Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Areck1 » środa, 10 lipca 2019, 13:26

@BitBay Do kiedy taka dodatkowa weryfikacja "musi" zostać wykonana? Poproszę o konkretną datę.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » środa, 10 lipca 2019, 13:34

@Areck1 napisz im lub zadzwoń, że przebywasz obecnie na orbicie okołoziemskiej wykonując misję dla NASA i wykonasz to później podając swój termin (misja dla NASA to cokolwiek co ci przeszkadza :p)

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: hazi » środa, 10 lipca 2019, 13:41

Macie Binance , Huobi Global po co sie meczycie z ta gielda.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » środa, 10 lipca 2019, 13:44

Areck1 pisze: środa, 10 lipca 2019, 13:26@BitBay Do kiedy taka dodatkowa weryfikacja "musi" zostać wykonana? Poproszę o konkretną datę.
Nie podadzą "ze względów bezpieczeństwa".

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 10 lipca 2019, 13:46

hazi pisze: środa, 10 lipca 2019, 13:41Macie Binance , Huobi Global po co sie meczycie z ta gielda.

Tylko, że te inne giełdy nie obsługują PLN i są mało przyjazne dla noobów, szczególnie słabo operujących językiem angielskim.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 14:05

@ikswodnal Giełdowy angielski wystarczy na poziomie znajomości dosłownie 10-15 słów, nawet nie żadnych zdań czy zwrotów. To jest nauka na 1 godzinę, nawet dla kogoś kto nie zna kompletnie angielskiego. Naprawdę można, tylko trzeba chcieć. Wkuć kilka słówek i gdzie co jest na giełdzie. Jak czegoś nie rozumiesz kopiuj-wklej do google translatora. Słówka typu buy, sell, deposit, withdrawal, price, amount, fee, balance, transaction, confirmation, order itp. są do wrycia nawet dla kogoś, kto całe życie żył na Syberii i nie zna innego niż rosyjski. A co dopiero dla kogoś kto ma styczność z Internetem i komputerem na co dzień i siedzi w crypto. Dasz radę, wkuwaj słówka, sprawdzaj w słowniku. Świat należy do odważnych :!: ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

ArZ
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 20 lutego 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ArZ » środa, 10 lipca 2019, 14:08

Właśnie, jak technicznie wprowadzacie walutę na np. binance, jak później wyplacacie kasę. Po tym co BB odprawia to raczej zrezygnuje z tej giełdy. Coś przestałem im ufać. Niby zmiany wprowadzają na lepsze a tak naprawdę zaraz mogą przestać działać. Znam parę takich firm, które wprowadzały zmiany dla dobra użytkownika i po pewnym czasie wszystko się rozsypalo. Także jak dla mnie, to jest sygnal ostrzegawczy.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » środa, 10 lipca 2019, 14:16

bubelbay był taką stacją pośrednią, chyba trzeba będzie zacząć korzystać z przelewów euro tam gdzie można to robić.
bubel raczej bankrutem nie jest gdyż ma tak zdziercze prowizje, szczególnie dla tych co używają jako pośrednika i nie generują obrotu codziennie oraz nowych, że z pewnością są zarobieni co widać po pulchnej buzi pewnego pana hehe

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 14:18

@Lais Nie grasz już na Bitbay nic?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 10 lipca 2019, 14:19

Wymazywanie pisze: środa, 10 lipca 2019, 14:05. Dasz radę, wkuwaj słówka, sprawdzaj w słowniku. Świat należy do odważnych
To do mnie? Potrzebującym radzę translator Google. Siedzenie w krypto jest ważne i pożądane dla informatyków zorientowanych kryptograficznie - tak by wszystko upraszczali :-). No i dla spekulantów ale tych życie musi uczyć :-)

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jaroslaw » środa, 10 lipca 2019, 14:20

BitMarket wprowadza ponowna weryfikacje i po kilku tygodniach pada...
BitBay wprowadza ponowna weryfikacje i....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 14:22

@BitBay Macie realną szansę powiększyć grono graczy z powodu kłopotów z Bitmarket. Wykorzystajcie ją. Wychodzi na to, że zostaliście 1 dużą giełdą dla Polaków w tym momencie.

Jakieś ponowne dziwne weryfikacje czy utrudnienia w tym nie pomogą. Czy proces weryfikacji dla nowego użytkownika BB jest w pełni opisany i określony w jakimś miejscu? Tak, że po jej wykonaniu i zatwierdzeniu można w pełni korzystać z platformy i nie martwić się, że nagle coś nie tak będzie z weryfikacją i środkami? To ważne pytania.

Dodano po 27 sekundach:
ikswodnal pisze: środa, 10 lipca 2019, 14:19To do mnie?
Tak, jeśli pisałeś o sobie a tak to odczytałem. :)

@Lais Słyszałem, że odpowiadasz na 50% botów na BB i kosisz miliony na ich działaniu, a tylko dla niepoznaki cały czas nadajesz jakie to boty na BB są złe. :)
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 14:24 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » środa, 10 lipca 2019, 14:22

@Wymazywanie
nie gram, tzn oferty gdzieś miałam porozstawiane niżej coś tam wpadało czasem. Niestety ofertę na BTC/USD, która wisiała tam pół roku usunęłam kilka miesięcy temu ... a niech to szlag :p

Weryfikacja nie jest opisana jasno i klarownie, regulamin mówi co innego niż oni obecnie wymagają, pozwala na weryfikację przez okazanie dokumentu pracownikowi, a nie tylko skanowanie, również przez np skype
Do tego zobaczcie tutaj https://ticket.bitbay.net/
wybierzcie kategoria "weryfikacja" a potem temat - potrzebuję pomocy z weryfikacją konta i co widać - objaśnienie, że prawo jazdy też się liczy a oni obecnie mówią że prawa jazdy nie uznają

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kryptomar » środa, 10 lipca 2019, 14:40

Panowie, co wysyłaliście dla potwierdzenia, przelew z banku na opłatę mieszkania, rachunek za abonament telefoniczny czy co innego? Mnie dodatkowo kazali zweryfikować konto bankowe pomimo że cały czas wpłacałem i wypłacałem na tym samym, korzystałem tylko z tego jednego, wysłałem nawet baranom screen shoty. I powiem tak, jak moja cierpliwość się skończy to pofatyguję się z kilkoma osobami do Katowic i zrobi się im szkolenie...

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tu83 » środa, 10 lipca 2019, 14:44

@BitBay
Wykupilibyście i przejęli Bitmarket, gdyby była taka możliwość?

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jaroslaw » środa, 10 lipca 2019, 14:44

Czy po dniu 12.07 gdy wchodzi w życie ustawa o zakazie przechowywania i żądania skanów dokumentów, bitbay nadal będzie żądał skanów paszportów i dowodów?

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: szlagaag » środa, 10 lipca 2019, 14:50

@FlyingAtom Przechodziliście wtedy co S. do Was dzwonił taką weryfikację jak my wszyscy teraz?

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 10 lipca 2019, 14:58

@szlagaag
Mają konto firmowe zapewne to jeszcze bardziej skrupulatną weryfikację.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: FlyingAtom » środa, 10 lipca 2019, 14:59

szlagaag pisze: środa, 10 lipca 2019, 14:50@FlyingAtom Przechodziliście wtedy co S. do Was dzwonił taką weryfikację jak my wszyscy teraz?

Nie pamiętam co to było zrobiłem foto zdjęcie w ręku i dałem przyjacielowi który pracuje w biurze i on to wysyłał.
Chronologia zdarzeń wyglądała mniej więcej tak :
Proszą o uzupełnienie czegoś tam od aml, czyli skanu nowego chcą i chyba coś jeszcze.
Przez 14-30 dni tego nie robię.
Blokują konto w dniu 14-30
robię skan wysyłam do przyjaciela który pracuje w biurze, on do nich wysyła, odblokowując konto do reki, po dostaniu scanu.
po 2-3 dniach dzwoni Sylwester.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 10 lipca 2019, 15:03

@Jaroslaw
Ta ustawa nie wiele zmienia.
1. Firmy finansowe dalej mogą kserować 1:1
2. Firmy inne jak finansowe mogą kserować ale np w rozmiarze większym bądź mniejszym oryginałowi, dorzucając coś (napis) itp - tak by ksero nie było w 100% odbiciem. - Czyli w tym wypadku gdy wysyłasz skan dowodu z hologramem - dalej wymaganie takiego czegoś jest w 100% dozwolone przez każdą firmę nie tylko finansową

Mam nadzieje iż rozwiałem Twoje wątpliwości

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości