Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
121
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: stokarz » środa, 3 lipca 2019, 18:58

Obrazek

Ethereum Ethereum dlaczego nie rośniesz? Dlaczego spadasz w czeluście piekielne, skoro portfele "inwestorów" już puste? Kiedy skończy się to cierpienie pytacie? Nie jestem jasnowidzem, ale przygotowałem dla Was opracowanie na temat ETH 2.0 - czyli planowanej i hucznie zapowiadanej aktualizacji Serenity.

Obrazek

"Ethereum 2.0: Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości."




Alternatywne źródło: https://docdro.id/11P446k

Do korekty tekstu udało mi się zaangażować członka Parity Technologies, firmy pracującej nad kodem ETH, zatem możecie być pewni, że w raporcie nie pojawiają się żadne błędy merytoryczne. Serdecznie zapraszam do dyskusji w tym wątku, z ETH wiele się będzie działo także jest o czym rozmawiać! :D


Raport dostępny jest w dystrybucji publicznej i stanowi materiał edukacyjny, zatem serdecznie zachęcam do rozpowszechniania go i dzielenia się nim z osobami zainteresowanymi rynkiem i technologią kryptowalut. Raport w żadnej mierze nie jest poradą inwestycyjną. Inwestowanie na rynku kryptowalut, z racji na jego wahania, wiąże się z ogromnym ryzykiem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: blink » środa, 3 lipca 2019, 22:59

Ten POS nie będzie wcale taki piękny jakby można się spodziewać. Przynajmniej na początku :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: koparki » czwartek, 4 lipca 2019, 17:51

Dzięki za udostępnienie swojej pracy.

W eth dość rozczarowujące jest dwuletnie oczekiwanie na pełne ETH2.0 POS,
2lata w dziedzinie krypto to cała epoka.Nie wiem jak szybko programiści byliby w stanie migrować swoje zdecentralizowane aplikacje z eth do np. ALGO czy IOST.
Widziałem juz takie konwersje z jednego blockchaina na inny np. STORJ ... co ciekawe obecnie znów wypadałoby storj-jowi migrować bo eth okazał się dla niego zbyt ciasny. Jesli będą narzędzia do sprawnej konwersji to z sieci eth może wyparować część aplikacji. Golemowi, też jest ciasno w ETH ,
Ethereum stracił też właściwie cały rynek kasyn blockchainowych.... 2 lata czekania , ile to nowych aplikacji za ten czas powstanie na inne sieci ;)
Nie narzekam , bo nad ETH intensywnie pracuje sztab programistów, zwracam tylko uwagę na ten czynnik ryzyka inwestycyjnego ;) Podejrzewam że POS byłoby szybciej zrealizowane ale miała miejsce ingerencja lobbingu producentów GPU i to zatrzymało rozwój.

@stokarz pominąłeś w porównaniach istotne konkurencyjne sieci ,np IOST, może będzie się rozwijał tak dynamicznie jak Tron ze wzgledu na mozliwość pisania aplikacji w Java Scrypt, ma świetna skalowalność. Nie ma też nic o ALGO a widzę że poważna firma(OTOY Inc) ma zamiar zrobić aplikacje typu chmura obliczeniowa na tej sieci odrzucając eth . Chyba również GlobalCoin będzie opierał się o walidatorów i smartkontrakty i też można traktowac jak konkurencję ?
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: new06 » niedziela, 7 lipca 2019, 08:06

@blink rozwiń myśl ;) .
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: blink » niedziela, 7 lipca 2019, 08:13

new06 pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 08:06@blink rozwiń myśl .


Zacytuje żeby nie przepisywać czegoś, co jest dobrze napisane:
Mająca wejść w życie tego lata18, faza zero, rozpoczyna proces migracji ETH na POS19. Stworzony zostanie zupełnie nowy łańcuch nazywany Beacon Chain. Będzie on niezależny od zwykłego ETH. Pierwsi deweloperzy i entuzjaści będą w stanie zamienić swoją kryptowalutę Ethereum na jej odpowiednik w Beacon Chain i już teraz rozpocząć stakowanie w POS. Niemniej, nie zalecam tego robić, gdyż aż do Fazy 2, która rozpocząć może się nawet za dwa lata, nie będziemy prawdopodobnie mieli dostępu do posiadanych przez nas ETH. Owszem, otrzymamy nagrody ze stakowania, jednak niemożliwe będzie upłynnienie posiadanego ETH, gdyż będzie ono zablokowane w smart kontrakcie w sieci Beacon. Bilet w jedną stronę. ETH z oryginalnego łańcucha ulegnie znieszczeniu.
W Fazie 1, główny łańcuch Ethereum ciągle będzie funkcjonował. Nagrody wypłacane będą zarówno górnikom jak i osobom stakującym BETH (ETH przeniesione na Beacon Chain) w Beacon Chain. Początkowo dojdzie zatem do drastycznego skoku inflacji. Jest to poważne zagrożenie, szczególnie dla inwestorów(choć nie będą to płynne aktywa, może spowodować małą panikę). Jeżeli nie pojawi się nowy popyt na Ethereum, to chwilowa wysoka inflacja może zbić cenę Ethereum. Mimo tego, modele zakładają, że inflacja zacznie zmniejszać się do poziomu 0-1%, wraz z powolnym wygaszaniem górnictwa i POW oraz migracją na POS.
Faza 2 Wstępnie planowana na 2021 rok faza druga to czas, w którym Ethereum zacznie wreszcie (miejmy nadzieję) błyszczeć.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: adiqq » niedziela, 7 lipca 2019, 09:03

koparki pisze: czwartek, 4 lipca 2019, 17:51W eth dość rozczarowujące jest dwuletnie oczekiwanie na pełne ETH2.0 POS,

Pełna zgoda. Dla mnie to bardzo duże rozczarowanie...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: koparki » niedziela, 7 lipca 2019, 09:14

blink pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 08:13Jest to poważne zagrożenie, szczególnie dla inwestorów(choć nie będą to płynne aktywa, może spowodować małą panikę).

nie wiem czy to dobry wniosek bo trochę potencjalnej podaży zostanie przyblokowane w BETH, czyli z jednej strony inflacja sprawi że będzie nieco więcej przybywać w tamtym okresie ETH ale moze równoważne ilości będą topione w BETH.
W kryptowalutach przyblokowanie sobie środków na 2 lata to ogromne ryzyko... jestes pewien co do tych aż 2 lat ... 2 lata od teraz od połowy 2019 czy 2 lata od momentu umożliwienia stakowania POS? rozmawiałes o tym z jakimś członkiem ekipy ETH? @stokarz ?
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 7 lipca 2019, 09:18

Ethereum w końcu przechodzi na PoS ?

Matko, ile można było czekac, zapowiadają to chyba od 3 lat.

Będę z zainteresowaniem obserwował rozwój wydarzeń.

EDIT:
"Pełne wprowadzenie serenity zajmie 3 lata".

Kolejne 3 lata? Ciekawe ile jeszcze będzie trzeba czekać na ten PoS.

Trochę śmierdzi mi tutaj obiecankami-cacankami bez pokrycia i ICO-scamem, no ale może to tylko moje wrażenie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: koparki » niedziela, 7 lipca 2019, 09:59

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 09:18Matko, ile można było czekac, zapowiadają to chyba od 3 lat.

Ale nic nie jest bez przyczyny , firma NVIDIA i AMD to ogromne pieniądze , myślisz że nie lobbowali opóźnienia przejścia na POS? przez to Ethereum moze przestać dominować , bo opóźnienie 2 lata sprawi że rynek moze być za chwile zdominowany przez inną sieć, póki co nie ma zbytnio kandydata poza ALGO i mniej prawdopodobnym IOST , raczej poważniejszy jest ten pierwszy. o EOS i TRON nie wspominam bo wprawdzie jest bardzo popularny ale 20 walidatorów to jakaś kpina z decentralizacji. GlobalCoin moze być tez konkurencja , nie ogarniam jeszcze czy czasem nie maja zamiaru zrobić tez funkcjonalnosci jaka ma ethereum , tam będzie 100walidatorów.
Jak beda narzędzia aby łatwo przenieść zdecentralizowane aplikacje z sieci eth do innej to stworzy sie konkurencyjność , walka o dominacje z pozytkiem dla konsumenta i wtedy może się uwiną szybciej niz 2lata.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 7 lipca 2019, 10:09

koparki pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 09:59Ale nic nie jest bez przyczyny , firma NVIDIA i AMD to ogromne pieniądze , myślisz że nie lobbowali opóźnienia przejścia na POS?
Ale jakieś dowody czy poszlaki na to są, czy tylko tak sobie rzucasz odchodami w losowe kierunki, bo może się coś przyklei?
koparki pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 09:59 przez to Ethereum moze przestać dominować
Ethereum nigdy nie dominowało, bo Ethereum nawet nie jest kryptowalutą tylko "silnikiem tokenowo - smartcontractowym".

No chyba, że mówimy o dominacji w smart-contractach - w takim przypadku OK.
koparki pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 09:59 Jak beda narzędzia aby łatwo przenieść zdecentralizowane aplikacje z sieci eth do innej to stworzy sie konkurencyjność , walka o dominacje z pozytkiem dla konsumenta.
Jeszcze nikt nigdy nie wykorzystał PoS w praktyce do stworzenia stabilnej i działającej waluty nie będącej scentralizowanym shitcoinem.

Nie ma nic za darmo. PoW rozdaje tokeny w zamian za wykonaną pracę. Zupełnie jak w życiu. Jest to racjonalne, zgodne z mechaniką działania rzeczywistości podejście.

PoS oferuje pieniądze za siedzenie na pieniądzach bez wykonywania żadnej pracy. Wystarczy raz zdobyć dominację i nigdy się jej nie straci.

PoW jest jak wolnościowy kapitalizm - "Bez pracy nie ma kołaczy. Każdy dostaje tyle, na ile zapracuje".

PoS jest jak totalitarny socjalizm - "Raz zapracujemy na potęgę i władzę a później już zawsze się nam należy, pieniądze będziemy rozdawać wedle uzdania".

Dlatego właśnie jestem ciekawy jak sobie chce Vitalik poradzić z nieuchronną centralizacją i totalitarną władzą, jaką automatycznie przynosi PoS.

Możliwości są dwie:
1. Vitalik stworzy coś naprawdę innowacyjnego i genialnego, co sprawi że PoS zacznie działać w sposób zdecentralizowany.
2. Vitalik zrobi zwykły PoS i ostatecznie udowodni tym samym, że PoS nie jest żadną alternatywą dla PoW, co może zakończy większość dyskusji na ten temat.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: maky » niedziela, 7 lipca 2019, 10:43

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 10:091. Vitalik stworzy coś naprawdę innowacyjnego i genialnego, co sprawi że PoS zacznie działać w sposób zdecentralizowany.
2. Vitalik zrobi zwykły PoS i ostatecznie udowodni tym samym, że PoS nie jest żadną alternatywą dla PoW, co może zakończy większość dyskusji na ten temat.
I każda z tych opcji jest dobra.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: koparki » niedziela, 7 lipca 2019, 10:50

@ShadowOfHarbringer
Tylko poszlaki... i logika . Ci dwaj producenci procesorów to giganci w porównaniu z Vitalikiem. Tak samo jak Banki sa gigantami w porównaniu z ekipą BTC i każdą inną. To stwarza przestrzeń do skutecznego lobbingu. Nie widzę innego wytłumaczenia przesunięcia daty wydania POS. Przecież było wiadomo niemal od razu że 15tx/sek to tylko wersja DEMO , przeciez ekipa jest na tyle inteligentna że wiedziała po co robią tą sieć i ze 15tx/s nie wystarczy.

Nie jest powiedziane że kryptopieniądz nie moze mieć jednocześnie funkcjonalności smartkontrakt, W Polsce nie ma takich bankomatów ale na świecie bankomaty z obsługą ETH są bardzo popularne. Eth jest wymienialne na każdej giełdzie. A jak jesli bym miał cos do sprzedania to chętnie przyjmę ETH. Tak więc jest to zdecydowanie pieniądz kryptowalutowy mimo że tak bardzo to wypierasz. Jak pobawisz się ekosystemami EOS i TRON(umówmy się - ja tez wiem że to shit) ale chodzi o ogarnięcie idei i doświadczenia ekosystemu w ramach którego ludzie chca płacic i posiadac token macierzysty , często daje im on dywidendę lub pozwala na zakup udziałów w jakimś zdecentralizowanym biznesie. Nic nie stoi przy okazji aby to była zwykła moneta krypto, osobiście stawiam na to że tego typu monety zdominują kiedyś rynek bo w przestrzeni internetowej pojawi się cała gałąź przemysłu związana z takimi "biznesami automatami", większość osób będzie chciało miec token macierzysty dominującej platformy na której są zdecentralizowane aplikacje. Nowe rozwiązania są już obecnie znacznie efektywniejsze (100000tx/s potencjału ponoć w IOST, 1000tx w ALGO)... przykro mi ale w tą wizję nie wpisuje się dziadek bitcoin… dlatego próbują go naciągać pod ideę przechowalni wartości, jest to tez dla wielu fajny zamiennik dotychczasowego forexa.

Co do wyższości pow / pos , to wiele było powiedziane kiedyś w jakims wątku.... kazdy widzi jak to wyglada obecnie - kilka firm gigantów produkujacych sprzet ASIC w technologii kilka nanometrów i kilka pooli które maja zdecydowaną większość i spokojnie mogą być w zmowie…
Satoshi myślał że kazdy uzytkownik sieci swoim komputerem będzie ją decentralizował i zabezpieczał , ja w 2010 też tak myślałem ale juz w nastepnych latach okazało sie że sieć będzie miała swoich opiekunów, którzy chcą kontrolować cały projekt.
W każdym wypadku ten kto drukuje hajs ma ostatecznie kontrolę - bez znaczenia czy to będzie pow czy pos
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 7 lipca 2019, 11:11

koparki pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 10:50Nie jest powiedziane że kryptopieniądz nie moze mieć jednocześnie funkcjonalności smartkontrakt, W Polsce nie ma takich bankomatów ale na świecie bankomaty z obsługą ETH są bardzo popularne. Eth jest wymienialne na każdej giełdzie. A jak jesli bym miał cos do sprzedania to chętnie przyjmę ETH. Tak więc jest to zdecydowanie pieniądz kryptowalutowy mimo że tak bardzo to wypierasz.
Nie, nic nie rozumiesz.

ETH ma ogromny narzut w postaci mechaniki "paliwa", którym płaci się za kontrakty.

Z tego względu nie jest skalowalne tak jak normalne kryptowaluty, bo nie do tego zostało stworzone co powoduje zapychanie się pełnych węzłów i drogie opłaty transakcyjne.

Pewnie, że szpadla ETH mogę używać jako młotka BCH, ale po co skoro mam już młotek BCH?

Już rozumiem, dlaczego tak ciężko się z Tobą rozmawia.

Rozumujesz w wyjątkowo pokraczny i niekompatybilny z logiką i rozsądkiem sposób przy czym z użyciem tego rozumowania lejesz wodę lepiej niż dolnośląska sieć wodociągowa.

Życie nauczyło mnie, że nie jestem supermanem i nie zbawię świata, więc nie będę prostował twojej krzywizny do pionu, tym bardziej że nie da się nikogo(z oponentów) do niczego przekonać w internecie.

Żyj sobie w swoim świecie i daj mi spokój.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: koparki » niedziela, 7 lipca 2019, 11:27

@ShadowOfHarbringer Ty nie masz wpływu swoim chceniem co ostatecznie będzie adoptowane, od tego aby pojawiły sie masowo odpowiednie przekonania i ukierunkowane chcenie sa inni specjaliści , np z Googla , przecież widziałes news.
A dla tej mniejszości która reprezentujemy będzie jakaś satysfakcjonujaca technologia realnie zdecentralizowana, opensource, skalowalna i zapewniajaca prywatność. Nie ma się co spinać na tym etapie co to będzie , może GRIN? zamiast Twojego skarbu BCH ?
---

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: Kryptomar » poniedziałek, 8 lipca 2019, 01:47

Panowie, możecie mi powiedzieć o co chodzi z tym myetherwallet? Otóż wydrukowałem sobie paper wallet, ale widzę, że jest na nim adres tylko do wpłat, czemu nie ma tak jak na innych-dwa qr cody, tzn. jeden z kluczem publicznym a drugi z kluczem prywatnym, żeby szybko i łatwo przelać eth na jakiś portfel? I po jaką cholerę, żeby się zalogować muszę używać telefonu i kompa, to jakaś kpina. No i gdzie mam ten swój klucz prywatny, którego niby mam nie ujawniać? Ja go nigdzie nie widziałem. Powiem Wam, że nie jestem lewy w tworzeniu różnych portfeli, ale ten to jakieś jaja i totalny mix, będę wdzięczny za krótkie objaśnienie jak zrobić paper wallet podobny do btc, czy jest w ogóle taka możliwość, chodzi mi o ETH.

Dodano po 9 minutach 12 sekundach:
I za cholerę nie mogę utworzyć portfela na samym kompie bez telefonu. Przy tworzeniu nowego portfela od razu pojawia mi się scan na IOS lub Android

Dodano po 11 minutach 5 sekundach:
Dobra już mam . Trzeba było wpisać"vintage.myetherwallet.com", także te poradniki niech se w dupe wsadzą, bo w żadnym nie było o tym wzmianki tylko samo myetherwallet. Mam tylko jedno pytanie. Czy wersja 3.38 jest aktualna?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 8 lipca 2019, 12:32

koparki pisze: niedziela, 7 lipca 2019, 11:27 @ShadowOfHarbringer Ty nie masz wpływu swoim chceniem co ostatecznie będzie adoptowane, od tego aby pojawiły sie masowo odpowiednie przekonania i ukierunkowane chcenie sa inni specjaliści , np z Googla , przecież widziałes news.
A dla tej mniejszości która reprezentujemy będzie jakaś satysfakcjonujaca technologia realnie zdecentralizowana, opensource, skalowalna i zapewniajaca prywatność. Nie ma się co spinać na tym etapie co to będzie , może GRIN? zamiast Twojego skarbu BCH ?
Hm, znowu pierdoły i bzdury.

Odpowiem standardowo:

Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum RAPORT: "Przecierając szlaki ku zdecentralizowanej przyszłości".

Postautor: Kryptomar » środa, 10 lipca 2019, 01:37

Panowie, jednak szlag mnie trafi przy tym myetherwallet. To totalnie bez sensu, że mając środki na wygenerowanym paper wallet nie mogę zrobić na przykład na Coinomi sweep wallet i zeskanować klucza prywatnego i wyciągnąć środków. Co więcej, jakie to bezpieczeństwo jak każde logowanie na kompie naraża mój paper wallet na atak skoro większość porad zaleca odblokowanie portfela przez "Keystore, hasło mnemoniczne lub klucz prywatny", no co za debilizm. Pomijam fakt, że jak byk wyskakuje, że nie jest to rekomendowane, ale uj tam, doradzają, żeby tak robić. Natomiast próbując się logować za pośrednictwem telefonu wchodzę na zupełnie inny portfel, nie ten związany z paper wallet. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki bo mnie uj strzeli. Z góry dzięki.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości