Wieści z frontu walki z gotówką

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 14:36

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:29Dzisiaj chciałem wypłacić 3kPLN z bankomatu euronetu.
Ku mojemu zdziwieniu, maksymalnie można wziąć 1 tysiąc.
Jeszcze kilka miesięcy temu nie było takiego limitu i nawet piątaka brałem.
Jak sobie o tym pomyślę to krypto jest prawdziwym błogosławieństwem
Przyzwyczajaj się.

Jeszcze kilka lat i wszyscy, którzy nie będą mieć krypto będą dla rządzących niczym więcej niż bydłem do zarzynania.

Pewnego dnia zabiorą im 30% z rachunków i co im zrobisz ? Nic nie zrobisz. Cały system będzie spięty w jedno i kontrolowany. Jak bydło będzie cwaniakować, to liderom się powyłącza rachunki bankowe i przestaną istnieć. Reszta stada jak zobaczy bat, szybko się dostosuje.

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
WitoldC pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:32Tak rządy się boją czegoś czego ludzie nie używają (wystarczy spojrzeć w block explorer). A ziemia jest płaska :lol:
Nie używają, bo nie muszą.

Jak rządy zaczną kasować po 30% z każdego rachunku bankowego, to skończy się rumakowanie.

Dlatego chcą zniszczyć wolny internet z użyciem ACTA2. Bez rozwalenia internetu ich plan może się nie udać, a zegar tyka. Śmierć obecnego systemu finansowego się zbliża. Kryzysy są regularnie, następny to tylko kwestia czasu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 17 lutego 2019, 14:36

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:34Pewnego dnia zabiorą im 30% z rachunków i co im zrobisz ? Nic nie zrobisz. Cały system będzie spięty w jedno i kontrolowany. Jak bydło będzie cwaniakować, to liderom się powyłącza rachunki bankowe i przestaną istnieć. Reszta stada jak zobaczy bat, szybko się dostosuje.

To akurat rozumiem, mocodawcy tego systemu (rezerwy cząstkowej) nie mają innego wyjścia, to naturalna konsekwencja takiego stanu rzeczy.
Czego nie rozumiem i co mnie wkurwia to to, że bydło cieszy się z czipowania i likwidacji gotówki - to wygodne!
"Największym wrogiem wolności jest syty niewolnik"
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: redlumek » niedziela, 17 lutego 2019, 14:37

Sprawdź limit wypłaty przypisane do karty - bo niektóre banki same go obniżają przy wydaniu nowej karty.
Ps miałem tak samo - na szczęście można brać po parę razy niższa kwotę.
@kozaki_wiesi

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Bit-els » niedziela, 17 lutego 2019, 14:48

@kozaki_wiesi naprawdę to jest atut, który wywinduje crypto w przyszłości na b. wysokie poziomy. Nie ma drugiego takiego sposobu zabezpieczenie i przesłania wartości. Te opowieści o wykupywaniu się z opresji podczas wojny złotem np- śmieszne. Obcy żołnierz, czy zwykły bandyta przystawia broń do skroni, ofiara oddaje kosztowności, gotówkę, złoto, a potem zostaje zabita.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: koparki » niedziela, 17 lutego 2019, 14:53

Bit-els pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:27btc ma swoje miejsce w planie banksterki (banksterka- Bildenberg- Axa- Blockstream). To btc ma byc nr jeden

Mam te same przekonania. Blockstream przygotowuje infrastrukturę na poziomie satelitarnym aby uniezależnić się od infrastruktury naziemnej - przelew btc dla każdego niezależnie od zakątku globu nawet w obszarach ogarniętych wojną . Taki paypal nowej generacji a wszędzie będzie przyklejona łatka że to przelewy w "technologii bitcoin".
W sumie większość obywateli krajów "wysoko rozwiniętych" kocha Paypala mimo że to śmieć z wysokimi prowizjami i aferami z cofaniem transferu więc dlaczego masy nie miałyby wejść w LN jeśli się je odpowiednio nagłośni i spopularyzuje?

---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 15:20

koparki pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:53infrastrukturę na poziomie satelitarnym
Daj spokój z tą infrastrukturą satelitarną.

Wypożyczone pasmo na jednym mocno używanym satelicie to żadna "infrastruktura".

My tutaj na tym forum moglibyśmy zrobić małą zrzutkę i starczyłoby na rok takiej "infrastruktury".
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 15:21

PS.
Idźcie wszyscy tutaj na protest anty-ACTA.

Jak nam wyłączą Internet, będzie po ptokach.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: koparki » niedziela, 17 lutego 2019, 15:41

@ShadowOfHarbringer nie bagatelizuj tylko dlatego że nie lubisz blockstream-a , mówisz, że jeden satelita i forumowa zrzutka? podaj źródło bo ja widzę 5 satelitów które pokrywają niemal w całości ziemię: https://blockstream.com/satellite/ jasne że są to dzierżawione pasma ale to ma małe znaczenie obecnie
---

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ikswodnal » niedziela, 17 lutego 2019, 16:25

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:29BTC nie jest już dla bankierów zagrożeniem, bo jest we właściwych rękach i mają nad nim kontrolę.
Jeszcze to nie jest tak dokładna kontrola jakiej by chcieli. Co do przewag między BTC a BCH.
Właśnie wybieram się do sąsiada młodego ojca który chce założyć córce coś w rodzaju, z dawnych lat "książeczki systematycznego oszczędzania". Oczywiście będę go namawiał na Bitcoin a więc Bitcoin Cash. Z kilku powodów. Kryptowaluty są pewniejsze niż PLN, niestety BTC nieprzewidywalne fee, BCH ma lepsze perspektywy co do codziennego użytkowania.
Jedyny minus - giełdy kryptowalutowe nie chcą wprowadzić (mam nadzieję że na razie) tzw "zlecenia stałego". Ze strony banku w kierunku giełdy kryptowalut to już działa.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 17 lutego 2019, 16:53

koparki pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 15:41@ShadowOfHarbringer nie bagatelizuj tylko dlatego że nie lubisz blockstream-a , mówisz, że jeden satelita i forumowa zrzutka? podaj źródło bo ja widzę 5 satelitów które pokrywają niemal w całości ziemię: https://blockstream.com/satellite/
O przepraszam, chyba nie jestem na czasie.

Ostatnio jak sprawdzałem mieli 1 satelitę.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 19 lutego 2019, 19:37

Co to się dzieje... ciągle pojawiają się nowe wiadomości jak to wysadzono w powietrze kolejny bankomat. Gotówka jest już tak cenna, że ludzie sięgają po materiały wybuchowe i wyburzają całe ściany. Jeszcze trochę i banknot 100 zł będzie można sprzedać za 120 zł w przelewie albo towarze.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: pm7 » niedziela, 10 marca 2019, 13:52

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:29Dzisiaj chciałem wypłacić 3kPLN z bankomatu euronetu.
Ku mojemu zdziwieniu, maksymalnie można wziąć 1 tysiąc.
Eurenet zarabia chyba na każdej wypłacie, więc wolą, żebyś wypłacił u nich w kilku transakcjach :)
Jest też możliwe, że akurat w danym bankomacie kończyła się gotówka.
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 14:28Jakbyś miał za dużo, to zarekwirowaliby Ci i gówno bys mógł z tym zrobić.

Takie jest amerykańskie prawo. Człowiek nie jest winny, ale pieniądze są winne (serio serio!).
Civil forfeiture? O ile ta praktyka jest tragiczna, to zwykle jest możliwość odzyskania środków: trzeba udowodnić ich legalność.
Szczęśliwie, jest szansa, że to się skończy: Sąd Najwyższy USA ostatnio uznał to niekonstytucyjne.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Bit-els » piątek, 5 lipca 2019, 22:17

kolejny krok się szykuje. Docelowo to 100 zł max w sklepach wg mnie.
https://forsal.pl/artykuly/1420771,obni ... um=twitter

"Mam na myśli zwiększenie obecności terminali w punktach usługowych, możliwe, że również obniżenie limitów płatności gotówkowych” – poinformował.

Zastrzegł, że na razie nie ma jeszcze w MF planów z tym związanych, ale „prowadzone są analizy”. Sarnecki poinformował, że we Włoszech, czy Francji limit płatności gotówkowych wynosi tysiąc euro, a w Polsce 15 tys. złotych, w związku tym pojawia się pytanie o tę kwestię.

„Wciąż mamy ogromne pole do działania, tutaj oczekiwałbym zmian i dalszych inicjatyw” – powiedział."

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: pael » poniedziałek, 8 lipca 2019, 11:44

Bylem zwrocic sprzet w euro rtv i nie mieli w kasie 2k pln :roll: pewnie wzgledy bezpieczenstwa i maja 1k i ile uzbieraja do wieczora tyle bedzie, ale pokazuje w ktora strone idziemy.

Pozniej w banku gosc chcial wplacic 20zl, pewnie mu za bardzo ciazylo w kieszeni ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: cyclone » poniedziałek, 8 lipca 2019, 20:30

Są przebłyski świadomości, i to w NBP:

https://www.cashless.pl/6055-barbara-ja ... d-cashless
w dobie rozwoju instrumentów bezgotówkowych gotówka ma w zasadzie tylko jednego obrońcę czyli bank centralny. Społeczeństwo ma więc prawo domagać się od niego, żeby będąc emitentem gotówki zabezpieczył dwa elementy ważne dla jej przyszłości: dostępność i akceptację. Jeśli to nie zostanie zabezpieczone, to rzeczywiście gotówka może z wielu obszarów zniknąć, ponieważ nie będzie akceptowana.
W ciągu ostatnich dwóch, trzech lat banki centralne zaczęły szerzej rozmawiać o przyszłości gotówki i dostrzegać aspekt, że społeczeństwo nie jest gotowe na to, aby ona zniknęła. Może dlatego pan to postrzega w ten sposób, bo jest to próba utrzymania równowagi. Zobaczyliśmy, że biegnąc naprzód we wprowadzaniu innowacyjnych instrumentów płatniczych zaczęliśmy tracić perspektywę użytkowników banknotów i monet.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: miso20 » wtorek, 9 lipca 2019, 10:23

@cyclone Globalna polityka jest ukiernkowana na eliminację gotówki - gotówkę jest bardzo ciężko kontrolować, a na pewno trudniej niż karty czy czipy. To, że NBP sb coś tam pieprzy to nie znaczy, że to coś da: tak jak z zapowiedzią zwrotu złota do polski, tak samo z tym w mojej opinii to tylko smętne gadanie, a nawet jeżeli zostaną podjęte jakieś działania to mające inny ukryty cel.

Oczywiście plusik za wrzutkę

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Kamien » wtorek, 9 lipca 2019, 10:44

Tylko że ludzie co raz rzadziej używają gotówki, ja sam jej używam raz na ruski rok. Kasierą również jest wygodniej przyjmować płatności bezgotówkowe, system nawet musi się więc starać, po prostu nikt nie będzie utrzymywał gotówki dla garstki jej użytkowników.

Ja wciąż mam nadzieję na krypto w przyszłości jako jedna z możliwości do płatności bezgotówkowych

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Bit-els » wtorek, 13 sierpnia 2019, 18:13

Łączy się to z tematem. Nadchodzi, w części Chin już jest, totalna kontrola. System jak w mrowisku, człowiek trybikiem w maszynie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: maky » wtorek, 13 sierpnia 2019, 20:17

Bit-els pisze: wtorek, 13 sierpnia 2019, 18:13Łączy się to z tematem. Nadchodzi, w części Chin już jest, totalna kontrola. System jak w mrowisku, człowiek trybikiem w maszynie
Teraz jeszcze ubrać to w blockchain i koniec. Bo centralny rejestr można próbować zhakować. Ktoś może pobawić się w "liftera". (Zajdel)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wieści z frontu walki z gotówką

Postautor: Info » wtorek, 24 września 2019, 10:15

Efekty rozdawnictwa i drukowania pieniędzy (inflacja):


Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości