Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » środa, 10 lipca 2019, 18:45

fak nie kupować teraz, 1.1$, wymazywanie będzie dumpować :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Krzysiek311311 » środa, 10 lipca 2019, 18:47

BitJanusz pisze: środa, 10 lipca 2019, 18:45fak nie kupować teraz, 1.1$, wymazywanie będzie dumpować

To samo miałem pisać właśnie :D :geek:

@Wymazywanie Daj znać jak zrzucisz co masz zrzucić to może wskocze po 1.05$ prawie haha

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 19:16

Dałem na aska 25% tego co mam za 1.099$ i się zesrali i wystraszyli i spadło. :oops:

Sprzedałem może 3% tego co mam i odkupiłem ciut taniej. Mój ideał to ruch do 1.3-1.4$ na Algo ale wiadomo, że to musiałaby być większa dłuższa struktura. Teraz jakby 1.1$ się utrzymało do jutra to już sukces. Trzymam na razie, nie sprzedaję, ale gdzieś w 1.1-1.2$ może bym wyprzedał. Nie chciałbym też przetrzymać jakby wróciło do 1 dolca. :|

Dodano po 5 minutach 16 sekundach:
1.1$ to nie mój ask. Nie mam asków. Jak ktoś z forum na aska na 1.1$ niech zdejmie bo boty bullish płoszy wieśniak. :) Bo na bliskich cenie askach mało co jest i nie dochodzi wiele.

Dodano po 12 minutach 56 sekundach:
Jeśli zeżrą 1.1$ zrobi się ciekawie dopiero. :)

Dodano po 5 minutach 18 sekundach:
Krzysiek311311 pisze: środa, 10 lipca 2019, 18:47 Daj znać jak zrzucisz co masz zrzucić to może wskocze po 1.05$ prawie haha
Udało się kupić? Poszło do 1.04x$ korekta i to bez mojego dumpu. :)
Ja pouczę się trzymać dłużej zyskowna pozycję. :)
Ale muszą zeżreć patusa z askiem na 1.1$.

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
Kolo pożarty, odkupi wyżej albo będzie bidował jeśli to bot. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Krzysiek311311 » środa, 10 lipca 2019, 19:25

Wymazywanie pisze: środa, 10 lipca 2019, 19:16Udało się kupić? Poszło do 1.04x$ korekta i to bez mojego dumpu.
Nie brałem bo wystraszyłem się 1.1$, że tego nie zjedzą, dopiero jak zjedli to wziąłem po 1.11$ :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 19:37

@Krzysiek311311 Grasz na przebicia oporów, ja wolę grę na skup jak zleci. :D

Dodano po 10 minutach 55 sekundach:
Zjadłem aska na ok. 40k$ na 1.08$.:)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Krzysiek311311 » środa, 10 lipca 2019, 19:44

Wymazywanie pisze: środa, 10 lipca 2019, 19:37Zjadłem aska na ok. 40k$ na 1.08$.
To niech się teraz jakieś boty wezmą w garść i wywindują kurs :lol: 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: shinya56 » środa, 10 lipca 2019, 20:07

Ja to widzę potencjał w XRP. Na wzrosty jakoś mega ten projekt nie zareagował, ale na spadkach dobrze się trzyma. Taka sama sytuacja była jak XRP kosztował poniżej 1 centa. Później wystrzał. Myślę, że czekają na regulacje i wtedy XRP wystrzelili.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Majkos » środa, 10 lipca 2019, 20:15

Tak dla beki sory za OT


Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: kAArter » czwartek, 11 lipca 2019, 06:26

ale wylew bch juz -22% EOS 25%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 11 lipca 2019, 09:11

Niepokojący objaw do zaobserwowania np. na IOST czy wielu innych - dump na alcie/BTC skorelowany z dumpem BTC/USD - aż do wartości nowych low.

Czyli potwierdziły się nasze obawy - jeśli BTC rośnie, to spadają pary alt/BTC. Jak BTC spada, to pary alt/BTC spadają jeszcze szybciej :mrgreen:

Ale to długofalowo bardzo dobry objaw, ponieważ to POTENCJALNA zmiana sentymentu rynku i moim zdaniem - potencjalna kapitulacja, gdyby BTC zaliczył głębszą korektę. po takiej korekcie, BYĆ MOŻE btc przeszedłby w dłuższą konsolidację przed kolejnym ruchem, obojętnie czy up czy down, a wtedy moglibysmy potencjalnie zobaczyć lokalny alt season. Być może nawet pozytywną korelację BTC/alty.

Niestety, BTC może po prostu powrócić do dzikich wzrostów, bo to BTC, robi co chce. A wtedy najprawdopodibniej zobaczymy kontynuację spadków.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 11 lipca 2019, 10:20

@BitJanusz
Jesteś zdania, że potencjalny altseason przy obecnej to mógłby być zaledwie 0.618
spadków z marca? Czy twoim zdaniem byłaby możliwa zmiana sentymentu i w końcu normalne wzrosty z prawdziwego zdarzenia, tak samo jak te ponadroczne spadki?

Czy może uważasz, że póki co jeszcze jest to za świeży rynek na odbywanie takich cykli
na altach jak na BTC i te świeże produkty (czyli alty since 2013 do teraz) są skazane na porażkę, gdyż weszły jeszcze
w stosunkowo wczesnej fazie? ( mam na myśli aktualną zasadę - król jest jeden, małpujemy jego zachowania, reagujemy na
każdy jego ruch)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 11 lipca 2019, 10:57

@DjVegas98 na ten moment trudno powiedzieć. Binance wprowadziło margin trading - na silnie wyprzedanym rynku z maleńkimi wolumenami to może być dzika okazja na shitcoinach, ale z drugiej strony z uwagi na dźwignię już nie potrzeba pompować tak wysoko, by zarobić. Myślę, że grupy PND zadowolą się zlewarowanymi pompami na niższe poziomy, co przyczyni się do (ponownie) zmniejszenia atrakcyjności altów...

tak całkiem przy okazji to margin trading na Binance jest to cholernie nieintuicyjne, nie rozumiem czemu po prostu nie wprowadzili prostej dźwigni zamiast tych skomplikowanych manewrów z dzieleniem zasobów między interfejs z lewarem i bez, brak jasnego zapisu co do maksymalnej dźwigni... Dziwne, bo binance miało dotąd raczej oczywisty interfejs a tu jakieś rozwiązania których opis zajmuje ze 3 strony tekstu i rysunków :?

A wracając do Twojego pytania - moim zdaniem alty takie jak lubiane przez Wymazywanie ALGO czy ta śmieszna Egretia mają szansę na muny, a alty stare, pobańkowe typu funfair, analogicznie do coinów takich jak GAME czy Namecoin - będą co najwyżej w większości zaliczać martwe koty aż do wygaśnięcia VOL i finalnie zdelistowania z Binance.

Dodatkowo alty "sensowne" takie jak ETH imo w końcu się podniosą, chociaż może niekoniecznie tak wysoko, jak kiedyś. Ale tylko wtedy, gdy będą realne postępy w projektach, a nie kolejne miesiące niczego. Myślę, że słabość ETH bierze się m.in. właśnie z przekładania w nieskończność POS, które zniechęca, bo ile można słuchać że już za chwilę, już za moment? kolejny rok mija, posa nadal nie ma.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 11 lipca 2019, 13:59

No nie powiem, wkurzyłem się tą dzisiejszą kontynuacją spadków. BTC spadł zaledwie -15% od wczoraj a alty posrane jakby nie wiadomo co się działo. Nie lubię się domyślać kto sprzedaje, ale wygląda to chyba na zrzuty wystraszonych korektą BTC, którzy kupili ostatnio i są zawiedzeni, że alty głównie stoją lub spadają przy rosnącym BTC. Oczywiście nie ma to znaczenia, takie tylko domysły. Iost nieźle spadł. One, Algo, Matic niby wczoraj zaczęły fajne ruchy a dziś powrót, nieciekawie to wygląda.

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
BitJanusz pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 10:57a alty stare, pobańkowe typu funfair, analogicznie do coinów takich jak GAME czy Namecoin - będą co najwyżej w większości zaliczać martwe koty aż do wygaśnięcia VOL i finalnie zdelistowania z Binance.
No tak, selekcja naturalna. Kiedyś to to trafiało do 1 sat na asku, likwidowano market /BTC, przechodziło do wymiany tylko za LTC i Doge i na giełdy typu Cryptopia i Ccex. Potem sieci nikt nie wspierał i coin umierał jak człowiek. Czasem bagholderzy organizowali forka/swapa/zmianę nazwy i ciągnęli to jakiś czas, ale rzadko coś z tego wynikało. Teraz droga jest trochę bardziej skomplikowana, ale proces podobny. Ico może trwać póki ma środki. Rzeczy typu Game, Steem, może Lisk i setki innych drobniejszych po prostu sobie są na małym vol w rozciągniętym trendzie boczno/spadkowym. Nawet coś tam działają teamy, ale śledzą to prawie tylko bagholderzy. Raz na jakiś czas pompka nawet do kilkuset % a potem opad.

Co do Algo sądzę, że nie będzie na nim prędko pompki prawdziwej i jakby tylko podszedł po 2-2.4$ byłby zrzut kupców aukcji holenderskiej po 2.4$.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: shinya56 » czwartek, 11 lipca 2019, 18:06

Ta cała akcja od początku roku wygląda jakby ktoś chciał zniechęcić ludzi do BTC i z czasem wiara przejrzy na oczy i przejdzie na alty ? Tak sobie gdybam...
Druga opcja rynek dąży do pozbycia się wszelkiego shitu i na koniec zostanie 10-20 % projektów z CMC. Wtedy jest szansa na nowe ATH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1408
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » czwartek, 11 lipca 2019, 18:38

Taka ogromna dominacja na BTC była tylko 7,8 grudnia 2017, pomijając oczywiście wcześniejsze lata

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: jondoexxx » czwartek, 11 lipca 2019, 18:41

Weźcie pod uwagę, że dominacja BTC jest kilka % zaniżona przez stablecoiny.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bit-els » czwartek, 11 lipca 2019, 18:43

@DjVegas98 ale nie wiemy kto, jakie pieniądze pompują btc. I pod co. W powietrzu wiszą projekty Fidelity, BAKKT, za horyzontem majaczy pierwszy zatwierdzony przez SEC ETF.
Jeśli coś z tego wypali na tygodniach, to w pierwszej kolejności zyska bit.
A że zwykle giełdy wyprzedzają wydarzenia, to btc jest przewodnikiem stada.

Gdyby coś naprawdę sensownego ogłosił BAKKT czy Fidelity to dominacja może dojść w piku nawet powyżej 80%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » czwartek, 11 lipca 2019, 20:37

shinya56 pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 18:06z czasem wiara przejrzy na oczy i przejdzie na alty ?
możliwe, że wiara już przejrzała na oczy - że optymistycznie patrząc 95% altów to shit, scamy i wydmuszki? :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: shinya56 » czwartek, 11 lipca 2019, 20:52

BitJanusz pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 20:3795% altów to shit, scamy i wydmuszki

Bo tak jest. 5 % może coś sobą reprezentuje.

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Inwestor_bub » piątek, 12 lipca 2019, 02:46

@Wymazywanie jeśli mogę spytać - trzymasz dalej ALGO kupione po 1,08, czy zrzuciłeś?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości