Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Bit-els » sobota, 13 lipca 2019, 00:02

Na przykładzie usdc stworzonego przez Circle i Coinbase.

Te firmy wypuściły na dzis ponad 320 mln tych tokenów, jeśli ktoś ma zweryfikowane konta u nich to może otrzymać 1 usdc za 1$ realnie zdeponowanego.
Im więcej ludzie wpłaci, tym więcej tokenów w obiegu. To jasne.
Ale w takim coinomi można również trzymać i wymieniać poprzez serwis changelly dowolne krypto na usdc.

Czyżby bez weryfikacji, kyców i ameelów można przetrwać bessę na krypto w stabilnych tokenach, z privami we własnych rękach?

Rozumiem, że usdc, jak każdy inny stablecoin może nagle zniknąć, bo firmy emitujące go zamkną biznes, ale pomijając taką ewentualność jest to naprawdę ciekawy sposób na przetrwanie bessy, a nawet pomnożenie krypto.

Jest tu jeszcze jakiś haczyk?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Wymazywanie » sobota, 13 lipca 2019, 14:04

Zagrożenia przy hodlowaniu stablecoinów zamiast fiatów:

-afery, zniknięcie, jakiś ban, kontrowersje itd. - jednak to crypto udające fiata i może być wiele nadużyć i afer
-minimalne ryzyko zmiany kursu - choć to ma mieć stałą cenę, zdarzają się fluktuacje
-możliwa kradzież z giełdy jak crypto, poprzez przelanie (fiaty tu mają lepiej, bo złodziej musi na konto bankowe, choć często kupują crypto i mają łatwiej)

Zalety:

-mnogość marketów z wymianą za stable
-posiadanie crypto zamiast fiatów daje możliwość przelewania na inne markety i wallety
-możliwość trzymania jak crypto na wallecie


Zaleta nr 3 to dla mnie silny argument za stablami w stosunku do hodlowania fiatów na giełdzie, które jest obarczone ciągłym ryzykiem hacka/pady giełdy. Przelewanie dużych sum fiat tylko po to by były na koncie bankowym parę dni a potem znów na giełdę rodzi ryzyko, że wygląda podejrzanie dla banku i organów. Alternatywą jest dla mnie stable zamiast fiata i trzymanie go na własnym wallecie gdy nie jest mi potrzebny do gry.

W crypto są dla mnie 2 najważniejsze zasady odnośnie inwestowania i spekulacji:

1) nigdy nie bądź bagholderem,
2) zapewniaj środkom maksimum bezpieczeństwa jakie możesz nawet gdy jesteś daytraderem.

Punkt 2. niektórzy widzą jako sprzeczność, bo jak to DT i bezpieczeństwo. Ale nawet jeśli wyśle coiny na 8h dziennie na wallet a rano znów na giełdę, uważam, że moje bezpieczeństwo wzrasta o (8/24)% czyli o 33%. Tak, często nie postawię bida czy aska i coś mnie ominie (ale też czasem zaskoczy, że nie sprzedasz za wcześnie a to idzie dalej), ale będę spał bezpiecznie. Oczywiście utrudnia to zabawę z dźwignią i jest dobre przy rynku spot. Używanie stablecoinów zamiast fiatów i storowanie ich na wallecie daje zdecydowana korzyść w por. z hodlowaniem fiatów na giełdzie (patrz sprawy curex, bitmarket, gox i wiele innych).

I to o DT/grze na kilka godzin piszę. A goście co sprzedają kupują co parę dni lub więcej, to już kompletnie mogą zwiększyć czas bezpiecznego hodlowania na wallecie o 90-99%. Problem główny jest w tym, że:

a) daytraderzy nawet nie próbują choćby na kilka godzin przelewać coinów, bo wolą trzymać aski/bidy lub trzymać fiaty/coiny na giełdzie z lenistwa, bo przecież co kilka godzin przelew to aż 5 minut czasu na przelewy! Dodatkowo niektórzy wchodzą w idiotyczne rzeczy jak lending na mały % i giełda jest wtedy walletem na miesiące . Gdzie lendng może zaprowadzić pokazuje teraz Bitmarket.

b) ludzie nie DTują ale robią ruchy co tygodnie/miesiące a którzy traktują giełdę jako portfel notorycznie i to nawet z dużym kwotami. "Chcę zarabiać na inwestowaniu ale jestem zbyt leniwy/głupi by ściągnąć wallet i nauczyć się przelewać i zapisać klucze/kupić wallet hardwarowy". Nie widzę tego inaczej. Nic nie usprawiedliwia trzymania środków na giełdzie jak na portfelu. Żadna niewiedza ani wygoda. A zapoznać się z działaniem walleta nie jest fizyka kwantową.

b*) część ludzi jest "skazana" na hodlowanie fiatów na giełdzie, bo nie może i nie chce robić obrotów na konto bankowe tylko by przelać. Alternatywą jest clue tego tematu: że może stablecoin zastąpić w jakimś sensie fiata w tradingu i można go trzymać na wallecie.

___
@Bit-els Jeśli możesz zmień nazwę tematu, by było tam też coś walletach na stable, to ja chętnie rozwine temat na dniach gdzie można je trzymać i jakie giełdy z tych co znam co obsługują. Zachęcam innych też do dzielenia się swoją wiedzą w tym temacie. Ja napisze na pewno o poloniex, binance i bittrex ale o Usdt głównie, przydałyby się i inne giełdy i inne stable (wallety, giełdy, koszta przelewu, czas).
Ostatnio zmieniony sobota, 13 lipca 2019, 14:17 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Bit-els » sobota, 13 lipca 2019, 14:16

dzięki za omówienie. w zasadzie też do tego tak podchodzę. Ale dziwi mnie jedno- stable zwykle wymagają kyc-aml, na giełdach zawsze. Gdy che się wypłacić, bo grać można.
I myślałem, że nie da się na wallecie z kluczem prywatnym trzymać stabli, zwłaszcza tak legitnych jak usdc.

Ryzyko rozumiem i nie mówię, żeby hodlować stable, ale na czas bessy, na dni, tygodnie, żeby wykorzystać spadek kursu krypto i nie obawiać się włamu na giełdy -idealne

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Rumcajs » sobota, 13 lipca 2019, 14:59

Właśnie też troche nie rozumiem tych stable i KYC bo jak da się to wypłacac na zewnętrzne wallety to potem emitenci tych stablów już nie dojdą czy nie było jakiegoś czarnorynkowego obrotu nimi poza giełdami i czy one nie wracają potem na giełde do wyprania i czy cały AML nie pojdzie im sie wtedy p*** ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Wymazywanie » sobota, 13 lipca 2019, 20:24

Wołam @maky bo ostatnio temat go zainteresował.

Odnośnie giełd Poloniex, Binance i Bittrex, kwestia stablecoinów została mocno rozwinięta.

Jakie stablecoiny na jakich giełdach mamy, jakie są koszty przelewu i czy są dedykowane markety?

Najpierw może uwaga o USDT - tetherze, najpopularniejszym stablu. Jest on na 3 różnych sieciach -omni (bazującej na BTC), na ETH oraz na Tronie (TRX). Adresy tych 3 sieci nie są ze sobą kompatybilne, ale i giełdy przy wysyłaniu wyczują, ze to adres prawidłowy lub nie, a wallety mają osobno takie USDT z omni czy USDT z Et, bo są to fizycznie 2 inne "monety" czy tokeny, mimo, że jest to ten sam tether potem na giełdzie do wydania.

Uwaga: ponieważ USDT i inne stable są na jakiejś sieci "wstawione", by z walleta je przelewać na giełdę, potrzeba mieć zainstalowaną w wallecie crypto-matkę (btc, eth, trx- chodzi o to, że nie da się mieć w wallecie tokena z eth bez samego ETH, to logiczne) i jakieś drobne środki (w btc, eth lub trx, zależnie gdzie trzymamy) by wysyłać przelewy.

Fee przelewu z giełdy na zewnątrz podaję w nawiasach w $ lub centach.
________________________________________________________________
Poloniex:

USDT: na omni-btc (fee aż 10$), na eth (0.5$), trx (1c) (świetnie, że ma 3, prześlesz na każdą giełdę z USDT co by nie miała i na każdy wallet)

inne: USDC (2c)
uwaga: Poloniex posiada markety alty/USDC
________________________________________________________________
Binance:

USDT: na eth (1.7$), na omni-btc też ale przeszedł Binance na eth, więc wysyłać i odbierać do/z omni-btc Usdt można, ale tylko jak ktoś pamięta adres i korzystał. Skoro przeszli na ETH, lepiej z niego korzystać. Jest poza tym szybsze i tańsze (na TRX też tanie i szybkie w por z omni).

inne: USDS, USDSB StableUSD BEP2 (3c), USDC, TUSD, PAX (1.66$ i któryś ma 0.7$)
uwaga: mają pary altowe z tymi stablami!
________________________________________________________________
Bittrex:

USDT: na omni-btc (5$) //niestety tylko omni - oby przeszli na ETH

inne: TUSD, USDS, SUSD, PAX (1$)
uwaga: małe wolumeny wymiany za podst. waluty (btc, usdt, eth) i brak osobnych marketów - czyli wysyłając tam inne stable lepiej sprawdź dobrze czy dasz radę wymienić swoja ilość w dobrym kursie
________________________________________________________________

Wiemy już jakie stable są na tych 3 giełdach, czy maja markety i ile kosztuje ich przelewanie. Właściwie koszt przelewów jest pomijalny oprócz Usdt na omni-btc na Polo (aż 10$ fee) i Bittrex (5$). Bittrex jest nieco odcięty, tylko na omni, ma inne stable, ale nie mają one marketów z altami oraz jest mały wolumen wymiany za główne waluty. Świetnie prezentuje się Poloniex jeśli chodzi o samo USDT oraz Binance jeśli chodzi o markety alty za stable.

Teraz pytanie głównie, gdzie storować stable bezpiecznie? Ponieważ są to w większości kontrakty na ETH, to znacznie upraszcza sprawę i wystarczy jakis wallet gdzie jest ETH i można tokeny na nim zobaczyć. Zobaczyć, bo nie wiem czy każdy wallet je wyświetli, ale wysłać można na każdy adres ETH. W wallecie z pełnym blockchainem ETH - Mist - kiedyś by przechowywać tokeny musiałem dodawać manualnie dane każdego kontraktu. Nie polecam z samej zasady walletów online. Polecam za to 2 wallety desktopowe poniżej (mają też chyba wersje mobilne) i tradycyjnie Trezor i Nano, ale część stron do których się nimi logujemy to chyba wallety online, które należy odrzucić, chyba, że ktoś ma naprawdę małe kwoty i wallet online jest ok dla niego.

Jeszcze odnośnie TRONA, używałem USDT na nim poprzez logowanie na https://tronscan.org/#/ ale znalazłem też sam Tron na jednym z 2 walletów które opiszę, nie wiem tylko czy pokaże Usdt przesłane na jego adres, choć oczywiście one tam będą (do sprawdzenia - ogólnie lepiej chyba na Eth używać Usdt bo ma więcej walletów).

COINOMI
https://www.coinomi.com/en/#

Fajny wallet i na kompa i mobilny posiadający wiele walut w tym sporo naszych stabli. Seed do zapisania. Denerwuje mnie tylko nieodświeżanie się sald po przelewie oraz nawet po wyłączeniu i włączeniu. Pewnie robi to dopiero po 1 potw. jak coś wysyłamy, nie wiem.

USDT - na omni i eth
inne: PAX, USDS, SUSD, USDC, TUSD i inne, których nie ma na polo/binance/bittrex

EXODUS
https://www.exodus.io/

Podobnie jak wyżej, fajny wallet z wieloma walutami, wygląda nieco nowocześniej niż Coinomi.

USDT - na eth
inne: PAX, TUSD, USDC
Exodus ma też TRX, ale nie sprawdzałem, czy wysyłanie i przelewanie Usdt przebiega normalnie, czy pokaże je w tym wallecie i da radę wysłać dalej

Wklepcie też USD* i PAX na https://trezor.io/coins/ oraz https://shop.ledger.com/pages/supported ... ign=617983

Pamiętajmy, że by mieć stable np. na Coinomi dodajemy najpierw BTC i OMNI by dodać usdt "omniowe" i tak samo dodajemy ETH najpierw by mieć stable-tokeny z sieci ETH. Pamiętajmy też, jak wspominałem, że nie pobiera się fee z usdt ale z ETH/BTC/TRX.

W wolnym czasie potestuję przelewanie stabli innych niż Usdt na/z walletów które podałem.

Przydałoby się też zestawienie z innych giełd, jakie obsługują stable i ile biorą fee za przelewy. Liczę na to, że ktoś napisze.
Ostatnio zmieniony sobota, 13 lipca 2019, 21:15 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Bit-els » sobota, 13 lipca 2019, 21:10

zauważyłem, że tylko komputerowe coinomi nie odświeżają. Do tego na linuxa i maca b.czesto przy pierwszej próbie przelewu zapętla się w tworzeniu transakcji. Trzeba troche poczekać i przerwać proces wysyłania, za drugim razem natychmiast.

No to ciekawe, ze mozna mieć stable obarczone kycami. choć moze jeszcze są jeszcze jakies pułapki. Nie wyślemy stabli bez zrobienia kycu, albo zablokują nam je na giełdach lub w serwisach typu changelly

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: koparki » sobota, 13 lipca 2019, 21:46

Bit-els pisze: sobota, 13 lipca 2019, 21:10No to ciekawe, ze mozna mieć stable obarczone kycami

Jak robisz transakcje kupowania dash-a za realne fiaty np. na bitbay czy innej giełdzie fiat to masz kyc a potem to juz nikogo nie obchodzi gdzie ten dash powędruje-moższ go kupić od kogoś bez kyc i wiele razy obrócić aż do momentu jak chcesz go spieniężyć - wtedy znów na styku kojn-fiat jest kyc. Pewnie tak samo jest z KyCowymi stablecoinami , że kyc jest na styku fiat-stablecoin oraz stablecoin-fiat, wszystko co pomiędzy śledzone jest analizą blockchain.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Bit-els » sobota, 13 lipca 2019, 21:50

ciekawe czy da się w takim zrobić wymianę w takim coinomi czy bezpośrednio w serwisach typu changelly, jeśli tak to straszne niedopatrzenie regulatorów ;-)

To co, krypto spadną, można wymieniać na stabla? żeby odkupić więcej btc np ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Wymazywanie » sobota, 13 lipca 2019, 22:27

A to nie chodzi o to, że KYC AML masz jak kupujesz od "firmy" stablecoina coiny za dolary?
Bo chyba konto niezweryfikowane np. na takim binance, może robić do/z giełdy stablecoina?
Nie wiem bo mam zweryfikowane wszędzie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: qertoip » sobota, 13 lipca 2019, 22:48

Bit-els pisze: sobota, 13 lipca 2019, 00:02 Jest tu jeszcze jakiś haczyk?

Transakcje nie są permissionless. Środki na określonych adresach mogą zostać blacklistowane. Nawet Tether blacklistował adresy, zablokował komuś ponad $30m, twierdząc że to pochodziło z kradzieży.

Techniczna realizacja zależy od stablecoina. W USDC i GUSD zdaje się jest to ficzer smart kontraktu. Natomiast Tether po prostu wydaje nową wersję węzła Omni Core z czarną listą adresów, którą uczestnicy rynku muszą zainstalować.
Ostatnio zmieniony sobota, 13 lipca 2019, 23:28 przez qertoip, łącznie zmieniany 2 razy.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Bit-els » sobota, 13 lipca 2019, 23:02

@qertoip coś takiego miałem na mysli, dzięki.

ale tak realnie takim żuczkom co to mają kilkaset zł w coinomi chyba nikt blokować stabla nie będzie..?

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: qertoip » sobota, 13 lipca 2019, 23:26

Bit-els pisze: sobota, 13 lipca 2019, 23:02 ale tak realnie takim żuczkom co to mają kilkaset zł w coinomi chyba nikt blokować stabla nie będzie..?

Nie słyszałem o takich przypadkach.

Natomiast w przyszłości jak najbardziej jest to możliwe. Jeśli okaże się, że te "kilkaset złotych" przyszło do Ciebie z DNM czy z kraju który jest "zbanowany" to niestety wtedy Ty masz problem, choć nie mogłeś o tym wiedzieć. Stablecoiny oferują zero prywatności.

Różnica w stosunku do BTC polega na tym, że BTC na poziomie protokołu nikt Ci nie zablokuje, natomiast stablecoina potencjalnie tak.

Stablecoin zabezpieczony fiatami musi być z grubsza zgodny z regulacjami, bo stoi za nim jakaś firma, bo potrzebne są rachunki bankowe.

Pomijam tu dla uproszczenia wywodu stablecoiny zabezpieczone kryptowalutami. Te przynajmniej nie muszą mieć rachunków bankowych, więc mogą sobie pozwolić na więcej.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Bartuo » niedziela, 14 lipca 2019, 15:47

Przepraszam, że tutaj, ale piszecie o portfelach, to może pomożecie mi zdecydować.
Chcę kupić ledgera nano. Warto dokładać drugie prawie tyle do wersji X?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Bit-els » niedziela, 14 lipca 2019, 16:34

pierwsze obserwacje-
wymieniłem dasha na usdc w coinomi, sprawnie jak krypto na krypto. Trzeba mieć tylko około 30 centow w eth na prowizję.
trzeba uważać na kurs i wybrać odpowiedni. Bo wstępnie chciał mi wydać usd o jakieś 13% mniej. Po paru min już prawie równo. To wynika z małej płynności rynku zapewne. Btc do usdc byłby chyba lepszy.

Ale teraz z powrotem jest już kłopot. Bardzo wysoka prowizja z usdc na krypto- około 7-8%, więc na razie się nie opyla.

Czyli takie zabawy tylko przy duzych ruchach krypto do $. Co zdarza sie przecież b. często.

Teorertcznie wymiana krypto w okolicach szczytu bańki, przetrzymanie stabla w portfelu parę tygodni/miesięcy i zysk liczony w krypto ogromny. Przy stosunkowo małym ryzyku. Opisanym tu przez Qertoipa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: maky » niedziela, 14 lipca 2019, 17:32

Spróbuj binance: DASH -> USDT -> USDC. Wypłata do 2 BTC/d bez weryfikacji.


Bądź zmianą, której oczekujesz od świata.

Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 18:04

@Bit-els Te funkcje wymiany w portfelach muszą mieć jakąś prowizję, przecież z tego zarabiają. Ale nawet mimo to, fajnie, że są takie możliwości. Wiadomo, to nie żadna gratka dla traderów. Ale trzeba pochwalić.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 14 lipca 2019, 18:09

Czy jakieś stablecoiny upadły do tej pory?
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: qertoip » niedziela, 14 lipca 2019, 18:16

FlyingAtom pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 18:09Czy jakieś stablecoiny upadły do tej pory?

Z najbardziej znanych e-gold (przywiązany do gramów fizycznego złota) i liberty reserve dollar (przywiązany do USD).
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 lipca 2019, 18:24 przez qertoip, łącznie zmieniany 3 razy.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 14 lipca 2019, 18:19

qertoip pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 18:16Z najbardziej znanych e-gold i liberty reserve.

Ale to nie były jeszcze jeszcze na blockchian i były bez aml/kyc.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Stablecoiny- zasady działania, bezpieczeństwo, wallety, giełdy

Postautor: qertoip » niedziela, 14 lipca 2019, 18:34

FlyingAtom pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 18:19 Ale to nie były jeszcze jeszcze na blockchian

To są naprawdę technikalia. Obecne stablecoiny są równie scentralizowane. Można je centralnie wyłączyć. Albo skonfiskować. Albo dodrukować bez pokrycia.

FlyingAtom pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 18:19i były bez aml/kyc.

Obecne USDT, USDC, GUSD i DAI też można kupić bez KYC - jak każdy token blockchainowy - choćby bezpośrednio między osobiami.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości