[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Jaką walutę wybrałeś przy składaniu roszczenia

JPY
15
16%
BTC
79
84%

Liczba głosów: 94
Dyskutant
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: tenior » sobota, 27 kwietnia 2019, 12:53

ekonomik myślę że trzeba być spokojnym i dobrej myśli o tym a wszystko się jakoś ułoży i odzyskamy te pieniądze prędzej czy później

Początkujący
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0

Postautor: colo » niedziela, 28 kwietnia 2019, 14:09

ekonokomik pisze: sobota, 27 kwietnia 2019, 09:35 Widzę zero komentarzy w wątku, apatia totalna, więc chyba już nikt nawet się nie przejmuje, że dzięki pozwom (jak przypuszczam głównie Coinlab :evil: ) mamy kolejne pół roku czekania na nic:
https://www.mtgox.com/img/pdf/20190425_ ... ent_en.pdf

"Tokyo District Court issued an order to extend the deadline for a rehabilitation plan to October 28, 2019."

A to dopiero deadline na PLANY przeprowadzenia CR. Potem pewnie kolejne pół roku na decyzję i kolejne pół roku na jej wdrożenie.
Wiem, że to trochę dzielenie skóry na niedźwiedziu, ale niepokoję się, że możemy się nie załapać z odzyskaniem środków przed kolejną bańką :?
Mnie najgorzej martwi nie to czy załapiemy się na bańkę czy nie, tylko to czy takie rozciąganie sprawy spowoduje to, że środki posiadane przez syndyk nie zostaną skonsumowane na wewnętrzne koszty czyli koszty syndyka, koszty sądowe i różnego rodzaju opinie biegłych, itd.
A jak wiemy w Japonii to dużo kosztuje.

Weteran
Reputacja: 6842
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » niedziela, 28 kwietnia 2019, 14:52

colo pisze: niedziela, 28 kwietnia 2019, 14:09Mnie najgorzej martwi nie to czy załapiemy się na bańkę czy nie, tylko to czy takie rozciąganie sprawy spowoduje to, że środki posiadane przez syndyk nie zostaną skonsumowane na wewnętrzne koszty czyli koszty syndyka, koszty sądowe i różnego rodzaju opinie biegłych, itd.
A jak wiemy w Japonii to dużo kosztuje.

To akurat jest jawne i gdzieś mi mignęło w wiadomościach od syndyka. Milion dolców na pół roku?
Nie pamiętam dokładnie, ale nawet jak przepala kilka milionów rocznie, to nie są to jakieś ogromne kwoty w porównaniu do majątku.

Uspokajające jest to, że z BTC/BCH, które syndyk sprzedał w zeszłym roku (jakieś 60 tys.) jest dość kasy, by wypłacić wszystkim roszczenia po takim kursie jak było to liczone początkowo ($480 za BTC). Czyli jak nie wydarzy się coś naprawdę pechowego, to prawie pewne jest odzyskanie takiej kwoty.
Ale wiadomo, skoro już zrobiono nam apetyt na więcej...

Dyskutant
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

Postautor: jagger3 » poniedziałek, 27 maja 2019, 22:46

Witam

Czy ktoś z Was dezaktywował już może telefonicznie authenticator code na mt gox? Bo ja również zgubiłem tą aplikację i nie mogę się zalogować na swoje konto. Kiedy zakładałem by sprawdzić czy zaakceptowali, widziałem, że wszystko jest OK. Ale cóż, teraz nie da rady zajrzeć. Póki co nie trzeba, ale obawiam się, że prędzej czy później będzie się tam trzeba po coś znów logować....

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: tenior » niedziela, 7 lipca 2019, 08:02

Jakieś nowe informacje?

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » niedziela, 7 lipca 2019, 16:00

@tenior a jakich oczekujesz? Wszystko jest jasne: do 28 października status się nie zmieni.

Syndyk nie planuje też chyba kolejnych sprzedaży bitów.

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: tenior » poniedziałek, 8 lipca 2019, 17:36

gdzieś nie doczytałem, wszystko jasne dzięki

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0

Postautor: robithc » wtorek, 9 lipca 2019, 06:52

https://reddit.com/r/mtgoxinsolvency

Tu macie najswiezsze info zawsze lub na forum mtgoxlegal. Ale ostatnio ich admin przeszedl na ciemna strone i sprzedal claim'a ;)
get rich or die trying

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » wtorek, 9 lipca 2019, 09:09

@robithc a z ciekawości - ile teraz płacą za claima? Tzn chodzi mi o to, ile można dostać za każdy BTC z uznanego roszczenia?

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: robithc » wtorek, 9 lipca 2019, 09:32

ekonokomik pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 09:09@robithc a z ciekawości - ile teraz płacą za claima? Tzn chodzi mi o to, ile można dostać za każdy BTC z uznanego roszczenia?
600$/BTC , ostatnio pojawiła się firma która daje podobno 900$/BTC. Takze trend jest UP ;) syndyk wypuscil tez niedawno Q&A dla ludzi ktorzy skladali claimy po terminie. z tego co sie orientuje musza oni dodatkowo potwierdzic swoja tozsamosc takze jesli kogos to dotyczy to niech poczyta dokladnie
get rich or die trying

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0

Postautor: devega » wtorek, 9 lipca 2019, 09:41

@robithc biorąc pod uwagę, że mając sprzedane BTC zabezpieczyli roszczenia wg kursu na dzień upadku (ok 500$) i pozostało im nadal ponad 160k BTC i BCH, co z kolei powinno się wiązać z możliwością odzyskania kolejnych ok.20% w krypto, sprzedaż po 900$ to raczej słaby biznes.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: robithc » wtorek, 9 lipca 2019, 10:20

devega pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 09:41 sprzedaż po 900$ to raczej słaby biznes.
Zgadzam sie, szczegolnie ze sa firmy ktore jednak skupuja te claimy co znaczy ze widza szanse na zwrot. Trzeba jednak pamietac ze tam byli goscie co mieli naprawde duzo btc kupione albo wykopane na samym poczatku wiec to dla nich wciaz zysk i pewnie spokoj psychiczny.

btw bitmarket padl, ciekawe jaki walek tam byl i co ze srodkami ludzi
get rich or die trying

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » wtorek, 9 lipca 2019, 10:53

@devega Syndyk potem jeszcze trochę sprzedał i zostało koło 140K BTC i BCH. Ja oceniam że oprócz pełnej kwoty za dzień upadku giełdy, dodatkowo do odzyskania jest jeszcze około 15-18% BTC i BCH.

Ryzyko związane jest głównie z miliardowymi roszczeniami ze strony Coinlab. Przy czym nie tyle chodzi o to, że ktoś im te miliardy zasądzi, co o czas. Jeśli sprawa przeciągnie się kolejne lata to może nas ominąć najbliższa bańka i może być tak, że odzyskamy swoje 15% BTC gdy ten będzie wart np. $2000 albo będzie... dawno zabanowany :P

Tym niemniej za takie pieniądze ja też nie sprzedam ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 274
Reputacja postu: 
0

Postautor: slasta » wtorek, 9 lipca 2019, 13:03

@ekonokomik
A CoinLAb w końcu wniósł ten pozew czy nie ? Bo jak dobrze pamiętam to mieli chyba jakieś określony czas na to.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0

Postautor: devega » wtorek, 9 lipca 2019, 13:48

ekonokomik pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 10:53eśli sprawa przeciągnie się kolejne lata to może nas ominąć najbliższa bańka i może być tak, że odzyskamy swoje 15% BTC gdy ten będzie wart np. $2000 albo będzie... dawno zabanowany :P
Spokojnie, tu sami HODLerzy, który za 10 lat będą wdzięczni, że Mtgox uchronił ich przed sprzedażą Bitków za drobne 100k $ :) Jeszcze podziękujemy Karpelasowi ;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » wtorek, 9 lipca 2019, 21:58

@devega Ja już się z tego cieszę i traktuję goxa jak giełdę na której mam longa na dłużej ;) Gdyby nie to, to sprzedałbym te bity już dawno, albo stracił na padzie jakiejś innej giełdy.
slasta pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 13:03A CoinLAb w końcu wniósł ten pozew czy nie ? Bo jak dobrze pamiętam to mieli chyba jakieś określony czas na to.

Coinlab zgłosił roszczenie na bodaj 2 miliardy (!) USD. Syndyk je odrzucił. Czy sprawa już trafiła do sądu, tego nie wiem, ale poskutkowała na razie przesunięciem terminu zgłaszania propozycji scenariuszy CR o pół roku.
IMHO to była zagrywka mająca być naciskiem na podpisanie ugody na te kilkadziesiąt milionów, których się początkowo domagali.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 274
Reputacja postu: 
0

Postautor: slasta » środa, 10 lipca 2019, 13:24

@ekonokomik
No właśnie chodziło mi o pozew sądowy za którego złożenie CoinLab przecież musiało zapłacić a przy pozwie na 2 mld $ nie są to małe pieniądze. Więc pytanie czy na straszeniu się skończyło czy sypnęli kasą.

Początkujący
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0

Postautor: _chybaty » piątek, 12 lipca 2019, 17:22

Długo się nie interesowałem tematem, ile % środków można odzyskać?

W sensie całą kwota w $ I 15-18% BTC I BCH dobrze rozumiem?

Dyskutant
Reputacja postu: 
0

Postautor: tenior » piątek, 12 lipca 2019, 23:33

z nawiązką można odzyskać :D

Początkujący
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0

Postautor: colo » wtorek, 16 lipca 2019, 15:39

Właśnie otrzymałem, ciekawe skąd oni mają aktualne dane i zmieniony adres korespondencyjny mieli.
Dają 900$ za claima tak jak pisał Robithc

https://zapodaj.net/0c39560c2645a.jpg.html

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”