Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Picassso » niedziela, 14 lipca 2019, 03:17

@Wymazywanie
Wszyscy obecni tutaj wiemy jakie masz doswiadczenie w krypto i nie sposób Ci dorównać, dlatego nie chce byś w jakiś sposób czuł się obrażony przez to co pisze, ale twoje posty naprawdę robią się tu zbędne i powoli żałosne :roll:

Początkujący
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
0

Postautor: Ishias » niedziela, 14 lipca 2019, 12:02

@Wymazywanie ma racje, w sumie znów promocja czekam na double bottom

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 987
Reputacja postu: 
0

Postautor: blink » niedziela, 14 lipca 2019, 12:03

@Ishias promocje to masz na ETH :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9961
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 13:34

@Picassso Naturę trolla łatwo wywołuje we mnie Lisk i te obiecanki i oczekiwania, o których tu czytam od 2017. :) Ale statystycznie na 100 postów, że będzie dobrze myślę, że nie zaszkodzi 1 ode mnie, że nie, nie będzie dobrze. W bagholdingu "będzie dobrze" to główny motyw trzymania dalej (albo "jest już tak źle, że nic nie warto robić") i równocześnie najczęstsza przyczyna tego, że jednak nie jest potem dobrze. W Lisku jest już tak słabo z ceną, że niestety mój trolling o pompie do 1$ ma (niestety dla sympatyków) chyba większe prawdopodobieństwo niż przełamanie trendu, które uważam że zdecydowanie nie nastąpiło od 2017 roku jeszcze na Lisku (na niektórych altach w tym roku to się udało np. na LTC, chyba na ETH trochę też, i kilku innych).

Wymazywanie to wredny użytkownik, ale szczery. On nie powie, nie pocieszy, że będzie dobrze, tylko powie, że jest chu...owo gdy tak jest, po prostu. Nawet jak 1 na 100 z tego wyciągnie naukę, to jest sukces.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3892
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 lipca 2019, 13:57

Im bardziej chujowo tym lepiej :D Tak działa giełda, takie jest crypto :D Trza korzystać :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0

Postautor: tu83 » niedziela, 14 lipca 2019, 15:56

Uwaga hodlerzy, mam ważny komunikat.

W przypadku LSK istnieje ryzyko większe niż w przypadku innych altów, że ta waluta już się nie podniesie i będzie dead coinem.

I druga sprawa: jeśli jednak ktoś uważa obecną cenę za promocyjną i inwestuje - niech chociaż nie trzyma tego na Bitbay.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 987
Reputacja postu: 
2

Postautor: blink » niedziela, 14 lipca 2019, 16:08

Wymazywanie pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 13:34(na niektórych altach w tym roku to się udało np. na LTC, chyba na ETH trochę też, i kilku innych).

Nie ma to jak Liska porównywać do LTC który ma zaraz halving albo ETH który ma już setki projektów na swoim chainie :D

https://coinmarketcap.com/
ETH: -11%
Bitcoin SV: prawie -13%
Cardano: -9%
Neo: -13%
Nem: -12%
Omisego: -13%
wasz Ravencoin: -13%
Komodo: -17%
Lisk: -8%

Czy każdy z tych projektów hejtujesz? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 lipca 2019, 16:47

@tu83 a co BitBay też będzie robił exit scam na dniach? :D Dlaczego istenieje większe ryzyko? Możesz podeprzeć to jakimiś argumentami? :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Weteran
Reputacja: 2470
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » niedziela, 14 lipca 2019, 16:50

@anagamidev Bo on tak uważa. Po prostu, strachy na lachy.

Podobno na BB nie dochodzą przelewy i je cofają.
The truth will set You free

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 17:30

blink pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 16:08Nie ma to jak Liska porównywać do LTC który ma zaraz halving albo ETH który ma już setki projektów na swoim chainie
Nie porównuję ich pod względem rozwoju* czy typu coina, ale tylko jako aktywo spekulacyjne. Lisk posiada pary wymiany z BTC, USDT zupełnie jak ETH czy LTC. Co do ETH, miał być przecież jego konkurentem a nawet pogromcą.
Poza tym Lisk ma mieć zaraz SDK! :D

*btw i dobrze, bo jakby porównac Liska do ETH to jakby porównać gówno do sztabki złota, sorry za dosłowność
blink pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 16:08Czy każdy z tych projektów hejtujesz?

Jesteście tak słabi w tych porównaniach, że Lisk spada nieraz mniej niż inne, topowe rzeczy przez ostatnie 24h czy kilka dni, że aż Was mi szkoda. :) To, że Lisk spadnie mniej teraz niż ETH czy cokolwiek w krótkim terminie nie znaczy NIC bo Lisk tkwi w rynsztoku shitcoinów: mały vol + małe depth + śladowe zainteresowanie + żyjący w iluzji bagholderzy + powolny rozwój i tu minimalne ożywienie niestety nic nie zmienia.

Ja na Lisk patrzę z perspektywy dłuższej i jest to kompletne fiasko od 2017 i nie podejmowanie szans na zmiany trendu gdy inne alty próbują to robić lub robią jak w tym roku. Porównaj sobie ostatnie pół rok czy rok do ETH czy LTC... ....to naprawdę żenujące jak Liskowi "idzie". Jaracie się gówno-wolumenem jak ma małe fluktuacje do góry, a główna giełdą Liska jest chyba yobit (?). :D Na Poloniex nikogo Lisk nie obchodzi, na Binance podobnie, nawet pary za usdt czy innego stabla chyba tam nie ma. To jest słabizna i żal mi, że niektórzy nie potrafią zarabiać tam gdzie są okazje tylko tkwią w bublu Lisku i nadziejach od ostatniej bańki. Otwórzcie oczy, to nie żadne nowe Ethereum i to się na 99.9% nie zmieni...

Powtórzę też: nie namawiam do kupna/sprzedaży tego i jak ktoś ma na tym -80 -90% to jasne jest, że nie ma sensu wywalać, bo już za późno na to, lepiej trzymać uważam. Namawiam tylko do nie promowania tego badziewia na forum i nie mydlenia oczu nowym jaki to wspaniały projekt, bo kilku gości na forum bagholduje to i nie potrafi robić tego z honorem tylko robi shitshow od miesięcy próbując naganiać naiwnych na trefny towar w którym sami tkwią po uszy jak zatopieni w szambie. ;) Bądźmy ludźmi a nie świniami, którzy namawiają innych i promują swój shit bo go bagholdują. To głównie tyczy się jednego pana na literkę A.

Dodano po 3 minutach 56 sekundach:
blink pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 16:08wasz Ravencoin: -13%
Wasz? Nie wiem nawet co to, tylko nazwę słyszałem. Czemu "wasz"?

Dodano po 27 sekundach:
blink pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 16:08Bitcoin SV: prawie -13%
O to to mogłoby do 0 i delistingu, cieszyłbym się bardzo. :)

Dodano po 14 minutach 16 sekundach:
Ps. Bonus dla ludzi z dystansem i humorkiem:

Dodano po 31 sekundach:
Link do naszego najlepszego tradera: https://pl.tradingview.com/u/osobliwynick/
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0

Postautor: xazar » niedziela, 14 lipca 2019, 17:50

blink pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 16:08Nie ma to jak Liska porównywać do LTC który ma zaraz halving albo ETH który ma już setki projektów na swoim chainie

https://coinmarketcap.com/
ETH: -11%
Bitcoin SV: prawie -13%
Cardano: -9%
Neo: -13%
Nem: -12%
Omisego: -13%
wasz Ravencoin: -13%
Komodo: -17%
Lisk: -8%

Czy każdy z tych projektów hejtujesz?
Halving w spekulacji to ściema. W praktyce spada ci inflacja o połowę nie ma to takiego znaczenia. Można po prostu pod to grać i tyle. Litecoin już dość mocno spada przy takich wzrostach. Nie wiem z czego sie cieszyć że lisk spadł mniej niz reszta. Może po prostu dlatego że nie ma z czego spadać bo przez ten rajd bitka wzrósł w stosunku do reszty niewiele? może dlatego że przy delikatnych spadkach bitek wyssał spory kapitał z altów i lisk prawie wrócił do poziomów z czasów gdy bitek był po 3 k $ ? załadowani hodlerzy niech sie modlą żeby poniżej dolara nie spadł bo cena może sie załamać. Pisałem kiedy z altów wychodzić dosłownie chwile później po moim poście mamy rzeźnie na całym rynku

Początkujący
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0

Postautor: pokavb » niedziela, 14 lipca 2019, 17:54

@Wymazywanie

Kiedyś coś obiecałeś.
Dalej tu smrodzisz? Każdy zna twój pogląd a ty dalej swoje.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » niedziela, 14 lipca 2019, 17:55

xazar pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 17:50Nie wiem z czego sie cieszyć że lisk spadł mniej niz reszta
XD

Czasami czytając niektórych mam wrażenie, że gdyby kurs Liska oscylował w granicy 139.99zł to niektórzy by tu mówili, że to przecież i tak shitcoin i był po 140zł :)

P.s. kurs już "nadrobił" stratę do reszty we fiatach.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 17:57

@pokavb Nie przeszkadza Ci, że ci, co maja inne zdanie (czytaj: naganiać na Liska, tworzyć iluzje, że jest niebywała okazja ciągle) piszą swoje posty w setkach stron w tym wątku? Przecież ich pogląd też znasz, czemu ich nie upominasz by nie powtarzali jedno i to samo w kółko?
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0

Postautor: xazar » niedziela, 14 lipca 2019, 18:00

Harmony pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 17:55D

Czasami czytając niektórych mam wrażenie, że gdyby kurs Liska oscylował w granicy 139.99zł to niektórzy by tu mówili, że to przecież i tak shitcoin i był po 140zł

P.s. kurs już "nadrobił" stratę do reszty we fiatach.

Podoba mi sie twoje wybiórcze cytowanie :) dosłownie jakbyś przeklinał i wyciągnąłbym to twoje jedno słowo wulgarne z cytatu. No niestety argumentacja i logiczne sparowanie swoich poglądów z rzeczywistością nie jest mocną stroną tego forum.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 18:01

@Harmony To już nie są żarty. 2$ nie jest utrzymane, leci mimo ogromnego spadku pow. (-97% od ATH) o -35% z 2$ do 1.3$, markety puste, vol mały, coin olany i zapomniany, brak dokładnych dat i użycia, dużo obiecanek, efekty niemal żaden, a tu dalej beton umysłowy?

I niektórzy mają czelność porównać cokolwiek do ETH czy LTC, że mocniej spada przez dzień czy kilka godzin? :lol: Zobaczcie sobie gdzie ETH i LTC były jak Lisk był po 2$ i zobaczcie ile urosły w ostatnich miesiącach.

Tkwicie po uszy w szambie to OK, ale nie twórzcie iluzji, że jest spoko lub że będzie dobrze, bo nic tego nie zapowiada.
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » niedziela, 14 lipca 2019, 18:02

@Wymazywanie Tylko, że od trzech stron "promocyjnych" postów jest mniej niż Twoich, a treściowo to 10x mniej :D

Podczas gdy inne pary robią nowe low, Lisek dzielnie się trzyma. <--- Czy to naganianie, czy po prostu ocena subiektywna bieżącej sytuacji ? W porównaniu do Twoich postów - owszem wartościowych - ale co tu jesteś to piszesz ciągle to samo i niczego to nie zmienia. Nie, żebym się przyczepiał, bo lubię Twoje posty, ale jak są w pełni obiektywne, a nie przedstawiają tylko Twojego punktu widzenia, a ludzie to dostrzegają :)

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
xazar pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 18:00Podoba mi sie twoje wybiórcze cytowanie dosłownie jakbyś przeklinał i wyciągnąłbym to twoje jedno słowo wulgarne z cytatu. No niestety argumentacja i logiczne sparowanie swoich poglądów z rzeczywistością nie jest mocną stroną tego forum.
Mój tekst nie był bezpośrednio do Ciebie. Komentarz do tego co zacytowałem był tylko "XD", bo to naprawdę śmieszne "nie ma się z czego cieszyć, że Lisk spadł mniej" - to co, powinniśmy może płakać z tego powodu, że spadł mniej ? Czy powinniśmy cieszyć się, jakby spadł więcej ?

Przypomina mi to taką sytuację, gdzie kobiete prawie potrącił autobus i nagle głos z niebios mówi " Nie ma się co cieszyć, że przeżyłaś, wszak co to jest za życie?" xD

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
Wymazywanie pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 18:01o już nie są żarty. 2$ nie jest utrzymane, leci mimo ogromnego spadku pow. (-97% od ATH) o -35% z 2$ do 1.3$, markety puste, vol mały, coin olany i zapomniany, brak dokładnych dat i użycia, dużo obiecanek, efekty niemal żaden, a tu dalej beton umysłowy?
Wszystko leci. Lisk nie jest jakimś wyjątkiem pod tym względem. W prawie każdego alta jak włożyłeś w ciągu ostatnich dwóch miesięcy jesteś w plecy - chyba, że zaliczyłeś pompkę i zdążyłeś sprzedać w odpowiednim momencie. Demonizowanie Liska pod tym względem jest totalnie bez sensu. Taki jest rynek i taki jest trend.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 18:13

Harmony pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 18:06Wszystko leci. Lisk nie jest jakimś wyjątkiem pod tym względem. W prawie każdego alta jak włożyłeś w ciągu ostatnich dwóch miesięcy jesteś w plecy - chyba, że zaliczyłeś pompkę i zdążyłeś sprzedać w odpowiednim momencie. Demonizowanie Liska pod tym względem jest totalnie bez sensu. Taki jest rynek i taki jest trend.
Ależ upraszczasz tylko by obronić gniota. Od początku roku były odbicia na altach, Lisk zrobił z 1$ do koło 2.5$. Tak, niektóre zrobiły mniej! Np. XRP. Ale wyższa liga altów do której pretenduje Lisk, zrobiła często znacznie więcej i utrzymuje cenę znacznie wyższą w stosunku do dołka niż Lisk w s. do dołka koło dolara.

I nie, nie trzeba było pompek by zarabiać na altach. Nawet te co niedużo urosły jak XRP były znacznie dynamiczniejsze w DT niż Lisk, do tego maja vol, depth, zainteresowanie. Z sukcesem sporo zarobiłem na XRP w tym roku gdy taki Lisk stał jak kretyn bez vol przez 95% czasu. Lisk już na tyle spadł w tych cechach, że mało co można z niego wydłubać na krótki termin i nieprzerwanie wraca do spadków, nadal na małym vol i depth i bez uwagi kogokolwiek innego niż bagholderów. Problemy Liska wychodzą znacznie bardziej poza problemy rynku do jakich chcesz sprowadzić jego zachowanie. Uważajcie z wkładaniem w to znacznego % portfolio, bo jest spora szansa na dalsze spadki niestety, zwłaszcza, że kapitalizacja jest nadal wysoka jak na "dokonania". I to dotyczy też innych coinów, często ICO.

Skoro tutaj z 2$ to 1.3 czy 1.5$ to jest jak pyknięcie wykałaczki, na malutkim vol i z zerową uwagą rynku, tzn. że popyt jest prawie żaden nadal mimo ogromnego -98% od ATH! Takich rzeczy się nie uśrednia, nie kupuje dużą kasą, bo giełdy są pełne setek takich rzeczy. Zresztą ostrzegam od dawna przez Liskiem, od cen znacznie wyższych, szkoda, że nie otworzyliście oczu wcześniej, bo teraz już za późno by ścinać straty.

Dodano po 3 minutach 29 sekundach:
Harmony pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 18:06Podczas gdy inne pary robią nowe low, Lisek dzielnie się trzyma.

Dzielnie się trzyma? Ja pier... Jak facet do faceta powiem: człowieku, to jest k!@#$% na wpół martwe! :)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 lipca 2019, 18:18

xazar pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 17:50załadowani hodlerzy niech sie modlą żeby poniżej dolara nie spadł bo cena może sie załamać
Właśnie ja jako bagholder Liska bardzo się cieszę :D Niech leci na ryj :D Myślisz, że tak łatwo jest skupić kilkadziesiąt tysięcy idealnie na dołku? :D Przy dużej panice czasem można, ale dwóch trzech skupi, a reszta nie wiem 100 osób i więcej wtedy wyprzeda się na najlepszych cenach, a za kilka tygodni cena odbija i jest pięknie, można dystrybuować :D A lisk docelowo 1000PLN co najmniej :D To samo jest z BTC jeszcze kilka dni temu ATH było pewne, a dzisiaj panika, strach i rozpacz :D

Początkujący
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
1

Postautor: tu83 » niedziela, 14 lipca 2019, 18:25

anagamidev pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 16:47@tu83 a co BitBay też będzie robił exit scam na dniach? Dlaczego istenieje większe ryzyko? Możesz podeprzeć to jakimiś argumentami?
Nie wiem czy na dniach, ale fakty są takie, że przelewy nie dochodzą i nie wyszły w piątek "z powodów technicznych". Ponadto w ciągu ostatnich 2 miesięcy padły dwie inne polskie giełdy (Bitmarket, Coinroom).

Co do Liska - argumentów jest mnóstwo, a część z nich przytaczana jest tu na bieżąco. Według Coinpapriki Lisk jest w tej chwili 45. kryptowalutą na świecie. W ciągu ostatniego roku spadł najwięcej z TOP45 (minus 72,98%), najwięcej z TOP45 w ciągu kwartału ostatniego (minus 35.78%) i najwięcej w ciągu ostatniego miesiąca (minus 35,93%).

Źródło: https://coinpaprika.com/?tab=longterm

IMO jest więc większa niż w przypadku innych altów (a szczególnie tych głównych) szansa, że Lisk już się nie podniesie i zostanie deadcoinem.

Wróć do „Lisk”