Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » niedziela, 14 lipca 2019, 13:27

@user Mogę się mylić ale czy jej start nie jest przewdziany na dobrze ponad rok? 2020/21?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 14:35

tu83 pisze: sobota, 13 lipca 2019, 19:57Myślę, że po ostatnich wydarzeniach z Bitmarketem, warto położyć nacisk na prewencję.
Możesz radzić, ostrzegać, trolować na forum, referaty pisać; możesz nawet ludziom trezory i nano kupować, a zobaczysz, że i tak najliczniejsza, najsilniejsza KASTA na giełdzie to będą ci, co będą używać jej notorycznie jako portfela i to się nie zmieni i to nie są wcale głównie daytraderzy, ale zwykli hodlerzy giełdowi z kup/sprzedaj raz na kilka dni czy tygodni, nawet miesięcy. :mrgreen: Dlaczego? Głupota, ignorancja, lenistwo, wygoda, będziedobrzyzm. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » niedziela, 14 lipca 2019, 16:58

Lais pisze: sobota, 13 lipca 2019, 17:50Nawet ktoś nierozgarnięty jeśli ma konkretną podstawę prawną do swojego działania i konkretny artykuł uzasadniający blokadę wypłat
to nie zwlekałby z jego podaniem i już na samym początku by się na niego powoływał, a nie zasłaniał się całą dyrektywę, która wyszła już ponad rok temu, mówiąc, że są nowe przepisy. Nowe to ja rozumiem, jakby weszły w lipcu, czerwcu a nie rok temu. Po prostu kluczycie i zwodzicie i do tego nieudolnie co dowiodłam wyżej.
Na obecnym etapie procesu licencyjnego na Malcie jesteśmy zobowiązani do realizacji procesu weryfikacji naszych użytkowników, zgodnej z międzynarodowymi standardami stosowanymi przez MFSA. Wraz z rozwojem rynku, wymagania dotyczące KYC ulegają dalszym zmianom. W związku z tym również na nas ciąży obowiązek dostosowywania tego procesu do nowych wymagań.
krystian pisze: sobota, 13 lipca 2019, 22:24@BitBay
od czwartku wieczór czekam na powtórna weryfikację, tj. minęło ponad 48 godzin od wysłania korekty.
w niedziele pewnie macie wolne więc będę czekał do poniedziałku albo dłużej...
Jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz pomocy z weryfikacją konta to prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości i postaramy się jak najszybciej wszystko sprawdzić.
Athread4 pisze: sobota, 13 lipca 2019, 20:23@BitBay

Czy osoby, ktore nie dostali emaila z przymusem ponownej weryfikacji dostana go w przyszlosci?
Tak wszyscy Użytkownicy będą proszeni o zaktualizowanie danych poprzez ponowną weryfikację. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, staramy się ten proces przeprowadzać stopniowo, ponieważ nie chcemy za bardzo wydłużyć czasu oczekiwania na weryfikację konta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ergorg » niedziela, 14 lipca 2019, 17:05

@BitBay, @SylwesterSuszek, nadal czekamy na odpowiedzi na pytania @g100. Już kilka razy postowaliście od ich publikacji. Osobiście, dopóki ich nie ujrzę, a chociaż większości na nie, moje środki na pewno nie wrócą na BB.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » niedziela, 14 lipca 2019, 17:23

ergorg pisze:[mention]BitBay[/mention], [mention]SylwesterSuszek[/mention], nadal czekamy na odpowiedzi na pytania [mention]g100[/mention]. Już kilka razy postowaliście od ich publikacji. Osobiście, dopóki ich nie ujrzę, a chociaż większości na nie, moje środki na pewno nie wrócą na BB.
CoinDeal przynajmniej zadeklarował, że na te pytania odpowie do końca tygodnia a tutaj ze strony BB totalna olewka, czyli na niewygodne pytania nie odpowiada się.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: monocykl » niedziela, 14 lipca 2019, 17:33

naprawde myslicie ze ShitBay wam odpowie , po co ? zeby w przypadku padu , byli jacys podejrzani , to nie jest w ich interesie. moja krotka historia z ShitBayem - zrobilem kilka depozytow na ta sam kwote - zgubili jeden LOL. po 48h , dzwonienia , czatowania laskawie dodali brakujace $$$.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » niedziela, 14 lipca 2019, 17:37

Spokojnie, dajcie im czas. Pod koniec tygodnia zrobi się podsumowanie, przyklei tutaj w widocznym miejscu i opublikuje w portalach branżowych z komentarzem odautorskim - niech ludzie podejmują świadomą decyzję gdzie chcą handlować i komu powierzyć swoje pieniądze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 lipca 2019, 18:36

Mam pytanie. Czy komuś kiedykolwiek zdarzyło się, że BitBay przy wpłacie zaksięgował podwójnie jakąś transakcję, albo przy wypłacie dokonał podwójnej transakcji? Ewentualnie słyszał o takich przypadkach? :D Pytam przez wzgląd na analogię do bitmarket'u, gdzie dochodziło do podwójnej wypłaty, a gość za zwrot dostawał 20% nagrody od wypłacanej sumy :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » niedziela, 14 lipca 2019, 19:09

Przy wpłacie pieniędzy, zakupie BTC i przesłanie na portfel trzeba przejść weryfikację na obecną chwile ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Areck1 » niedziela, 14 lipca 2019, 19:13

@anagamidev Była kiedyś mowa o tym na forum pod koniec 2017. Niektórym użytkownikom księgowało podwójnie wpłaty z przelewów z banku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: aprojection » niedziela, 14 lipca 2019, 19:24

anagamidev pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 18:36Mam pytanie. Czy komuś kiedykolwiek zdarzyło się, że BitBay przy wpłacie zaksięgował podwójnie jakąś transakcję, albo przy wypłacie dokonał podwójnej transakcji? Ewentualnie słyszał o takich przypadkach? Pytam przez wzgląd na analogię do bitmarket'u, gdzie dochodziło do podwójnej wypłaty, a gość za zwrot dostawał 20% nagrody od wypłacanej sumy

Mi raz nie odjelo z salda wyplaconych Liskow (ok. 1500 chyba). Skapnalem sie tylko dlatego, bo po ok. miesiacu bez slowa zabrali mi jakas randomowa ilosc Liskow - mniej niz wczensiej zostawili, ale w zasadzie rownowartosc we fiatach.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » niedziela, 14 lipca 2019, 20:58

Było coś w 2017 roku, podobno na niewielką skalę: https://gieldykryptowalut.pl/wiadomosci ... nkructwie/

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » poniedziałek, 15 lipca 2019, 03:36

na dobranoc polecam porównać sobie do jakich poziomów pospadały alty na normalnych giełdach a jakie oferty są w bubelkowym debilowie i jeśli ktoś nadal uważa, że to jest giełda a nie centrum dystrybucji to ja chyba żyję w alternatywnej rzeczywistości.

Nie nie narzekam, po prostu tylko zablokowana kasa zmusiła mnie do próbowania coś tu kupić, ale nie skorzystam z tej nieaktualnej co do ceny "oferty".
Niech bubelek napisze czy będą przelewy czy nie w poniedziałek :p

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » poniedziałek, 15 lipca 2019, 08:53

g100 pisze: sobota, 13 lipca 2019, 13:46 Skoro po historiach z Bitcurex (2016), Coinroom (2019) i Bitmarket (2019) na placu boju pozostały już praktyczznie tylko dwie polskie giełdy Bitbay i Coindeal to zanim w ogóle rozważę zdeponowanie tam choćby jednej złotówki chcę poznać odpowiedź na poniższe pytania (inspirowane kwestionariuszem użytkownika @flamaster wobec Bitmarket z 2017r.). Proszę o podpisanie się pod nimi imieniem i nazwiskiem oraz funkcją pełnioną w firmie.

@SylwesterSuszek , @BitBay

1) Kim są (imię i nazwisko, funkcja) główne osoby odpowiedzialne za giełdę pod względem operacyjnym?
2) Jaka jest struktura właścicielska i kim są główni beneficjenci (osoby fizyczne i prawne) zysków wypracowywanych przez giełdę?
3) Jakie spółki (nazwa, kraj rejestracji, numer w rejestrze, adres do korespondencji) wchodzą w skład grupy? Jakie są pomiędzy nimi powiązania kapitałowe i za jaką część biznesu odpowiadają?
4) Które spółki są dysponentami depozytów krypto i fiat?
5) Jakie firmy zewnętrzne pośredniczą w płatnościach?
6) W jakim kraju znajduje się infrastruktura komputerowa, na której odbywa się faktyczny handel?
7) Z jaką częstotliwością są wykonywane kopie zapasowe krytycznych danych (salda, historia transakcji) i jak długo przechowywane?
8) Czy operator giełdy, albo osoby bezpośrednio z nią związane, handluje(-ą) na wlasnym rynku?
9) Czy giełda na dzień 13.07.2019 ma pokrycie całości środków zdeponowanych przez klientów i nie operuje na tzw. rezerwie cząstkowej?
10) Czy środki zdeponowane przez klientów są reinwestowane bez ich wiedzy?
11) Jakie są adresy tzw. cold wallets dla głównych kryptowalut BTC, ETH, XRP, LTC, BCH (niepotrzebne skreślić)?
12) W jaki sposób będą pokrywane nieprzewidziane straty wynikające z kradzieży, awarii itp.?

Pytania nie dotyczą raczej kwestii poufnych, nie proszę też o selfie z zaświadczeniem o niekaralności w ręce plus skan dowodu i rachunek za prąd od każdego członka zarządu, więc z niecierpliwością czekam na odpowiedzi. Brak odpowiedzi na którykolwiek z punktów, też jest jakąś odpowiedzią. Miłego weekendu.
Panowie bitbejowie, czas do końca tygodnia. Proszę najpierw słać odpowiedzi bezpośrednio do mnie, żeby jedna giełda nie sugerowała się odpowiedziami drugiej.
Na tej podstawie zrobię i opublikuję podsumowanie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 15 lipca 2019, 09:40

Takie nawiązanie do tego że bank nie blokuje konta gdy ma się nieważny dowód osobisty.
https://www.wykop.pl/link/5045789/mbank ... -osobisty/

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rolph » poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:36

@BitBay co z opóźnieniami odnośnie wpłat i wypłat Fiat?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:40

@BitBay zleciłem wypłatę Thu Jul 11 17:44:58 UTC 2019, kiedy można się spodziewać pieniędzy na koncie? :roll:

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:43

@liseklsk
Nie zgodzę się w pełni - mi któryś zablokował, nie jestem pewny który, bodajże alior sync (jakie 3 lata temu) i wydzwaniał wielokrotnie iż musze do nich przyjechać by sobie na nowo zrobili xero.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:52

nie ma zasady z blokowanie konta w banku gdy dowód nieważny, u mnie 2 banki, mbank i dawny bzwkb nic nie blokowały gdy dowód stracił ważność. Po co mieliby blokować - na nieważny dowód nikt nic by nie wypłacił w oddziale

@liseklsk przecież napisałam, że nie ma zasady, co oznacza po polsku, że jest różnie, dopiero teraz będą uściślać procedury w związku z jakąś tam dyrektywą. Ja w mbank obecnie sama podaję dane dowodu i je zatwierdzam i to pewnie się zmieni.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:25 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:01

@Lais twierdzisz że nie blokują a jednak zablokowali. Po to dodałem link, żeby nie były to tylko puste słowa.
Wrzucę jeszcze ciekawy komentarz:
" Bank jest instytucją zaufania publicznego, która zgodnie z prawem bankowym i ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy jest obowiązana nie tylko do weryfikowania danych z dokumentów tożsamości lecz także do udokumentowania tego procesu.

Jak pracownik wykrył nieaktualny dowód musi rozpocząć procedurę. Nie wystarczy, że przypomni.
Nie dostarczysz dowodu, albo jak mirek napiszesz, że go nie masz procedury mają jasne. Blokada."

I jeszcze komentarz od samego mBanku:
"ZespolmBanku
bezpieczeństwo Twoich pieniędzy jest dla nas najważniejsze – odpowiednie środowisko transakcji zapewnimy tylko wtedy, gdy Twoje dane będą aktualne.
Aktualne dane są również niezbędne do poprawnej identyfikacji Ciebie jako naszego klienta. Jednocześnie pamiętaj, że podpisując umowę z nami zobowiązałeś się do tego, że będziesz na bieżąco aktualizował dane w sytuacji gdy się zmienią. Odmawiamy realizacji transakcji na podstawie § 26.7 Regulaminu otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., który jest integralną częścią umowy z mBankiem."

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości