Ledger X, a Ledger S - bezpieczeństwo

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 22 czerwca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger X, a Ledger S - bezpieczeństwo

Postautor: Drzewiec » sobota, 22 czerwca 2019, 00:10

Cześć.
Mam dwa pytania dotyczące portfeli sprzętowych.
1) Czy Ledger Nano X jest bezpieczniejszy od Ledgera Nano S? Czy jest lepszy tylko w kwestiach estetyczno-użytkowych?
2) Czy mogę korzystać z porfela sprzętowego na komputerze codziennego użytku, czy lepiej na sformatowanym laptopie przeznaczonym tylko pod krypto? Wiem, że ma to znaczenie w przypadku zwykłych portfeli, ale nie wiem jak ta sprawa wygląda z Ledgerami.
Pozdrawiam was ciepło, to forum dostarczyło mi wiele cennych informacji i bardzo przyjemnie się je czyta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger X, a Ledger S - bezpieczeństwo

Postautor: benq » sobota, 22 czerwca 2019, 06:51

@Drzewiec
Nie jest bezpieczniejszy, ma trochę lepsze przyciski, większy ekran i średnio działający bluetooth (bluetooth vs bezpieczeństwo :mrgreen: ).
Jeżeli już masz Nano S, to kompletnie nie ma sensu go zmieniać na X.
Jeżeli dopiero chcesz kupić - rozważ Trezora i Hodlera.

Osobny komp pod krypto to zawsze jest lepszy pomysł, bezwzględnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger X, a Ledger S - bezpieczeństwo

Postautor: Rumcajs » czwartek, 11 lipca 2019, 18:00

@Drzewiec @benq

ostatnio było jakieś info że Trezor'a da sie shakować jeśli się ma fizyczny ukradziony Trezor, to samo z KeepKey i klonami Trezora. Nawet na forum jest gdzies o tym osobny temat.
Więc na wszelki wypadek lepiej nie kupować teraz (a najlepiej wogole to już druga o której słysze kompromitacja "bezpiecznego" bo hardwareowego walleta) Trezora, tylko kupić Ledger chyba że kiedyś odpukac wyjdzie znowu coś z Ledgerem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ledger X, a Ledger S - bezpieczeństwo

Postautor: benq » piątek, 12 lipca 2019, 16:55

@Rumcajs
Z drugiej strony patrząc, kod Ledgera jest częściowo zamknięty, a kod Trezora otwarty.
Choc wiem, że tu też są pewne kontrowersje:
Spoiler:
To nie do końca tak, że Trezor został skompromitowany. Fizyczna kradzież urządzania to jednak coś więcej, niż dziura w kodzie pozwalająca kraść zdalnie. Trzeba go traktować tak, jak banknoty czy inne kosztowności, nikt przy zdrowych zmysłach nie nosi w kieszeni Trezora z grubym kontem w środku, ani nie zostawia sztabki złota na kredensie w salonie.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości