BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » środa, 10 lipca 2019, 07:19

Przeklejone z FB:


"Otóż w marcu 2019 zleciłem wypłatę około 60 BTC (na tyle pozwalał mój limit, miałem wtedy 110 BTC na koncie w Bitmarket i chciałem wypłacić wszystko). Wyplata nie przychodziła przez dłuższy czas – skontaktowałem się z supportem. Support odpisał, ze prosi o mój numer kontaktowy, bo chce się ze mną skontaktować pan Marcin Aszkiełowicz – dyrektor czy tam prezes. Numer podałem i się skontaktował. Chciał się spotkać, ale ponieważ bylem za granica nie było to możliwe. Opowiedział mi o wielkich planach bitmarketu i o tym, ze potrzebują bitcoinow, żeby działał im jakiś nowy produkt, który wdrażają. Generalnie wszystko jest bezpieczne i ogóle. Jeżeli zostawię tam moje bitcoiny, to będzie mi co miesiąc księgował 2.5%. No to się zgodziłem. W kwietniu spotkałem się z panem Marcinem w Jankach. Pogadaliśmy chwile. Namawiał mnie, żebym wpłacił więcej BTC. Ale nie wpłaciłem. Chciałem zobaczyć, jak się to rozwinie. No i zobaczyłem…

Razem z doksiegowanymi odsetkami za pożyczkę, miałem w bit markecie ponad 121 BTC. Jest jasne, ze pan Aszkiełowicz to oszust i złodziej. Nie odbiera telefonu i nie odpisuje na wiadomości. Jeszcze 4 dni temu z nim pisałem o doksięgowaniu odsetek za czerwiec. I doksięgowal. Jestem w trakcie rozmów z prawnikami.

„Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: kotek34 » środa, 10 lipca 2019, 08:27

miałem w bit markecie ponad 121 BTC
:shock:
@kotek34 zalatwiles z tym aliorem zwrot srodkow? Czy jednak skonczylos ie sowitym napiwkiem?
Zlozylem reklamacje w banku i czekam na rozpatrzenie.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » środa, 10 lipca 2019, 08:33

g100 pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 23:10
prostyler pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 22:37Ja na dzien dzisiejszy nie wykluczam zadnej opcji i wszystkie strony traktuje podejzliwie (lacznie z IQ Partners SA - pomimo, ze wyglada na to ze chciali zabezpieczyc swoj przyszly zysk w postaci wlasnosci BM, tylko ze cena po takim numerze mogla byc nizsza...), chodz obraz sie powoli klaruje.


No cóż, IQP to spółka w której swego czasu pierwsze skrzypce grał Patrowicz, który robił wałki finansowe na długo zanim stało się to modne. Jeśli nadal są tam jego ludzie, to tutaj żadnych scenariuszy nie można wykluczyć.
Jeszcze taki szczegół, za http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news ... z-emitenta:

Gyptrade OU jest właścicielem znaku towarowego Bitmarket, domen bitmarket.pl i bitmarket.net oraz systemów informatycznych umożliwiających prowadzenie giełdy kryptowalut.


Dzisiaj, wg pana Przełęckiego sytuacja wygląda już zgoła inaczej:

"Jednak do finalizacji tego etapu transakcji nigdy nie doszło, a platforma Bitmarekt nigdy nie stała się własnością IQ Partners S.A. ani żadnej spółki do nas należącej. Pozostajemy natomiast poprzez Gyptrade OU właścicielami domen"

KNF wie, że mocno minęliście się z prawdą w komunikacie z 2018, panie prezesie?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bitmar » środa, 10 lipca 2019, 08:38

@tu83 Jak wklejasz cytaty podawaj do nich linki. Cytat bez linku ciężko zweryfikować a akurat ta informacja może być niezwykle istotna.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: ekonokomik » środa, 10 lipca 2019, 08:50

A ja przypominam, by mimo zdenerwowania i emocji nie szafować na publicznym forum lekkomyślnie takimi określeniami jak: "złodzieje", "oszuści", "na 100% oni za tym stoją" itp. zarówno wobec osób jak i spółek (przez spółkę też można zostać pozwanym za straty wizerunkowe).

Nie piszę tego by bronić osób/spółek tak opisywanych. Ale głupio by było, zamiast walczyć o odzyskanie kasy, być zmuszonym do obrony jako pozwany :( A @Bitmar znów będzie ciągany by udostępnił logi.

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: hazi » środa, 10 lipca 2019, 08:55

Dlatego ja nie gram na polskich gieldach ufam tylko azjatom.Zamiast grac sobie na Binance to wy woleliscie polska gielde. Polacy sa zawistni, zadrosni, i patrza zeby drugiego zrobic w hu...a taka jest prawda.
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 08:59 przez hazi, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » środa, 10 lipca 2019, 08:59

ekonokomik pisze: środa, 10 lipca 2019, 08:50 A ja przypominam, by mimo zdenerwowania i emocji nie szafować na publicznym forum lekkomyślnie takimi określeniami jak: "złodzieje", "oszuści", "na 100% oni za tym stoją" itp. zarówno wobec osób jak i spółek (przez spółkę też można zostać pozwanym za straty wizerunkowe).

Nie piszę tego by bronić osób/spółek tak opisywanych. Ale głupio by było, zamiast walczyć o odzyskanie kasy, być zmuszonym do obrony jako pozwany :( A @Bitmar znów będzie ciągany by udostępnił logi.
Tak, tak, wiemy, że w Polsce dużo bardziej prawdopodobne jest, że przed sądem stanie okradziony niż złodziej. Nie ma potrzeby o tym na każdym kroku przypominać.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » środa, 10 lipca 2019, 09:01

Osobiście czekam aż Bitmarket umożliwi logowanie i umożliwi użytkownikom wypłaty środków.

Jeśli to jednak nie nastąpi - prawdą będą te określenia typu "oszuści", które padają tu na forum i na grupach poszkodowawczych na FB.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » środa, 10 lipca 2019, 09:06

Przy okazji, taki oto chichot historii.

Kto przejął Bitcurex? Miro

Kto przejął Bitmarket? Nie Miro

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 187
Rejestracja: 13 grudnia 2011
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: liliontransfer » środa, 10 lipca 2019, 09:25

g100 pisze: środa, 10 lipca 2019, 01:16Jak można nie pamiętać.... Na widok nazwy Lilion mi coś w głowie zaskoczyło. To była moja pierwsza giełda, choć to słowo jest chyba nadużyciem, bo działała tak gównianie, że do tej pory zastanawiam się, czy to było stworzone dla żartu, czy na poważnie Ale i tak wspominam z rozrzewnieniem, bo to było tak dawno temu, a tam ze 100 różnych par walutowych, do tego drugie tyle procesorów płatności i i silnik chyba napisany w PHP, jeśli nie Logo. Jeśli mnie pamięć nie myli, to tam też w pewnym momencie zapachniało exit scamem, choć chyba w końcu wszystko się rozliczyło.


Jakie 100??! 5250 par było! :) No mnie załatwiły banki razem z rządem...

Weteran
Posty: 7430
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: pael » środa, 10 lipca 2019, 09:34

liliontransfer pisze: środa, 10 lipca 2019, 09:25No mnie załatwiły banki razem z rządem...


Kto by sie spodziewal. Nie nic gorszego jak panstwo ktore sie "troszczy" o dobro obywatela pobierajac za to procent.
Jesli mialbys ochote mozesz napisac wiecej, ale rozumiem, ze mozesz nie miec ochoty ;-)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: becometa » środa, 10 lipca 2019, 09:43

Aktualizacja sprawy: 09:30 10/07/2019
Wiceprezes IQ Partners udzielił dodatkowych wyjaśnień w sprawie zawiłości i powiązań występujących pomiędzy różnymi spółkami/firmami, a giełdą #bitmarket

Najciekawsze fragmenty:
(...)Zanim transakcja z Gyptrade miala miejsce - Global1 sp z oo (nalezala do bylych wlascicieli Bitmarketu) odkupila istotny pakiet IQ Partners od wczesniejszego akcjonariusza. W ten sposob dodatkowo zarobiliby na sprzedazy Bitmarketu (poprzez wzrost wartosci akcji) o ile Bitmarket zrealizowalby zakladane wyniki. (...)
(...) Dzisiaj rano wykorzystalem te ‚zaleznosc' i podczas rozmowy z prezesem Igorii wlasciwie od reki zablokowane zostaly rachunki Kvadratco do dyspozycji Prokuratury. (...)
(...)i oczywiście wkradł się mały błąd w wieczornej odpowiedzi, napisałem:
zamiast
... mial otrzymac okreslona liczbe warrantow a ta byla zalezna od wyniku IQ Partners ..
powinno być
.. mial otrzymac okreslona liczbe warrantow a ta byla zalezna od wyniku Gyptrade .. (...)
więcej: https://kryptowaluty.org.pl/aktualnosci ... tualizacja

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » środa, 10 lipca 2019, 09:45

Info z https://bithub.pl/wiadomosci/upadek-bit ... nformacje/

"„Wynika z niego [powyższe], że są właścicielami domen, więc to oni prawdopodobnie zablokowali dostęp do strony bitmarket.pl, przez zmianę rekordu A na własny serwer wyświetlający aktualny komunikat. Być może bitmarket nadal działa (i jest funkcjonalny), ale tylko jeśli ktoś zna IP serwera i go dopisze do /etc/hosts Jeśli moje przypuszczenia są prawdziwe, to za brak funkcjonowania giełdy odpowiada IQ Partners i do nich pretensję powinni kierować użytkownicy giełdy, którzy stracili dostęp do swoich portfeli. Gdyby to Kvadratco zablokowało dostęp do serwera na którym obsługuje giełdę, mielibyśmy piękny błąd CloudFlare”"

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 187
Rejestracja: 13 grudnia 2011
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: liliontransfer » środa, 10 lipca 2019, 10:01

pael pisze: środa, 10 lipca 2019, 09:34Jesli mialbys ochote mozesz napisac wiecej, ale rozumiem, ze mozesz nie miec ochoty


Wolę głosowo, niż pisać, bo szkoda czasu i nie ten wątek. Jak dobrze poszukasz to w necie są dziesiątki informacji na ten temat: Styczeń 2015. Z resztą BitHub chce zrobić ze mną wywiad, może się to uda niedługo :).

k.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: japu » środa, 10 lipca 2019, 10:36

tu83 pisze: środa, 10 lipca 2019, 09:45Być może bitmarket nadal działa (i jest funkcjonalny), ale tylko jeśli ktoś zna IP serwera i go dopisze do /etc/hosts Jeśli moje przypuszczenia są prawdziwe

Nic prostszego :)
Proponuje przeskanowac siec IPv4 na porcie 443, zapisac wszystkie sciagniete certyfikaty. Przy odrobinie szczescia moze sie okazac, ze trafimy na cert wystawiony dla bitmarket.pl, poznamy wtedy IP serwera, no i przy wiekszej odrobinie szczescia ten serwer nadal dziala. Moze sie nawet da zalogowac jako "admin/admin" :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: usame » środa, 10 lipca 2019, 10:56

https://viewdns.info/iphistory/?domain=bitmarket.pl

Stronę hostuje Cloudflare, Inc. który mówi:
Error 1003 Ray ID: 4f410b2e381bb863 • 2019-07-10 08:07:22 UTC
Direct IP access not allowed

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: usame » środa, 10 lipca 2019, 10:57


Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 10 czerwca 2019
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: prolek » środa, 10 lipca 2019, 12:11

"Dobry wieczor

podobnie mysle - istote transakcji nabycia Bitmarketu i sposobu jej rozliczenia nie rozumieja do konca nawet osoby poruszajace sie sprawnie po zawilosciach rynku kapitalowego."

to po co sie pchacie robic z nimi interesy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Wymazywanie » środa, 10 lipca 2019, 12:28

yeezus pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 21:39Te tłumy ludzi niosących dobrą radę "cza było trzymać na portfelu" są nawet bardziej irytujący niż cały exit scam.


OK przepraszamy Ciebie kolego za pisanie o tak irytującej - i gorszej niż exit scam rzeczy! - by nie traktować giełdy jako portfela! 8-)

Ps. Zdaję sobie sprawę, że część ludzi używała portfeli a niefartem mieli akurat tam środki, które normalnie przelewali na wallety. Może akurat DT robili. Pech. Ale uwierz mi, że większość to są ludzie co giełdy traktują jak portfel i trzymają notorycznie tam coiny miesiącami, nawet latami a nie grają nimi codziennie! I to jest czysta głupota i należy to tępić publicznie :!: To jest oddanie swoich BTC komuś z zewnątrz, kto jak się zawinie widzimy co jest a prawo raczej w takich sprawach nie działa :!:
Na fb grupie pojawiła się opowieść gościa, który trzymał ponad 100 btc na BM, bo go Aszkiełowicz namówił osobiście (!), bo na lending zarobi 2.5% miesięcznie. I koleś się zgadza i trzyma je miesiącami. RĘCE OPADAJĄ. W momencie jak szef giełdy namawia osobiście na takie coś bo masz dużo BTC = czerwona lampka natychmiast i warto też dać znać ludziom na forum, że coś nie halo...

Najbardziej irytująca jest głupota ludzka. Oczywiście to nie powód by ktoś robił scam. Ale trzymając BTC na stałe lub często na giełdzie nie po to by grać, ale by je tam hodlować oznacza, że ktoś albo jest głupi i naiwny albo nie rozumie o co chodzi w BTC i jak BTC działa.

To co piszesz jest tak głupie, że szkoda gadać. Ostrzegający gorsi od scamerów :?: :!: Posłuchałbyś ostrzegających, to być może byś miał teraz u siebie swoje BTC a nie u złodziei scamerów!
yeezus pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 21:39 Mnie natomiast interesują informacje dot. 3 nazwisk, które już nie trudno znaleźć. Rodziny, byłe dziewczyny, szkoły, studia, znajomi, restauracje, miejsca.
Z takimi informacjami gwarantuję, że środki zostaną zwrócone.
Yhym tak jak z Curexem. Nazwiska, miejsca zamieszkania, rodziny gości, czym jeżdżą, gdzie są itd. to było znane. Nic im nikt nie zrobił, a wygrażanie było. Myślisz, że posiedzisz na fejsie i poklikasz ich rodziny i im pogrozisz i nagle miliony z BM się znajdą? :lol: Albo nie przeżyłeś padnięcia żadnej giełdy albo masz max 25 lat. Goście z Curexa wyglądały jak zwykłe Seby spod bloku a scam przeszedł gładko w serie przejęć. Ci od BM mogą być bardziej nieuchwytni, to chyba wyższa forma scamu, większa kasa niż na Curexie i goście bardziej umocowani w różnych biznesach i powiązaniach, nie jak Seby z Curexa.
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 12:37 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 3 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 24 grudnia 2016
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: t12t12 » środa, 10 lipca 2019, 12:32

traceroute dla bitmarket.pl:
  • 4 8-1-6-1501.bear1.prague1.level3.net (212.162.8.73) 10.136 ms 11.437 ms 11.059 ms
  • 5 russian-ins.bear1.prague1.level3.net (212.162.8.62) 11.057 ms 11.177 ms 11.272 ms
  • 6 104.22.7.213 (104.22.7.213) 11.196 ms 10.297 ms 11.320 ms

traceroute dla IP z dnsView z poprzednioego IP [104.20.83.203]

  • 4 8-1-6-1501.bear1.prague1.level3.net (212.162.8.73) 11.306 ms 11.255 ms 11.574 ms
  • 5 russian-ins.bear1.prague1.level3.net (212.162.8.62) 12.955 ms 13.205 ms 13.796 ms
  • 6 104.20.83.203 (104.20.83.203) 11.128 ms 16.239 ms 11.897 ms
od 4 hopki, bo pierwsze 3 są po moim miescie :)
Jak widać trafia to w to samo miejsce, nie wiem czy to co może oznaczać ze BM tam działa ale jest przykryty czy poprostu odbijam sie od serwera CloudFIre

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jahu i 8 gości