Zakup kompa do kopania

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kompa do kopania

Postautor: dper20 » niedziela, 30 czerwca 2019, 19:57

Witam

Możecie polecić jakiegoś PC-eta do kopania ?
Mam ok. 2500 zł.
Jakiego internetu bym potrzebował ?
Prąd mam za darmo.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kompa do kopania

Postautor: bl4ck » niedziela, 30 czerwca 2019, 20:13

Możesz co najwyżej sobie wykopać dziurę szpadlem w ziemi :lol: :lol: :lol:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kompa do kopania

Postautor: adiqq » niedziela, 30 czerwca 2019, 20:17

diabeł tkwi w szczegółach....jak zawsze...

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kompa do kopania

Postautor: dper20 » niedziela, 30 czerwca 2019, 20:46

No to fajnie.
To może powiecie jaki zestaw na start złożyć aby zacząć ?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kompa do kopania

Postautor: bl4ck » niedziela, 30 czerwca 2019, 20:54

Nie ma to aktualnie żadnego sensu przykro nam spóźniłeś się jakieś dobre kilka lat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kompa do kopania

Postautor: slasta » niedziela, 30 czerwca 2019, 21:08

A kalkulatora opłacalności kolega używał ? np https://whattomine.com/
I liczył ile czasu będzie się interes zwracał? Jak tak i nadal chce inwestowąc w sprzęt kopiący to:

Kup sobie Radeona VII i wsadź do obecnego kompa, a jak nie masz stacjonarki to kup jakiegoś gruza za grosze + dobry zasilacz, i zacznij kopać. Karta kopie ETH z prędkością ok 90h/s czyli tyle co 3x RX580 lub 3x1070. Karta kosztuje ok 3200zł więc mniej więcej tylko co trzeba zapłacić za 3 używane GTX1070. Jedna/dwie karty spokojnie mogą siedzieć w standardowej obudowie, a jak interes ci wypali to w przyszłości przesiądziesz się na płytę dedykowaną pod kopanie, serwerowy zasilacz i większą ilość kart.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kompa do kopania

Postautor: adiqq » poniedziałek, 1 lipca 2019, 06:54

bl4ck pisze: niedziela, 30 czerwca 2019, 20:54 Nie ma to aktualnie żadnego sensu przykro nam spóźniłeś się jakieś dobre kilka lat.
to akurat przesada....ciekawe, że zwykle piszą tak ludzie, którzy nawet nie wiedzą, jakie są ceny prądu ;)



@dper20 - przede wszystkim musisz zacząć od kalkulatora whattomine - i trochę tam "poklikać" ;)
Jak czytam, że ktoś ma prąd za darmo, to oświeca mi się lampka od razu...bo ktoś za ten prąd płaci i prędzej czy później się zorientuje że jest zwiększone zużycie prądu to raz, a kilka kart graficznych (szczególnie AMD) i tej porze roku potrafi podnieść temperaturę w pomieszc@dper20
@slasta - radeona 7 w życiu bym do kopania nie kupił...robiłem wczoraj ranking opłacalności kart do kopania i na tę kartę raczej bym się nie zdecydował...po co skazywać się od razu tylko na ethash?? jak dobrze wychodzą cuckaroo29,cuckoo,beam...a tam karty NV radzą sobie o niebo lepiej....

Dodano po 25 minutach 17 sekundach:
R VII to dobra karta, ale chyba tylko do ETH i co z tego jak ma bardzo dobrą efektywność energetyczną, jak jest koszmarnie droga??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kompa do kopania

Postautor: slasta » poniedziałek, 1 lipca 2019, 15:39

@adiqq
IMO na start najlepiej kupić jedną mocną kartę i wsadzić ją do kompa który się posiada, aby maksymalnie ciąć koszty podzespołów które nie dają hashy i upraszczać konfigurację. Owszem można pójść w używane karty np RX470 które można wyrwać po 300-400zł więc koszt hasha jest bardzo niski a co za tym idzie i opłacalność bardzo duża, tyle że więcej kart to więcej problemów i komuś kto nie ma zielonego pojęcia o kopaniu i budowie koparki takiej konfiguracji bym nie polecał.
R VII nie jest królem opłacalności ale jeśli chodzi moc z jednej karty to IMO R VII jest bezkonkurencyjny.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kompa do kopania

Postautor: adiqq » poniedziałek, 1 lipca 2019, 17:01

slasta - ja mam to wszystko świeżo w pamięci...można znaleźć co poniektóre moje wpisy...
Ja zaczynałem może trochę dziwnie, ale z perspektywy czasu chyba dobrze że akurat tak podszedłem do tematu. To w ogóle przypadek w dużej mierze...składalem mlodemu komputer do grania (na gwiazdkę) - karta przyszła szybko, reszta części była w drodze. Pomyślałem, że wsadzę ją u siebie i zobaczę jak w ogóle wygląda kopanie. To był RX 570 8gb. Nawet nie zdażyłem się dużo pouczyć, bo już zaraz kupiłem w bardzo dobrej cenie (grudzień/styczeń'19) kilka następnych RX, do tego G4400, H110 Pro BTC, do tego 2 zasilacze i stelaż na 12 kart. Nie uwierzyłbyś, jak mało za to wtedy zapłaciłem....I się uczyłem...na RX to dobra nauka była, ale szybko przesiadłem się na HiveOS. Prąd też miałem i mam w bardzo dobrej cenie. Całkiem spora grupa ludzi może taki mieć, tylko najczęściej nie zdaje sobie z tego sprawy (ale to trochę inny temat, pisałem już tutaj o tym).
Potem już szybko poszło ;)

Ja nie miałem wtedy zielonego pojęcia o kopaniu i budowie koparki, ale się szybko nauczyłem...to nie jest żadna skomplikowana wiedza, szczególnie dla kogoś chętnego...Jak wsadzisz drogiego potwora do komputera domowego, to się wiele nie nauczysz, a bez nauki, to ani rusz w dłuższej perspektywie....
Jeśli chodzi o tytułowe pytanie pytającego - to zależy co ma w swoim komputerze, ile slotów na PCIEx16 i PCIEx1 - i w zależności od ilości wolnych slotów i możliwości "powieszenia" kart (jak slotów jest więcej) to wybrałbym karty...każdy przypadek trzeba indywidualnie traktować.
Jeśli chodzi o internet, to nie musi być szybki, ale przydałby się dobry ping.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Zakup kompa do kopania

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 1 lipca 2019, 21:33

Załóż sobie wallet, kup BTC, zakop seeda i wróć za 3-4 lata. Lepiej na tym wyjdziesz.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 779
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 133
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań, PPNT

Zakup kompa do kopania

Postautor: ŻET » środa, 3 lipca 2019, 04:24

dper20 pisze: niedziela, 30 czerwca 2019, 19:57 Witam

Możecie polecić jakiegoś PC-eta do kopania ?
Mam ok. 2500 zł.
Jakiego internetu bym potrzebował ?
Prąd mam za darmo.

Mając korzystne warunki "prądowe" warto pomyśleć o swojej koparce. Chętnie pomożemy w wyborze, budżet 2500zł pozwala wybrać niewielką maszynę z rynku wtórnego (jest sporo ciekawych kart graficznych w bardzo atrkacyjnych cenach), do 3 GPU z bazą damy radę znaleźć. Zapraszamy do kontaktu :)
Wiodący producent koparek, oprogramowanie, centrum obliczeniowe, wynajem mocy obliczeniowej.
Facebook: https://www.facebook.com/zet.tech.eu/
Discord: https://discord.com/invite/XE4Z9xu7TB
Kopalnia: https://zetpool.org/
Sklep: https://shop.zet-tech.eu/

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kompa do kopania

Postautor: frozzen10 » wtorek, 12 listopada 2019, 16:06

@adiqq jak mogę się z Tobą skontaktować? Mam pare pytań i potrzebuje pomocy a myślę że jesteś w stanie mi pomóc, pozdarawiam!

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup kompa do kopania

Postautor: adiqq » wtorek, 12 listopada 2019, 17:40

poszedł priv

Wróć do „Kopanie GPU”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości