Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

ArZ
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 20 lutego 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ArZ » środa, 10 lipca 2019, 20:35

Czekam na weryfikację, przenoszę środki i tęż się stąd wynoszę. Wolę dmuchać na zimno. Już nie jedną zmianę przeżyłem a później kasa przepadła. Dziwne zagrywki dzieją się na BB.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krisodrigo » środa, 10 lipca 2019, 21:05

Czy jeśli mam pod nickiem napis ZWERYFIKOWANY to mogę wypłacać czy też mi będą kazać ponownie weryfikować konto?
Obrazek

ArZ
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 20 lutego 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ArZ » środa, 10 lipca 2019, 21:06

Mam konto zweryfikowane, tak jak u Ciebie, a mimo to muszę je zweryfikować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » środa, 10 lipca 2019, 21:07

@krisodrigo zlecilem wyplate i zaraz mail przyszedl o weryfikacji mimo, ze mam to za soba, takze Ciebie i kazdego to czeka.
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 21:08 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krisodrigo » środa, 10 lipca 2019, 21:08

Dziwne. Śmiedzi tu coś z kilometra.... jedyny sposób na weryfikację ponowną to wysyłanie skanu dowodu ?

Wypłaty fiatów i crytpo są zablokowane do czasu ponownej weryfikacji czy tylko fiat ?

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jaroslaw » środa, 10 lipca 2019, 21:10

Teraz za każdym razem jak trzeba będzie wypłacić kasę lub krypto to trzeba im wysyłać tysiąc dokumentów i selfi, i tak do usranej śmierci....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pablo12 » środa, 10 lipca 2019, 21:20

Zleciłem wypłatę 5 cyfrowej kwoty we fiatach na konto bankowe. Przyszedł meil z potwierdzeniem wypłaty tak jak to zawsze było. Pozostała cześć rozbijam na binance i bitmexa. Ogólnie lubie Bitbay nie miałem nigdy problemów. Ale wole dmuchać na zimno. Przeczekam i może wrócę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: FuraTeściowej » środa, 10 lipca 2019, 21:37

Ta ponowna weryfikacja to strzał w kolano. Zamiast tego mogliby jakoś zachęcić ludzi do założenia tam konta - mniejsza prowizja, jakiś giveaway czy cuś. :roll:
Pozostaje się przerzucić na Bitstamp :idea: . Poleci ktoś jeszcze jakąś giełdę z możliwością wpłat i wypłat fiat? ( zaufaną :D )
krisodrigo pisze: środa, 10 lipca 2019, 21:08Dziwne. Śmiedzi tu coś z kilometra.... jedyny sposób na weryfikację ponowną to wysyłanie skanu dowodu ?


Musisz wprowadzić wszystkie dane od nowa łącznie ze zdj 2 stron dowodu, selfie i jakiegoś rachunku który potwierdzi twój adres. Osobiście jakoś nie spuszczałem się nad jakością tych zdjęć. Dodałem jeszcze znak wodny. Weryfikacja trwała może 2 godziny.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-113
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 10 lipca 2019, 22:32

keeper pisze: środa, 10 lipca 2019, 16:14@BitBay na jakiej podstawie prawnej nagle z dnia na dzień blokujecie wszystkie środki wymagając ponownej weryfikacji w pełni zweryfikowanym klientom?
Do zebrania takich informacji jesteśmy zobowiązani działając zgodnie z V Dyrektywą Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2018/843 z dnia 30 maja 2018 r.
Jako giełda umożliwiająca wymianę na waluty fiat musimy dostosowywać się do zmieniających się standardów.
Wymazywanie pisze: środa, 10 lipca 2019, 18:04Bitbay zamiast wykorzystać szanse po padnięciu BM, na nowych klientów robi jakiś shitshow z weryfikacjami tych co już są zweryfikowani a w wątku syf i skargi na nich.
FuraTeściowej pisze: środa, 10 lipca 2019, 21:37Ta ponowna weryfikacja to strzał w kolano. Zamiast tego mogliby jakoś zachęcić ludzi do założenia tam konta - mniejsza prowizja, jakiś giveaway czy cuś.
Wszystkie giełdy obsługujące waluty fiat obowiązują standardy dotyczące weryfikacji użytkowników - KYC. Rynek rośnie, regulacje również. Wymagania dotyczące KYC się zmienia. Aby móc oferować Wam usługi bankowe czy płatności za pośrednictwem operatorów, musimy dostosowywać się do wymagań. Dlatego musimy poprosić Was o nowe KYC. Zdajemy sobie sprawę, że to nic przyjemnego, ale jest to konieczność jeśli chcemy prowadzić tego typu działalność.

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 10 lipca 2019, 22:56

BitBay pisze: środa, 10 lipca 2019, 22:32Do zebrania takich informacji jesteśmy zobowiązani działając zgodnie z V Dyrektywą Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2018/843 z dnia 30 maja 2018 r.
Jako giełda umożliwiająca wymianę na waluty fiat musimy dostosowywać się do zmieniających się standardów.


ale po pierwsze macie już zebrane raz te informacje, a jeśli jakieś dodatkowo potrzeba to wystarczy spytać o te dodatkowe...
a nie, że nagle bez uprzedzenia w ciągu jednego dnia blokujecie już zweryfikowane firmowe konto z dużymi środkami i powodujecie straty w firmach waszych klientów
trzeba było wysłać maila, dać z ileś tam czasu na ponowną weryfikacje czy cokolwiek,

a przez takie wasze zachowanie jesteście gorsi od banków, które wypowiadają giełdom umowy na prowadzenie rachunków,
zachowujecie się nieprofesjonalnie i poniżej krytyki, a już na pewno nie w zgodzie z jakimikolwiek standardami współżycia społecznego,

dodatkowo zostałem dzisiaj okłamany przez waszego pracownika, który poinformował mnie, że muszę nagle dokonać ponownej całkowitej weryfikacji konta firmowego,
bo poinformował, że jeśli tego nie zrobię to w jakiejś tam przyszłości wypowiecie mi po prostu umowę,
a nie było słowa o tym, że nagle w ciągu paru godzin blokujecie mi środki

poza tym jakie "poprosić" o nowe KYC??? takie stwierdzenie, po tym w jakiej formie to robicie to już szczyt bezczelności!
skoro zwalacie to na wymogi w związku z wpłatami FIAT to mogliście np. poinformować o czasowym wyłączeniu wpłat/wypłat FIAT do czasu ponownej weryfikacji


pytam ponownie, na jakiej podstawie prawnej to zrobiliście?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 00:55

keeper pisze: środa, 10 lipca 2019, 22:56 pytam ponownie, na jakiej podstawie prawnej to zrobiliście?
Na podstawie z dupy, dobra niech im tam bedzie musza tego chycla czy innego kyca przestrzegac, ale z drugiej strony nie musza zachowywac jak sie parchy i blokowac ludzia z dupy w ciagu paru godzin srodkow, albo domagac sie weryfikacji w ciagu 24h. Dopiero nagle ich oswiecilo ze musza sobie cos tam znowu swiezych danych nazbierac? Ciezko bylo miesiac przed tym uprzedzic mailowo ze bedzie taka a taka sytuacja i kto nie chce miec przestoju w dostepie do SWOICH srodkow powinien sie zweryfiowac wczesniej? Tylko ze wtedy pewnie spora czesc userow zawinela by swoje fiaty i crypto od nich i nigdy nie wrocila, a tak moze cos "zostanie" bo komus sie nie bedzie chcialo szarpac z durniami znowu. Kolejny raz typowo frajerskie zagranie..

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » czwartek, 11 lipca 2019, 00:57

zlikwidowali znak zakazu wjazdu, teraz jest ta sama bla bla gadka, którą uprawia przedstawiciel projektu bubelbay.
Widać, że czytają i szydełkują na bieżąco swój bubel próbując załatać dziurę wtopy.
Tyle razy pisałam, że to bubel stworzony dla targetu idioci, to jeszcze niektórzy się obrażali, że ich obrażam bo tam handlują. Ja też handlowałam i tu nie o to chodzi.
Oni robią tak bo uważają nas za idiotów, stado baranów, które oni będą wypasać tak jak im wygodnie i widać, że są skonfundowani bo nie przypuszczali, że stado zaprotestuje i że ma jakieś pojęcie o swoich prawach.
Mój znajomy już tydzień czeka na odpowiedź jaka jest podstawa prawna zablokowania jego środków. Nie ma nawet potwierdzenia przeczytania maila, który wysłał do ich działu prawnego.

I jeszcze dorzucę cytat z regulaminu bubla

6. Regulamin stosuje się z uwzględnieniem praw Użytkowników, wynikających z ustaw konsumenckich.

Te prawa zostały, między innymi pogwałcone
i nie piszcie tutaj, że łaskawie mogli was powiadomić, że właśnie blokują wam środki. Oni nie mogli ich w ogóle blokować, jeśli nie mieli zawiadomienia, dowodów czy podejrzenia, że pochodzą z przestępstwa.
Oni mogli was jedynie powiadomić (jeśli przestrzegaliby praw konsumenckich), że za 30 dni zmieniają warunki świadczenia usług i są nowe warunki weryfikacji. Że możecie w ciągu tych 30 dni te zmiany zaakceptować lub odrzucić i wypłacić środki, rozwiązać umowę.

Nie chce mi się dalej pisać, co jeszcze powinni napisać, chyba każdy mniej więcej rozumie jakie ma prawa konsumenckie.

Także nie ładnie panie przedstawicielu projektu bubelbay gwałcić prawa konsumenta a w dodatku jeszcze konsumenta - kobietę.
Mam teraz uraz, a terapia urazów jest droga :p Chyba pójdę do prawnika zapytać się ulie mogę wyciągnąć za ten gwałt :p
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 01:23 przez Lais, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 01:04

Lais pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 00:57Mój znajomy już tydzień czeka na odpowiedź jaka jest podstawa prawna zablokowania jego środków. Nie ma nawet potwierdzenia przeczytania maila, który wysłał do ich działu prawnego.

Przeciez nawet jak mu kiedys odpisza to sie dowie ze "srodki zostaly zablokowane poniewaz nasze systemy antyfraudowe bla bla bla"

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » czwartek, 11 lipca 2019, 03:04

@BitBay

podoba mi się to określenie bubelbay, trafione w 10

Panie przedstawicielu, jako konsument nie jestem waszym niewolnikiem, który jest do was uwiązany,
moja własność nie jest waszą własnością, możecie nią dysponować jedynie gdy wydam wam dyspozycję
za które płacę złodziejskie prowizje. Blokować mogliście tylko gdybym był przestępcą itp.
Jako konsument i strona umowy miałem prawo do:
1. informacji, że zamierzacie coś zmieniać z odpowiednim wyprzedzeniem, minimum 14 dniowym bo zaczynały się wakacje/urlopy.
2. informacji, że mogę wypłacić PLN przed wejściem zmian i wypowiedzieć umowę
3. informacji jasnej i klarownej co się stanie po wprowadzeniu zmian jeśli nie wypłacę PLN przed zmianami i nie zweryfikuję konta ponownie

Co uzyskałem? - ZERO informacji przed wprowadzeniem zmian i jakieś niepełne informacje gdy już wprowadziliście, w których nie było nawet wspomniane,
że zablokowaliście wypłaty PLN i innych walut/krypto co doprowadziło lub mogło doprowadzić do niekorzystnego rozporządzania mieniem. (nie będę tego rozwijał bo skutków jest wiele)

Jako konsument mam prawo odrzucić ten bubel organizacyjny i informacyjny, który nam tu zgotowaliście i wypłacić moje PLN w każdej chwili i wypowiedzieć umowę. Nie mam wobec was żadnych zobowiązań ani wy praw by mnie przywiązywać do siebie na siłę i szantażować blokowaniem środków.
Szczególnie nie macie takich praw po tej bezprawnej akcji blokowania, a ja mam jak najbardziej uzasadnione powody by z was zrezygnować a wy, sorry za wyrażenie ale nie mam już do was siły - a wy macie psi obowiązek mi wypłacić moje PLN ponieważ wg dotychczasowej umowy, która cały czas obowiązuje - jestem użytkownikiem zweryfikowanym a dyrektywa na którą się powołujecie nie była zmieniana po mojej weryfikacji. Nie jestem również przestępcą a moje wpłaty są udokomentowane z mojego konta bankowego. Regulamin określa sytuacje kiedy możliwa jest blokada i one nie nastąpiły. Wy zaś nie stosujecie się do zapisów tego regulaminu. Szczegóły w zgłoszeniach.

Na priw przesyłam nr zgłoszeń, na które nie mam odpowiedzi ani potwierdzenia przeczytania bo poszły również do działu prawnego z mojego maila a nie przez formularz.
Jedno z nich jest wypowiedzeniem umowy ze skutkiem natychmiastowym skoro od tygodnia marnuję czas i nerwy usiłując uzyskać odpowiedzi od waszego supportu i nie ma efektów.
Proponowałem też wyjścia pośrednie i też nic. Jedni mówią to, inni tamto. Z tego co czytam, to innym użytkownikom mówią jeszcze co innego niż mi.

Jeśli jutro przed południem nie będę mógł zrealizować wypłaty PLN a potem rozwiązać umowy to zgłaszam powiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz szantaż mający wymusić na mnie dalsze korzystanie z usługi, z której korzystać nie chcę. Instytucje zajmujące się prawami konsumenta również zostaną powiadomione.

Macie mój numer telefonu i czekam na konkrety do południa, macie szansę jeszcze rozwiązać sprawę polubownie.

Nie ja ponoszę odpowiedzialność, że w jesteśmy w naszych relacjach w tym punkcie. Trzeba było najpierw przemyśleć i zaplanować zgodnie z prawem tę akcję i wykonać niezbędny obowiązek informacyjny
to pewnie bym się bez problemu poddał ponownej weryfikacji. Na szantaż natomiast nie ma zgody.
Po wypłacie PLN możecie sobie blokować co chcecie.

W formularzy weryfikacyjnym w oświadczeniach nie widzę takiej opcji do wybrania:
- wypełniam ten formularz tylko po to by móc wypłacić swoje PLN, które bitbay bezprawnie zablokowała szantażem (tu powinien nastąpić cały opis tej żenady organizacyjnej łącznie z brakiem informacji)

Jak więc miałbym go wypełnić zgodnie z prawdą???

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jaroslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 06:30

Jesli dzis MOJE srodki nie zostana przez was zwolnione moj prawnik wysle wam odpowiednie pismo a sprawa zostanie zgloszona do prokuratury. Na fali ostatniej popularnosci zwiazanej z druga gielda i dosc duzej medialnosci sprawy mam nadzieje ze prokurator szybko was wyjasni. Nie pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 89
Rejestracja: 27 grudnia 2016
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: lobor » czwartek, 11 lipca 2019, 07:16

Mój wspólnik wyjechał na zagraniczne wakacje i wraca za około miesiąc. Nie mogę bez niego ukończyć weryfikacji konta firmowego. Co mam zrobić w takiej sytuacji???

@BitBay - odblokujcie możliwość wypłaty dla kont, które już były wcześniej pozytywnie zweryfikowane i dajcie jakiś sensowny czas na ponowną weryfikację.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Hamas » czwartek, 11 lipca 2019, 09:08

jezeli ktos z GOPu to Sylwek Suszek bedzie suszyl zeby w swiatlach reklektorow na imprezie ;)

https://businessinsider.com.pl/technolo ... ra/tnl8nrk
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Daro » czwartek, 11 lipca 2019, 09:18

środki z giełdy wypłacone w 98,5% ... nie tak powinny wyglądać standardy.

___________________________________________________________________

żaden bank nie poradzi sobie z nagłą wypłatą środków swoim klientom, zobaczymy jak wy sobie z tym poradzicie
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 09:24 przez Daro, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 6 października 2018
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: eD2k » czwartek, 11 lipca 2019, 09:19

BitBay pisze: środa, 10 lipca 2019, 22:32Jako giełda umożliwiająca wymianę na waluty fiat
Co z tego ze umozliwiacie wymiane na waluty fiat jak strach cokolwiek do was wplacac bo nie znasz dnia ani godziny gdy twoje srodki zostana zablokowane. Tak wiec dziekuje za wspolprace i rezygnuje z waszych uslug. Na szczescie w chwili obecnej mam u was cale 0,01 PLN wiec odpuszcze sobie wysylania do was swojej facjaty. Mozecie je sobie zatrzymac. Taki grosik na szczescie.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jaroslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 09:26

Bitnay to jak narazie zamiast wyplacac blokuje ludziom ich wlasne srodki.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości