Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » piątek, 12 lipca 2019, 09:38

Nie chcę nic mówić, ale fakty są takie, że taki ALGO spadł 30%, a taki Lisk w tym samym czasie tylko 20% :D Jeśli ktoś ocenia jakiegoś coin'a czy jest shit'em czy nie w krótkim terminie to robi sobie i innym krzywdę :D Krótkoterminowo to na wszystkim można zarobić i po wzroście o kilkaset procent twierdzić, że jakie to było super i warto było inwestować, a to co nie wzrosło albo wzrosło relatywnie niewiele musi być zwykłym gównem :D Liczy się to, co w dłuższym terminie zyskuje na wartości, ma więcej oddanych inwestorów, którzy wierzą we wzrost wartości i oddanych developer'ów, którzy ulepszają, bądź łatają daną kryptowalutę, aby była szczelna i nie powodowała tworzenia się coin'ów/wartości z powietrza :D Dlaczego BTC rośnie, bo większość osób wierzy, że kiedyś sprzedadzą wyżej, a jak mocno spada, to bardziej skorzy są dokupić niż sprzedać, a że wiecznie nie spada i w obiegu jest ograniczona ilość, to po pewnym czasie cena w końcu zaczyna rosnąć, a jak szybko rośnie, to ludzie wchodzący w trend zaczynają już odważniej kupować i tak tworzy się kolejna bańka :D W momencie już mocnego przewartościowania, gdzie nowy kapitał nie napływa, dochodzi o pęknięcia i powrótu do cen bliskich nieopłacalności kopania :D Tam ponownie odbywa się reakumulacja :D I tak w koło Macieju :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » piątek, 12 lipca 2019, 10:11

Inwestor_bub pisze: piątek, 12 lipca 2019, 02:46 @Wymazywanie jeśli mogę spytać - trzymasz dalej ALGO kupione po 1,08, czy zrzuciłeś?
Po 1.08$ ja odkupowałem część, którą sprzedałem za 1.11$ itp. Całość mam kupioną znacznie niżej niż 1.08$. Niepotrzebnie szybko odkupowałem i dobrze było jednak wywalić całość na tym ruchu ostatnim wzrostowym. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 lipca 2019, 11:42

Widzicie, nawet nasz lokalny wieloryb w ALGO też nie sprzedaje idealnie na górkach :mrgreen:

To taki mit że jak ktoś gra za dużą ilość kasy to automatycznie sprzedaje topy i kupuje dipy. Bullshit. Oczywiście jeśli gra za dużo kasy, to najpewniej jest lepszym graczem niż płotki, ale bez przesady, że sprzedajecie jemu dołki a on wam górki. To takie chyba kompleksy osób grających małymi sumami.

widzę, że podniósł łeb WTC znów. Chyba będzie jednak bohaterem miesiąca. Ja jestem w FTM, ale nie wszedłem jakoś super (217 sato, nie sprzedałem przy 236), gram pod ORGR na parze z BTC (widoczny w 4h, wolumen się zgadza) i wzrost do ~250, ale już widzę, że może być ciężko i poleci kolejny SL :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » piątek, 12 lipca 2019, 11:56

BitJanusz pisze: piątek, 12 lipca 2019, 11:42jeśli gra za dużo kasy, to najpewniej jest lepszym graczem niż płotki,

jak grasz na małą kasę to Ci nie zależy, masz poczucie straty czasu. Przynajmniej ja tak to czuję jak Cię czytam, że masz 30 dolarów czy 100$ na jakimś aktywie i zastanawiasz się czy wywalić czy nie ;) gra małą kwotą jest podobna do gry na rachunku demo, czyli możesz robić bardziej śmiałe ruchy bo Cię nie trzyma psychika. Jak podbijesz stawkę do poziomu niewygodnego dla Twojej psychiki to zaczyna się ciekawa rozgrywka w umyśle i emocjach "gracza". Ciekawe jest wtedy, że pieniądze/punkty są włączane w Twoją toższamość (czyli też w Twój organizm).
Myśle ze juz od paru lat wielkie fundusze inwestycyjne, banksterka itp uzywaja do animowania rynków sztucznej inteligencji, nie masz z nia szans w DT w dłuższym okresie , tak jak hazardzista nie ma szans z kasynem w dłuzszym okresie. Sztuczna inteligencja zdaje sobie sprawe z ludzkich wzorców emocljonalnych zachowań, dziś w 2019 jej rozwój jest juz imponujący.
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lipca 2019, 12:07 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » piątek, 12 lipca 2019, 12:06

@koparki - przypuszczam, że to wszystko zależy od psychiki konkretnej osoby. Znam osoby, które grają w szachy o nic, bez żadnej stawki, a zachowują się czasami potem, jakby wygrali/przegrali miliony :D
Nie ma reguły...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » piątek, 12 lipca 2019, 12:07

@BitJanusz

w nawiązaniu do posta j.w. koparki
przyznawaj się w takim razie czy grasz za 30$ czy za 100$ to Ci zaraz zrobimy analize psychologiczną i wykresy "AP" :)

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: gofer » piątek, 12 lipca 2019, 12:14

Raven Protocol reaguje na zielono kiedy BTC na czerwono. 8 dni pozostało do przejścia na POS możliwe że jeszcze podskoczy kilka %

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: mecenas » piątek, 12 lipca 2019, 12:16

gofer pisze: piątek, 12 lipca 2019, 12:148 dni pozostało do przejścia na POS
To już niedługo wszystko będzie PoS?
Tylko czekać jak BTC się złamie...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » piątek, 12 lipca 2019, 12:37

@Rumcajs masz okrąglą rocznicę ;) jakieś życzenia ?
Obrazek
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » piątek, 12 lipca 2019, 12:41

@koparki

No tak własnie zauważyłem :(
666 Repa :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: KryptoBanita » piątek, 12 lipca 2019, 13:28

Trochę z ilością postów zaspałeś, ale 3006 do 666 też pasuje :twisted: Ale 3333 do 666 byłoby idealnie :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 lipca 2019, 13:44

@koparki

100$ mam wtedy, gdy wpadł SL ale zostawiłem sobie grosiki na otarcie łez, gdyby nagle poszła pompa o +100%, lol.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: koparki » piątek, 12 lipca 2019, 14:17

@BitJanusz to był przerysowany przykład, bo nie wiem gdzie usłyszałes ten mit o skupowaniu górek i dołków , skoro naszemu koledze przy stracie -25% odjeżdża "fajny samochód" a komuś innemu przy -25% przepada np. "fajny rower", to jak myślisz który z nich ma wieksze szanse na lepszą "efektywność procentową"
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » piątek, 12 lipca 2019, 15:28

adiqq pisze: piątek, 12 lipca 2019, 12:06Znam osoby, które grają w szachy o nic, bez żadnej stawki, a zachowują się czasami potem, jakby wygrali/przegrali miliony
Bo chodzi o mechanizmy wygrywania/przegrywania - przyjemności/nieprzyjemności - ego - w mózgu. Szachy są pasjonującą grą, ja np. uwielbiam, choć jestem w nich zerem.

@koparki Dokładnie większą kasą jest inaczej. Na tych altach co gram, to naprawdę nieraz nie da się kupić czy sprzedać w jednej cenie za marne 1btc. A co dopiero za więcej. Bywa, że człowiek postawi ask/bid i to nawet nie połowa tego co ma, a zaraz potem zesrają się i dumpują a boty też jak piach w oczy zaraz...

Ja się trochę dziwię @BitJanusz -owi, jest tu aktywny, ogarnia grę, chyba więcej trafia niż nie trafia a z tego co pisze gra za drobne. Wiadomo ryzyko i brak ogromnej sumy, ale nie wiem po co kupować za 100$ alta, jak ma się do dyspozycji z 10 czy 30 razy więcej a sądzę, że na pewno ma. To trochę marnowanie jakichś tam już umiejętności. Dla wielu osób @BitJanusz jest tu jakimś ekspertem od altów, mógłby chyba zaangażować więcej kapitału jeśli dobrze idzie.
koparki pisze: piątek, 12 lipca 2019, 14:17skoro naszemu koledze przy stracie -25% odjeżdża "fajny samochód" a komuś innemu przy -25% przepada np. "fajny rower"
No właśnie, to NIGDY przenigdy nie jest rower czy samochód, to nie jest nawet kasa, ale tylko liczba na giełdzie, zapis cyferek. Kasą się to to staje jak wypłacisz i masz w łapce. Myślenie o zyskach i stratach jako przedmiotach, które można by kupić to idiotyzm i cecha amatorów. To przeszkadza w grze.

Ja patrzę na trading jak jest go sporo z szerszej perspektywy. Kompletnie normalne dla mnie jest jak mam miesiąc, że jak mam dużo cyferek więcej po kilku trade'ach, że kolejny miesiąc może być dużo w dół. Czasem wręcz jak jest długa dobra passa, oczekuje tego, choć wiadomo, że nie lubię i wkurza.

Ja mam dokładne dane mojej gry z ok. 7 lat. Chcecie dla jajec jakiś przykładowy miesiąc z 2013-2014? Skrótów shitów nie dacie rady odszyfrować hehe. 8-) Ale do czego piję. Dla mnie liczy się średnia zarobków. Nie pojedyncze strzały wielkich zarobków (choć dają najwięcej narkotyku dla mózgu i ego), ale jaka forma wyjdzie mi przez pół rok, rok czy 2 lata lub przez całość. Często jak jest dobra passa można zagrać ryzykowniej, mieć większy margines na błąd. Czasem to pogrąży. Ale strata po zyskach i tak nastąpi. Miałem passy po 9-11 miesięcy każdy miesiąc zysk. Naturalne było, że potem będzie strata prędzej czy później. Grunt, by średnia okresu była mocno na +.

Odnośnie Algo rozgrywam teraz 7 trade na tym. 5 pierwszych było na +, 6-ty na minusik, i teraz 7. trade Algo, obecnie na - 10% aż. Na razie trzymam, zaskoczył mnie spadek nie ten przedwczoraj nawet bardzo, ale ten wczoraj najbardziej. Byłem zbyt bullish na wybiciu tym do 1.1x$ i zamiast brać ładny zysk, odkupiłem niżej co sprzedałem by mieć więcej coinów.

Póki co plany są takie, by trzymać i liczę, że klin spadkowy na Algo z 3 wyraźnymi impulsami spadkowymi w końcu wyczerpie spadek i jakieś tam odbicie widoczne na 1d/1w nastąpi. Jeśli zobaczę trudności i wciąż te mulenie po odbiciach i bearish boczniaka, wywalę na stracie.

/przeedytowano
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 lipca 2019, 18:14

@Wymazywanie ja różnie, gram za drobne w chwilach gdy nie wierzę w alty (tak jak teraz), ale już np. przed ruchem na 4,8k $ grałem większymi kwotami. Staram się teraz grać raczej na BTC.

I w sumie dobrze mi to wychodzi, bo jak patrzę na ostatnie zamknięte pozycje, to byłbym (utrzymując je) jakieś 50% na minusie względem obecnego salda... ;)

czekam na kolejne wypłaszczenie, wtedy na pewno znów zagram większymi kwotami. Na razie nie wiadomo, co się stanie, bo mieliśmy już dwa martwe koty po drodze.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » piątek, 12 lipca 2019, 18:46

Wymazywanie pisze: piątek, 12 lipca 2019, 15:28Odnośnie Algo rozgrywam teraz 7 trade na tym. 5 pierwszych było na +, 6-ty na minusik, i teraz 7. trade Algo, obecnie na - 10% aż. Na razie trzymam, zaskoczył mnie spadek nie ten przedwczoraj nawet bardzo, ale ten wczoraj najbardziej. Byłem zbyt bullish na wybiciu tym do 1.1x$ i zamiast brać ładny zysk, odkupiłem niżej co sprzedałem by mieć więcej coinów.

Póki co plany są takie, by trzymać i liczę, że klin spadkowy na Algo z 3 wyraźnymi impulsami spadkowymi w końcu wyczerpie spadek i jakieś tam odbicie widoczne na 1d/1w nastąpi. Jeśli zobaczę trudności i wciąż te mulenie po odbiciach i bearish boczniaka, wywalę na stracie.
proszę nie wywalaj :cry: (ja zacząłem wchodzić od 1,969 i teraz mam średnią 1,08)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » piątek, 12 lipca 2019, 19:11

@alfthebest Trzymam na razie i fajnie byłoby sprzedać jednak pow. 1-1.1$. Teraz jakieś bidy się pojawiły większe na algo/btc. Liczę, że zaczyna się większy ruch niebawem. W ogóle liczę po cichu od dawna na odbicie będące korektą całej historii Algo czyli spadków. Wtedy nawet jak ma spadać, to 1.3-1.5$ byłoby normalne. No ale póki co kisimy nad 90c i to już to wybiciu jakimś więc może być różnie niestety. Fajnie jakby coś skopiował to co dziś Erd odbiło. Na razie kiszka, ale już nie taka tragiczna jak rano. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: alfthebest » piątek, 12 lipca 2019, 19:18

erd też mam średnia 0,0062 (usdt)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 lipca 2019, 19:19

Nie muszę mówić, że wskoczyłem w ERD? ;)

ale późno niestety, 38 sato. Zamierzam sprzedać za 55, czyli (jak dobrze pójdzie) zaraz.

chociaż może powinienem się powstrzymać, bo może będzie kolejny MATIC... :mrgreen:


kusił mnie RVN ostatnio, i dalej mnie kusi... wyprzedanie konkretne, ale vol wygląda na ściemę.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » piątek, 12 lipca 2019, 19:24

@BitJanusz Jak ty kurczę wyłapujesz tyle okazji? Siedzisz non stop na binance i masz parę monitorków? :p
I czy czasem zakup za 38 nie był troszkę ryzykowny? Nie lepiej kupywać na potwierdzeniu przebicia spadków czyli w jego przypadku powyżej 40 sato? Bo równie dobrze mogło zawrócić? Czy miałeś jakieś dobre newsy?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości