Nano (XNO)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » sobota, 29 czerwca 2019, 09:46

@mecenas
Dominacja BTC nieprawdopodobnie urosła, liczę na jakiś alt season, albo chociaż alt week/alt day.
A fajność nano i spory zjazd na wykresie mnie skusił, ale nie na tyle żeby dziś robić jakiekolwiek zakupy pod long term :twisted:

Dodano po 4 minutach 39 sekundach:
Nano/usd również zjechało ponad 30% w miesiąc, liczę że przy zjeździe/boczniaku btc część kasy popłynie w alty.
No chyba że bitek znowu strzeli, albo przesadzi ze spadkiem, stąd SL. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » sobota, 29 czerwca 2019, 16:07

paprykarz18 pisze: piątek, 28 czerwca 2019, 14:47W mojej ocenie, aktualnie nano jest niemodne. Stało się jedną z wielu dobrych kryptowalut z top 100. Jest bo jest i tyle. Emocji już nie wzbudza. Największe sukcesy ma już za sobą (jeszcze jako RaiBlock), gdy była odkrywana. Teraz potrzebuje zastosowania w realnym świecie. Milionów ludzi, którzy chcieliby nią płacić, co spowodowałoby wzrost popytu, a przez to ceny. Tego akurat nie widzę.

Z czasem będzie miał zastosowanie. Fani wydają wtyczki do popularnych serwisów społecznościowych FB, Twitter itd.
Aktywa cyfrowe inaczej wycenia się do akcji z poprzedniego wieku (dywidenda). Ilość użytkowników plus takie cechy jak waluta deflacyjna (epoka informacyjna).
Do tego jeszcze słynne IoT. Tutaj Nano również się sprawdzi. Nadejdzie armagedon na shitach to Nano odżyje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: BitJanusz » sobota, 29 czerwca 2019, 23:17

benq pisze: sobota, 29 czerwca 2019, 09:46liczę że przy zjeździe/boczniaku btc część kasy popłynie w alty.
W sumie to ciekawy fenomen, bo wszyscy na to liczą, wszyscy na to czekają, ale rośnie na poważnie tylko LINK :mrgreen: jeszcze od poziomu marca wiele altów pospadało o kolejne 70-90% (!) a przecież wydawało się, że są na dnie i to tylko akumulacja przed rajdem w górę.

ja się zastanawiam raczej, ile altów trafi na śmietnik wzorem substratum. Wiele z nich trochę przestało się rozwijać, a wiecznie na marzeniach jechać up się nie da.

Nie wypowiadam się co do NANO, bo nie umiem ocenić, czy NANO się rozwija, czy nie za bardzo. Ale mam innego newsa - ludzie wyruchani na bitgrailu będą (za namową gościa, który prowadzi cały ten proces) zwracać się o rekompensatę w USD/EUR a nie w NANO. czyli odpada potencjalna pompka związana z likwidatorem skupującym coiny pod roszczenia.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » środa, 3 lipca 2019, 21:37

Trochę o technikaliach NANO:

:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » czwartek, 4 lipca 2019, 06:02

Może trochę głupie pytanie, ale czy jest realne zredukowanie ilośći NANO w celu poprawnej decentralizacji Binance Cold Wallet https://nano-faucet.org/rich-list/ ?
Przerażają te 28 milionów, których nikt nie rusza od ośmiu miesięcy.

Jak dobrze widzę, na 4 miejscu są obecne ilości użytkowników giełdy - około 3 miliony.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » czwartek, 4 lipca 2019, 06:15

@emdecha
Jeszcze gorzej, że 138 adresów (czyli 0,01%) zawiera ponad 60% wszystkich monet...

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Zredukowanie liczby nano tylko wzmocniłoby siłę tych z rich listy. A odbieranie ich właścicielom to byłby gwóźdź do trumny, trochę patowa sytuacja :?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: koparki » czwartek, 4 lipca 2019, 09:36

benq pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 06:15Jeszcze gorzej, że 138 adresów (czyli 0,01%) zawiera ponad 60% wszystkich monet...

trup wyleciał z szafy. Nie zdawałem sobie sprawy z w/w , dla mnie dyskwalifikacja jesli chodzi o inwestowanie w to.
---

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » czwartek, 4 lipca 2019, 10:19

Tylko nie ma dowodów, że te 138 adresów należy do jednej osoby. Większość udziału w tych 60 procentach to portfele giełd. Ludzie zamiast trzymać tam swoje NANO powinni mieć je na swoich portfelach. Nie ma powodu (chyba) do skreślania tej krypto, mam taką nadzieję,

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » czwartek, 4 lipca 2019, 18:06

@koparki
A to nowe info dla Ciebie?
Jakoś w okolicach rebrandingu z raiblocks na nano dyskutowaliśmy na ten temat - podważałem sposób dystrybucji jaki został przeprowadzony.
@emdecha
Masz potwierdzenie, które z tych portfeli są giełdowe? To jest do sprawdzenia, ale nie mam czasu teraz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: koparki » czwartek, 4 lipca 2019, 18:14

benq pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 18:06A to nowe info dla Ciebie

słabe rozeznanie zrobiłem. Dyskwalifikacja w moim wypadku.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: mecenas » czwartek, 4 lipca 2019, 18:23

koparki pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 18:14Dyskwalifikacja w moim wypadku.
I co teraz? Sprzedasz? Spalisz? Utopisz privkeya w morzu?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » sobota, 6 lipca 2019, 18:17

Zastanawiam się czy NANO może w przyszłym roku stracić na rzecz Libry (FB coin). Jedna i druga są kryptowalutami płatniczymi. Wiadomo która będzie popularniejsza. Jednak czy wartość Nano nie spadnie do 0? Ktoś ma jakieś przeczucia, przewidywania?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: koparki » sobota, 6 lipca 2019, 18:29

@emdecha Wszystkie krypto z funkcja wyłącznie pieniązka przestana istnieć, zostanie kilka o najwiekszej kapitalizacji , ale przede wszystkim zaczna dominować najpopularniejsze platformy gdzie kojn jest jednocześnie i pieniądzem i smartkontraktem, stawiam na to wszystko ;) bo widziałem przedsmak w ekosystemach trona i eos-a.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » sobota, 6 lipca 2019, 18:40

@koparki
Ale siejesz defetyzm :P
Zobacz, od dawna mamy eliksir, swift, blika, paypala, payU, paysafecard a mimo to wciąż tak wielu z nas angażuje się w krypto (coraz większa grupa).
XRP jest szybszy, wydajniejszy i tańszy od BTC, a mimo to gardzimy nim i nie korzystamy z niego.

Skąd pomysł, że gównocoin pana cukiera miałby zmienić przekonania moje, Twoje czy innych w temacie?
Moim zdaniem ten twór nie zmieni kompletnie nic, poza chwilową modą, ewentualnie powszechnością na jakimś portalu typu allegro (jak payU).
Sam czasem korzystam z blika i payU (z paypala już nie), ale kompletnie nie zmieniły one mojego podejścia do elektronicznego pieniądza.
Tak, wiem, w/w rozwiązania to nie waluty, tylko sposoby obracania fiatami, ale fejskojn to również nie będzie kryptowaluta w naszym liberanym, antysystemowym ujęciu, więc pozycja nano, bch czy dasha nie jest przez niego aż tak zagrożona, jak piszesz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: koparki » sobota, 6 lipca 2019, 19:01

benq pisze: sobota, 6 lipca 2019, 18:40Zobacz, od dawna mamy eliksir, swift, blika, paypala, payU,

tylko że to sa systemy płatności a nie waluty+systemy połatności słowo klucz jest "zmienność kursowa"
no i jeszcze ten problem dziwnej dystrybucji w nano (proporcji własności).
stawiam na największe sieci z funkcja smartcontract - nie widze powodu aby płacić za pomoca nano skoro moge płacic ETH(zwłaszcza gdy będzie POS) . Nie daje szans na szeroka adopcje bo to projekt wolontariacki , bez jakiejkolwiek zachety dla walidatorów sieci, czy animatorów projektu .
Fajny projekt tylko okoliczności rynkowe sie zmieniają ;) mam nano , jak nie odbije zaakceptuję duza stratę - zamienię moze na ALGO ...

Dodano po 11 minutach 38 sekundach:
@benq tutaj masz wytłumaczony mój tok myslenia na niniejszy temat i na podstawie takiej analizy podejmuję teraz decyzje: viewtopic.php?p=585834#p585751
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: benq » sobota, 6 lipca 2019, 21:06

@koparki
Tak, czytałem tamten temat.
Jakiś czas temu, nie znajdę teraz, ale Wymazywanie napisał fajny tekst na temat tej globalizacji i powszechności.
Nie jestem obecnie wcale przekonany, że to kiedykolwiek nastąpi (nie wykluczam oczywiście), ale czy naprawdę jest nam potrzebna absolutna adaptacja na całym świecie?
Nie sądzę. Byle tylko liczba zainteresowanych była wystarczająca, żeby dało się zgubić w tłumie, byle funkcjonowały kantory, giełdy i bitomaty, byle społeczności była nie mniej zaangażowana, niż obecnie - to wystarczy.
BTC za milion $$$ czy Nano za $10,000 nie jest „być albo nie być”.
Tak mało ludzi korzysta z Tora, VPNu, nie używa portali społecznościowych, może lepiej niech krypto zostanie w tej niszy, low profile nie musi oznaczać śmierci.
A plastikowe bułki w macu niech sobie kupują globalkojnem ;)

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
No i rozumiem Twoje zarzuty wobec nano - ciężko je przeoczyć. Ale w samej librze nie doszukiwałbym się konia trojańskiego który zabije rynek prawdziwych kryptowalut.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: shinya56 » niedziela, 7 lipca 2019, 12:37

Technologię NANO można z sukcesem wykorzystać w IoT. Projekt nie upadnie.

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: emdecha » niedziela, 7 lipca 2019, 13:22


Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 9 lipca 2019, 11:45

benq pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 18:06@koparki
A to nowe info dla Ciebie?
Jakoś w okolicach rebrandingu z raiblocks na nano dyskutowaliśmy na ten temat - podważałem sposób dystrybucji jaki został przeprowadzony.
@emdecha
Masz potwierdzenie, które z tych portfeli są giełdowe? To jest do sprawdzenia, ale nie mam czasu teraz.

Witam po przerwie (dobrze robi)
Sprawdziłem tak na szybko te 11 adresów które mają 35% udział w kapitalizacji, 9 z nich to giełdy, co do dwóch nie mam pewności, więc trzeba uznać że to prywatne środki
Pozostaje problem tych 127 które mają 25% , ciężko powiedzieć ile z nich należy do pojedynczych osób, porównałem około 20stu adresów (tych blisko siebie pod względem ilości monet) aby znaleźć podobne kwoty lub daty, wszystkie wydawały się różnić, nie było widać podobieństw, choć w połowie z nich nie widać dat ponieważ było to jeszcze przed aktualizacją. Sprawdzenie tego dokładnie to by była syzyfowa praca, więc sobie odpuściłem dalej.

Reasumując , Nano nie ma aż tak dużej popularności aby posiadać sensowny i w miarę równy rozkład środków w kapitalizacji, to nadal dosyć niszowy projekt ;/
Według mnie dominacja "grubasów" może maksymalnie wynosić około 30%, zagrożenie może być także jeśli zdecydowana większość tych money była kupiona w 2016 2017 za 0.01 centa, kiedyś jak będę miał czas i pomysł jak to sprawdzić to może to zrobię, ale ciężko mi sobie wyobrazić ludzi którzy dostali coś za darmo i nie sprzedali po 20, 10, czy 5$ do tego czasu i zaczęli sprzedawać akurat teraz :) , trochę to delikatnie mówiąc nielogiczne, są pewnie tacy, ale raczej nie większość.

Tak więc można tak sobie gdybać, wcale bym się nie zdziwił gdyby kilka grubszych osobników miało sporo NANO, które miało przecież potężny dump, w chwilach totalnej wyprzedaży jaką mieliśmy na krypto już kilka razy, zawsze 90% sprzedających to spanikowany tłum, najczęściej sprzedający blisko dołka, tłum który jest skupowany przez kilka procent bardziej doświadczonych ludzi, gdyby tak nie było cena leciała by zawsze do samego zera, tak więc podczas mocnej bessy jakiej doświadczyliśmy normalne będzie że większość monet poleci do grubszych portfeli.
Gorzej gdyby to był szczyt hossy....

Jest to moim zdaniem naturalne i nie wiem jaki coin mógłby się przed tym obronić, może podajcie jakiś przykłady coina który ma super rozkład kapitalizacji i 95% monet w obiegu, lub chociaż 80%....?
Ciężko znaleźć ponieważ większość coinów od 30% do 90% jest w posiadaniu twórców, ale z tym ludzi jakoś nie mają problemu, ja akurat mam.
Mam tu na myśli między innymi stosunek Circulating Supply do Max Supply, sa także inne formy tego procederu, wczesne premine, ogromny developer found, escrow, albo że niby waluta infalcyjna itd. Nie będę wszystkiego wymieniał, chce tylko powiedzieć że pewnie jak by tak zajrzał dokładnie pod maskę. to w większości projektów można by znaleźć "trupa w szafie", są tylko większe i mniejsze...

Jeszcze wrzucam filmik i wracam do wakacjowania, więc mogę szybko nie odpisać.
Gość w tym filmiku całkiem sprawnie komentuje większość zarzutów pod adresem NANO, większość z nich już tutaj wałkowaliśmy, co prawda ten Pan próbuje być obiektywny, ale widać że to zwolennik NANO.... więc w takim wypadku pełen obiektywizm nie istnieje, to tyczy się także mnie :)



Wersja tekstowa, dla nie znających ang można wrzuć w googla.





PS team BANANO zbiło jakiś czas temu coś na wzór mixera, więc podobne "proste" rozwiązania mogą być wdrożone do NANO.
Monero to to nie jest (moim zdaniem będzie zbanowane) ale w większości przypadków pewnie wystarczy (o ile nie jesteśmy terrorystami czy handlarzami narkotyków lub ludzi)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RaiBlocks / Nano (XRB)

Postautor: koparki » wtorek, 9 lipca 2019, 12:31

RuckenFetard pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 11:45ciężko mi sobie wyobrazić ludzi którzy dostali coś za darmo i nie sprzedali po 20, 10, czy 5$ do tego czasu i zaczęli sprzedawać akurat teraz , trochę to delikatnie mówiąc nielogiczne, są pewnie tacy, ale raczej nie większość.

to jest łatwe do wyobrażenia - można przecież przesunąc środki na inny projekt zamienić jednego przecenionego shitcoina na inny przeceniony lub nowy.
Ładnie wymieniłes zarzuty co do projektu, niektóre wcześniej wymieniłem. Narodziny Libry = śmierć projektów typu Nano, niestety. Moze i będzie pompa(może nie) , tym lepiej bo hodlerzy będa mieli szanse wyjść ale jako poważne aktywo długoterminowe to bym tego nie trzymał, zamiana na IOST nie byłaby złym pomysłem (to jest podobna liga popularnościowa)- porównujac te dwa projekty wybór jest jasny ale rynki sa przewrotne i nielogiczne więc nie polecam a jedynie poddaję propozyję do dyskusji.
---

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości