Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: altar » piątek, 12 lipca 2019, 09:23

Pewnie Trump swoim twitem chciał sprawić, żeby ludzie poszli w shorta a sam siedzi na longu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9149
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6945
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » piątek, 12 lipca 2019, 09:24

Cóż, po takim wpisie Trump'a 100k$ soon confirmed :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 lipca 2019, 09:32

@anagamidev

Trump nazwał BTC syfem, więc wzrośnie do 100k? What? :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » piątek, 12 lipca 2019, 09:39

@BitJanusz no niby tak, ale w międzyczasie, o 6, był znów dołek, który okazał się z większym potencjałem. Ktoś wybitnie dobry pewnie rozegrał to na 2 tury ale to trzeba być też niezmordowanym i nie wiem czym się wspomagać bo mi kawa nie wystarcza :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9149
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6945
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » piątek, 12 lipca 2019, 09:48

@BitJanusz syfem, gdzie? :D Ważne, że jest świadomy istenienia BTC i kryptowalut, a także Libry :D A BTC jest sparowany z USD :D Skoro dużo osób inwestuje "silne" dolary w BTC, tzn. że BTC jest pieknielnie silny :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 lipca 2019, 09:53

@anagamidev
Bitcoin and other Cryptocurrencies (...) based on thin air.


Czyli dla niego to wydmuszki. W jaki sposób ma to zachęcać do zakupu kogoś, kto traktuje poważnie jego tweety? :roll:

@Lais ja po prostu założyłem longa po wpisie new06 :mrgreen: Wyglądało na dołek: niewielkie pogłębienie względem poprzedniego + trzecia noga. Ale w tle wciąż pozostaje problem potencjalnego r2n z odrzuceniem przy lower high, więc raczej myślę tylko o skalpie. Jeśli zacznie gwałtownie spadać to pewnie zamknę z małym profitem.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
26
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 12 lipca 2019, 10:00

discipuli pisze: środa, 10 lipca 2019, 22:57Dziwnym trafem losu(zdarzenie nie zależne ode mnie) nie wyszedłem z pozycji tak jak zakładałem czyli double top i zawijam się (nie gram na take profit itd. staram się nie odchodzic od stołu jak gram) i śmieszna sprawa bo czlowiek niby zagral pod double top a teraz liczy na kontynuacje wzrostow byleby pozycje ratować negujac swoj wciesniejszy plan na gre.
Szkoda że alty nie poleciały tka jak zakladame (tez double top)
Pamiętaj kiedy jest double top a kiedy jest potencjalny double top. Widzenie dwóch górek na wykresie w podobnej cenie nie jest double topem, ale jest tylko potencjalnym double topem. Double topem zaczyna być dopiero jeśli przebije najniższy dołek między górkami. To jest dopiero potwierdzenie formacji. Tak samo jak przebicie linii neckline przy HSach. Dołek między naszymi high z czerwca i lipca jest dopiero na 9.7k. To rozróżnienie jest ważne, bo masz dużo zaczętych figur, zygzaków podobnych do figur, ale tylko część z nich jest kończona. Niestety sporo osób początkujących szybko łapie schemat, że widzi figurę i już "wow to HS wow to double bottom" i kompletnie nie patrzy na potwierdzenie i nawet nie wie gdzie ono jest. Lepiej widzieć 1 prawidłową HS i pod nią zagrać niż 3 zaczęte zygzaki, które nie są potwierdzane i nikomu do niczego nie mogą być przydatne.

Jeśli ktoś pisze o takich figurach jak double top czerwiec/lipiec, to niech gra zgodnie z ich potwierdzeniem, a nie załapie temat jak figura niepotwierdzona i daleko do tego; myśli, że coś wie i wykonuje dziesiątki ruchów myśląc że cokolwiek robi pod tą figurę, która jest tylko potencjalna. Często w wątku wyłapuje się niepotwierdzone figury, pisze o nich jakby już były, gra się pod nie i nie czeka kompletnie na ich potwierdzenie, a sądzę że wiele osób co o nich nadaje nawet nie wie kiedy i czym jest potwierdzenie. Dobry dowód na to, to notoryczny spam o HS w niemal każdym możliwy zygzaku. Wiem, że wątek jest amatorski, ale idźmy wszyscy trochę dalej i głębiej, to tylko nam pomoże.
BitJanusz pisze: piątek, 12 lipca 2019, 09:32Trump nazwał BTC syfem, więc wzrośnie do 100k? What?
"Logika" uśredniacza Liska od kilkuset % wyżej musi być przynajmniej wątpliwa.
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lipca 2019, 10:04 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9149
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6945
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » piątek, 12 lipca 2019, 10:01

@BitJanusz BTC jest wart tyle ile ktoś jest za niego w stanie zapłacić w danym momencie, dzisiaj jest to 11600$ :D Jakoś nikt nie chce mi sprzedać BTC po 1000$ od ponad dwóch lat :D Tutaj jedynie może być drukowany z powietrza Tether, a czy tak jest nie wiadomo do końca :D Dlatego fajnie jakby facebook uregulował tą Librę wtedy byłaby większa przejrzystość :D Zresztą sam Tether jest super transparentny, widzimy ile go drukują, gdzie jest przesyłany, albo ile go palą, czy to nie jest piękne? :D Na tej podstawie widzimy jak zachowuje się rynek i czy więcej na niego napływa kapitału czy odpływa, więc możemy podejmować lepsze decyzje inwestycyjne :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » piątek, 12 lipca 2019, 10:04

@Vetz


no i co mecenas ?? do targetu @new06 tylko 300usd do twojego ....oj ....daleko ...daleko :lol:
wyszło na to , że to jednak ty miałeś niedotlenienie mózgu .....

wypadało by przeprosić @new06

PS
na przyszłość więcej pokory .....
Vetz pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 22:51daje zielone :lol: swiatlo na dalsze poglebienie spadkow (nastepny przystanek okolice 10800 (oj @new06)

Vetz pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 23:05@new06, juz o tym wspomnialem we wczesniejszych postach, celuje od kilku dni w 9700, dlatego, ze nie gram dt, interesuja mnie dluzsze terminy, a Twoj post w takim miejscu z odbiciem do 12k uwazam za smieszny zwlaszcza przy takich swiecach, daje 80% szans na to, ze nie przebijemy 11850$ :roll: i troche mniej na testowanie poprzedniego dolka przed zakonczeniem 1D

Vetz pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 23:17nie trzeba nic pokazywac, zeby dojsc do czegos oczywistego, a jezeli ktos przy takich swiecach na 1D, 1W , a nawet 4H widzi wysokie szanse na podejscie do 12, 15k to albo ma niedotlenienie mozgu albo demencje polegajaca na zapominaniu[/quo@new[/menti@new
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lipca 2019, 13:38 przez Corso, łącznie zmieniany 2 razy.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » piątek, 12 lipca 2019, 10:04

@BitJanusz no zgadza się, ja w międzyczasie weszłam i wyszłam zgodnie z moją metodą, bo po 3 to ja już padam i nawet mogą mi dzwonić alarmy, że o 6 znów jest dołek to ja nic nie kumam o tej godzinie jeśli kładę się po 3

Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 4 maja 2016
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@caex72

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: caex » piątek, 12 lipca 2019, 10:05

Tweet Trumpa jasno daje do zrozumienia ze nie lubi krypto a polityka rządzi się swoimi prawami Trump wykonuje telefon do szefa komisji SEC nie przyklepywać żadnych EFTy na BTC i po zamiatane.Tak można to też odebrać.

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 76
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Homer691888 » piątek, 12 lipca 2019, 10:10

No ale wiecie, jeżeli prezydent najważniejszego kraju na świecie fatyguje się żeby przypomnieć że nie jest fanem krypto, bo dolar jest jedynym ważnym środkiem płatniczym to już o czymś świadczy, przecież wartość całego krypto to dla nich nic, a jednak Trump zestawił dolara z BTC, nie ważne jak mówią, ważne że mówią

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 lipca 2019, 10:39

@Homer691888

wolałbym, żeby jednak mówili o krypto neutralnie bądź dobrze, a nie stwierdzali w mediach, że to wydmuszka drukowana za tether czy szklane paciorki. Taki przekaz raczej zniechęca do krypto, niż zachęca.

Chociaż cudów nie oczekujmy, krypto dla polityków było, jest i będzie zagrożeniem, bo przecież muszą trzymać ludzi za mordę, dać im więcej swobody? w życiu
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » piątek, 12 lipca 2019, 10:43

@BitJanusz ale ktoś może usłyszeć że coś takiego w ogóle istnieje a jak później się zainteresuje to sam wyciągnie wnioski że kryptowaluty mogą być okej :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Bit-els » piątek, 12 lipca 2019, 10:51

Nie przejmujcie się tak pisaniną Trumpa. Przeciez w rozmowach z Chinami zmienia front co 2 tygodnie, a atak na Iran odwołał 10 min.przed terminem. Jak podają media, też ściemniające.
Ważne są konkretne decyzje, posunięcia firm, urzędów. A te są obecnie na plus

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2274
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » piątek, 12 lipca 2019, 11:04

@BitJanusz
99,9% ludzi interesują tylko wzrosty. Zaczną czytać, że Bitcoin dzień w rośnie rośnie po 10-20% to w d****e będą mieli tweety Trumpa.

Jak jak wchodziłem to też nie miałem pojęcia o Tetherze, dopiero zacząłem o nim więcej czytać na początku 2018r. jakieś pół roku od pierwszego zakupu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1121
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3323
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 12 lipca 2019, 11:15

Wymazywanie pisze: piątek, 12 lipca 2019, 10:00
discipuli pisze: środa, 10 lipca 2019, 22:57Dziwnym trafem losu(zdarzenie nie zależne ode mnie) nie wyszedłem z pozycji tak jak zakładałem czyli double top i zawijam się (nie gram na take profit itd. staram się nie odchodzic od stołu jak gram) i śmieszna sprawa bo czlowiek niby zagral pod double top a teraz liczy na kontynuacje wzrostow byleby pozycje ratować negujac swoj wciesniejszy plan na gre.
Szkoda że alty nie poleciały tka jak zakladame (tez double top)
Pamiętaj kiedy jest double top a kiedy jest potencjalny double top. Widzenie dwóch górek na wykresie w podobnej cenie nie jest double topem, ale jest tylko potencjalnym double topem. Double topem zaczyna być dopiero jeśli przebije najniższy dołek między górkami. To jest dopiero potwierdzenie formacji. Tak samo jak przebicie linii neckline przy HSach. Dołek między naszymi high z czerwca i lipca jest dopiero na 9.7k. To rozróżnienie jest ważne, bo masz dużo zaczętych figur, zygzaków podobnych do figur, ale tylko część z nich jest kończona. Niestety sporo osób początkujących szybko łapie schemat, że widzi figurę i już "wow to HS wow to double bottom" i kompletnie nie patrzy na potwierdzenie i nawet nie wie gdzie ono jest. Lepiej widzieć 1 prawidłową HS i pod nią zagrać niż 3 zaczęte zygzaki, które nie są potwierdzane i nikomu do niczego nie mogą być przydatne.

Jeśli ktoś pisze o takich figurach jak double top czerwiec/lipiec, to niech gra zgodnie z ich potwierdzeniem, a nie załapie temat jak figura niepotwierdzona i daleko do tego; myśli, że coś wie i wykonuje dziesiątki ruchów myśląc że cokolwiek robi pod tą figurę, która jest tylko potencjalna. Często w wątku wyłapuje się niepotwierdzone figury, pisze o nich jakby już były, gra się pod nie i nie czeka kompletnie na ich potwierdzenie, a sądzę że wiele osób co o nich nadaje nawet nie wie kiedy i czym jest potwierdzenie. Dobry dowód na to, to notoryczny spam o HS w niemal każdym możliwy zygzaku. Wiem, że wątek jest amatorski, ale idźmy wszyscy trochę dalej i głębiej, to tylko nam pomoże.

Coraz bardziej się przekonuję, że to walka z wiatrakami. Winna jest oczywiście scenariuszomania. Mogę sto razy odsyłać do Dziennika Brandta, a i tak to nic nie zmieni. Wielu w tym wątku stawia sobie za punkt honoru obwieścić podwójny szczyt lub głowę z ramionami zaraz jak tylko zaczyna się wyłaniać potencjalny drugi szczyt lub drugie ramię. Wyłącza się wyobraźnia i do mózgu nie dociera już, że kiedy formuje się trójkąt symetryczny lub zwyżkujący, obydwa o wymowie wzrostowej, na początku też widać podwójny szczyt. To jeszcze pół biedy, bo są i odloty w rodzaju marketmejkez przygotowali szprynga do 18k tylko po to, żeby spuścić potem trefny towar do orderbloków zamaskowanych w szuwarach na 8k. Człowiek się zastanawia, czy to serio, czy jedynie dla sprawdzenia, kto łyknie ładnie spreparowaną wróżbę. Kilka stron temu była analiza - na pewno serio - w której autor, oprócz obowiązkowego napomknięcia o podwójnym szczycie, wskazywał przebicie EMA 21 jako znaczący sygnał, podczas gdy na zamieszczonym wykresie, jak to bywa w konsolidacji, kurs raźnie hulał to nad, to pod średnią, nic sobie nie robiąc z konsekwencji. Taki urok tego wątku.

e: manimejkez -> marketmejkez
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lipca 2019, 12:58 przez fusywszklanejkuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 lipca 2019, 11:20

@blink myślę że BTC dotarł jednak do świadomości mas w 2017 w sposób lepszy, niż tweety trumpa - portale informacyjne, khem "opiniotwórcze" trąbiły o krypto już we wrześniu (ja się sam tak o BTC dowiedziałem lol), a w grudniu już w zasadzie dzień w dzień ;)

Moi znajomi w pracy zainteresowali się krypto trochę po mnie - dlatego ja skończyłem banię na plusie, a oni na minusie :mrgreen: do dziś nie odzyskali kasy. Mój ówczesny przełożony kupił ETH po 1200$ na przykład. Nie wiem, czy skapitulował przy ETH po 80$, czy dalej trzyma :roll:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: blink » piątek, 12 lipca 2019, 11:38

@BitJanusz Tak na pewno ludzie usłyszeli o tym ale też nie wszyscy, pewnie gdyby pochodzić na mieście i popytać to ludzie nawet nie wiedzą o co kaman, a tutaj przecież Trump o tym mówi :D A do zakupu to jeszcze daleka droga ciemnego ludu :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 12 lipca 2019, 11:39

@fusywszklanejkuli

skoro już wpadłeś, to może podrzucisz jakieś przemyślenia nt. kursu? :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Azeldoh, Eazzy0, gmotyw, Ostrowin i 16 gości