Proof of reserves

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 647
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1361
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: HODLER.TECH » piątek, 19 lipca 2019, 13:16

@twitchy_fish Zachęcam do zapoznania się z naszym pomysłem na umożliwienie dokonywania stałego monitoringu giełd w czasie rzeczywistym: viewtopic.php?f=21&p=591227#p591227

W kilku słowach:
Należy wywrzeć nacisk na giełdy, by publikowały na bieżąco listę wpłat i wypłat kryptowalut na swoich stronach, która pozwoli na budowanie narzędzi analizujących wszystkie portfele giełdowe w czasie rzeczywistym, oraz wczesne ostrzeganie przed nieetycznymi działaniami giełd.
HODLER - Wielowalutowy portfel o otwartym kodzie źródłowym https://hodler.tech
HODLER Pro: https://hodler.tech/pro
Telegram PL: http://t.me/HODLERTECHPL
Dyskusja PL: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=101&t=30634

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: vwrafi » piątek, 19 lipca 2019, 15:13

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 19 lipca 2019, 00:02Po to powstał cały Bitcoin(Cash), PoW, Nakamoto Consensus i Blockchain, aby właśnie ten problem rozwiązać. I rozwiązał go... niby. Bo ludzie mimo że mają rozwiązanie problemu, to nadal wracają do tego co było.


A może ten cały Bitcoin jest do niczego i ludzie po prostu spekulują nim i tylko do tego się sprowadza obecnie jego rola? I dlatego ludzie mają Bitcoiny a giełdach, żeby robić na nim prawdziwe, użyteczne pieniądze.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 19 lipca 2019, 16:43

vwrafi pisze: piątek, 19 lipca 2019, 15:13I dlatego ludzie mają Bitcoiny a giełdach, żeby robić na nim prawdziwe, użyteczne pieniądze.
Fiat jest tak naprawdę beżuzyteczny, ale jeszcze tego nie rozumiesz bo jesteś nieuświadomiony.

Fiat ma wartość tak naprawdę tylko dlatego, że stoi za nim państwo z bronią w ręku, i każdego kto tego nie akceptuje wsadzi do więzienia lub rozstrzela.

To trochę inna technologia - tak zwany PoV (Proof-Of-Violence).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: mecenas » piątek, 19 lipca 2019, 23:25

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 19 lipca 2019, 16:43To trochę inna technologia - tak zwany PoV (Proof-Of-Violence)
ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 19 lipca 2019, 16:43 jeszcze tego nie rozumiesz

No cóż...
Najgorsze jest to, że większość z tej mniejszości co ma szanse zrozumieć zrozumie tuż przed śmiercią...
Generalnie jeśli już zrozumiesz nie masz siły sprawczej, bo masa urodzeń zagłusza odkrycie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 20 lipca 2019, 01:26

mecenas pisze: piątek, 19 lipca 2019, 23:25 Generalnie jeśli już zrozumiesz nie masz siły sprawczej, bo masa urodzeń zagłusza odkrycie.
Osobiste pytanie:

Jak sobie radzisz z tłumaczeniem tych samych podstawowych rzeczy po 1000 razy ludziom, którzy są totalnie nieuświadomieni?

Mnie to maksymalnie denerwuje, bo dla mnie jest to tłumaczenie rzeczy oczywistych. A ja nie lubię rozmawiać o rzeczach oczywistych.

Jest jakaś tajemna praktykowana przez mnichów shaolin metoda na to, żeby nie dostać szału podczas tej czynności?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: mecenas » sobota, 20 lipca 2019, 09:35

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 20 lipca 2019, 01:26Osobiste pytanie:

Jak sobie radzisz z tłumaczeniem tych samych podstawowych rzeczy po 1000 razy ludziom, którzy są totalnie nieuświadomieni?

Mnie to maksymalnie denerwuje, bo dla mnie jest to tłumaczenie rzeczy oczywistych. A ja nie lubię rozmawiać o rzeczach oczywistych.

Jest jakaś tajemna praktykowana przez mnichów shaolin metoda na to, żeby nie dostać szału podczas tej czynności?


Osobista odpowiedź:
Istnieje prawda obiektywna wbrew powszechnej opinii, że prawd jest wiele i są subiektywne (relatywizm).
Twierdzenie, że Ziemia jest płaska jest subiektywizmem i mija się z prawdą obiektywną o tym, że Ziemia nie jest płaska.

Jeśli zatem słyszę wygłaszane subiektywizmy jako rzekomą prawdę, to widzę człowieka nieszczęśliwego, uwikłanego w ideologi, sekcie albo powszechnej narracji medialnej.
Najpierw robi mi się tego człowieka zwyczajnie szkoda, a dopiero potem staram się mu jakoś pomóc.
Oczywiście wyciąganie z ideologii, sekt, czy powszechnej narracji medialnej jest walką z wiatrakami i ogólnie przykrą pracą, ale czasami naprawdę szkoda człowieka, szczególnie, gdy rokowania na przyszłość są jeszcze w miarę dobre...
Dlatego czasami warto znosić wkurw, jeśli są szanse na dodatni bilans wysiłku.
Najczęściej jednak rzeczywiście wygrywa lenistwo, zniechęcenie i irytacja.

Odpuszczam więc w 99% przypadków.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: vwrafi » sobota, 20 lipca 2019, 11:53

Bede pisal bez polskich znakow, akurat nie mam dostępu do innej formy, z gory sorki jeśli będzie się to czytac kiepsko ( chyba ze autokorekta poprawi ).

No wiec z kryptowalutami wszystko byłoby ok, gdyby nie były anonimowe. Teraz po upadku Bitmarketu, na konferencjach, mowi się, ze czesc FIAT'ow jest do odzyskania ( może sa na jakiś rachunkach jakies kwoty ), natomiast każdy od razu mowi, ze kryptowaluty przepadly i nie będzie można ich odzyskac.

Zwykli ludzie, czyli tacy, którzy obecnie placa w PLN, EUR, GBP czy USD nie chcą, by pieniądze były anonimowe. Anonimowosci chcą ci, którzy kreca walki i chcą kraść pieniądze lub nie placic podatkow. Wszelkiego rodzaju wirusy typu ransomware powstaly dlatego, ze można było okup oplacic anonimowo ( w sensie ze dla anonimowego złodzieja ).

Nikt nie przyjmie formy pieniędzy, które ktoś może mu ukraść i nigdy się takiej osoby nie znajdzie. Jak pokazalo zycie, wszelkie rzeczy sa do obejścia/złamania. Ktos w końcu znajdzie sposób na wykradzenie kryptowaluty z czyjegoś portfela, mimo, ze teraz wydaje się to niewiarygodne. Po takiej kradzieży człowiek zostaje z reka w nocniku. Dopóki nie można przesledzic drogi jaka przebywają pieniądze ( w sensie do kogo w końcu trafiają ) dopoty te waluty sa upośledzone. Oczywiście dla krętaczy, złodziei, szantazystow zawsze anonimowe krypto będą lepsze.

Niektóre zasady sa dobre, jak np. ograniczona ilość pieniędzy ( bez możliwości dodruku ) ale niektóre sa kijowe dla większości ludzi.

Przed upadkiem giełd ludzie pisali, żeby nikt się nie wtracal, żadne KNF czy tego typu organizacje. Teraz po upadku proponujecie wprowadzać jakies metody kontroli dla giełd, jakies organizacje, które będą je badaly, robily audyty itd.. Czym wiec będzie się roznic KNF od jakiejś organizacji która sami stworzycie? W końcu w organizacji, która sami stworzycie, tez dojdzie do malwersacji, walkow itp. rzeczy tak samo jak w KNF.

Ludzie będą dazyc do tego, żeby jednak można było dopisać dany portfel np. Bitcoin do konkretnej osoby. Bez tego to będzie tylko narzedzie do spekulacji i nic poza tym.

Nikt nie będzie co chwile sprawdzal nowości na temat tego, czy jakas waluta została zhackowana czy nie. Czy jego portfel jest bezpieczny, czy nie. Ludzie wpłacaja pieniądze do banku i je tam po prostu maja. OK, bankowy fundusz gwarancyjny oddaje pieniądze tylko do jakiejś kwoty, 100 000 EUR. Pewnie powiecie, ze jak padnie bank i stracicie parę baniek to nikt wam tego nie odda. Ale kto ma wolnej gotówki ponad 100 000 EUR? Wy macie, ale jesteście w mniejszości. Wiekszosc ludzi to biedacy jak ja i dla nas 100 000 EUR to marzenie i opowiastki przy piwie o tym co by się kupilo jakby się wygralo w totka.

Nie sadze wiec, żeby przyszlosc pieniadza lezala w anonimowej walucie, która ma więcej korzyści tylko dla garstki osob, niż w FIAT'ach, które maja więcej korzyści dla większej liczby osob. Bez pozbycia się anonimowości z krypto nie ma na to szans.

Aha, generalnie wiem, ze FIAT można sobie dodrukować, ze poprzez inflancje moje 10 000zl za pól roku może być mniej warte, ze banki tak naprawdę nie maja prawidzywch pieniędzy i sa to tylko komputerowe zapisy, wiem, ze bank pozycza pieniądze ludziom ( kredyty ) i zysk z tego zapisuje sobie już jako posiadane pieniądze i może posiadac jedynie 3% prawdziwych pieniedzy. Takie podstawy to wiem, wiec proszę mi nie pisać, ze " Ho ho ho, doksztalc się, bo nic nie zrozumiesz, a jak zrozumiesz to będzie za pozno ".

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: The Real McCoin » sobota, 20 lipca 2019, 14:19

vwrafi pisze: sobota, 20 lipca 2019, 11:53No wiec z kryptowalutami wszystko byłoby ok, gdyby nie były anonimowe. Teraz po upadku Bitmarketu, na konferencjach, mowi się, ze czesc FIAT'ow jest do odzyskania ( może sa na jakiś rachunkach jakies kwoty ), natomiast każdy od razu mowi, ze kryptowaluty przepadly i nie będzie można ich odzyskac.
Nie, nie ma takiego problemu.
Nie ma bo prawidłowo przechowywanej kryptowaluty praktycznie nie da się ukraść i przez to nie ma później problemu z jej odzyskiwaniem.
Ideą kryptowaluty jest to, że kryptomonetami dysponuje się wówczas gdy zna się klucz prywatny/seed, który jest dużą, losową liczbą. Takiej liczby nie da się odgadnąć więc można jedynie próbować ją pozyskać poprzez włamanie na urządzenie je przechowujące.
Jeżeli na rzeczy/urządzeniu podłączonej do światowej sieci komputerowej będziesz przechowywał tylko np. 1% swojego majątku krypto, a reszta będzie w rzeczy niepodłączonej, do której fizyczny dostęp ma co najwyżej tylko garstka zaufanych osób, blisko z Tobą związanych, no to nie ma bata - nie da się Ciebie okraść z kryptowaluty.
W najgorszym razie stracisz 1% jak haker się włamie przez internet. To tak jak byś stracił portfel z wystający z tylniej kieszeni spodni spacerując w tłumie wielkiego miasta. Bardzo nad tym płakać nie będziesz.

Teraz już rozumiesz, że zdania typu:
Nikt nie przyjmie formy pieniędzy, które ktoś może mu ukraść
są bez sensu?

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: vwrafi » sobota, 20 lipca 2019, 21:14

Twierdzenie, że jakichś zabezpieczeń nie da się złamać, jest bardzo śmiałe. Tym bardziej, że kod jest otwarty. Nie ma potrzeby zgadywać klucza, wystarczy to obejść. Jak nie dzisiaj, to za parę lat, ktoś na to wpadnie i pozamiatane. Historia pokazała, że to co było kiedyś sci-fi, dzisiaj jest normą. Sieć tor też miała być superbezpieczna i anonimowa, ale rząd USA o tym nie wiedział :D

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: The Real McCoin » sobota, 20 lipca 2019, 23:11

vwrafi pisze: sobota, 20 lipca 2019, 21:14Nie ma potrzeby zgadywać klucza, wystarczy to obejść.
Jak to wystarczy obejść?
W transakcji musi być prawidłowy podpis cyfrowy bo inaczej nikt jej nie zatwierdzi.
Bez klucza prywatnego nie zrobisz podpisu.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 lipca 2019, 01:04

vwrafi pisze: sobota, 20 lipca 2019, 21:14Twierdzenie, że jakichś zabezpieczeń nie da się złamać, jest bardzo śmiałe. Tym bardziej, że kod jest otwarty.
Obejść nie da się nie tyle zabezpieczeń, co praw fizyki.

Klucza 256-bitowego nie złamiesz, bo takie są prawa matematyki i fizyki. Potrzebowałbyś do tego większej energii niż całkowita energia gwiazdy.

Gdzieś tutaj wrzucałem obrazek z gwiazdą albo sferą dysona, który ładnie to reprezentował.

O, mam - tutaj:



Nie złamiesz zabeczpieczeń klucza prywatnego, ponieważ prawa budowy tego wszechświata to gwarantują. Nie masz i nie będziesz miał tyle energii, żeby przetworzyć wszystkie możliwe kombinacje stanów, które klucz prywatny może wytworzyć.

Może gdy będziemy już cywilizacją mogącą tworzyć i niszczyć całe wszechświaty i używać tych wszechświatów jako komputerów, to wtedy będziesz mógł sobie dowolnie łamać klucz o ilości bitów 2 ^ 256.

Zrozum, że nie obejdziesz tego.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: vwrafi » niedziela, 21 lipca 2019, 08:29

Jesli zlamanie zabezpieczen polegaloby tylko na odgadnieciu klucza prywatnego, to macie panstwo jak najbardziej racje. Rzeczywistosc pokazala jednak, ze może nas zaskoczyć.

Wiekszosc osob zna kryptolokery. One tez posiadaja klucz prywatny. Tez nie starczyłoby zycia, żeby odgadnąć dany klucz aby odszyfrować zaszyfrowane pliki. Pewnie wiekszosc osob tez wie, ze niektóre kryptolokery zostały złamane. Czy to oznacza, ze ktoś odgadnal klucz prywatny tych cryptolocker'ow? Nie, po prostu ktoś znalazł luke w kodzie ( blad w algorytmie ). Stad wyszly ogolnodostepne programy odszyfrowywujace dla niektórych ( raczej starszych ) kryptolokerow oraz powstaly firmy, którym można wyslac plik do odszyfrowania i one to zrobia ( za oplata ). Nikt tam nie odgaduje klucza prywatnego a mimo to pliki można odszyfrować.

Gdyby ktoś powiedział pare lat temu prezesowi firmy Intel, ze uzyska dostep do danych chronionych w procesorach bez jego zgody, to zapewne odpowiedzialby on, ze jest to niemożliwe, gdyż dane te sa chronione na poziomie sprzętowym. Oczywiście tworcy Spectre i Meltdown mieli odrębne zdanie.

Twierdzenie, ze nikt nigdy w kodzie kryptowaluty nie popelni zadnego bledu, jest bardzo naiwne.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 21 lipca 2019, 10:36

vwrafi pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 08:29 Gdyby ktoś powiedział pare lat temu prezesowi firmy Intel, ze uzyska dostep do danych chronionych w procesorach bez jego zgody, to zapewne odpowiedzialby on, ze jest to niemożliwe, gdyż dane te sa chronione na poziomie sprzętowym. Oczywiście tworcy Spectre i Meltdown mieli odrębne zdanie.

Intel nie jest Open Source.

Napisałeś wcześniej:
vwrafi pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 08:29Tym bardziej, że kod jest otwarty
Tobie wydaje się, że jeżeli kod jest otwarty to coś jest mniej bezpieczne?

Nie ma takich statystyk, ani najmniejszych dowodów na coś takiego. Raczej jest odwrotnie, a dowodem jest praktyka.

Najbezpieczniejsze obecnie powszechnego użytku systemy operacyjne (Linux/GNU i Linux/Android) wszystkie mają kod źródłowy otwarty. Nie słyszałem o jakichś włamach na Androida. Praktycznie zawsze włam jest winą użytkownika, który sobie trojana sam zainstaluje. To samo z GNU/Linuxem. Samo-roznoszące się trojany i rootkity na Linuksa korzystają z routerów i kamerek z ustawionym domyślnym hasłem administracyjnym. Jak ktoś nie zabezpiecza swoich urządzeń nawet hasłem, to jak może mieć pretensje że łapie syfy?

Bitcoin jest nie tylko open source, ale nad jego kodem praktycznie od początku siedzą środowiska hakerskie i crackerskie - w tym Polacy, Rosjanie, Amerykanie. Nie ma mowy żeby była w nim jakaś gigantyczna dziura umożliwiająca kradzież kluczy prywatnych na tą chwilę.

Ja to wszystko wiem, bo jestem w Bitcoinie od prawie samego początku, od 2009 roku.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 21 lipca 2019, 11:14

vwrafi pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 08:29Pewnie wiekszosc osob tez wie, ze niektóre kryptolokery zostały złamane. Czy to oznacza, ze ktoś odgadnal klucz prywatny tych cryptolocker'ow? Nie, po prostu ktoś znalazł luke w kodzie ( blad w algorytmie ).
Jak pliki zostały zaszyfrowane to w ich odszyfrowaniu nie pomoże żadna "luka w kodzie" tylko potrzebny jest klucz.
Z tego co czytam to antywirusowi badacze właśnie nie znajdują luki tylko sam klucz.
Klucz ten został opublikowany w internecie przez kogoś związanego z autorem wirusa, był whardkodowany w samym wirusie przez autora-idiotę, albo w pamięci RAM komputera zostawały resztki klucza prywatnego (tak, para kluczy była tworzona na komputerze ofiary), które wystarczały do jego odtworzenia.
Ale jeżeli masz opisy znalezienia "luk w kodzie" to chętnie poczytam. Proszę o linki.

vwrafi pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 08:29 powstaly firmy, którym można wyslac plik do odszyfrowania i one to zrobia ( za oplata ). Nikt tam nie odgaduje klucza prywatnego
A niby skąd możesz wiedzieć co te firmy robią? Czy one na prawdę deszyfrują pliki...
Nie bądź naiwny i poczytaj:

Oferowali odszyfrowanie plików, ale tak naprawdę płacili okup i doliczali sobie marżę za usługę
https://niebezpiecznik.pl/post/oferowal ... za-usluge/

Odzyskują dane zaszyfrowane przez ransomware „swoimi sposobami”. Okazało się że płacą okup, przy okazji negocjując z przestępcami
https://sekurak.pl/odzyskuja-dane-zaszy ... estepcami/

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: vwrafi » poniedziałek, 22 lipca 2019, 09:21

Jest wiele deskryptorów, nie tylko do jednego czy dwóch cryptolockerów. Resztki klucza w pamięci RAM, zgodzę się, jeśli mówimy o odzyskaniu na działającym cały czas komputerze. Ale większość osób wyłączyła komputery i dopiero później odzyskiwała pliki. Pewnie było parę "firm", które po prostu pośredniczyły w transakcji, ale nie wszystkie.

Jeśli wszystko jest takie super, to w zasadzie nie powinno być nigdzie włamów, na żadnej stronie. Przecież trzeba zawsze znać hasło, tak? Hmmm… nie wiem co na to morele.net, gearbest.com i inne strony.

Generalnie jesteście entuzjastami kryptowalut, nie jestem pewien, czy patrzycie na temat obiektywnie czy jedynie pod kątem waszych interesów i przez pryzmat waszej wizji świata.

Jesteście bardzo bogaci. Pewnie macie po parę milionów na koncie więc 99% z 10 milionów trzymacie w super bezpiecznym miejscu a pozostałe 100 000zł macie na drobne wydatki. Niestety, większość ludzi to biedaki jak ja. Dla nas 5000zł na koncie to już majątek i poczucie zabezpieczenia w razie W. Jeśli miałbym trzymać 99% z 5000zł w bezpiecznym miejscu, to na drobne wydatki zostałoby mi 50zł. Niewesoło :/ . Dla was strata 5000zł to pikuś ( flyingatom mówił chyba, że po upadku jakiejś giełdy stracił coś koło 30000zł i nawet nie chciało mu się tego nigdzie zgłaszać ). To są dwa różne światy. Biedota nie przyjmie takiej waluty. Oczywiście, łatwo jest radzić jak już się ma super fajne życie, ale jednak większa część społeczeństwa ciągnie na chwilówkach i wizja 5000zł na koncie przyprawia ich o dreszcz emocji. Tak samo wizja straty tych 5000zł przyprawia ich o koszmary. Nikt z nas nie pójdzie w stronę waluty, która żeby być bezpieczna musi być całkowicie niezdatna do użycia w normalnych warunkach życiowych ( trzymanie jej na portfelu odciętym od świata z hasłem długim na 100 znaków zapisanym na kartce papieru mazakiem widocznym jedynie pod światłem UV ).

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 22 lipca 2019, 09:43

vwrafi pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 09:21Jesteście bardzo bogaci. Pewnie macie po parę milionów na koncie więc 99% z 10 milionów trzymacie w super bezpiecznym miejscu a pozostałe 100 000zł macie na drobne wydatki. Niestety, większość ludzi to biedaki jak ja. Dla nas 5000zł na koncie to już majątek i poczucie zabezpieczenia w razie W. Jeśli miałbym trzymać 99% z 5000zł w bezpiecznym miejscu, to na drobne wydatki zostałoby mi 50zł. Niewesoło :/ . Dla was strata 5000zł to pikuś ( flyingatom mówił chyba, że po upadku jakiejś giełdy stracił coś koło 30000zł i nawet nie chciało mu się tego nigdzie zgłaszać ). To są dwa różne światy. Biedota nie przyjmie takiej waluty. Oczywiście, łatwo jest radzić jak już się ma super fajne życie, ale jednak większa część społeczeństwa ciągnie na chwilówkach i wizja 5000zł na koncie przyprawia ich o dreszcz emocji. Tak samo wizja straty tych 5000zł przyprawia ich o koszmary. Nikt z nas nie pójdzie w stronę waluty, która żeby być bezpieczna musi być całkowicie niezdatna do użycia w normalnych warunkach życiowych ( trzymanie jej na portfelu odciętym od świata z hasłem długim na 100 znaków zapisanym na kartce papieru mazakiem widocznym jedynie pod światłem UV ).
Masz tutaj rację, ale gdy banki i państwa zaczną Was w końcu jebać z każdej strony, wprowadzą podatek od lokat, zwiększą inflację to Ci się odmieni. A jest to absolutnie nieuniknione, co najwyżej kwestia czasu.

Tak było zawsze. Państwa i banki od tego zwyczajnie są żeby wszystkich jebać - jak ktoś ma dostęp do zbyt dużych pieniędzy to mu to najczęściej uszkadza myślenie i przestawia klepki z mózgu. Jest bardzo bardzo mało ludzi, którzy potrafią się oprzeć temu procesowi.

Obecny obraz Bitcoina jako narzędzia dla bogatych jest fałszywy i błędny. Został wypaczony znowu przez tych samych bankierów, którzy kupili firmę Blockstream zatrudniającą głównych developerów i zrobili ze starego Bitcoin BTC narzędzie do spekulacji i zabawy dla grubych ryb (skądś to znam).

Bitcoin(Cash) oryginalnie powstał jako narzędzie dla takich jak Ty, dla maluczkich aby mogli obronić się przed tym bankowym jebaniem. Bitcoin(cash) powstał dla ludzi zarabiających mniej niż 2 dolary miesięcznie, w Afryce i Azji, ludzi których nie stać na usługi bankowe.

Skąd to wiem? Byłem tam. Pamiętam początki, pamiętam te ideały. Pamiętam jak wszyscy byli podekscytowani i podnieceni tym że teraz każdy może przesyłać hajs każdemu. Teraz wszyscy o tym zapomnieli, szczególnie na tym forum.

Bitcoin został zaprojektowany jako narzędzia wyzwolenia finansowego precyzyjnie dla małych żuczków takich jak Ty.

Pieniędzy z portfela papierowego nikt Ci nie zabierze - to jest ta potęga, na którą do tej pory było stać jedynie superbogatych burżujów ukrywających swoje miliony w rajach podatkowych.

Z Bitcoinem(Cashem) możesz przesłać pieniądze każdemu, wszędzie, zawsze, o każdej porze, dowolną sumę jaką Ci się podoba, nie płacąc prawie nic, I nikomu nic k!@#$% do tego co robisz ze swoimi pieniędzmi. To są oryginalne ideały Bitcoina, a nie jakieś spekulacyjne pierdolenie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 22 lipca 2019, 10:06

vwrafi pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 09:21 W. Jeśli miałbym trzymać 99% z 5000zł w bezpiecznym miejscu, to na drobne wydatki zostałoby mi 50zł. Niewesoło
Punkt widzenia wynika z miejsca siedzenia. Są ludzie którzy mają wielokrotność tych 5000 zł, są też ludzie którzy marzą o takiej kwocie. 50,00 PLN odkładałem, dzisiaj odkładam niedużo więcej. ShadowOFHarbringer ma rację, warto też przyjrzeć się http://bitfilar.pl/ i https://litecoin.pl/emerytura-za-litecoiny/ tylko to wymaga systematyczności i poszerzania wiedzy :-(.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: mecenas » poniedziałek, 22 lipca 2019, 14:13

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 09:43Obecny obraz Bitcoina jako narzędzia dla bogatych jest fałszywy i błędny. Został wypaczony znowu przez tych samych bankierów, którzy kupili firmę Blockstream zatrudniającą głównych developerów i zrobili ze starego Bitcoin BTC narzędzie do spekulacji i zabawy dla grubych ryb (skądś to znam).

W/g powyższego pośrednio przejęty został także hashrate_power, co jest dość niebezpieczną sytuacją z uwagi na stosunek mocy BTC/BCH na poziomie 98/2.
BCH uwalnia jednostki spod ucisku finansowego i haraczy w postaci opłat za transfery, ale nadal BTC zachowuje pozycję Pana bijącego murzyna. Przykro na to wszystko patrzeć. :?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proof of reserves

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 22 lipca 2019, 15:40

mecenas pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 14:13W/g powyższego pośrednio przejęty został także hashrate_power, co jest dość niebezpieczną sytuacją z uwagi na stosunek mocy BTC/BCH na poziomie 98/2.

Masz rację, ale to bardzo tymczasowe jest.

Minerzy SHA256 po prostu będą kopać to, co jest najbardziej opłacalne. Dobrych walut do kopania SHA256 są tylko dwie - Bitcoin BTC i Bitcoin Cash.

Jak myślisz, na co się przerzucą minerzy gdy BTC spłynie w klozecie (co jest na tym etapie nieuniknione - widziałeś dzisiejsze/wczorajsze pomysły devów core ? Hio hio hio hio xD ).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proof of reserves

Postautor: mecenas » poniedziałek, 22 lipca 2019, 16:24

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 15:40widziałeś dzisiejsze/wczorajsze pomysły devów core ? Hio hio hio hio xD
Szkoda słów. Dzięki za link, otwiera szerzej oczy.

A co kombinują devy z ETH? :
https://bithub.pl/wiadomosci/buterin-sy ... coin-cash/
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości