BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » piątek, 12 lipca 2019, 11:03

Protip: jeśli ktoś chciałby odzyskać z Bitmarketu całą korespondencję prowadzoną z nimi i nie ma archiwalnych maili - wystarczy, że założy konto na https://bitmarket.zendesk.com/

Przy okazji można wyciągnąć wiele potencjalnie użytecznych informacji - np. imiona i nazwiska pracowników obsługujących tickety.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » piątek, 12 lipca 2019, 11:16

Macieja pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 19:01Dlaczego RB 27/2018 mówi wyraźnie „Gyptrade OU jest właścicielem znaku towarowego Bitmarket, domen bitmarket.pl i bitmarket.net oraz systemów informatycznych umożliwiających prowadzenie giełdy kryptowalut”?


Bo to prawda, nie rozumiem co jest niejasne ? Prawdopodobnie problem bierze się z tego, że przejęcie miało się odbywać dwuetapowo. I to co my rozumiemy przez platformę (tj. całość wraz z depozytami) inni odbierają jako tylko system czy też system i domeny. Kod źródłowy i domeny bez depozytów to jednak nie cała platforma.


Panie Prezesie, wiem, że Pan śledzi fora, więc może odpowiem bezpośrednio, bo Pan nadal zdaje się nie rozumieć, albo nie chce zrozumieć, jak bardzo wprowadzającym w błąd był RB 27/2018.

Jeśli Kowalski czyta komunikat, z którego na pierwszy i na drugi rzut oka wynika, że publiczna spółka giełdowa przejmuję giełdę kryptowalut, to taka giełda i zaufanie do niej rośnie w jego oczach znacząco. Pan dobrze wie o czym mówię, bo Pan też doskonale zdaje sobie sprawę jaką funkcję na naszym rynku spełniają albo spełniały spółki typu IQP, Atlantis, Investment Friends itp.

Potem ten sam Kowalski widzi liczne komuniaty medialne w stylu (Forbes!):

Polska spółka z NewConnect przejmuje estońską giełdę kryptowalut


Myśli Pan, że w on kolejnym kroku będzie analizował szczegóły waszej wieloetapowej transakcji?
Transkacji, której wg Pana własnych słów "nie rozumieją do końca nawet osoby poruszające się sprawnie po zawiłościach rynku kapitałowego"?

Nawet jeśli ktoś pofatyguje się sprawdzić, że IQP to nie żadna ekstraklasa, a raczej trzecia liga, to jest to tak czy siak spółka notowana na GPW i ile by o GPW nie mówić złego, to skojarzenie takiej spółki z "podziemną" giełdą kryptowalut jest dla tej ostatniej nobilitacją. Kto wie, czy w całej tej transakcji nie to było głównym celem sprzedających. Pytanie tylko, czy za Pana wiedzą i przyzwoleniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: anagamidev » piątek, 12 lipca 2019, 11:42

Przecież większość tych spółek na GPW i NewConnect to czysty scam :D W zasadzie wzorcowo głównym celem działania spółki i bycia na giełdzie powinien być wzrost wartości ich akcji w dłuższym terminie, czyli być odzwierciedleniem jakości i wartości działań oraz inwestycji danej spółki :D Jest wręcz przeciwnie :D Wystarczy popatrzeć na różne wykresy to większość zmierza do zera, wgląda dokładnie tak jak wykres jakiegoś shitcoin'a GAME :D Z tym, że na GAME masz lepszą płynność i nikt Ci nie wyłącza rynku podczas mocnych wahań :D Tak więc regulacje i jakaś przewaga rynku tradycyjnego nad crypto to pieprzony mit :D Rynek crypto jest bardziej sprawiedliwy i transparentny :D Niedawno jeszcze wprowdzili 4 miejsca po przecinku i wszystko z 0.01PLN teraz zmierza do 0.0001PLN, a akcji emitują non stop na potęgę :D Ostatecznie spółka ogłasza upadłość i inwestorzy są ugotowani :D Takie to są regulacje w Polsce :D A ten przykład z IQ Partners tylko potwierdza moją tezę :D Wystarczy popatrzć na wykres ich akcji :D Dodatkowo w momencie ogłoszenia przejęcia bitmarket cena po kilku dniach spadła z 0.70PLN do 0.29PLN czyli ponad 50% crash :D Najwyższe cena na spółce to 3PLN, a dzisiaj stoi po 0.26PLN czyli spadek na wartości o 90% :D Oczywiście każdy chce zarobić, ale powinien to robić zgodnie z prawem i z jakąś etyką na równych zasadach :D A tu same machlojki :D


https://www.bankier.pl/gielda/notowania ... kcjonariat
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Zavory » piątek, 12 lipca 2019, 12:03

FlyingAtom pisze: piątek, 12 lipca 2019, 10:53 Albo stracić życie.
Ci którzy mają jak się upomnieć o swoje, to już pewnie dostali zwrot z przeprosinami.
Gniew pozostałych zostanie rozproszony na furkotaniu papierów z pieczątkami ¯\_(ツ)_/¯

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lipca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: sadinternetowypl » piątek, 12 lipca 2019, 12:11

IQP - przyszli do nas i zaproponowali, że sprzedadzą nam domenę i system za 3500 euro, a następnie wyrobią zysk w ciągu roku kilku milionów złotych.
Natomiast konta użytkowników, czyli zobowiązania (czytaj długi) względem ich nie przejęliśmy. Chcieliśmy przejąć, ale czasu zabrakło.
Wg tej historii poszkodowani nie mogą nawet liczyć na kasę ze sprzedaży domeny i systemu.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1887
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitHub.pl » piątek, 12 lipca 2019, 12:12

Sprawa upadku Bitmarketu rozgrzewa do czerwoności nie tylko Poszkodowanych, ale również wszystkich tych, którzy kiedykolwiek mieli coś wspólnego z giełdą i jej działalnością. W sposób jak najbardziej naturalny użytkownicy przypominają sobie o pewnych kwestiach i z chęcią dzielą się nimi ze społecznością.

https://bithub.pl/wiadomosci/bitmarket- ... 15-i-2017/
Bithub.pl to portal internetowy związany z technologią Blockchain, kryptowalutami oraz innymi tematami inwestycyjnymi. Pomagamy poruszać się w świecie pieniędzy XXI wieku. Zajrzyj tutaj: Facebook Twitter YouTube
Dołącz do grupy na Telegramie !!

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lipca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: sadinternetowypl » piątek, 12 lipca 2019, 12:49

Nie dajcie się ogłupić, że winne spółki są na Seszelach, Wielkiej Brytanii czy Estonii. Wszyscy odpowiedzialni siedzą na Mazurach w Polsce.
art. 415 k.c. kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia. Przepis ten normuje podstawową zasadę odpowiedzialności opartej na winie sprawcy szkody. Ja pozwałbym IQP , dyrektora resztę zostawiłbym prokuraturze - tłumaczenie, ze moja jest tylko domena i system , a długi to do firmy kolegi co ją siedząc na Mazurach założył w Wielkiej Brytanii, Seszelach, Estonii czy gdzie tam. Nie wiedzieli, że domena i system są wykorzystywane ze szkodą dla klientów? Kto opłacał hosting, cały system, aby działał. A co najważniejsze skąd pochodziły na to pieniądze? Czy nie doszło przez to do wyprowadzenia jedynych aktywów ze spółki przed katastrofą? Z pewnością ogłoszenie upadłości powinno nastąpić dużo wcześniej. Szukałem inwestora, ale za darmo oddałem i system, to w co ten inwestor miałby zainwestować? W długi klientów?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1887
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitHub.pl » piątek, 12 lipca 2019, 13:12

Sprawa upadku Bitmarket – nowe tropy, fakty, opinie | Aktualizacja 12.07.19 g. 12:56

https://bithub.pl/wiadomosci/sprawa-upa ... -19-g-700/
Bithub.pl to portal internetowy związany z technologią Blockchain, kryptowalutami oraz innymi tematami inwestycyjnymi. Pomagamy poruszać się w świecie pieniędzy XXI wieku. Zajrzyj tutaj: Facebook Twitter YouTube
Dołącz do grupy na Telegramie !!

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: lg1500 » piątek, 12 lipca 2019, 13:35

sadinternetowypl pisze: piątek, 12 lipca 2019, 12:49Nie dajcie się ogłupić, że winne spółki są na Seszelach, Wielkiej Brytanii czy Estonii. Wszyscy odpowiedzialni siedzą na Mazurach w Polsce.

Trochę głupoty gadasz, pomyśl przez chwilę. Kto by sprzedawał kurę znoszącą złote jaja ? Kvadratico szukało kozła ofiarnego aby przenieść swoje winy na kogoś innego i pozbyć się bitmarketku na którym brakuje większości kryptowalut. Tym kozłem ofiarnym było IQP. Czy tylko dla mnie jest absurdalny fakt że ktoś sprzedaje platformę która przynosi z 15 mln zysku na rok za taką samą kwote jeśli wypracuje ten zysk. To jak oddać za darmo. A wiadomo że jak ktoś chce oddać za darmo to znaczy że jest tam z pareset milionów ale na minusie i lata odsiadki. Czy ja może kur czegoś nie rozumiem ?

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: the_great_pretender » piątek, 12 lipca 2019, 13:38

sadinternetowypl pisze: piątek, 12 lipca 2019, 12:49Nie dajcie się ogłupić, że winne spółki są na Seszelach, Wielkiej Brytanii czy Estonii. Wszyscy odpowiedzialni siedzą na Mazurach w Polsce.
art. 415 k.c. kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia. Przepis ten normuje podstawową zasadę odpowiedzialności opartej na winie sprawcy szkody. Ja pozwałbym IQP , dyrektora resztę zostawiłbym prokuraturze - tłumaczenie, ze moja jest tylko domena i system , a długi to do firmy kolegi co ją siedząc na Mazurach założył w Wielkiej Brytanii, Seszelach, Estonii czy gdzie tam. Nie wiedzieli, że domena i system są wykorzystywane ze szkodą dla klientów? Kto opłacał hosting, cały system, aby działał. A co najważniejsze skąd pochodziły na to pieniądze? Czy nie doszło przez to do wyprowadzenia jedynych aktywów ze spółki przed katastrofą? Z pewnością ogłoszenie upadłości powinno nastąpić dużo wcześniej. Szukałem inwestora, ale za darmo oddałem i system, to w co ten inwestor miałby zainwestować? W długi klientów?


Warto zacząć rozmawiać z prawnikami.

Od początku moim zdaniem blędnie rozumiejcie - zakładacie, że to polska spółka.

No to na szybko - jak padnie Kraken, to się zbierzecie i w Polskiej Prokuraturze złożycie pozew? Złożyliście pozew przeciw MTGox Japan w Polsce?

Nie. W Polsce złożyła pozew spółka IQ Partners bo to dupochron. Oni musieli to zrobić. Prezes spółki ma dobrych prawników, od razu został przesłuchany i może teraz zasłonić się odpowiedzią na każde pytanie ponieważ "nie wolno mu ujawniać informacji ze śledztwa" albo coś podobnego.

Straciliście kupę kasy a po drugiej stronie nie stoją ludzie z 4 ligi tylko z ekstraklasy. A ja widzę pospolite ruszenie, wklejki z google, domorosłych prawników-teoretyków.

Owszem, w Polsce to możecie nawet wygrać sprawę tylko z co z tego? Co polski komornik zrobi, skoro polski komornik w polsce nie wiele może zrobić, jeżeli dłużnik wie jak unikać.

ustalcie w jakiej jurysdykcji trzeba składać pozwy i przeciwko komu. Polska prokuratura, Kancelaria Premiera, telefony itp. Liczycie na medialną pomoc? Idą wybory, liczy się zamordowana dziewczynka, 5 letni chłopiec, którego ojciec uprowadził, brak leków w aptekach czy brak miejsc w szkołach.

A to, że jakaś egzotyczna spółka wyjęła z kieszeni kilkuset osób 100 baniek... przecież to wina tych, co tam włożyli kasę.

Opinia publiczna po cichu mówi, a dobrze Wam!

Mniej teorii, mniej wklejek z googla. Szukajcie praktyków i przestańcie tworzyć fantastyczne opowiadania co ma zrobić prokurator. On dostanie awans za odnalezienie 5-letniego chłopca a nie za sprawę, gdzie trzeba wydać kilkaset tysięcy złotych na pomoc prawną z Seszeli ;-)

Wake up. Trzeba wstać zza komputera i zobaczyć jak wygląda prawdziwy świat.

PS
Na czlowieku z telefonu z IQ Partners wieszcie psy. Ale on zostal przez prawnikow przygotowany do rozmowy, znal odpowiedzi na kazde pytanie. to on prowadzil rozmowe a nie zadajacy pytania. Ja dokladnie rozumiem zamysl biznesowy stojacy za tym projektem a wiekszosc mowi, ze to od poczatku byl walek. Facet ma razje, ze malo kto rozumie a komentarze na forum to potwierdzaja. To nie jest liga biznesmenow ktorym sie wygraza na forum. Oni sobie wszystko poukladali i oni bardzo dobrze wiedza, ze beda mieli po drugiej stronie pospolite ruszenie.
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lipca 2019, 13:43 przez the_great_pretender, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: pael » piątek, 12 lipca 2019, 13:41

@lg1500 Kto kupuje firme bez przeprowadzania audytu? Tak, tak "warunkowo". Podlaczyli sie warunkowo zeby wydoic.

W moim odczuciu IQP ma sporo za uszami. Kupili m.in. kod zrodlowy, ale gielda nie ich. Przeciez podanie kodu zrodlowego gieldy to jest ogromne ryzyko. Jedna z podstawowych zasad bezpieczenstwa, nikt nie powinien wiedziec jak zbudowany jest system/infrastruktura bo jest to krok blizej do znalezienia dziury. Mieli startowac z gielda za 4-6tyg? napisali silnik na kolanie? Migracja danych to kopiuj klej z notatnika do excela?

generalnie zgadzam sie z the_great_pretender...

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: pabloj » piątek, 12 lipca 2019, 13:48

prezes pisze: piątek, 12 lipca 2019, 08:46 Ja tu widzę bardzo podobny mechanizm jak przy upadku Bitcurexa:

1. Giełda traci płynność finansową na skutek włamu/inside job/błędu w kodzie (handel z dźwignią)
2. Właściciele na gwałt szukają inwestora strategicznego, żeby nie ogłaszać upadłości
3. Znajduje się inwestor strategiczny, który za symboliczną złotówkę kupuje giełdę z zapewnieniami dofinansowania
4. Strategiczna zmiana prezesa giełdy/spółki zarządzającej
5. Mija czas i pieniądze zamiast od inwestora strategicznego na giełdę płyną w stronę odwrotną
6. Koniec giełdy - konta fiat i krypto użytkowników zostają wyczyszczone do zera
7. Brak osoby odpowiedzialnej za obecny stan, osoby sprzedające działały w dobrej wierze, osoby kupujące też, jedynie po drodze gdzieś, ktoś jakiś słup zarąbał całą kasę
ad 1. Póki co nie ma jakichkolwiek dowodów na to, że zostali okradzeni - po prostu tak mówią. Dowodów żadnych nie podają bo albo są właśnie w trakcie fałszowania, albo wiedzą, że wkurzony tłum, w którym specjalistów IT nie brakuje, wykryje nieścisłości bądź nawet coś dla nich gorszego. Dopiero ostatnią trzecią wersją, w którą najmniej wierze jest faktyczny hack.

ad 6. "od strony księgowej, wpłaty w PLN obsługiwane były przez bank pocztowy w ramach tzw. usługi collect. Każdy użytkownik miał swój własny rachunek do wpłat"
Więc być może przynajmniej jakąś część kasy jest na tych kontach indywidualnych. Na pewno mają też własne konto złotówkowe, w którymś z polskich banków.

ad 7. Osobami odpowiedzialnymi są WSZYSTKIE będące na wysokich szczeblach zarządzania giełdą w ciągu ostatnich kilku lat. A liste tychże mamy, do tego wszyscy to polacy pewnie jeszcze z siedzibą w PL (zameldowaniem). Więc ch..j w to, że spółki były to w UK to na Litwie to na Seszelach, właściciele są winni zainstniałej sytuacji, a ci podlegają prawu polskiemu gdyż osobiście przyczynili się do obecnego stanu rzeczy.


A to, że jeden z drugim piszą oświadczenia, że jest im teraz smutno i czują się zaszczuci to kompletnie nas nie powinno obchodzić!!! TO SĄ OSOBY ZAMIESZANE W POTENCJALNĄ KRADZIEŻ PONAD 100mln ZŁ! A nie osoby, którym należy współczuć, oni muszą się teraz bronić, ale z pozycji oskarżonych.

W dodatku samo to co napisał @zomos2 powinno już dać sporo do myślenia:

Kod: Zaznacz cały

 wywęszono że ojcem Tobiasza Niemiro jest Jacek Kicerman restaurator,wielki hodowca ryb. Wywęszono że u Tobiaszka Niemiro jak miał lat 30 znienacka znajdowały się papiery Zyty Gilowskiej mówiące o jej współpracy z SB. Tak samo Tobiaszek był zamieszany w sprawę Olewnika.
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lipca 2019, 14:00 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Macieja » piątek, 12 lipca 2019, 14:00

Informacyjnie – na chwilę obecną UOKiK nie odnotował żadnych skarg odnośnie Bitmarketu ze strony konsumentów:

Szanowny Panie,

UOKiK nie prowadził działań dotyczących Bitmarket. Jeżeli użytkownicy zostali oszukani, powinni zgłosić się do organów ścigania. My nie mamy kompetencji, aby interweniować, gdy doszło do oszustwa.

Pozdrawiam

Agnieszka Majchrzak, biuro prasowe UOKIK

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0.0001 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: yeezus » piątek, 12 lipca 2019, 14:03

Witam ponownie.

Widzę, że powoli wychodzą na jaw błędy BitMarketu – chociażby takie jak podwójne transferki.
To jest właśnie ta kategoria błędów, o której pisałem tu w okolicach poniedziałku twierdząc, że ta giełda sama zrujnowała się popełnianymi notorycznie failami – nieustannie je zatajając. Double transfery to nie wszystko :)

Przy początku tygodnia, gdy przez moment uwierzyłem "w ludzi" – byłem tu jeszcze aktywny.
Przepraszam za to zdanie, ale:
Porażony głupotą, brakiem wiary, werwy i... zdolności większości zgrupowanych tutaj osób – postanowiłem z powrotem usunąć się w cień i działać z tej pozycji.

Zauważyłem, że wyhaczyliście zasobne informacje dot. rodziny notMIRO.
Prosiłbym, żeby dostarczyć mi komplet tych informacji: najlepiej w sposób pastebin + link na PW.
Informacje dot. drugiej do kompletu rodzinki są już zasobnie skompletowane :)

Ktokolwiek czytał tu moje posty – jeśli chciałby działać "ze mną" to wie to od samego początku.
Będę już działał wyłącznie jako cień, dlatego wszystkie osoby, które WIDZĄ MOŻLIWOŚCI (a nie przeszkody) i jednocześnie wiedzą, iż organy kościelne są równie skuteczne co organy ścigania (coś tam pohuczą) – zachęcam do pozostawienia do siebie kontaktu na PW.
Kilka kontaktów już pozostawiono – to, że na niektóre nie reaguję nie znaczy, że oleweczka, znaczy tylko, że jeszcze nie pora.
Aha! Słowa kontakt nie traktujcie zbyt poważnie, zbyt dokładnie.
Wszystkie logi z tego forum trafią do organów – miejcie tego świadomość :D

PS. Panowie mają bardzo mocnych wrogów. Zwłaszcza Tobiaszek.
Chryste Panie, współczuje Ci, chodząc już rozglądasz się 360 i wiesz, że coś wisi w powietrzu :)

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » piątek, 12 lipca 2019, 14:57

Moim zdaniem powinniśmy trąbić o, na początek, trzymiesięcznym areszcie dla kilku osób.

Zwłaszcza, że BM cały czas milczy, dostępu do środków (ani nawet do kont) nadal nie ma i wiele wskazuje na to, że już nie będzie.

EDIT: właśnie zauważyłem, że nie tylko ja to postuluję. Na grupie FB pojawiła się informacja, że Prokuratura Krajowa zainteresowała się sprawą i jedną z sugestii dalszych działań jest:

"Rozpatrzenie wniosku o trzymiesięczny areszt dla Pana Marcina Aszkielowicza i Tobiasza Niemiro że względu na bardzo dużą możliwość zacierania i zatajania śladów oraz potencjalnych dowodów w sprawie - w szczególności tych cyfrowych, mataczenia w śledztwie oraz przenoszeniu majątku w bezpieczne miejsca."

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: pabloj » piątek, 12 lipca 2019, 15:09

@tu83 Taki sam nakaz dla obecnego dyrektora -> Robert Bochenek <- też powinni wystosować. Niby na jakiej podstawie on miałby nie odpowiadać za sytuacje? :]

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » piątek, 12 lipca 2019, 15:20

pabloj pisze: piątek, 12 lipca 2019, 15:09@tu83 Taki sam nakaz dla obecnego dyrektora -> Robert Bochenek <- też powinni wystosować. Niby na jakiej podstawie on miałby nie odpowiadać za sytuacje? :]


Według tego samego dokumentu udostępnionego na grupie na FB:

"Osoby powiązane z Bitmarket

Kvadracto Services Limited

Dane z Companies House (brytyjski KRS):
https://beta.companieshouse.gov.uk/comp ... 1/officers

Marcin Aszkiełowicz
Robert Bochenek - aktualny dyrektor ur. w lutym 1973
Przemyslaw Jan Zbutowicz
Tobiasz Tomasz Niemiro
Damian Kobrynski
Pawel Marek Krok
Magdalena Agnieszka Krysztofiak
Mariusz Sperczyński"

Źródło: https://docs.google.com/document/d/1qBa ... z98rs/edit

Tak więc być może więcej osób powinno wchodzić tutaj w grę. Ja jednak nie wiem jakie role pełnią/pełniły te osoby i czy ktoś z nich powinien zostać tymczasowo aresztowany. O tym zadecyduje prokuratura.

Faktem jednak jest, że ktoś przecież za zniknięcie tych 100-500 milionów złotych odpowiada.

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: the_great_pretender » piątek, 12 lipca 2019, 15:24

yeezus pisze: piątek, 12 lipca 2019, 14:03Przy początku tygodnia, gdy przez moment uwierzyłem "w ludzi" – byłem tu jeszcze aktywny.
Przepraszam za to zdanie, ale:
Porażony głupotą, brakiem wiary, werwy i... zdolności większości zgrupowanych tutaj osób – postanowiłem z powrotem usunąć się w cień i działać z tej pozycji.
Zadałem sobie trud i poczytałem wątki poświęcony innym aferom, takim jak bitextreme. Ambasada Bitcoin i Bitcurex. Przewijają się te same niki z forum, kiedyś się pojawaili moderatorzy i bitmar, teraz już tylko użytkownicy. Kiedyś coś ugrać próbował Lech, potem Prezes a potem to już każdy pisał co zrobi.

Wszystko odbywało się na tym forum i sprowadzało do buńczucznych wpisów. Nie przypominam sobie, żeby ktoś zadał sobie trud i osobiście złożył wizytę osobą odpowiedzialnym, tak, żeby wpadł na kawę. Przechodził z tragarzami ;-)

Teraz jest @FlyingAtom , który imho od samego początku założył błędną drogę. I dziwi mnie to, ponieważ doświadczenie ma, prowadzi firmę z oddziałami w Polsce.

Skoro macie podejrzenie, że to przestępstwo białych kołnierzyków, to swoje działania trzeba dostosować do tego. Jak kiedyś Masa kogoś wyjeb... to nikt nu nie próbował składać wizyty w domu. Skoro macie PESEL tego i owego (pisałem o tym, ale FlyingAtom skasował) to użyjcie kolegów w policji/US/banku i podpytajcie, może wyskoczy jakiś adres zamieszkania. Złóżcie przyjacielską wizytę (przestrzegam przez użyciem siły i groźbami). Weście ze sobą jakiegoś dziennikarza z lokalnej gazety. tutaj może się przydać bithu.pl, zakładam, że mogą się podjąć takiej roli.

Ludzie, zacznijcie robić coś, ale z sensem. Wynajmijcie detektywa, zbierajcie info o osobach, które uważacie za winne. Musicie pracować z prawnikami ale na tym etapie nie mówię o pozwach ale o ustaleniu kogo i za co chcecie ścigać. Trzeba przyjąć za realną wersję, że będziecie składać pozwy w sądach za granicą.

Nie chodzi o to, żeby dla spokoju sumienia złożyć zawiadomienie w prokuraturze, ale chodzi o to, żeby realnie odzyskać środki. Nawet wyrok z polskiego sądu jest nic nie wart, jeżeli nazwisko z papieru jest nazwiskiem a nie osobą, którą można odnaleźć i wyegzekwować pieniądze. Działania pozorne dadzą pozorne wyniki - czy o to chodzi?

I zacznijcie się liczyć z tym, co piszecie, bo takie osoby jak @zomos2 to az się proszą, żeby ten czy tamten opluty poprosił w pozwie o 50k pln na PCK za pisanie oszczerstw.

Myślicie, że policja i prokuratura stosuje jakieś metody jak NASA albo CIA? To jest żmudna, papierkowa robota. Telefon, wizyta, spisanie zeznań, telefon, email itp. Oni liczą na waszą pomoć ale nie na gówniane wpisty typu z jakiego paragrafu ktoś ma iść siedzieć. uważacie, że prokurator stawiając zarzuty będzie się kierował opiniami randomów z forum?

Ostatnia sprawa, ustaliliście już, czy macie na to pieniądze? Bo jak chcecie odzyskać 100 baniek to nie będzie to kosztować po 100zł od łebka. To nie temat na forum, raczej na prywatną grupę, ale może od razu ustalcie budżet i zdecydujcie, że coś robicie albo nie.

3 poprzednie afery nikogo niczego nie nauczyły. Ci w białych kołnierzykach czytają forum ,FB i komentarze pod artykułami. Wiedzą kim są ich klienci. Nie wiem, czy od początku mieli złe zamiary czy im się noga powinęła. Ale postawcie się na ich miejscu. Bronilibyście się czy podnieśli ręce do góry i powiedzieli zamknij mnie w lochu? Oni, w przeciwieństwie do tych, co kasę stracili, przygotowali się na tą sytuację. Widza co się stało i w dużym przybliżeniu, w oparciu o historię podobnych akcji, są przygotowani na kilka kroków do przodu.

Skąd to wiadomo? Ano "fejkowe" oświadczenie na profilu Bitmarkel.pl, wczorajsza rozmowa telefoniczna z członkiem zarządu Funduszu, wywiad z panem Nemiro. Wasi przeciwnicy, bo tak ich nazwę, ponieważ jesteście stroną sporu, działają i obserwują.

Na razie to chyba zacierają ręce i typują, kogo z forum pociągną za "znieważenie".

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
tu83 pisze: piątek, 12 lipca 2019, 14:57Moim zdaniem powinniśmy trąbić o, na początek, trzymiesięcznym areszcie dla kilku osób.


My czyli kto? I gdzie? Na tym forum?
Idż dziś do prokuratury z listą nazwisk i powiedz, że życzysz sobie, aby osoby z kartki natychmiast zostały aresztowane na 3 miesiące.

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
tu83 pisze: piątek, 12 lipca 2019, 15:20Tak więc być może więcej osób powinno wchodzić tutaj w grę. Ja jednak nie wiem jakie role pełnią/pełniły te osoby i czy ktoś z nich powinien zostać tymczasowo aresztowany. O tym zadecyduje prokuratura.
Nie.
O wydaniu postanowienia o tymczasowym areszcie decyduje sąd, na wniosek prokuratury.

Ale dobrze, że piszesz, że nie wiesz o czym piszesz, bo nikt przez przypadek nie będzie brał tego co piszesz na poważnie.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » piątek, 12 lipca 2019, 15:49

the_great_pretender pisze: piątek, 12 lipca 2019, 15:24Skoro macie PESEL tego i owego (pisałem o tym, ale FlyingAtom skasował) to użyjcie kolegów w policji/US/banku i podpytajcie, może wyskoczy jakiś adres zamieszkania. Złóżcie przyjacielską wizytę (przestrzegam przez użyciem siły i groźbami).
Z jednej strony uważam, że to mogłaby być skuteczna metoda (zwłaszcza dla tych, którzy stracili dużo), z drugiej - radziłbym, abyś uważał namawiając innych do tego typu czynów, bo mogą znaleźć się na to paragrafy.
the_great_pretender pisze: piątek, 12 lipca 2019, 15:24My czyli kto? I gdzie? Na tym forum?
Idż dziś do prokuratury z listą nazwisk i powiedz, że życzysz sobie, aby osoby z kartki natychmiast zostały aresztowane na 3 miesiące.
Osoby koordynujące całą akcję, czyli pośrednio wszyscy poszkodowani. Odsyłam do grupy facebookowej. Nie o to chodzi, że ktoś sobie życzy aresztu dla kogokolwiek - chodzi o to, żeby prokuratura podjęła działania zmierzające do tego, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ewentualnego zacierania śladów, matactwa czy wyprowadzania pieniędzy. Jeśli prokuratura uzna, że takim działaniem byłby np. tymczasowy areszt - niech będzie tymczasowy areszt. Zwłaszcza, że PRZYNAJMNIEJ w przypadku 1 osoby są IMHO podstawy.
the_great_pretender pisze: piątek, 12 lipca 2019, 15:24O wydaniu postanowienia o tymczasowym areszcie decyduje sąd, na wniosek prokuratury.
Pisałem skrótowo. Każdy wie, że decyduje sąd. Jednak wniosek jest kluczowy.
the_great_pretender pisze: piątek, 12 lipca 2019, 15:24Ale dobrze, że piszesz, że nie wiesz o czym piszesz, bo nikt przez przypadek nie będzie brał tego co piszesz na poważnie.
Och, całe szczęście, że mamy na forum wielkiego znawcę the_great_pretendera, który wie wszystko. Pretenderze, napisz nam co robić, jak żyć? :D

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: the_great_pretender » piątek, 12 lipca 2019, 15:55

tu83 pisze: piątek, 12 lipca 2019, 15:49Osoby koordynujące całą akcję, czyli pośrednio wszyscy poszkodowani. Odsyłam do grupy facebookowej. Nie o to chodzi, że ktoś sobie życzy aresztu dla kogokolwiek - chodzi o to, żeby prokuratura podjęła działania zmierzające do tego, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ewentualnego zacierania śladów, matactwa czy wyprowadzania pieniędzy. Jeśli prokuratura uzna, że takim działaniem byłby np. tymczasowy areszt - niech będzie tymczasowy areszt. Zwłaszcza, że PRZYNAJMNIEJ w przypadku 1 osoby są IMHO podstawy.
No tak, osoby koordynujące całą akcję czyli pośrednio wszyscy poszkodowani. Czyli nikt konkretny ;-) Jest jak zawsze.
A prokuratura podejmuje działania na życzenie, czy w oparciu o kodeksy? ;-)
Uważasz, że w przypadku co najmniej 1 osoby są IYHO podstawy? To dostarcz dowody do prokuratury, bo bez tego, nie będzie żadnego działania.

Napisz nam, w jaki sposób prokuratura ustali, które spółki i osoby są odpowiedzialne za prowadzenie giełdy. Bo jak to usali, to wtedy może zacząć stawiać zarzuty i wrzucać ludzi do lochów.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości