Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » piątek, 5 lipca 2019, 22:58

Moderator, za taki wpis powinienes zostac porzadnie zminusowany :D :lol:
ten lysy endomorfik to cwaniak, ktory wykorzystal boom i naiwnosc ludzi z IQ mniejszym niz moja pralka za 6 tysi 8-) jak wasz niepoprawny HS?
ergorg to Twoj chyba 6 pomysl dzis, czekam na posty z falami, byly mniej smieszne niz ten fraktal i trojkat (zeby nie bylo, ze wszystko robisz zle to gorna linia mi sie podoba)
propan, Fibo wie o tym, ze jego licznik zostal zanegowany po przebiciu 11200, myslalem, ze skoro tak chetnie wrzucasz swoje oznaczenia fal to chociaz o to nie bedziesz musial pytac
p.s. zanim zaczniecie rysowac HS, proponuje zasiegnac wiedzy na temat tego, co definiuje HS i dlaczego volumen jest przy tym tak wazny i obrys

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 5 lipca 2019, 23:15

ergorg pisze: piątek, 5 lipca 2019, 22:55Jeśli obecny dołek wytrzyma, to może taki trójkąt?


Nie przeszkadza Ci wyjście nad i pod ten niby-trójkąt? :shock: Przecież to jest na poziomie syfu od @anagamidev. :mrgreen: Nawet jeśli kurs będzie szedł do zwężenia linii, które zaznaczyłeś, to nie jest absolutnie żaden trójkąt...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » piątek, 5 lipca 2019, 23:21

ale gorna linia ma sens, biorac pod uwage jej 2 punkty styku, ktore sa wynikiem korekt spadkow, mozna ja podpiac pod lokalna LT i ograniczenie, ktorej przebicie oczywiscie powie nam wiecej niz "fraktal"
Ostatnio zmieniony piątek, 5 lipca 2019, 23:23 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7602
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12693
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 5 lipca 2019, 23:23

@Wymazywanie, trójkąt zaczyna się od żółtych kółek, czerwone tylko umacnia to wsparcie. A nawet jeśli ten trójkąt nie będzie grany to mamy wsparcie na ten moment.



Co lepsze, na 1h mamy 4 punkty:



Oczywiście, przy kolejnej wycieczce do tego wsparcia prawdopodobnie wyjdziemy dołem. Dobry moment na S.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 lipca 2019, 23:24 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9147
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » piątek, 5 lipca 2019, 23:24

Niedoskonały SHS :D Oczywiście to tak pół żartem pół serio, jest to jakiś zawoalowany model dystrybucji :D Ale jestem lekko tendencyjny i chciałbym korektę 40% jeśli odbije to będzie bania jak ta la la i ATH na wakacjach być może :D Oczywiscie 30% korekty na razie jest całkiem wystarczające jeśli chodzi o bullrun bańkowy :D


A propos żukiewiczowskiego skamerskiego nasienia :D
Ostatnio zmieniony piątek, 5 lipca 2019, 23:40 przez anagamidev, łącznie zmieniany 4 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » piątek, 5 lipca 2019, 23:24

jezeli zaczyna sie od zoltych pierwszych kolek to jest i tak niepoprawny, jesli ma to byc trojkat to ja widze tylko 2 punkty na dole :roll:
ana cos tam, teraz mam problem, czy piszesz prawde i dac Ci plusa, czy ironizujesz i myslisz, ze masz racje :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » piątek, 5 lipca 2019, 23:31

ja jestem outside czekam na mocną korektę schłodzenie rsi na weeku i codziennie niskie ceny jak w biedronce

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 18
Rejestracja: 11 grudnia 2018
Reputacja: -68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Grand81 » piątek, 5 lipca 2019, 23:33

w poniedziałek leci na 8 i żaden wykres nie pomoże

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » piątek, 5 lipca 2019, 23:33

@Wymazywanie zobacz na wykres bifinex 4h , wyglada że bardzo prawdopodobny jest spadek do 9k , jakikolwiek teraz marsz do 12k kasuje ten scenariusz ale to mniejsze prawdopodobieństwo. Zwróć uwage na obroty(wieksze niż przy wzrostach) i dynamike spadku z 14k , taki spadek na wysokich obrotach to przyszły opór - no i ten opór zadziałał, kolejna próba jego przebicia była juz słabsza i niższa niż pierwsza. biorac pod uwagę bardzo wysoki poziom dominacji btc mozna powiedzieć że gra pod 9k ma sens, ale dałbym stopa redukujacego pozycję o połowę gdyby odbiło teraz powyzej 11500(bitfinex) wybicia na wysokich obrotach zwłaszcza byłyby bycze. Jest jeszcze scenariusz boczniaka.
Ostatnio zmieniony piątek, 5 lipca 2019, 23:34 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lais » piątek, 5 lipca 2019, 23:33

a tam wjeżdżacie mi na ergorga - obiło teraz od tej linii na dole - odbiło czyli rynek ją uznał :p na ten moment

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6722
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6540
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 5 lipca 2019, 23:38

Kurs napierdzielił tyle odbić i trendów lokalnych, że szkoda czasu na grzebanie się w tym g@wnie bo można znaleźć pewnie dowolną figurę jak się postara. To dla ruletkarzy z bitmexa.

Proponuję rzucić okiem na większe skale:

1. Kurs narysował wprwadzie ładny pinbar, ale nie dał rady (jeszcze) pokonać fib 0,618 całego spadku.
Spoiler:
Obrazek
2. Ta cała szarpanina nie wygląda specjalnie bullish. Wygląda raczej na rozciągniętą dystrybucję...

3. Jednak nie da się nie zauważyć, że od połowy maja kurs rysował podobne cuda wianki na podobnym wolumenie (stamp przynajmniej) a finalnie narysował trójkąt zwyżkujący i wyszedł górą.

Szczerze mówiąc wyższa skala dla mnie też nic nie daje, proponuję po prostu nie zajmować pozycji. :roll: Sorry, nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy.

Osobiście niezbyt lubię taką szarpaninę i wolę ją przeczekać. Na downtrendzie zwykle kończyło się to wyjściem dołem no ale teraz mamy hossę.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 893
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9295
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » piątek, 5 lipca 2019, 23:41

W scenariuszu prospadkowym przedstawionym rano, ze względu na regułę zmienności, mało prawdopodobne jest, aby obecnie trwający łącznik X był tylko zygzakiem – flat jest już raczej wykluczony, więc zostaje trójkąt od dołka z 2 lipca, który rozdzielałby oba zygzaki ABC. Stąd też może obecny impas i równowaga obu sił na rynku, która wedle powyższego powinna jeszcze trochę potrwać.

Tym samym zanegowanie scenariusza prowzrostowego to wyraźny spadek poniżej porannego dołka w ramach już podfali ‘c’ fali ‘b’ trójkąta budowanego od dołka z 2 lipca.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 5 lipca 2019, 23:53

Jak nie udało się na pierwszą nóżkę to może od drugiej się uda odbić do góry :D


Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » piątek, 5 lipca 2019, 23:58

socjolog, jak zleci przed zamknieciem dziennej do 10850 to shortuj, chociaz raz Ci w tym roku wyjdzie 8-) uciekam, pa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9147
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 6 lipca 2019, 00:01

Jeszcze a propos pewnej analogii, którą już ktoś też zauważył wcześniej :D
Spoiler:
Spoiler:
1w vs 1d :D
Spoiler:
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: socjolog2008 » sobota, 6 lipca 2019, 00:13

@Vetz wywalone mam. Strategia oparta jest na braku strategii i braku ruchu. W nocy możliwy jest taka sytuacja ;) zobrazuje to tak i idę spać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9147
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6944
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » sobota, 6 lipca 2019, 00:31

@socjolog2008 a było 100% :D



Swoją drogą 6 lat temu to ceny w okolicach 100-200$ :D Nie dość, że skater pierwsza klasa to do tego elita wśród HODL'erów :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » sobota, 6 lipca 2019, 01:35

koparki pisze: piątek, 5 lipca 2019, 23:33 @Wymazywanie zobacz na wykres bifinex 4h , wyglada że bardzo prawdopodobny jest spadek do 9k , jakikolwiek teraz marsz do 12k kasuje ten scenariusz ale to mniejsze prawdopodobieństwo. Zwróć uwage na obroty(wieksze niż przy wzrostach) i dynamike spadku z 14k , taki spadek na wysokich obrotach to przyszły opór - no i ten opór zadziałał, kolejna próba jego przebicia była juz słabsza i niższa niż pierwsza. biorac pod uwagę bardzo wysoki poziom dominacji btc mozna powiedzieć że gra pod 9k ma sens, ale dałbym stopa redukujacego pozycję o połowę gdyby odbiło teraz powyzej 11500(bitfinex) wybicia na wysokich obrotach zwłaszcza byłyby bycze. Jest jeszcze scenariusz boczniaka.
Możliwe. Nie mam za bardzo pomysłu konkretnego, a jestem po 3 ms. ciągłych dużych zysków i zauważyłem, że ostatnio zaczynam się motać czego wczesniej nie robiłem dawno (miałem np. BTC za 11k jak spadło do 9.7k - a potem za wczesna sprzedaż za 10.9k), więc muszę albo zrobić przerwę albo ostrożniej pograć. Na rękę jest mi duży spadek, bo łatwiej mi zawsze było kupować jak dużo spadnie na odbicia niż kupować po przebijaniu highów. Ruchy BTC są dla mnie w ostatnich dniach jednak mniej czytelne niż zazwyczaj tzn. rozmiar odbicia mnie zaskoczył. Obawiam się, czy własnie koło 10.5-11k nie jest jednak miejsce dobre na zakup i będzie konsolidacja i solidna kontynuacja do 15k+. Szybki spadek do 8 czy 9k wydaje mi się zbyt oczywisty, ale też strach zagrać pod kontynuację. Więc kompletnie nie wiem. A po głowie zaczyna mi chodzić jak wsza Xrp i Eth nagle bez powodu.

Dodano po 7 minutach 13 sekundach:
Spoiler:
(niestety mocno uzależniłem się znów od gry i człowiek mimo super zysków smutny jak tylko minimalna stratę zrobi - typu zarób 100k w ms i strać potem 10k i smutek hehe - do tego bez zakupów i na fiatach też napięcie i presja, by coś kupic, że tyle okazji itd. itd. włazi mocno w łeb trading jak jest dobra passa, 2-3 dni bez grania to jak wygnanie i kara hehe - brak adrenaliny z gry bardzo nudzi obojętnie co innego masz ważnego do roboty)
Dodano po 17 minutach 49 sekundach:
BitJanusz pisze: poniedziałek, 25 marca 2019, 09:01Z mojej natomiast wynika, że typowy Janusz jest pierwszy do hodlowania i mało mu, gdy wzrośnie o 100%, czy nawet 1000% (!), on chce Lambo. Tak czytałem ostatnio reddit Substratum i tam jest pełno ludzi, którzy kupili po 1000-1500 sato, nie sprzedali po 20k sato (wzrost x20...) i przetrzymali aż spadło do 400-500 sato - i dopiero myślą o sprzedaży
+ odnośnie Twojego posta z ost dni o bagholdingach, bo nie mogę znaleźć a ten zamiast niego znalazłem
Spoiler:
O psychologii bagholdera mógłbym referaty pisać. :) I na swoim przykładzie i na przykładach innych. Ja na szczęście dawno się z tego wyleczyłem i nigdy nie bagholdowałem niczego dłużej niż 2-3 miesiące. Dobrą próbkę masz w wątku Liska. Podstawowa przyczyna, to niegotowość na przyznanie się szybkie do porażki i przedłużanie tego stanu. W normalnym (poza giełdowym) świecie mocny upór i położenie własnego ego oraz celi na szali pozwala załatwić wiele różnych spraw w życiu. Na giełdzie jest kompletnie odwrotnie, broniąca się psychika przedłuża tylko i utrudnia akceptacje porażki, bez której nie można iść dalej. A że crypto to rynek +tysiące % i -99%, więc takie osoby łatwo dostają pod dupie z taką postawą.

Bagholderzy wpadają w wiele pułapek umysłowych. "Taniej niż kupił nie sprzedom!", "Nie ma straty dopóki nie sprzedasz!", "W końcu odbije", "Przecież mogę uśrednić!" itp. itd. Ogólnie patologia spekulacyjna i pewnie wiele dobrze zapowiadających się traderów zakończyło żywot przez bagholdingi.

Najbardziej nie szanuję i nie toleruję, jak bagholderzy spędzają czas na wciskaniu innym kitów, bo myślą, że naganianie czy pozytywne pisanie o swoich coinach w jakiś sposób im pomaga. Tak naprawdę jest to tylko tworzenie iluzji, pocieszanie sie by było łatwiej psychicznie i wciąganie innych w swoje szambo, w myśl zasady "razem raźniej". Próbkę masz w tym co robi @anagamidev od czasu kiedy zainteresował się Liskiem. To są dosłownie setki postów od miesięcy, niemal dzień w dzień. Ciągłe wywieranie wrażenia a nawet presji, że bagholdowany coin wzrośnie, jest wartościowy, ludzie powinni go kupować, że to okazja, promocja, podpieranie się wykresami itd. To jest dno niestety, by wciągać innych w swoje szambo.

Jedna z najważniejszych zasad tradera na tym rynku wg mnie to "Nie bagholdować!".
Przy tak dużych wahaniach i tylu shitach idących -9x% to konieczna zasada.
Wiadomo, na kilka - kilkanaście czy nawet 20-30% straty można i czasem warto przetrzymać, ale na duże % strat i na długie okresy nigdy przenigdy.

Ps. Na bagholderów na necie trzeba mieć silny detektor. Część takich ludzi zamiast wyjść z szamba lub tkwić w nim po cichu i cierpieć samemu próbuje wciągać innych w swoje gówno po forach, twitterach, fb, redditach. Taki kretyn będzie spędzał nawet miesiące codziennie by zachwalać swój shit, na którym jest ogromny % w plecy i myśli, że jak znajdzie kolejnych frajerów, to coś pomoże. Patologia i zero zasad moralnych.
Ostatnio zmieniony sobota, 6 lipca 2019, 01:40 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » sobota, 6 lipca 2019, 01:39

Wymazywanie pisze: piątek, 5 lipca 2019, 21:50@ekonokomik To pod co grasz?


Świetne pytanie. Chwilowo nie pod kreski. A przynajmniej w małych skalach. Sam widzisz, że to się nie sprawdza, każdy rysuje co innego co godzinę.
Przez chwilę po szczycie poserfowałem udanie na przewidywalnych ruchach kursu, ale teraz w końcu dopadł nas strach i niepewność. Szczyt 4-go wypadł "za wysoko" i popsuł kreski misiom, a spadki 5-go zaskoczyły byki.

Sam lekko zgłupiałem, aż spojrzałem na szczyt bańki 2017, na to co się działo krótko po ATH. I coś mi zaświtało. Bo wtedy lokalny szczyt 6-go (jak się później okazło RtN) wypadł wyżej niż poprzedni (27 grudnia). A na dodatek cofnąłem się do 1 strony tego wątku (3 stycznia 2018) i przeczytałem 10 pierwszych stron. BARDZO POLECAM tę lekturę.
Czego tam nie ma: trójkąty, kliny, kanały. Niektórzy dopatrzyli się nawet akumulacji!
Aż znalazłem swój wpis z 4 stycznia: "Nie wiem juz co o tym myśleć." :)
I teraz czuję się tak samo.

Więc już Ci mówię pod co teraz gram:
- pod to, że mieliśmy minibańkę i wzrost od dołka o 350%, a teraz wciąż jesteśmy bardzo wysoko (>80% szczytu bańki),
- że mamy okres podobny do przełomu 2017/2018 tuż po pęknięciu bańki,
- pod to, że po szczycie bańki następuje krótki, dynamiczny okres chaosu i nawet jeśli nie paniki to zagubienia graczy, do tego pewnie sporo jest "bitew wielorybów na górze", dlatego kreski w małych skalach są mylące i powodują głównie straty na SL'ach,
- gram też pod to, że po kilkumiesięcznych bańkowych wzrostach korekta (czy może raczej pęknięcie) może potrwać też kilka miesięcy, a nie kilka dni,
- że to co teraz mamy to mimo 30% spadku nawet nie jest jeszcze pierwsze ramię spadkowe figury, która się rysuje w większych skalach. Patrzę na timingi i sądzę, że to dopiero jego początek (poprzednio to ramię rysowało się od 18 grudnia do 6 lutego, teraz powinno pójść znacznie szybciej).
- że 4-go mieliśmy RtN (na poziomie 87.7% w przypadku 6 stycznia 2018 było to 86.4%)


Podsumowując: Jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że minibańka pękła, a nie, że to tylko korekta. Dlatego też, dopóki kurs nie udowodni, że jest inaczej, gram short.
Przestaję też surfrować na falach godzinowych (skoro mamy chaos i sprzeczne kreski) i wracam do patrzenia na kurs w wyższych skalach.
Nie shortuję fanatycznie, a elastycznie. Jeśli kurs pokaże, że się myliłem w ocenie, zmienię front natychmiast czekając na 5-kę od Fibo.

Czego się spodziewam najbardziej w najbliższym czasie:
- narysowania przez najbliższe kilkanaście dni jakiejś bardzo nieforemnej i poszarpanej figury, przypominającej (!) trójkąt symetryczny,
- następnie decyzji co do kierunku kursu (preferuję doł). Alternatywnie: wcześniejszego wyjścia dołem.

Czego spodziewam się w dalszej perspektywie (choć to już gdybanie):
- dynamicznego dołka na dużych obrotach na poziomie 6-8K pod koniec lipca,
- narysowania wielkiej figury przez kolejne kilka miesięcy (pewnie jakiś rodzaj trójkąta symetrycznego lub klina spadkowego),

Kończąc jeszcze raz polecam lekturę pierwszych 10-15 stron tego wątku. Bardzo pouczające.

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: koparki » sobota, 6 lipca 2019, 01:42

Wymazywanie pisze: sobota, 6 lipca 2019, 01:17A po głowie zaczyna mi chodzić jak wsza Xrp

małe ryzyko na wykresie ale spore ryzyko w fundamentach tego projektu, dlatego m.zd. takie słabe zachowanie kursu. GlobalCoin to jest bat na wszelkie scentralizowane pseudokryptowaluty... trzeba uważać na iota, xrp, stellar, nem chyba też .

...kusi short ale sobie daruję na noc ;) to by mnie juz zabiło ;) wystarczy że utrzymuje long na niektórych parach alt/btc ;)
ekonokomik pisze: sobota, 6 lipca 2019, 01:39znalazłem swój wpis z 4 stycznia: "Nie wiem juz co o tym myśleć."
I teraz czuję się tak samo.

zawsze mozna pozostać poza rynkiem.
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], grzeg i 12 gości