Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 13 lipca 2019, 11:52

@Fibo mi by było szkoda czasu na prostowanie trolli pokroju vetz czy fusy. Chociaż Pleasek wyszedł na ludzi...

Ale niektóre przypadki są beznadziejne...
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 13 lipca 2019, 12:52

Tutaj inne beznadziejne przypadki z okazji artykułu na interii o BTC:
Spoiler:
Obrazek
chciałoby się takiemu lelkowi wysłać zysk z jednodniowego swinga naszych lepszych traderów - pewnie przekracza jego roczne zarobki :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » sobota, 13 lipca 2019, 13:03

@BitJanusz głupich jest więcej jak mądrych ale to nie oznacza że trzeba się nimi przejmować :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9147
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 13 lipca 2019, 13:07

@BitJanusz ale gość ma rację :D Jeden zarobi sporo, ale w tym czasie 10 innych straci na rzecz tego pierwszego :D


Ostatnio zmieniony sobota, 13 lipca 2019, 13:10 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7602
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12693
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 13 lipca 2019, 13:09

Piękne 1W się zapowiada:

Obrazek
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4261
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4260
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 13 lipca 2019, 13:14

BitJanusz pisze: sobota, 13 lipca 2019, 12:52chciałoby się takiemu lelkowi wysłać zysk z jednodniowego swinga naszych lepszych traderów - pewnie przekracza jego roczne zarobk

Dla niego taki zysk to kradzież cudzej krwawicy. Do komunistów nie dotrzesz
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9147
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 13 lipca 2019, 13:14

@ergorg lekko naciągane tri-star pattern, więc albo mocno w górę albo mocno w dół :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7602
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12693
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » sobota, 13 lipca 2019, 13:19

@anagamidev, beka jakbyśmy tak zamknęli a następna by była jak ta pośrodku. :lol:

---



Warto obserwować ten kanał.
Ostatnio zmieniony sobota, 13 lipca 2019, 13:21 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9147
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 13 lipca 2019, 13:19

@ergorg no zobaczymy :D Być może treraz trójkąt symetryczny :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 13 lipca 2019, 19:03

Z trolli jeszcze akosa zapomniałem wymienić 8-)
Brave New World

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: nariensi » sobota, 13 lipca 2019, 19:55

akos i fusy trollami? :shock:
@new06 ktoś Ci się na konto włamał!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 13 lipca 2019, 20:37

Przepraszam, że tu ale to główne miejsce forum (czyli wstrętni chciwi spekulanci:) - założyliśmy temat o stablecoinach pod kątem trzymania jak crypto (dobra alternatywa dla fiatów czy stabli na giełdzie non stop): viewtopic.php?f=45&t=32516&p=589128#p589128
Może komuś się przyda. Chętnie widziane info o stablach z Krakena, Finexa, Stampa, Kucoin i innych giełd niż polo/binance/bittrex które omówiłem.

Dodano po 4 minutach 39 sekundach:
nariensi pisze: sobota, 13 lipca 2019, 19:55 akos i fusy trollami? :shock:
@new06 ktoś Ci się na konto włamał!
Tu niektórzy mają świra na punkcie swoich często słabych czy przeciętnych kresek. Skrytykuj takiego a gotów wytoczyć ci wojnę i wykląć. A krytyka jaką robi Fusy jest tu potrzebna, bo większość tego co tu jest rysowane (też przeze mnie) to zwykłe buble i szukanie na siłę. Niektórzy nie potrafią przeboleć prawdy...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 13 lipca 2019, 20:48

na razie to mamy film Larsa von Shorta - Przełamując kreski :p

w takich sytuacjach to ja mam dylemat, czy np zagrają podwójny dołek na 1H, czy jednak przełamywanie ostatnio respektowanych linii jest bardziej istotne

Weteran
Posty: 7379
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2730
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » sobota, 13 lipca 2019, 20:58

Lais pisze: sobota, 13 lipca 2019, 20:48w takich sytuacjach to ja mam dylemat, czy np zagrają podwójny dołek na 1H, czy jednak przełamywanie ostatnio respektowanych linii jest bardziej istotne


Odwieczna zagadka tradera ;-)

Ja czesto sie zastanwiam "czy to zagraja bo to tak oczywiste" czy "czy tego nie zagraja bo to zbyt oczywiste" :lol: paranoja trejdera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 13 lipca 2019, 21:00

@Lais Weź sobie może na 4h zobacz, można łatwo zauważyć coś jak HS i jesteśmy na necklinie teraz. Oczywiście miejsce na HS dyskusyjne.
Spoiler:
Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » sobota, 13 lipca 2019, 21:04

@Wymazywanie widzę, dodatkowo splata się to z dolną linią kanału od 7900 przez 9700
Także jak tego nie obronią to raczej klopsik

no chyba, że kanał w skali liniowej to jeszcze jest zapas

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » sobota, 13 lipca 2019, 21:34

Rysowany przeze mnie scenariusz z grubsza się sprawdził, zabrakło 100$ w ruchu UP. No i trwał odrobinę krócej.

Najważniejsza jest ta żółta linia - bo to kanał od początku hossy w logu.

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 13 lipca 2019, 21:39

Spokojnie. Rejon brązowej strefy jest określony. Podobnie jak przy moim poprzednim longu. 9900 to max, można sobie wtedy zaczynać rozstawiać longi, nie dlatego że są jakieś podwaliny fundamentalne, po prostu Ściemniacze z Tethera będą trzymać powyżej pewnego rejonu. Zadali sobie sporo trudu. Ja już BTC sobie daruje i działam na altach, długofalowo i tak będzie tu zysk. Nie bawię się DT, raczej szykuje się do dłuższego urlopu. Ale warto zwracać uwagę jak mocno zdołowali większość altów z TOP 30. Pewnie że większość tego jest g. warte, jak nie większość. Ale albo patrzymy na temat jako spekulanci z potencjałem, albo fundamentalnie że większość to ściema w większości tych projektów. I po zakończeniu 4 letniej przygody z miningiem powiem. To ściema. Ale jako spekulant gramy teraz na alty. Przynajmniej te z TOP 40 nawet poodbijają, co z tego że podstawy to ma żadne. Będzie można zarobić. Te ostatnio upadające giełdy Polskie, to dobra zagwozdka dla stawiających Bitomaty - ci będą mieli na tej kanwie ZYSK. Brawo WY, za wcześniejszą inwestycją w tą akurat infrastrukturę. Wracam do drinków ;)
Nie zapominajcie o Zcashu (to jet król anonimowości, szczęśliwcy kupili po 0.0076) ale zwróćcie uwagę na ten coin długofalowo (miesiące)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: new06 » sobota, 13 lipca 2019, 22:12

Wymazywanie pisze: sobota, 13 lipca 2019, 20:37Tu niektórzy mają świra na punkcie swoich często słabych czy przeciętnych kresek. Skrytykuj takiego a gotów wytoczyć ci wojnę i wykląć. A krytyka jaką robi Fusy jest tu potrzebna, bo większość tego co tu jest rysowane (też przeze mnie) to zwykłe buble i szukanie na siłę. Niektórzy nie potrafią przeboleć prawdy...
Czym są słabe czy przeciętne kreski? To takie które się nie sprawdzają? W tradingu bardzo wiele rzeczy się nie sprawdza i trzeba to wliczać w koszty tego biznesu. Dla mnie dużo większą wartością jest kreatywność i wyobraźnia w kreśleniu scenariuszy (tego słowa użyłem z premedytacją) - najczęściej według niektórych mało prawdopodobnych (wbrew pozorom przez to właśnie bardziej prawdopodobnych do spełnienia). Im więcej się nakreśli takich scenariuszy - nieprawdopodobnych, na które ciężko wpaść i tych wynikających wprost z pospolitej internetowej "nauki" trejdingowej (bo w tej dyscyplinie nie ma żadnych zasad, niczego nie udowodniono), tym lepiej. Niektórych to kole w oczy, bo mają wąskie horyzonty. Tak jest zawsze w każdym obszarze życia.

Dla mnie czymś bardzo słabym jest jeśli trejder z większym doświadczeniem:
a) obwieszcza szczyt bańki, która ostatecznie osiągnęła 20k od poziomów 3k, mimo że patrząc na dane historyczne czy jakiekolwiek przesłanki jest to zwyczajnie śmieszne,
b) moonowanie i rysowanie prymitywnych spodków przez tegoż doświadczonego trejdera tuż przed jednym z większych spadków z 6k na 3k.

To nie są słabe kreski. To fundamentalny brak wyczucia rynku.

Natomiast nie przeszkadza to temuż trejderowi walić na forum ścian tekstu i rozdawać reprymend na prawo i lewo (ubierając je w śmiecio - rozwojowo - pozytywną gadkę o uczeniu na własnych błędach nawet tegoż wielkiego trejdera we własnej osobie).

No właśnie, reprymendy i wypominanie błędów, krytykowanie powołując się na rzekome aksjomaty w trejdingu ( :lol: :lol: :lol: ). Dla paru forumowych bywalców jest to istota egzystencji tutaj. Niemniej jednak dal mnie osobiście ktoś kto:

1) bezpardonowo krytykuje EW jako technikę (i chamsko ją wyśmiewa) i najlepszego elliotowca na forum (który o ironio sam aktywnie uczy się na własnych błędach i wyciąga wnioski, w przeciwieństwie do krytykanckiego towarzystwa, które wali cały czas takie same buble) po to żeby po kilku dniach samemu wrzucać swoje "analizy" EW - ale tu uwaga : patrz pkt 2:

2) boi się wrzucać własnych analiz już od jakiegoś czasu po iluś tam wtopach, więc jak już przymuszony coś wrzuci to z zastrzeżeniem, że ta analiza będzie miała rację bytu dopiero jak kurs dojdzie w jakieś tam miejsce, po spełnieniu x, y i z. Albo wrzuca coś zupełnie bezpłciowo - impotenckiego typu "odwrócenie trendu długoterminowe będzie jak zrobi się HH"

3) co ciekawe ze względu na pkt 2, 99% swojego "contentu" na forum opiera na krytyce innych. Najlepiej takich użytkowników, na których reszta zwraca uwagę, którzy mają dużo punkcików reputacji. Jeśli ktoś znałby się na przedmiocie dyskusji, to potrafiłby wychwycić, że taka krytyka ubierana jest w płaszczyk inteligentnej i rzeczowej, a tak naprawdę jest czytaniem na prędce trudnych pojęć na wikipedii (które wystąpiły w targetach krytykanta) i udawanie, że zna się temat. Obalanie mitów, odczarowanie, cóż za osobista odwaga. Jednocześnie unikanie wrzucania własnych analiz (bo jeszcze przyjdzie jakiś młody - wilczek krytykant i stary krytykant zamieni się w krytykowanego) - cóż za zmyślność.

W każdym razie ktoś taki jest dla mnie osobiście p___ą.

Chyba przeżywam kryzys związany z tym forum. Po pewnym czasie każdego to dopada, przykład @amneziahaze. Chyba że należy się do forumowej śmietanki. Ja jakoś nigdy nie czułem się jej częścią, mimo że przez niektórych byłem do niej zaliczany.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 13 lipca 2019, 22:18

new06 pisze: sobota, 13 lipca 2019, 22:12 Im więcej się nakreśli takich scenariuszy - nieprawdopodobnych, na które ciężko wpaść i tych wynikających wprost z pospolitej internetowej "nauki" trejdingowej (bo w tej dyscyplinie nie ma żadnych zasad, niczego nie udowodniono), tym lepiej.
To narysuj sobie setki kresek w każdą stronę :!: :mrgreen: Bo przecież im więcej to lepiej. Nonsensy wygadujesz.

Edit
new06 pisze: sobota, 13 lipca 2019, 22:12W każdym razie ktoś taki jest dla mnie osobiście p___ą.
Pizdą? :shock:

Pisz jak facet, skoro tak uważasz.

Uwierz mi w analizowaniu podstawa to krytyczne podejście. Bardzo łatwo przy rysowaniu wpadać w najróżniejsze pułapki. Lepiej rysować mniej, ale rzeczy konkretniejsze niż dziesiątki scenariuszy pod które absolutnie nie jesteś w stanie zagrać czy nadużywanie różnych metod, figur, stosowanie ich bez wiedzy do końca jak należy to robić.

Jeśli o mnie chodzi, ja im więcej gram (a to już 7. rok jest, wiem że się chwalę ale to dla mnie coś tyle w tym siedzieć), to robię coraz mniej analizy. W zasadzie teraz nie gram ani nie robię żadnej analizy a to pod co gram to głównie przeczucie + hazard. Nawet jak rysuję trójkąty i LT, to pod nie nie gram hehe. Z prób przewidywania wszystkiego i nadmiernego kreskowanie wyleczył mnie właśnie krytycyzm i prosta obserwacja, że czasem less is more. Uważam posty @fusywszklanejkuli za pomocne w krytycznym podejściu.
Ostatnio zmieniony sobota, 13 lipca 2019, 22:25 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 3 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości