kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: Rumcajs » piątek, 12 lipca 2019, 19:41

@KryptoBanita
Chyba faktycznie lepsza opcja niż przysyłać do PL eurasy i łazić z nimi po kantorach. Mam tą apke zaintalowałem kiedyś tylko KYC nie zorbiłem wiec nie działa w sumie.
Słuchaj ale ostatnie pytanie już, czy jeśli w apce Revoulta zamienie eurasy na PLN to będę mógł wysłać to PLN do prawdziwego banku na swoje konto bankowe w PLN do którego mam karty podpięte? No bo Revoultem pewnie w sklepie nie zapłace za zakupy.? I czy prowizja jest jakaś akceptowalna i mała ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: KryptoBanita » sobota, 13 lipca 2019, 11:07

Rumcajs pisze: piątek, 12 lipca 2019, 19:41eśli w apce Revoulta zamienie eurasy na PLN to będę mógł wysłać to PLN do prawdziwego banku na swoje konto bankowe w PLN do którego mam karty podpięte?

Tak - przelewy są za darmo (był podobno jakiś zonk, że naliczało za przelewy, ale mnie to ominęło i podobno to był tylko błąd w apce)

Rumcajs pisze: piątek, 12 lipca 2019, 19:41No bo Revoultem pewnie w sklepie nie zapłace za zakupy.?
Oczywiście, że zapłacisz Revolutem za normalne zakupy! Wtedy nawet euronków nie musisz mieniać, tylko przewalutuje automatycznie.
Przecież wysyłają i to za darmo fizyczną kartę :mrgreen:
Trzeba tylko uważać, bo czasem widzi, że to angielska karta i chce pobierać w GBP, a wtedy przewalutuje 2x, chyba, że akurat jesteś u Angoli... (czasem sprzedawca nie zapyta tylko weźmie kliknie GBP, bo jest wybór i zawsze należy płacić lokalną).
Obecnie tylko utrudnienie jest takie, że aby tą kartę dostać za darmo musisz się rejestrować w Revolucie z polecenia (gdybyś nie miał od kogo - mogę Ci wysłać reflinka na PW).
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: bl4ck » sobota, 13 lipca 2019, 11:24

Konto bankowe w Alior kantor wydaje się być najbardziej sensowną opcją, revolut jest dobry właśnie jako karta do płatności wtedy kiedy potrzebujesz coś zapłacić w innej walucie wtedy sobie je doładowujemy, ale nie może to być główne konto gdzie będziemy trzymać duże środki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: KryptoBanita » sobota, 13 lipca 2019, 11:42

Przecież ja nie pisze o trzymaniu tam dużych środków, tylko o darmowym koncie w walutach, łatwej i dosyć taniej zamianie fiatów, darmowych przelewach oraz darmowej karcie debetowej.
Mogę dodać, choć nie było to akurat przedmiotem dyskusji, bo darmowa opcja tego nie ma, ale Revolut nie służy do trzymania krypty!
Wydawało mi się, że dokładnie tego szuka Rumcajs.
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: bl4ck » sobota, 13 lipca 2019, 12:02

@KryptoBanita
Nie obrażaj Rumcajs przecież to inwestor z milionowym zyskami on potrzebuje normalnego konta bankowego :D

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: monocykl » sobota, 13 lipca 2019, 12:09

ale po co revolut i nastepna weryfiakcja. kraken (sepa) ---> bank ----> cinkciarz/walutomat whateva-----> bank
bank-kantor-bank zajmuje max 2 godziny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: KryptoBanita » sobota, 13 lipca 2019, 12:13

monocykl pisze: sobota, 13 lipca 2019, 12:09bank ----> cinkciarz
niby ten moment ma być bezpieczniejszy niż zamiana na Revolucie?

Dodano po 51 sekundach:
monocykl pisze: sobota, 13 lipca 2019, 12:09bank-kantor-bank zajmuje max 2 godziny
W Revolucie masz natychmiast, więc po co mam gryźć palce przez 2h ??
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: monocykl » sobota, 13 lipca 2019, 13:20

nic nie zrozumiales i chwalisz sie ignorancja to twoj wczesniejszy post:

Skórę zedrą z Ciebie złodzieje jak będziesz w banku wymieniał.

nie pisz bzdur i nie wprowadzaj innych userow w blad . napisalem jak mozna bez revoluta ominac te twoje zlodziejskie banki
pozatym banki czesto maja swoje kantory w ktorych maja przyzwoite kursy, revolut jest dobry do jakichs mniejszych platnosci a nie przesylania wiekszych kwot - gielda -bank to chyba oczywiste.
gieldy padaja jak muchy , ludzie caly czas traca btc , a ty bedziesz gryzc palce przez 2 godziny z powodu cinkciarza , LOL
EOT

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: Rumcajs » sobota, 13 lipca 2019, 13:29

No właśnie, nie za bardzo latać po mieście z eurasami, bezpieczniej zrobić wszystko elektronicznie nawet jesli to oznacza supportowanie bankow przez trzymanie u nich fiatów.

Tak chodziło mi o bramke fiat najlepiej w PLN, bo nie dosc ze właśnie padł Bitmarket to teraz BitBay ma wstrzymane wypłaty PLN o jakieś problemy z pośrednikiem, nie wiem czy to chwilowe i ile potrwa a ja własnie mam puste konto bankowe i musze za coś żyć :)

Ale Kraken ma SEPA w euro a ja mam konto walutowe w banku w euro wiec dlatego w tym temacie napsiałem czy Kraken nadal działa i chodzi to sepa jego bo nigdy nie używałem chociaż jestem tam zweryfikowany.
Więc pytanie co lepiej i prościej robić Kraken-> euro Sepa w banku i latać potem po kantorach czy Kraken -> Revoult i w nim zamieniać na PLN i ewentualnie nadwyzki przezucic na konto z PLN zeby na Revoucie nie trzymać za dużo jakby ktos telefon mi zakosił.
Kojarze że kiedyś przesyłałem euro na konto PLN i jak mi bank to zamienił po swojemu to straciłem dużo kasy na tym więc stąd moje rozterki jak to poustawiać :D
Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Dodano po 5 minutach 31 sekundach:
@monocykl

możesz rozwinąć myśl że banki mają swoje kantory z przyzwoitym kursem ?
Znaczy jak mam w jakims banku konto walutowe euro i tam bym sobie przysłał to euro z Krakena to moge isc do banku i powiedziec im że chciałem zamienic to euro na PLN w ich kantorze i wtedy oni mi to przeżucą na moje drugie konto w PLN i kurs powinien nie być jakiś zły ?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: bl4ck » sobota, 13 lipca 2019, 13:39

No to ja pytałem ostatnio o przelewy sepa z krakena ale nikt widzisz nie napisał ale domniemam że wszystko jest ok.
No to sobie sam odpowiedziałeś jak to robić decyzja należy do Ciebie... wybierz tą opcję która najmniej cię kosztuje na pewno tą opcją nie jest przewalutowanie przez bank ani revolute zresztą popatrz sobie na kursy, kolejna sprawa twój konto walutowe sprawdź czy nie masz jakiś opłat i jakie to są opłaty przy wysyłaniu tych euro i odbieraniu!
Najkorzystniejsza opcja to :
Kraken > twoje konto EUR > cinkciarz\walutomat > twoj konto PLN
Ostatnio zmieniony sobota, 13 lipca 2019, 13:43 przez bl4ck, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: powered » sobota, 13 lipca 2019, 13:41

@Rumcajs W Revolut posiadasz również konto bankowe w PL. Co oznacza że nie musisz do Revolut wykonywać przelewów typu SWIFT (zagranicznych tak jak w przypadku waluty EUR, GBP itp). W przypadku PLN robisz zwykły przelew taki jak w Polsce PLN>PLN. Mniejsze opłaty i szybsze niż SWIFT

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: bl4ck » sobota, 13 lipca 2019, 13:47

Rumcajs pisze: sobota, 13 lipca 2019, 13:29możesz rozwinąć myśl że banki mają swoje kantory z przyzwoitym kursem ?
Dostałeś już odpowiedz alior kantor to konto bankowe z wieloma walutami z możliwością ich wymiany ich strona aktualnie jest konserwowana ale kursy są następujące
https://webcache.googleusercontent.com/ ... clnk&gl=pl
https://cinkciarz.pl/wymiana-walut
kursy z revolut są jak widzę zbliżone do tych z banku alior.

---------

Deposits or withdrawals via third-party payments processors
Below is a list that contains examples of third-party payments processors we do not accept deposits from or withdrawals to (note that this list is not complete):

The Currency Cloud
Earthport
Neteller
PayPal
Revolut
Transferwise
WesternUnion

https://support.kraken.com/hc/en-us/art ... processors


---------

Deposits or withdrawals via cash, debit cards, credits cards, and similar

We only support cash and debit card deposits (in-person) for Canadian Dollars (CAD) via our Canada Post partnership.

For all other fiat currencies (USD, EUR, GBP, JPY), Kraken does not currently accept cash, debit cards, credit cards, PayPal, or similar services.

https://support.kraken.com/hc/en-us/art ... nd-similar
Ostatnio zmieniony sobota, 13 lipca 2019, 13:52 przez bl4ck, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: monocykl » sobota, 13 lipca 2019, 13:50

@Rumcajs
przykladowo teraz na cinkiarzu jest spread ok 2.5 grosza , w santanderze maja caly czas spread ok 3.5- 4 grosze , nie musisz isc do banku :) santander czy alior maja kantory online wiec wszystko robisz przez internet , tylko pamietaj zeby zrobic to przez kantor bo jesli zrobisz taka operacje poprzez przelew z konta walutowego w euro na konto pzl to rzeczywiscie zaplacisz sroga prowizje.

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: TypowyFacet » sobota, 13 lipca 2019, 14:05

Mam konto na krakenie i przelewy sepa do niemieckiego banku n26, dochodzą na drugi dzień. Tak samo jest z polskimi rachunkami w euro. Revoult zablokował krakena jakiś czas temu i przelewy nie dochodzą więc ta opcja odpada https://community.revolut.com/t/kraken- ... ed/38421/2

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: monocykl » sobota, 13 lipca 2019, 14:12

@TypowyFacet
czemu sepa skoro to przelew wewnatrz niemiec , kraken ma konto w fidor bank de , czemu nie zalozyles konta w fidor , mialbys szybki przelew wewnetrzny w jednym banku?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: bl4ck » sobota, 13 lipca 2019, 14:46

@monocykl Moze dlatego że n26 to konto które może założyć z pl a fidor bank de nie ?
Ja to u Niemców nawet jak by dopłacili nie chciał konta :D

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: monocykl » sobota, 13 lipca 2019, 16:05

@bl4ck mozesz miec racje , ja w kazdym razie planuje mala wycieczke i po drodze jesli sie da planuje zalozyc konto w fidor.de , bez dotykania polskich bankow bede mial mozliwosc przelewow wewnatrzbankowych kraken--moje konto w fidor.de w kilka minut . do slowenii tez zawitam zeby tak samo bitstampa ogarnac :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: Rumcajs » niedziela, 14 lipca 2019, 13:32

TypowyFacet pisze: sobota, 13 lipca 2019, 14:05 Mam konto na krakenie i przelewy sepa do niemieckiego banku n26, dochodzą na drugi dzień. Tak samo jest z polskimi rachunkami w euro. Revoult zablokował krakena jakiś czas temu i przelewy nie dochodzą więc ta opcja odpada https://community.revolut.com/t/kraken- ... ed/38421/2
Czyli Kraken + Revoult odpada. Przykro słyszeć ale dzięki za info bo jesteś pierwszą osobą która to wiedziała i napisała. Oszczędziłem sobie zachodu instalacji Revoulta i robienia KYC.
Czyli zrobie to najprosciej jak się da czyli Kraken euro->Sepa-> moje konto walutowe w euro.

dzieki za info.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: s3kman » wtorek, 16 lipca 2019, 10:33

proszę o opinie dotyczące płynności wpłat i wypłat, czy nie blokują środków krypto lub fiat. dzięki

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: TomaszT » piątek, 16 sierpnia 2019, 11:30

Wypłacałem przez etana (przelew z USA) oraz bezpośrednio z krakena.
Pomijając bardzo dokładną weryfikacje na Etana, to jest wszystko ok.
W krakenie też co nie co trzeba było wysłać, ale mniej niż na etana - szybciej weryfikowali.
Przelew z krakena dostałem o dziwo po kilku godzinach od zlecenia - za 0,09 euro - byłem w szkoku - taniej i szybciej niż z byłego bitmarketu :-)
Przelew przez Etane - dużo droższy bo 35$ fee bankowe w usa, 5$ fee ing w PL, + jakiś mały procent dla etana - około doby szedł od zatwierdzenia.
kontakt z supportem dobry - od paru godzin do maks 1 dnia czekałem na odp. (kraken/etana).

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 3 gości