jest odwrotnie niż myślisz. W Bitcoinie nie wystarczy jeden udany atak, bo sieć może się rozgałęzić.

To już się stało - BTC został zaatakowany, powstał Bitcoin Cash. Mimo, że jest mniejszościowy to wciąż żyje i oryginalne ideały projektu zostały zachowane.

W DASHu jeden udany atak na 51% masternodów(które mają przecież publiczne IP) kończy historię. Moneta do zaorania, game over.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: miso20 » wtorek, 23 lipca 2019, 18:54

@ShadowOfHarbringer Nie game over - odpada tylko warstwa pos, a zostaje pow i kwestia czy górnicy się wybronią. Masternody nie są niezbędne jeżeli dobrze rozumiem sieć, ale nie czuje się na tyle kompetentny by wdawać się w szczegóły

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 24 lipca 2019, 00:11

miso20 pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 18:54@ShadowOfHarbringer Nie game over - odpada tylko warstwa pos, a zostaje pow i kwestia czy górnicy się wybronią.
Aha, czyli chcesz mi powiedzieć innymi słowy, że w razie ataku cała idea DASHa idzie się walić, zostaje obrana z całego PoS i masternodów i zostaje tylko sama goła kopia czegoś podobnego do Litecoina?

To po co w ogóle te Masternody? Po co DASH? Nie lepiej używać Litecoin (bo też ma podobny premine/instamine, lol)?

Chyba nie przemyślałeś swojej wypowiedzi za bardzo.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: miso20 » środa, 24 lipca 2019, 08:49

@ShadowOfHarbringer bo jest szybki i tani oraz ma fajny system finansowania. Tak wiem - Bitcoin Cash również jest szybki i tani :D

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości