Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 sierpnia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: maciej84 » wtorek, 16 lipca 2019, 05:18

Więc i ja w tym temacie coś dorzucę... Wcześniej sie nie udzielałem na tym forum, ale myśle iż warto, może kogoś to uchroni przed problemami, a może i utratą kapitału.

Post ten kieruje głównie do BitBay, może tutaj znajdą czas i chęci na odpowiedź a możę i na rozwiązanie mojego problemu.
Na samym początku zaznaczam tylko że konto mam na BitBay.pl już od dłuższego czasu, na samym początku przeprowadziłem weryfikacje, oczywiście udaną. Jakiś tydzień temu zostałem poproszony o kolejna weryfikacje... bez komentarza...
Ale ok, wysyłam zdjęcia dowodu osobistego, obie strony ze wszystkimi danymi, potwierdzenie przelewu że mam konto w banku i jestem tego konta właścicielem, kilka razy musiałem również wysłać zdjęcie swojej gęby z dowodem osobistym oraz kartką papieru z datą ( brakowało tylko bluzy w pasiaki) ... kilka razy ponieważ zawsze były wątpliwości czy ja to ja?? Zły kąt padania światła, zegar w tle sie spóźnia... itp ;) Nawet rozważałem wizytę u fryzjera, żeby mieć włosy jak na zdjeciu w dowodzie... Ufff w końcu zdjęcia przeszły huuuraaa:)
Jeszcze tylko ankieta, że nie jestem terrorystą związanym z AlKaidą i że nie handlowałem koksem z zaprzyjaźnionym kartelem z Columbii i już moje konto jest zweryfikowane.
Dostałem info na maila, komórkę , może jeszcze pocztówka przyjdzie ... nie wiem czekam ;)
No to znowu mogę korzystać w pełni z mojego konta.
Z racji iż niebawem wyjeżdżam na urlop, i nie będę sie bawił w żadne "trejdy" postanowiłem moje krypto wypłacić na Ledgera, wiadomo , dla bezpieczeństwa. I teraz zaczyna sie akcja.
Wczoraj wieczorem , wchodzę na swoje konto na BB i po kolei chce je wypłacać. Pierwszy idzie BTC , wszytko super, po kilki minutach juz mam swoje BTC na portfelu. Teraz ETH i XRP , cyk wypłacamy.... i zonk!!! Dostaje maila że nie mogę wypłacić tych krypto... Ponieważ moje konto nie jest zweryfikowane !! JAk to?? przecież dwie minuty temu było i wypłacałem BTC. A teraz już nie jest ...
No ok, myslę sobie, może teraz wyśle im zdjecie numeru buta, nie ma sprawy, tyle już wysłałem to i to wyślę ( swoja drogą tylko czekać aż sie dowiem że mam minion kredytu do oddania...)
TAk wiec wchodze w maila od BB i klikam w link do weryfikacji https://kyc.bitbay.net/ a tu niespodzianka i duży napis

"Twoje konto m........@poczta.onet.pl zostało poprawnie zweryfikowane. Możesz teraz
w pełni korzystać z usług najlepszej platformy do handlu kryptowalutami w Polsce.
Zacznij korzystać z pełnej funkcjonalności BitBay
Wpłacaj i wypłacaj środki w walutach PLN, USD, EUR w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca.
POWRÓT NA STRONĘ BITBAY"

Mysle sobie , kurcze przecież dzisiaj jeszcze nic nie piłem ... Wiec o co chodzi ?? Ja jestem idiotą czy oni??
Nie moge wypłacić krypto bo moje konto nie jest zweryfikowane, w takim razie chce jest zweryfikować ale ono juz jest zweryfikowane ...
WTF ??
Ok wchodze znowu na konto z myslą że może jakiś lag czy coś, wchodze w zakladkę portfele, potem klikam wypłaty i przed moimi oczyma pojawia sie znak drogowy B-2 ZAKAZ WJAZDU oraz komunikat BRAK UPRAWNIEŃ DO WYKONANIA AKCJI....

Tak wiec moja prośba do BitBay.pl jakbyście mogli mi wytłumaczyć i wszystkim innym zainteresowanym o co chodzi to byłbym bardzo wdzieczny...

p.s. Oczywiscie pisałem do was przez formularz ... to otrzymałem odpowiedź wysłaną chyba przez automat, i totalny brak odniesienia do tego co zawarłem w zgłoszeniu problemu. Jak ktoś zainteresowany to moge wrzucić treść mojego zloszenia problemu i odpowiedź BB. Ale nie wiem czy zaraz za to mnie nie zamkną ;)

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jaroslaw » wtorek, 16 lipca 2019, 06:44

Ciekawe czy ktos sie pokusi o maila do prokuratury krajowej w sprawie blokad wyplat srodkow z konta na bitbaju. Podobny przyklad jak z bitmarketem. A widac prokuratura szybko dziala jesli chodzi o pieniadze. Blokada Igoria trade spowodowala prokuratura i pewnie teraz wezma sie za inne gieldy.

Nowy operator platnosci w bitbaju... ile to juz ich bylo i wszyscy wypowiadali umowy gieldom. Jak myslicie ilu jeszcze zostalo operatorow - odpowiem lista jest bardzo krotka i do tego nikt w srodowisku po aferze z bitmarketem nie chce ruszac krypto i miec prokuratora na glowie.

A jak bitbaj dalej bedzie robil takie akcje z blokada wyplat to tym szybciej prokurator na nich siadzie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 16 lipca 2019, 08:14

@maciej84 Prześlij nam proszę w prywatnej wiadomości numer Twojego zgłoszenia i jak najszybciej wszystko sprawdzimy.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: vwrafi » wtorek, 16 lipca 2019, 10:51

kajetan pisze: piątek, 12 lipca 2019, 11:31Zamiast kryptowalut kupuj kontrakty CFD na kryptowaluty. Np. na CMC Markets albo XTB. Masz dźwignię, szorty, PIT-8C (więc się skarbówka nie przyczepi), gwarancje bankowe, nikt się nie włamie na konto ani nie zablokuje przelewów, firma nie zniknie.


Przeanalizowałem temat i wydaje się być to dobrą alternatywą. Chciałbym skorzystać z XTB, lecz nie rozumiem jednego zapisu: kontrakty wygasają po 7 dniach od otwarcia pozycji. Czy to oznacza, że danej pozycji ( SHORT ) nie mogę trzymać np. 3 miesiące? Po 7 dniach samo się zamyka i albo zysk albo strata?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » wtorek, 16 lipca 2019, 12:03

vwrafi pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 10:51Przeanalizowałem temat i wydaje się być to dobrą alternatywą. Chciałbym skorzystać z XTB, lecz nie rozumiem jednego zapisu: kontrakty wygasają po 7 dniach od otwarcia pozycji. Czy to oznacza, że danej pozycji ( SHORT ) nie mogę trzymać np. 3 miesiące? Po 7 dniach samo się zamyka i albo zysk albo strata?
Zysk albo stratę masz w każdej sekundzie, dodają albo odejmują Ci kasę na bieżąco.
Nie wiem, jak jest w XTB, na sieci ma taką sobie opinię, sam używam CMC Markets. Tam automatycznie się rolują. Co dzień są naliczane punkty swapowe (przy long na niekorzyść przy short na korzyść), to jest główny koszt hodlowania CFD-ów. Jeszcze jest ten minus że w weekend nie masz kontroli nad kontraktami - ceny krypto na rynku się zmieniają, ale nie możesz zamknąć ani otworzyć pozycji. Ale to nie problem dla hodlera. Chyba po roku nieaktywności trzeba wykonać jakikolwiek ruch na koncie, żeby nie doliczyli jakiejś tam opłaty, ale to może być cokolwiek. Potrenuj sobie najpierw na demo, żebyś zrozumiał jak to wszystko działa.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lipca 2019, 12:15 przez kajetan, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » wtorek, 16 lipca 2019, 12:14

kotek34 pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 18:16Krotkie i proste pytanie do Was. Skoro nie da sie wplacac i wyplacac FIATow to jakim cudem na stronie normalnie mozna wybrac wplate przez przelew bankowy i nie ma tam ZADNEJ informacji, ze nie ksiegujecie? Dlaczego ta opcja nie jest wylaczona, albo dlaczego nie widnieje tam na czerwono, ze macie problem?
Też się zastanawiam, dlaczego wciąż zachęcacie nieśledzących social media userów do wpłacania kasy na konto Igorii? Przez coś takiego muszę teraz osobiście informować wszystkich znajomych, którym wcześniej polecałem BitBaya, żeby nie robili tam teraz depozytu, bo będą wysyłać środki na zablokowane konto. Niby kasa powinna wracać, ale po co robicie ludziom stres? Po Waszym wczorajszym oświadczeniu ta opcja powinna być natychmiast ukryta, lub przynajmniej numery kont usunięte.

Poniżej screen jak na dzień dzisiejszy, 16 lipca 2019 12:14 wygląda panel wpłaty przelewem bankowym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 16 lipca 2019, 12:31

@the_prince potrzebujemy jeszcze chwili i dodamy tam komunikat, że usługa wpłat i wypłat przelewem bankowym jest chwilowo niedostępna.

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: GrandKW » wtorek, 16 lipca 2019, 12:39

@BitBay bez żartów, taka zmiana komunikatu zajmuje 10 minut, a nawet jak nie macie CMS'a do tego i dłubiecie dłutem w kamieniu to od piątku(!) było wystarczająco dużo czasu! też mi się odbiła wpłata bo nie sprawdzałem FB, forum i nie dzwoniłem wcześniej zapytać czy mogę wpłacić środki. Ja rozumiem problemy, ale nie rozumiem, tego że traktujecie nas jak idiotów!

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » wtorek, 16 lipca 2019, 12:41

no to chyba nie czytałeś kilku ostatnich stron, że dziwisz się, że traktują klientów z buta i jak idiotów,
ale oczywiście niektórym to nie przeszkadza, bo nawet jak im się napluje w twarz to mówią, że deszcz pada....

Bitbay to 0 poszanowania klienta, jego czasu i pieniędzy... i taka prawda...

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » wtorek, 16 lipca 2019, 12:51

GrandKW pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 12:39 bez żartów, taka zmiana komunikatu zajmuje 10 minut
Zgadzam się że za długo im to zajmuje, ale nie chciałbym handlować na giełdzie która wdraża zmiany w systemie (wszystko jedno jak drobne) poza procedurami w 10 minut.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 22 czerwca 2018
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: maeo » wtorek, 16 lipca 2019, 15:41

Jak mam przelać 100 tyś zł na BitBay jeżeli przelewy bankowe nie działają ?
Czy mogę przelać przez internet na pocztę a poczta na BitBay ? Jaka prowizja
Czy muszę w papierku przynieść na pocztę i dopiero poczta zrobi przelew

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 278
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Pan Inwestor » wtorek, 16 lipca 2019, 16:14

Obawiam się, że bez fizycznych pieniędzy w kasie w okienku się nie obejdzie. Łatwiej już wpłacić FIATy przelewem na zagraniczna giełdę typu Binance.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tu83 » wtorek, 16 lipca 2019, 16:27

Pytanie do bardziej obeznanych z tematem: co się stanie jeśli Bitbay zmieni operatora płatności, po miesiącu znowu będą jakieś problemy, nastąpi kolejna zmiana i tak w kółko?

Przecież tych operatorów płatności nie jest aż tak wielu.

Sytuacja analogiczna do tego co już się działo w przeszłości, gdy Bitbay (jeszcze w Polsce) bez przerwy zmieniał rachunki bankowe, bo wypowiadano mu umowy wszędzie.

Czy Bitbay będzie mógł funkcjonować bez operatora płatności, z wpłatami i wypłatami fiat tylko pocztą i wypłatami bankomatem? Czy to science fiction czy coś realnego?

Czy może Bitbay stanie się wtedy giełdą crypto-crypto? Jak oceniacie prawdopodobieństwo?

Czy istnieje duża szansa na to, że Bitbay przestanie z tego powodu działać lub co gorsza przestanie działać i zniknie ze środkami swoich klientów jak Bitmarket?

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » wtorek, 16 lipca 2019, 16:35

@BitBay , Wasza bardziej ogarnięta konkurencja @CoinDeal odpowiedziała już na pytania zadane przez @g100. A na co Wy czekacie? Ustalacie wygodną dla Was wersję?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 11 lipca 2019
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RedAnt » wtorek, 16 lipca 2019, 16:41

marimach77 pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 16:35Wasza bardziej ogarnięta konkurencja @CoinDeal odpowiedziała już na pytania zadane przez @g100. A na co Wy czekacie? Ustalacie wygodną dla Was wersję?
Dokładnie! Najwyższa pora, by się tym zająć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 16 lipca 2019, 16:52

marimach77 pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 16:35 @BitBay , Wasza bardziej ogarnięta konkurencja @CoinDeal odpowiedziała już na pytania zadane przez @g100. A na co Wy czekacie? Ustalacie wygodną dla Was wersję?
Przecież oni potrzebują tygodnia aby umieścić linijkę tekstu na stronie to co dopiero odpowiedź na 12 (kierwa jak można zadać AŻ tyle pytań do guru!!!!!!!!!!) pytań, suszek pewnie zawrotu głowy dostał od nadmiaru informacji, które musi przetworzyć, daj bitbejowi z pół roku, wyluzuj 8-)

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » wtorek, 16 lipca 2019, 16:58

Zasadnicza kwestia. Aby wpłacić na poczcie polskiej, należy WYDRUKOWAĆ kwitek. Sprawa wygląda tak, iż przebywam obecnie na Urlopie z dostępem jedynie do laptopa. Pytam więc, jak mam wydrukować sobie kwitek? Latać nad morzem i szukać miejsca, gdzie mogę sobie wydrukować kwitek? Przecież to jakaś parodia jest. Na poczcie nie można wypisać ręcznie kwitka, bo babka w okienku chce sobie zeskanować kod. Chyba faktycznie czas na zmianę giełdy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
55
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 16 lipca 2019, 17:41

Informujemy, że od jutra wpłaty i wypłaty walut fiat będą ponownie dostępne.

Obecnie można już realizować wpłaty na rachunki widoczne w panelu użytkownika. Pierwsze księgowania wpłat będą miały miejsce jutro. Numery rachunków nie uległy zmianie.

Zlecone wypłaty przelewami bankowymi zostaną wykonane jutro.

Cały czas bez zmian działają inne metody wypłaty i wypłat na giełdę takie jak:
- przelewy kryptowalut,
- wpłaty i wypłaty na poczcie,
- wypłaty w bankomatach.

Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość i cierpliwość w ostatnich dniach.

Wiemy, że ta sytuacja utrudniła Wam korzystanie z giełdy, dlatego również jutro, pomimo włączenia przelewów bankowych, wpłaty i wypłaty na poczcie oraz wypłaty w bankomatach będą dostępne bez prowizji.

Pomimo pozytywnego rozwiązania sytuacji z przelewami bankowymi, zapewniamy, że nie przestajemy pracować nad alternatywnymi rozwiązaniami dla wpłat i wypłat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » wtorek, 16 lipca 2019, 17:45

BitBay pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 17:41Wiemy, że ta sytuacja utrudniła Wam korzystanie z giełdy, dlatego również jutro, pomimo włączenia przelewów bankowych, wpłaty i wypłaty na poczcie oraz wypłaty w bankomatach będą dostępne bez prowizji.


Wypłaty na konto bankowe zróbcie bez prowizji za te obsuwę.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 11 lutego 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: AceDetroit99 » wtorek, 16 lipca 2019, 17:48

BitBay pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 17:41Informujemy, że od jutra wpłaty i wypłaty walut fiat będą ponownie dostępne.
w końcu jakieś pozytywy
blink pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 17:45Wypłaty na konto bankowe zróbcie bez prowizji za te obsuwę.
popieram, choć pewnie tego nie zrobią

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości