Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu / zabranie ludzi w grupę - Dyskusja.

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 9 lipca 2019, 10:11

Edycja : Proszę nie pisać na PW do mnie.

Odpisała do bithub.pl jedna kancelaria która się tym chce zająć i zrobić to za sukcess fee.

Przy poprzedniej giełdzie jak padła, było straszne zamieszanie, każdy działał na swoją rękę niektórzy w grupach. Różne środowiska bitcoinowe wydawały różne komunikaty.
W sumie nic z tego nie wyszło, albo mi nie wiadomo by coś wyszło.

Propozycja jest następująca.

3 kanały komunikacji.
Forum - Zrobimy nowy post informacyjny i do dyskusji.


Aktualny temat - dyskutujemy na temat nowo powstającej grupy.
viewtopic.php?f=55&t=13817&start=7140 - watek bitmarketu, dyskusja ogólna
viewtopic.php?f=6&t=32503 - adresu które udało się zebrać.
viewtopic.php?f=6&t=32498 - kwestie organizacyjne grupy. Osoby chętne do pomocy mogą się zgłosić.
viewtopic.php?f=6&t=32504 - możliwe procedury postępowania dla pokrzywdzonych + potrzebne dokumenty
viewtopic.php?f=31&t=32505 - organizatorzy rozmawiają między sobą jak potrzeba, widzą tylko pomarańczowe/niebieskie nicki.
viewtopic.php?f=6&t=32511 - raporty dla środowiska informacyjnie - bez komentarzy.

https://www.facebook.com/groups/466001457509151/ Bitmarket poszkodowani - grupa informacyjna - Nasza grupa.

https://bithub.pl/wiadomosci/kolejna-po ... dzina-825/ - wszystkie informację z dnia zamknięcia giełdy
https://bithub.pl/wiadomosci/upadek-bit ... nformacje/ - skrót najważniejszych informacji z dnia 1 i kontynuacja.


Poszkodowani wybierają spośród siebie 5 intelektualistów którzy ich reprezentują, fajnie by było gdyby to były chodź częściowo osoby znane z branży.
Do grupy dochodzi przedstawiciel forum, bithub, i założyciel grupy, którzy czuwają nad rozsądkiem przedsięwzięcia i je koordynują.
Razem 8 osób to i tak dużo.

Zbieramy wszystkich w grupę, zupełnie inaczej jak idzie zorganizowana grupa do kancelari i mówi mamy wierzytelności na 50 milionów a zupełnie inaczej jak idzie każdy osobno czy nawet w mniejszych grupach i mówią mamy zobowiązań na 20tyś, 50tyś czy nawet 500tyś.

Będzie dużo mniejszy nakład energii, więcej odzyskanych funduszy/mniej straconych.

Jestem wstanie oddać 1 człowieka od bithub by się tym zajmował w tym sam się lekko zaangażować wspomagając doświadczeniem organizacyjnym.

Jakieś sugestie ?

Nie śpię od 24h idę spać, obudzę się to zerknę na wątek, może jeszcze chwilkę zostanę.


Edycja : Proszę nie pisać na PW do mnie, ja prowadzę firmy, mam dużo pracy, poświęcę czas na to ale grupowo, nie każdemu z osobna, sam też nie będę wstanie robić notatek, zlecę to komuś od nas z zespołu.

Edycja 2 : Nie podawać nigdzie żądnych danych, ani telefonu, ani mejla, nawet imienia i nazwiska, nic.
Ostatnio zmieniony środa, 10 lipca 2019, 23:25 przez FlyingAtom, łącznie zmieniany 11 razy.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: grabollo69 » wtorek, 9 lipca 2019, 10:17

Ja założyłem grupe na fb - po północy byłem jednym z pierwszych roztrzęsionych,
pomysł dobry,
trzeba też zrobić liste osob poszkodowanych, jak kto woli - imie i nazwisko lub login/email (utworze osobnego maila).
Nastepnie prawnik/kancelaria - jako że sprawa jest w Olsztynie, najlepiej załapać kogoś stamtąd.

cad
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: cad » wtorek, 9 lipca 2019, 10:22

Chętnie się dołączę. Słuszna uwaga odnośnie kanałów komunikacji - ważne żeby się tego trzymać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: novymivo » wtorek, 9 lipca 2019, 10:29

Prosze mnie dopisac do listy pokrzywdzonych osob.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: mikolaj123 » wtorek, 9 lipca 2019, 10:29

Też się dołączę

cad
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: cad » wtorek, 9 lipca 2019, 10:31

Takie info z grupy na Facebooku:
"Grupa ma na celu połączenie sił w walce o nasze utracone pieniądze.
Zbieramy się.
Jeśli chcesz walczyć o swoje pieniądze, prześlij na adres email:
oszukani.przez.bitmarket@gmail.com

Imie/Nazwisko lub login / email oraz kwote w krypto oraz w PLN

W ciągu 24-48h znajdziemy kancelarie która zajmie się sprawą. "

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: PYTON » wtorek, 9 lipca 2019, 10:31

Dołączam się do listy.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: grabollo69 » wtorek, 9 lipca 2019, 10:32

Jeśli chcesz walczyć o swoje pieniądze, prześlij na adres email:
oszukani.przez.bitmarket@gmail.com

Imie/Nazwisko lub login / email oraz kwote w krypto oraz w PLN

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 9 lipca 2019, 10:34

grabollo69 pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 10:17Ja założyłem grupe na fb - po północy byłem jednym z pierwszych roztrzęsionych,
pomysł dobry,
trzeba też zrobić liste osob poszkodowanych, jak kto woli - imie i nazwisko lub login/email (utworze osobnego maila).
Nastepnie prawnik/kancelaria - jako że sprawa jest w Olsztynie, najlepiej załapać kogoś stamtąd.

Spokojnie nic nie zbieramy jeszcze, żadnych danych, najpierw trzeba wyłonić "organizatorów" ustalić zasady z kancelarią, ustalić czy można i jakie minimalne dane zbierać by nie zbierać niepotrzebnych.
Rozumiem że się godzisz na dojście do "grupy organizacyjnej" i poświecisz 2-3h dziennie gdyby była potrzeba?

Dodano po 56 sekundach:
grabollo69 pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 10:32Jeśli chcesz walczyć o swoje pieniądze, prześlij na adres email:
oszukani.przez.bitmarket@gmail.com

Imie/Nazwisko lub login / email oraz kwote w krypto oraz w PLN


Nie podawać żadnych danych nigdzie aktualnie ustalmy w 2-3 dni jak działamy jak będziemy zorganizowani to dalej ustalimy co jest potrzebne.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: lg1500 » wtorek, 9 lipca 2019, 10:35

Najważniejsze to zjednoczyć jak największą siłę (ilość poszkodowanych) po czym skierować ją w jeden punkt (np. Zmasowany pozew setek użytkowników naraz). Wtedy jednostki i organy tym się zajmujące są przytłoczone i dużo poważniej, sprawniej i szybciej funkcjonują. Jednostki się olewa ale dobrze zorganizowane i sprawne, zdecydowane grupy się bierzę priorytetowo i poważnie

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: Ari93 » wtorek, 9 lipca 2019, 10:35

Niestety też stałem się poszkodowanym. Póki co obserwuję...

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 9 lipca 2019, 10:35

FlyingAtom pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 10:11Grupa fb założone przez człowieka którego nie znam, mam nadzieje że rozsądny człowiek.
https://www.facebook.com/groups/421526442037479
Bałbym się wysyłać jakiekolwiek dane anonimowi z interentu!!!

Dodano po 22 sekundach:
grabollo69 pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 10:32Jeśli chcesz walczyć o swoje pieniądze, prześlij na adres email:
oszukani.przez.bitmarket@gmail.com

Imie/Nazwisko lub login / email oraz kwote w krypto oraz w PLN
no właśnie
takie coś
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 9 lipca 2019, 10:39

Poczekajcie jeszcze zanim zaczniecie szastać kwotami i nazwiskami, skupmy się na razie na możliwościach, BM tez może jakiś komunikat na stronie da, choć boje się, że pewnie w konwencji cryptopii

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: grabollo69 » wtorek, 9 lipca 2019, 10:41

Nie taki anonimowy, kiedyś pisaliśmy na ircnecie ;-)

Jakąś liste trzeba zrobić, wersja z mailem jest dość sensowna. Członków grupy na FB jest już prawie 500.

Mam znajomego w Olsztynie, dowiem sie odnośnie kancelarii. Jak pisałem - lokalni prawnicy na pewno znają się z lokalnymi prokuratorami,
a wg IQ PARTNERS, zgłosili sprawę do prokuratury.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 9 lipca 2019, 10:44

Jak będzie taka potrzeba to się utworzy listę, na razie nie ma sensu zanim coś się nie wyklaruje

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: zbynek » wtorek, 9 lipca 2019, 10:45

Witam. To mój pierwszy post i niestety w takiej sprawie. Dziękuję wszystkim, którzy chcą pomóc. Z wielkim zainteresowaniem obserwuję i dołączę jako poszkodowany przez Bitmarket.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: grabollo69 » wtorek, 9 lipca 2019, 10:48

mudol pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 10:44Jak będzie taka potrzeba to się utworzy listę, na razie nie ma sensu zanim coś się nie wyklaruje
A co ma sie wyklarować? Bo nie bardzo rozumiem - dla mnie sytuacja jest jasna - polaczki wyj*** polaczków.
Lista jest i jeśli ktoś chce to niech pisze, ja swoje kontakty uruchomiłem i czekam.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: kristiano92 » wtorek, 9 lipca 2019, 10:49

Też dołączę

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 218
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: dyziok » wtorek, 9 lipca 2019, 10:54

Ja też się dołączam, nie możemy tego popuścić Panie i Panowie, zobaczcie po forum i FB jaka to jest skala oszustwa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket - kwestie zbiorowego pozwu jeśli będzie szansa na odzyskanie czegokolwiek.

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 9 lipca 2019, 10:55

@grabollo69 słuchaj na razie jesteś anonimowy, bardziej ufam @FlyingAtom w tej sprawie, teraz możesz napisać po co Ci ta lista? Co z nią dokładnie chcesz zrobić?

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości