BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 14:40

yeezus pisze: środa, 10 lipca 2019, 14:20Widzisz pod tym tematem jakieś groźby? Jakiekolwiek wygrażanie? Nie? To sobie nie insynuuj.


Dosłownie nie, ale nie widzę innego sensu by jak piszesz robić research tych gości rodzin, życia prywatnego itd. i wiązać z tym efekt, że kasa się potem znajdzie.
Jak dla mnie róbcie co tylko chcecie, by odzyskać pieniądze. Doświadczenie w takich sprawach jednak uczy, że nikt nie odzyskał kasy w sposób zgodny z prawem ani niezgodny z prawem. Tego typu wałek jak BM (chyba, że nagle środki się znajdą w co wątpię) nie robi raczej zwykły cwaniaczek, ale wszystko jest przemyślane dobrze pod kątek formalnych powiązań i zależności spółek, osób, firm. W jednym artykule pisano, że chodzi o 2300BTC. To ponad 100m pln. Nie twierdzę, że takie osoby są bezkarne, ale że to co proponujesz czyli "wow szukajmy ich i ich rodzin i szkół na fb" do niczego Cię nie doprowadzi. A domysł, że w ten sposób sugerujesz by wywrzeć jakąś presję i odzyskać kasę, jest dość logiczny.

Przy wałku na tak dużą sumę wchodzą w grę - oprócz powiązań o których pisałem i które utrudnią roszczenia - rzeczy typu nowa tożsamość, inny kontynent, nowa twarz, kasa ulokowana w bezpiecznych nowych spółkach nie do wykrycia. Także ten tego, szukaj kolego sympatyczny na fejsie ich rodzin i szkół, faktycznie genialny pomysł na odzyskanie kasy :!: :)
yeezus pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 21:39Mnie natomiast interesują informacje dot. 3 nazwisk, które już nie trudno znaleźć. Rodziny, byłe dziewczyny, szkoły, studia, znajomi, restauracje, miejsca.
Z takimi informacjami gwarantuję, że środki zostaną zwrócone.
Ps. Tak tak. Była dziewczyna ma przecież dostęp do kluczy prywatnych BTC, to proste... :roll:
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 14:44 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Macieja » środa, 10 lipca 2019, 14:41

Prezes Przyłęcki przysłał na moją prośbę skan dokumentu potwierdzającego przyjęcia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie Bitmarket. Jak twierdzi Pan Prezes, to jedyny dokument w sprawie, którym dysponuje. Brak treści samego zawiadomienia Pan Przyłęcki nie przekazał mi, jak stwierdził, ze względów formalnych.

Pismo możecie zobaczyć na https://www.facebook.com/groups/466001457509151/

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: pabloj » środa, 10 lipca 2019, 14:45

@Macieja Należy się też zastanowić czy sam IQ Partners SA, będący rzekomo w posiadaniu domen bitmarket.pl i .net, nie przyczynił się do całej sytuacji, po prostu blokując funkcjonowanie serwisu. Czy to nie podchodzi pod jakiś paragraf?

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » środa, 10 lipca 2019, 14:53

Zgodnie z https://bithub.pl/wiadomosci/upadek-bit ... nformacje/ wysłałem na kontakt@bitmarket.pl wezwanie do zapłaty.

To działanie może być dla chcących odzyskać środki dość istotne, a mam wrażenie, że utonęło w nadmiarze mniej istotnych informacji.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: pael » środa, 10 lipca 2019, 14:55

Wymazywanie pisze: środa, 10 lipca 2019, 14:40yeezus pisze: ↑ wtorek, 9 lipca 2019, 21:39
Mnie natomiast interesują informacje dot. 3 nazwisk, które już nie trudno znaleźć. Rodziny, byłe dziewczyny, szkoły, studia, znajomi, restauracje, miejsca.
Z takimi informacjami gwarantuję, że środki zostaną zwrócone.
Ps. Tak tak. Była dziewczyna ma przecież dostęp do kluczy prywatnych BTC, to proste...


Ten spor nie ma sensu w internecie.
Jednak sposob na klucze do bylej dziewczyny to tak na prawde jedyne rozwiazanie. No ale to trzeba miec mozliwosci i byc grubszym niz osoba ktora te byla dziewczyne zostawila...
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 14:55 przez pael, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: yeezus » środa, 10 lipca 2019, 14:55

@@Wymazywanie

No, cieszę się, że jednak widzisz to, co faktycznie jest napisane.
Ja nie używam facebooka. Nie szukam tam rodzinek. Od tego są doxy.

Co do Panów z BM i przemyślanej akcji...
To jest właściwie jedna z najbardziej nieudolnych giełd jakie widziałem.
Najbardziej nieudolna z tych, których dane mi było używać.
Giełda, która od początku do końca miała błędy i luki.
Przez te błędy ta giełda popłynęła.

Koszty utrzymania takiej działalności są znikome w zestawieniu z przychodem – nawet z tak specyficznie ustawionych prowizji (mam na myśli najtańszy maker świata) i tych malutkich prowizji od przelewów (jedne z absolutnie najtańszych na świecie). Prawdziwe minusy ta giełda wyrabiała przez błędy, do których się nigdy nie przyznano, może nawet się ich nie doliczono. Ethereum od początku wprowadzenia na giełdę do końca było obsługiwane ręcznie, bo brakowało kompetentnej osoby do dopisania kilku linijek w API. Zatem informatycznie – to jest bardzo źle przeprowadzona akcja. Na podstawie powyższych fundamentów wnoszę iż skoro tak liczne błędy występowały w samym produkcie – Panowie popełnili mnóstwo błędów również na drodze ewakuacyjnej. Informatycznie Panowie są słabi, tego jestem już pewny.

Z perspektywy logiki, planu... szachów po prostu – to też jest słabo przeprowadzona akcja.
Trochę mądrzejszy łeb skroiłby tych samych ludzi na wielokrotność tej kwoty. To exit scam w chaosie. W nerwach.
Czyli w stanie, w którym popełnia się najwięcej błędów :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bagder » środa, 10 lipca 2019, 14:59

@yeezus oczywiście, że mam gdzieś co bogaty chłoptaś, karczek ze złotym łańcuchem, sebix czy inny arogancki cham będzie robił. W każdym bądź razie nie przypominam sobie, żebyśmy się znali, a więc nie wiem kim jesteś... i jest mi z tym dobrze.

Inna sprawa - całkowicie ad meritum problemu z bitmarketem jest to, że wprowadza się na tym forum wiele fałszywych z gruntu informacji, które mogą przyprawić o zawrót głowy - i jak słusznie zauważasz, nie tylko nic nie wnoszą do sprawy, co jeszcze zaciemniają.

I tu apel do wszystkich - nie dajcie się zmanipulować. Prawdopodobnie, osoby które korzystały z Bitmarketu straciły swoje środki bezpowrotnie - jak racjonalnie zauważył @Wymazywanie. Jest szansa na częściowy ratunek - poprzez zabezpieczenie sądowe, jeżeli jakiś majątek jeszcze istnieje np. zabezpieczony przez operatora giełdy... Sprawa karna - jeżeli w ogóle do niej dojdzie - będzie się ciągnęła latami. Sprawa cywilna będzie czekać na rozstrzygnięcie karnej. Wszystko to pochłonie ogromne koszty dla poszkodowanych - zwłaszcza tych bogatych, bo adwokaci wiedzą jak ciągnąć kasę od miłych panów bitcoiniarzy.

Co robić? Oczywiście - nie ma co odpuszczać, ale... Po pierwsze ustalić fakty - fakty istotne do postępowania sądowego. Czy doszło do przestępstwa i jakiego? Co stanowi umowa/regulamin Bitmarketu. Po drugie zabezpieczyć sądownie majątek Bitmarketu na poczet roszczeń. I jak sądzę nalezy to zrobić jak najszybciej i indywidualnie. Po trzecie: zebranie poszkodowanych i wspólna walka przez "proces". W to ostatnie nie wierzę, ale jakaś szansa jest przynajmniej na częściowe rekompensaty. Ale im dłużej będą trwały sprawy - tym mniej zostanie do odebrania.

Powodzenia!
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 15:00

@yeezus Oby oby, uwierz mi, że otwierałbym szampana albo dobrego whiskacza widząc gości za kratkami i piłbym z gwinta z radości zamiast nalewać (choć nie straciłem tam nic prócz poniżej 0.5% moich środków) :!: :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 15:02

Bagder pisze: środa, 10 lipca 2019, 14:59Prawdopodobnie, osoby które korzystały z Bitmarketu straciły swoje środki bezpowrotnie
Jeśli ich rachunki zostały zatrzymane po zgłoszeniu, to nie wiem czy dobrze rozumiem, ale... ...fiaty są zatrzymane.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » środa, 10 lipca 2019, 15:03

Również nie kupuję tej narracji o hiper-racjonalnych scammerach z Bitmarketu, którzy wyrobią sobie nową tożsamość na nowym kontynencie.

Ci ludzie mają przecież rodziny, znajomych, partnerki, kochanki, wrogów - jeśli ktoś chciałby w tym temacie zadziałać, możliwości miałby mnóstwo.

Oczywiście można sobie pisać o tym, że nowa tożsamość, zerwanie z dotychczasowym życiem i ludźmi itd., ale taki styl myślenia kojarzy mi się raczej z neetami oderwanymi od realnego życia, którym sieć zastępuje realne kontakty społeczne i którzy myślą, że tzw. normalni ludzie też by tak mogli.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 marca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Biti » środa, 10 lipca 2019, 15:05

https://who.is/whois/bitmarket.net
https://who.is/whois/bitmarket.pl
@ace
@pabloj
Name Organization GYPTRADE OÜ
Information Updated: 2019-07-10 07:34:23

ace
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: ace » środa, 10 lipca 2019, 15:09

tu83 pisze: środa, 10 lipca 2019, 15:03Ci ludzie mają przecież rodziny, znajomych, partnerki, kochanki, wrogów

mają też dosłownie dziesiątki milionów złotych w najtwardszej walucie świata czyli btc ;)

niekoniecznie musieli to być wszyscy. Być może jeden pracownik się zbuntował i wszystko zaorał? Może jeden wszystkich okradł? Reszta teraz siedzi i płacze i nie wie co zrobić. Pewnie przez parę miesięcy nic się nie dowiemy, a przez parę lat nie doczekamy żadnych wypłat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 15:09

tu83 pisze: środa, 10 lipca 2019, 15:03Ci ludzie mają przecież rodziny, znajomych, partnerki, kochanki, wrogów - jeśli ktoś chciałby w tym temacie zadziałać, możliwości miałby mnóstwo.

Oczywiście można sobie pisać o tym, że nowa tożsamość, zerwanie z dotychczasowym życiem i ludźmi itd., ale taki styl myślenia kojarzy mi się raczej z neetami oderwanymi od realnego życia, którym sieć zastępuje realne kontakty społeczne i którzy myślą, że tzw. normalni ludzie też by tak mogli.
Przeciwnie, to nie jest oderwanie od życia a raczej realizm. Po prostu, wielomilionowe kwoty dla wielu (zwłaszcza gości co je kradną) są silniejszym bodźcem niż rodzinka, kochanka, przyjaciel czy babcia czekająca w oknie pod firanką. Także taka nowa tożsamość w Azji ze spora kasą to niekoniecznie dla nich banicja ale sukces.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: yeezus » środa, 10 lipca 2019, 15:15

Bagder pisze: środa, 10 lipca 2019, 14:59 W każdym bądź razie

@Wymazywanie
To holduj już szampana, tylko nie trzymaj w sklepie, bo "nie Twoja półka – nie Twój szampan" :D

Nie ma się o co bić Panowie, stwórzmy zjednoczoną społeczność, działajmy w jednym kierunku i obserwujmy magię.
Ja na sprawę patrzę nieco inaczej. Wiem jak wyglądały takie historie – dlatego nie jestem zainteresowany komisariatami i tego typu pierdololo. Jedyne co mnie interesuje na drodze tego typu, to zajęte przez Prokuraturę pieniążki, bo dostanę z nich należny mi procent na podstawie zgromadzonych dowodów, a te zebrałem tak dobre, jak tylko można mieć. Screenshoty są do podrobienia easy, sygnowane odpowiedzi już nie.

Ja na sprawę patrzę nieco inaczej. Historię trzeba przełamać, żeby ją stworzyć. Nasi przeciwnicy to czterech zamożnych, słabych internetowo Polaczków, którzy popełniają po drodze masę błędów. Nawet jeśli zaszyją się gdziekolwiek i zmienią swoje ryjki plastycznie... to i tak popełnią te same błędy co każdy, kto wybiera tę drogę życia.

A wiecie co nie daje żyć, nie stosuje przemocy, nie grozi, a nadal nie daje żyć? Media!
I to możecie zrobić Wy, w tym możemy się zjednoczyć, pompować, promować, gotować i podtrzymywać.
Uczynimy z tego temat gorący nie przez 2 tygodnie, jak to miało miejsce w każdej takiej poprzedniej akcji – ja tu myślę nad serią ładnych obrazków dotyczących Panów i wypłacanego ekwiwalentu w GRINie za każdą, cenną, dostarczoną informacje. Hmmm... Google Adds, Facebook Adds i listy mailingowe można opłacić na roczek z góry. GOTUJEMY, GOTUJEMY!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: devega » środa, 10 lipca 2019, 15:30

Rozumiem że na ten moment Bitmarket wydał tylko 1 komunikat - że stracił płynność i kończy działalność. Modelowo nie ma to nic wspólnego z depozytami - giełda zarabia na transakcjach, natomiast nie może dysponować depozytami klientów. Czyli teoretycznie jak giełda jest nierentowna i kończy działalność, nie powinno to mieć żadnego wpływu na depozyty klientów (można je trochę porównać do skrytek bankowych). Czyli teoretycznie, jeżeli nie było włamu (a nie było takiego info), to depozyty powinny zostać zwrócone. Dotychczasowe doświadczenie uczy jednak czegoś innego. Problemem jest brak kolejnych info od Bitmarket. Moim zdaniem, należałoby rozpocząć od żądań zwrotu depozytów oraz działań majacych na celu ich zabezpieczenie.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Jaroslaw » środa, 10 lipca 2019, 15:35

Przecież część środków (w krypto) z bitmarketu już poleciało na poloniexa i inne giełdy.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: kristiano92 » środa, 10 lipca 2019, 15:37

Skąd ta informacja? Nie są podobno w nienaruszonym stanie?
Jaroslaw pisze: środa, 10 lipca 2019, 15:35Przecież część środków (w krypto) z bitmarketu już poleciało na poloniexa i inne giełdy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bagder » środa, 10 lipca 2019, 15:39

yeezus pisze: środa, 10 lipca 2019, 15:15o zajęte przez Prokuraturę pieniążk
- to mit. Nie wiemy, co tak naprawdę miał na myśli operator giełdy w swoim oświadczeniu. Czy trwa już jakieś postępowanie prokuratorskie w ramach którego prokuratura zabezpieczyła środki giełdy (skąd wiadomo, że tylko fiaty?) i czego/kogo dotyczy? A może dopiero miał na myśli jakieś przyszłe postępowania? @devega - ja obstawiam, że jeśli zabezpieczono środki na giełdzie - to nie dotyczyło to bezpośrednio samej giełdy i jest to wynik jakiegoś wcześniejszego postępowania prokuratorskiego. W takim wypadku, ciężko jest tu winić właścicieli, zarząd lub operatora... Wreszcie takie zajęcie - uniemożliwiłoby dalszą działalność giełdy - i stąd słuszna decyzja o zamknięciu giełdy.
Po drugie - środki tak zabezpieczone - w pierwszej kolejności - pójdą na ewentualne grzywny (a to mogą być grube miliony), koszty sądowe, adwokackie i egzekucyjne, podatki a na końcu jeśli coś zostanie - trafi do poszkodowanych... Taka rzeczywistość.
yeezus pisze: środa, 10 lipca 2019, 15:15ja tu myślę nad serią ładnych obrazków dotyczących Panów i wypłacanego ekwiwalentu w GRINie za każdą, cenną, dostarczoną informacje
i kolejny mit. Racz wiedzieć, że to co napisałeś "mowa nienawiści" może być uznane za podżeganie do czynów zabronionych... Poza tym, mili czterej zamożni panowie, mogą skutecznie i na bogato się bronić o ochronę dóbr osobistych i już po pierwszym piśmie jakiejś kancelarii prawnej - odejdzie ochota na dalszą akcję nawet najbardziej zaciekłym zwolennikom "samowoli i szeryfowania".

I żeby nie było, że piszę tylko do jednej osoby - bo tak mógłbym napisać na PM - a wręcz przeciwnie - nie piszę do tej "osoby".
Sic semper evello mortem tyrannis

ace
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: ace » środa, 10 lipca 2019, 15:45

Jaroslaw pisze: środa, 10 lipca 2019, 15:35Przecież część środków (w krypto) z bitmarketu już poleciało na poloniexa i inne giełdy
takie było wrażenie gdy się prześledziło adres 12cgp... bo on rzeczywiście wysyłał na poloniex. Ale ten adres również należy do poloniex, a z 32WXB... który rzeczywiście należy do bitmarketu, łączył tylko jeden adres pomiędzy czyli 1JdB4j...

32WXB (bm) -> 1JdB4j (???) -> 12cgp (poloniex, nie bm) -> 17A... (poloniex)

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » środa, 10 lipca 2019, 15:47

Bagder pisze: środa, 10 lipca 2019, 15:39Poza tym, mili czterej zamożni panowie
Dotychczas mało mówi się o konkretnych osobach, Z IMIENIA I NAZWISKA, odpowiedzialnych za ten prawdopodobny przekręt. Wiele wskazuje na DWIE konkretne osoby. O jakich dwóch pozostałych mowa?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 8 gości