Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » czwartek, 11 lipca 2019, 19:07

Aha.
No tak wiem, ludzie pisali że mają aktualne dane i nic sie nie zmieniło a nagle im z dupy każe robić KYC jak chcą coś wypłacić.

Aż jestem ciekawy czy jak się zarejestruje w weekend i zweryfikuje i jak bede chciał coś wypłacić to czy mi też każe za pare dni od nowa robic.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krystian » czwartek, 11 lipca 2019, 19:20

KryptoBanita pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:44@krystian że niby czekasz, że TU Ci odpiszą??

Dostalem info, ze odrzucili wniosek. Jedna część z pięciu posiadała błąd (właśnie taki komunikat). Jeszcze raz ją wypełnilem, i tym razem dostałem info, że 3 części mam poprawić.
Poprawiam to 4'ty raz. Mam inny adres siedziby firmy, a inny korespondencyjny, do tego niedawno zmieniłem adres siedziby firmy, więc faktury są na ten poprzedni i już chyba nikt nie wie co i który adres mam weryfikować.
Poza tym że, zdjęcie dowodu niewyraźne, że naniosłem napis (choć nie zasłania żadnej informacji), że selfie hu...wa jakość, itp.
Ja pie...le.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » czwartek, 11 lipca 2019, 19:38

@Rumcajs oni gdzieś podawali, że weryfikują tylko w dni robocze, ale po tym całym burdelu informacyjnym to powinni tam teraz siedzieć 24h , również w weekend i zachrzaniać

Dodano po 55 sekundach:
@krystian a ile czasu od wysłania dostałeś to info?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 11 lipca 2019, 19:47

Ehh kuzwa zrobcie ta weryfikacje 1 czy 5 raz.. wystarczy ze cyferka bedzie nieostra i juz jest dupa.. a nie ciagle dopytywanie DLACZEGO zablokowane.. kuzwa tez mialem zablokowana wyplate, zrobilem weryfikacje i poszlo.. na chooj drazyc temat i powolywac sie na jakies przepisy.. chyba wyplata i dazenie do tego powonno byc priorytetem a nie doszukiwanie sie DLACZEGO tak a nie inaczej. Ja to mam juz za soba a marudy niech sie mecza dalej i bija z koniem na forum.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krystian » czwartek, 11 lipca 2019, 19:52

Lais pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 19:38@krystian a ile czasu od wysłania dostałeś to info?

Wysłałem wniosek wczoraj wieczorem. Dzisiaj o 12 dostałem info, że jest błąd. Poprawiełem ok. 16 i 5 minut później dostałem info, że jest więcej błędów. Ok. 17 poprawiłem kolejny raz i 30 minut później dostałem info, że dalej błędy. Po 18 wysłałem kolejny i raz i do teraz czekam (pewnie zakończyli pracę na dzisiaj).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 19:58

Dovakhiin pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 19:47 Ehh kuzwa zrobcie ta weryfikacje 1 czy 5 raz.. wystarczy ze cyferka bedzie nieostra i juz jest dupa.. a nie ciagle dopytywanie DLACZEGO zablokowane.. kuzwa tez mialem zablokowana wyplate, zrobilem weryfikacje i poszlo.. na chooj drazyc temat i powolywac sie na jakies przepisy.. chyba wyplata i dazenie do tego powonno byc priorytetem a nie doszukiwanie sie DLACZEGO tak a nie inaczej. Ja to mam juz za soba a marudy niech sie mecza dalej i bija z koniem na forum.
Pokorna owieczka prowadzona na rzeź, jakby wszyscy mieli takie podejście to dalej żylibyśmy pod zaborami. (no tzn pruskim np, bo obecnie jesteśmy pod zaborem euro sajuza)
Jak pani Halynka w piekarni sobie wymyśli że przy każdym zakupie bułek musisz się wylegitymować i udowodnić swoją czystość rasową, to też pokornie zaczniesz to robić?

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » czwartek, 11 lipca 2019, 20:08

i weźcie pod uwagę, że jak komuś zablokowali konto firmowe, to tak jak np. w mojej sytuacji - to nie mogę przeprowadzić nagle weryfikacji w jeden dzień, bo jeden z udziałowców jest na wakacjach z utrudnionym kontaktem, i póki nie uda mi się z nim wszystkiego dograć + czas jaki będzie BB potrzebował na akceptacje wszystkich dokumentów to mam wszystkie środki zablokowane i ponoszę wymierne finansowe starty...
także to nie jest tylko kwestia zrobienia sobie selfi.....

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krystian » czwartek, 11 lipca 2019, 20:08

Dovakhiin pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 19:47Ehh kuzwa zrobcie ta weryfikacje 1 czy 5 raz.. wystarczy ze cyferka bedzie nieostra i juz jest dupa.. a nie ciagle dopytywanie DLACZEGO zablokowane.. kuzwa tez mialem zablokowana wyplate, zrobilem weryfikacje i poszlo.. na chooj drazyc temat i powolywac sie na jakies przepisy.. chyba wyplata i dazenie do tego powonno byc priorytetem a nie doszukiwanie sie DLACZEGO tak a nie inaczej. Ja to mam juz za soba a marudy niech sie mecza dalej i bija z koniem na forum.

Zleciłem wypłatę w niedzielę ok. 20, dostałem maila, że została przekazana do realizacji.
W poniedziałek ok. 12 dostałem info, ze cofnęli wypłatę bo potrzebna dodatkowa weryfikacja (konto miałem zweryfikowane na firmę).
Jestem w delegacji za granicą i dopiero w środę znalazłem chwilę, żeby wypełnić te ich formularze. Nie podróżuję ze skanerem więc pstryknąłem fotki dowodu. Widać wszystko, ale niestety dla nich za mało wyraźne. Szukanie faktur/umów nie będąc na miejcu, żeby potwierdzić adresy, też nie należy do najprostrzych.
Oczywiście tez nie dostałem info o wymaganej weryfikacji wcześniej.
Nie handluje, kopię i wymieniam u nich na fiaty (z czego się rozliczam z US), od roku korzystam z tych samych adresów. Żadnych podejrzanych przelewów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 11 lipca 2019, 20:09

@Czeslaw wez nie pierdol... cel uswieca srodki. Ja srodki mam poza bb. Cel osiagniety. Chcieli weryfikacje to maja, a co dalej to potem bede sie zastanawial. Jakby wlasnie wtedy zamiast kos siedzieliby przy piwie czy alkoholu to gowno by zdzialali.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 20:15

Dovakhiin pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 20:09@Czeslaw wez nie pierdol... cel uswieca srodki. Ja srodki mam poza bb. Cel osiagniety. Chcieli weryfikacje to maja, a co dalej to potem bede sie zastanawial.
Aha, spoko, jak za tydzień znowu Cie zablokują to znowu pokornie sobie zweryfikujesz i tak na każde pierdnięcie wielce szanownego bitbeja tak? Jak Ci operator z dnia na dzień każe płacić stówę więcej za abonament to też nie zaprotestujesz? Jak urzędnik ze skarbówki przyjdzie po hajs za mandat którego nie dostałeś, ale oni mają w papierach że jednak tak to też oczywiście zapłacisz? No coż.. idiotów nie sieją, sami się rodzą.

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
Dovakhiin pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 20:09Jakby wlasnie wtedy zamiast kos siedzieliby przy piwie czy alkoholu to gowno by zdzialali.
Ale kto tu siedzi przy piwie? Ja lżę i wzywam do nienawiści na tle weryfikacjowo-weryfikacjowym, jeśłi choć jedna osoba zrezygnuje z usług tych pojebów bo naczyta się naszych postów na forum, to zawsze jakaś korzyść.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 11 lipca 2019, 20:19

@Czeslaw po prostu... mialem grubsza kase to przelalem sobie na portfel.. i ta czynnosc czesciej bede musial robic niz do tej pory robilem albo zastanowic sie na alternatywami. Innego wyjscia nie widze, a nie chce brac motyki z ogrodu i leciec na slonce.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 20:30

Dovakhiin pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 20:19@Czeslaw po prostu... mialem grubsza kase to przelalem sobie na portfel.. i ta czynnosc czesciej bede musial robic niz do tej pory robilem albo zastanowic sie na alternatywami. Innego wyjscia nie widze, a nie chce brac motyki z ogrodu i leciec na slonce.
Ale ja przecież nie krytykuje tego że się znowu zweryfikowałeś tam, wiadomo miałeś tam jakiś hajs który Ci zablokowali i chciałeś go odzyskać. Ja krytykuje Twoje podejście do tematu "co się czepiacie chcieli znowu weryfikacji z dupy to się zweryfikujcie i po problemie".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » czwartek, 11 lipca 2019, 20:31

@krystian

Sory za oftop ale kopać krypto w 2019 po zmianach przepisów dalej można na firmę ? W dziale prawnym tu na forum pytałem o to pare razy i czy ludzie polikwidowali swoje wszystkie firmy z krypto skoro to zyski kapitałowe i podatek belki ale jakoś cisza i nikt nic nie wypowiadał się a Ty piszesz że kopiesz na firmę. W sumie dla mnie to logiczne bo jak odliczyć koszty koparki i prądu ale z drugiej strony czytałem gdzies tu że nie da się odliczać kosztów wydobycia czyli kopania.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krystian » czwartek, 11 lipca 2019, 20:50

Rumcajs pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 20:31Sory za oftop ale kopać krypto w 2019 po zmianach przepisów dalej można na firmę ? W dziale prawnym tu na forum pytałem o to pare razy i czy ludzie polikwidowali swoje wszystkie firmy z krypto skoro to zyski kapitałowe i podatek belki ale jakoś cisza i nikt nic nie wypowiadał się a Ty piszesz że kopiesz na firmę. W sumie dla mnie to logiczne bo jak odliczyć koszty koparki i prądu ale z drugiej strony czytałem gdzies tu że nie da się odliczać kosztów wydobycia czyli kopania.

Jestem na KPiR, wrzucam w koszty amortyzację koparek, prąd, lokal, itp. Nie odliczam vatu od zakupionych koparek oraz mediów. Nie traduje walutami. Nie wiem dlaczego to miałoby być nie legalne.

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Daro » czwartek, 11 lipca 2019, 21:06

Mam pytanie ktoś obserwuje portfele BB ...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » czwartek, 11 lipca 2019, 21:34

@Daro ja patrzę na portfel ETH. Rano było ponad 300k $, teraz jest 119k. Tylko patrząc na zakładkę analitics było już i mniej w ostatnich miesiącach
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 21:40 przez liseklsk, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 11 lipca 2019, 21:36

Weryfikujcie się na siłę - najwyżej zmienicie ID...
WYPAD :idea:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » czwartek, 11 lipca 2019, 21:37

@krystian
Przecież wykopane waluty sprzedajesz?
https://rozliczkryptowaluty.pl/artykuly ... e-w-2019-r
viewtopic.php?f=79&p=566743#p566743

poczytaj sobie.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » czwartek, 11 lipca 2019, 22:03

@liseklsk to na co patrzysz nie jest miarodajne, skoro w orderbooku na sprzedaży w tabrader widzę ok 1400 eth wystawionych. Ten na który patrzysz to musi być jakiś do wypłat - roboczy

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: MinningClub » piątek, 12 lipca 2019, 07:18

Pragnę zauważyć że od 12 lipca nie jest dozwolone przekazywanie skanow dowodu. I w ustawie nie ma wyjątków.

Banki już wprowadziły stosowne modyfikacje istniejących procesów weryfikacji.

Tylko że Bitbay podlega pod prawo Malty.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości