Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1097
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: CzarnaOwca » środa, 10 lipca 2019, 11:35

Macieja pisze: środa, 10 lipca 2019, 10:15Musimy podać jak najwięcej danych o giełdzie i udokumentować na tyle na ile się nam uda - stan posiadania swoich portfeli kryptowalut (nie może być tak, że idziesz na policję i mówisz, że ukradli mi 1 BTC i koniec, stan portfela musi w przeszłości z czegoś wynikać) Dlatego znajdzie się ułamek % "pokrzywdzonych" którzy przełkną stratę i nic z tym nie zrobią.
No właśnie i tutaj pojawia się "malutki problem", co jeśli wpłaciłem x, grałem tym na giełdzie, uzyskałem xxx, a x już dawno wypłaciłem? Jak mam udowodnić, że na giełdzie "mam" xxx? Żadnych screenów z giełdy nie mam, jedyne źródło moich stanów to bitmarket :roll:

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: filoZoff » środa, 10 lipca 2019, 12:04

Ja też dopisuje się do listy ze stratami.
Na szczęście w moim przypadku kwota niewielka - przed upadkiem Bitmarket było tyle różnych ostrzeżeń zarówno w postaci zachowania firmy, jak i informacji od różnych osób na forach - że czasu na redukcję środków na tej giełdzie było aż nadto.


Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: gorlik » środa, 10 lipca 2019, 12:28

Misterjo pisze: środa, 10 lipca 2019, 11:02 Człowiek mądry po szkodzie. Jestem ciekaw czy w ogóle jest jakaś szansa na odzyskanie kasy, czy tylko możemy sobie pogadać o tym ;/
Takie samo jak w przypadku bitcurwex. Lada miesiąc stuknie 3 lata jak zniknęły pieniądze i nadal cisza w sprawie. Sądownictwo w Polsce to kpina ... :(

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 12:33

@XRPOskar
I reszta osób
capitalDIGI na bitocin.pl ma datę 4 czerwca ale arykuł był robiony 2-3 lata temu,
tutaj przykład artykułu na bitcurex z 28 maja 2019, coś popsuli na bitcoin.pl i mają daty inne z 2019 roku. @Bitmar może warto byś spojrzał na to.
https://bitcoin.pl/bitcurex-nadal-milcz ... ag-dalszy/

Napisałem do Mariusza jak mi odpisze czy ma coś wspólnego z capitalDIGI dam znać.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: kristiano92 » środa, 10 lipca 2019, 12:34

Jutro o 19 jest organizowane spotkanie przez:
Fundacja Trading Jam Biuro :
Budunek Intraco Warszawa Stawki 2 .. 31 pietro

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: XRPOskar » środa, 10 lipca 2019, 13:07

Ok to może taki artykuł da kilka odpowiedzi

16 stycznia 2017
Transparentność polskiej giełdy Bitmarket

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: tu83 » środa, 10 lipca 2019, 15:31

Myślę, że dobrym tropem byłoby skontaktowanie się z pracownikami (byłymi pracownikami?) Bitmarketu.

Ktoś tam przecież administrował, kodował, obsługiwał tickety, chodził na jakieś wydarzenia związane ze światem crypto jako przedstawiciel itd.

Te osoby mogą mieć wiedzę o tym co się stało i co się dzieje. Być może prokuratura powinna zainteresować się nimi jako świadkami.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: ooooxxoooo » środa, 10 lipca 2019, 16:08

Jakby co zgłaszam się jako poszkodowany, chętny do pozwu zbiorowego.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 16:10

tu83 pisze: środa, 10 lipca 2019, 15:31Myślę, że dobrym tropem byłoby skontaktowanie się z pracownikami (byłymi pracownikami?) Bitmarketu.

Ktoś tam przecież administrował, kodował, obsługiwał tickety, chodził na jakieś wydarzenia związane ze światem crypto jako przedstawiciel itd.

Te osoby mogą mieć wiedzę o tym co się stało i co się dzieje. Być może prokuratura powinna zainteresować się nimi jako świadkami.


Zapisuje Twoje pomysły (bardzo ciekawe) wieczorem przegadamy w grupie i przydzielę konkretne osoby do zajęcia się poszczególnymi tematami.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: remi13 » środa, 10 lipca 2019, 16:36

Kołnierzyki z Kancelarii chcą na wstępnie 250 zł od łebka a potem 650 zł w razie wygranej.
Przy 100 osobach to jest niezła sumka, a użytkowników było raczej więcej...

Troszkę bałagan się robi z tym, co kto powinien. Brak informacji od aparatu państwowego (podobno jest złożone zawiadomienie do prokuratury przez wiadomą spółkę).

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: puchacz » środa, 10 lipca 2019, 17:23

Dzień dobry,

również jestem poszkodowany przez zamknięcie giełdy.
Jeśli są tu osoby z Krakowa które planują podejmować jakieś kroki prawne proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie,

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: tu83 » środa, 10 lipca 2019, 17:35

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby zachęcenie ludzi do kontaktowania się z mediami.

Można np. dać na samej górze na bithub.pl i na grupie facebookowej "ściągę" z konkretnym tekstem i adresami/stronami, aby każdy mógł zrobić prosty copy&paste.

W ten sposób osiągnie się efekt skali.

Kilkuset maili/wiadomości czołowe polskie serwisy informacyjne i programy interwencyjnie nie będą mogły zignorować.

W treści takiej wiadomości może być info odsyłające do miejsca, gdzie już opisano sprawę, np. niebezpiecznik.pl.

To zaś powinno się przełożyć na większe zaangażowanie prokuratury w wyjaśnianie sprawy (lub wyższy szczebel).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 17:36

Dzwońcie do TVN ew. TVP. Tylko, że TVP zrobiłoby z tego łatwo ambergold 2.0 (chciwych głupców, a polityczną sprawę) i idealną antyreklamę crypto.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 17:50

remi13 pisze: środa, 10 lipca 2019, 16:36Kołnierzyki z Kancelarii chcą na wstępnie 250 zł od łebka a potem 650 zł w razie wygranej.
Przy 100 osobach to jest niezła sumka, a użytkowników było raczej więcej...

Troszkę bałagan się robi z tym, co kto powinien. Brak informacji od aparatu państwowego (podobno jest złożone zawiadomienie do prokuratury przez wiadomą spółkę).



Przed chwilką rozmawiałem będę komunikaty wieczorem i jutro damy też sobie nowe zadanie.
A opłatę 250zł uważam za naciąganie a nie załatwianie sprawy.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: ddask » środa, 10 lipca 2019, 18:00

@FlyingAtom

W tej chwili grupa którą zarządza Artur Grabowski na facebooku ma 2052 członków
https://www.facebook.com/groups/421526442037479

Zostałem wyrzucony z grupy zaraz po tym jak sugerowałem aby współpracować z Flying Atom na forum bitcoin.pl

Ja nie wiem jaki interes ma w tym pan Artur, ale zastanawiam się czy on jest naprawdę po stronie osób pokrzywdzonych?

Grupa informacyjna (powiązana z forum) ma raptem 444 członków, choć rośnie szybciej
https://www.facebook.com/groups/466001457509151/

Dużo osób może skorzystać z oferty Artura Grabowskiego, to chyba nie będzie miało dobrego wpływu na wynik sprawy jeśli będziemy działać oddzielnie, może warto też podziałać w tej kwestii ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 18:07

@ddask
search.php?author_id=10713&sr=posts - to jego nick z forum, zanim dostał plusy za założenie grupy miał 3x minus.
Dziwnie się zachowuje i na forum i na grupie prosi o wysyłanie danych odsyła do płatnych kancelari, pewnie chce coś ugrać dla siebie.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: ddask » środa, 10 lipca 2019, 18:26

@FlyingAtom
Dałoby radę na grupę informacyjna wrzucić komunikat o tym aby nie wysyłać żadnych danych do Artur Grabowski ?

W tej chwili tylko są informacje żeby nie wysyłać nikomu i że są naciągacze, ale to za mało konkretne biorąc po uwagę jaką on ma pozycję w grupie na fb, kreuje się na lidera, jest administratorem więc nic dziwnego że sporo osób mu tam ufa póki co

Konkretnie żeby tej osobie nie przysyłać danych, że nie działa w porozumieniu z resztą, że nie wiadomo kim jest w ogóle

Wtedy łatwiej było by ludzi przekierować z grupy Artura, myślę że to da się zrobić
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 18:45 przez ddask, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 18:37

ddask pisze: środa, 10 lipca 2019, 18:26@FlyingAtom
Dałoby radę na grupę informacyjna wrzucić komunikat o tym aby nie wysyłać żadnych danych do Artur Grabowski ?

W tej chwili tylko są informacje żeby nie wysyłać nikomu i że są naciągacze, ale to za mało konkretne biorąc po uwagę jaką on ma pozycję w grupie na fb, kreuje się na lidera, jest administratorem więc nic dziwnego że sporo osób mu tam ufa póki co

Konkretnie żeby tej osobie nie przysyłać danych, że nie działa w porozumieniu z resztą

Wtedy łatwiej było by ludzi przekierować z grupy Artura, myślę że to da się zrobić


Jak Twój komentarz zbierze 10 plusów od 10 osób zrobię to, widzę co robi, ale nie chciałbym by było to odebrane jako próbę przejęcia grupy/osób itp.
Dużo grup powstaje nie na fb ale ognisk które próbują zebrać użytkowników i tak wszyscy nie będę w jednej "grupie".
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: kristiano92 » środa, 10 lipca 2019, 19:00

Mam nadzieję spotkać się jutro w Warszawie w siedzibie TJS z Arturem Grabowskim. Ja mu zaproponowałem tego prawnika

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości