Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 czerwca 2019, 15:20

qertoip pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 14:59Tak, przypadkowo.


To nie prawda, dowodem na to są ludzie, którzy robią to długo, regularnie, osiągając średnie fajne zyski. Tak, to będzie pewnie znaczna mniejszość wśród spekulantów, ale to argument przeciwko temu, że zyski w spekulacji to wynik przypadku. Gdyby tak było nie byłoby możliwe zawodowe zajmowanie się tym i zyski w długim terminie większe niż straty. Gdyby rządził tym głównie przypadek stosunek zysków do start u każdego dążyłby w długim terminie to rozkładu rzutu moneta po milionach prób czyli twarde 50/50.

Oczywiście spekulacja może być forma hazardu i u wielu osób jest, ale nie jest to jego cecha konstytutywna, ponieważ hazard opiera się na losowości liczbowej. Wykresy giełdowe nie są chaotyczne i ceny nie są np. co godzinę: 5$, 221123$, 333$, 0.01$, 999$ itd. ale układają się w pewne tendencje (trendy). Giełdowe zmienne, nieznane nam okoliczności, też nie sa równoznaczne z losowością typu liczbowego.

Ja trading nazywam często quasi-hazardem, hazardem subiektywnym. Jest on wtedy, gdy ktoś podejmuje decyzje kompletnie przypadkowe albo kompletnie nie umie zarabiać na rynku więcej niż tracić, a mimo to podejmuje ryzyko.
qertoip pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 14:59Chodzi mi tylko o nieopłacalność z punktu widzenia indywidualnego tradera w kontekście kryptowalut.
Zgadzam się. Dowodem jest to, że w długim terminie znaczna większość traderów wyciąga mniej z tradowania np. BTC, niż gdyby go trzymała. Ale nie jest to reguła, niektórym udaje się wyciągać więcej. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę nie jedno aktywo ale cały ten rynek - wiele osób np. zrobiło dużo na altach i ICO i więcej niż dałoby trzymanie ich od ceny zakupu lub trzymanie w tym czasie BTC.

Dodano po 8 minutach 7 sekundach:
Ps. Jak słabo jeździsz autem, nie zapisujesz się na wyścig rajdowy w którym są wyjadacze.
Wtedy spekulacja jest hazardem dla mnie: jak ktoś rzuca się na wyścig rajdowy a słabo jeździ autem. :)
Jak ktoś jeździ dobrze - to nie, nie będzie to hazard. Oczywiście między umiejętnością jazdy a tradingiem nie ma analogii do końca.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: redbog » czwartek, 27 czerwca 2019, 15:23

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 08:44Tzw. Early Adopterzy - osoby takie jak ja, które od samego początku (2010) popierały Bitcoina w większości uważają, że Bitcoin BTC nie jest tym samym projektem i tą samą walutą, która została zainicjowana w 2009 przez Satoshiego Nakamoto, lecz projekt został przejęty i sprowadzony na złą drogę przez wrogie siły bankowo/rządowe - to nie jest jakaś teoria spiskowa, członkowie Grupy Bilderberg i bankowej finansjery są oficjalnymi sponsorami.
Daj jakieś dowody na to albo chociaż poszlaki że w większości EA tak uważają. Jak ty to obliczyłeś ze to większość?

Z moich obserwacji mi się wydaje że to zdecydowanie jest mniejszość, minimalna mniejszość ale to może być subiektywne odczucie wynikające z obserwacji rożnych forum dyskusyjnych oraz kursu chyba że EA w większości tak uważają ale mimo wszystko się nie wyprzedają z btc co było by dość dziwacznym podejściem.

Weteran
Posty: 7478
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2764
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: pael » czwartek, 27 czerwca 2019, 15:24

Co do strategi 'kup i trzymaj' istnieje jedno 'ale', mozna trafic na czarnego labedzia. Nagle z naszych zarobionych btc z 1k na 20k zostanie 20usd i kolekcjonerski ciag znakow.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 czerwca 2019, 15:36

@redbog Hihi większość EA wysypywała się w 2011-2012, a jak ktoś dotrwał do 2013 to już był sukces i egzotyka (bazuje na czytaniu bitocintalka i innych miejsc gdzie pisali). :) Ofc teraz za EA mogą błędnie uchodzić też i kupcy z bańki 2013 pierwszej szczytów, to dopiero zabawne hehe.

Może EA Shadow (i inni jak czytają) powie za ile kupował/kiedy kopał i kiedy się wysypał. :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 czerwca 2019, 21:32 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 czerwca 2019, 18:54

Wymazywanie pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 12:14Tylko czemu najpierw piszesz, że założeniem BTC była eliminacja spekulacji?
Bo była.

Może nie założeniem samego Bitcoin, bo nie jestem pewien czy to jest we whitepaperze, ale na pewno początkowe (2010-2012) ideały społeczności były anty-spekulacyjne.

Później ludzka natura po prostu wzięła górę.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 7478
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2764
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: pael » czwartek, 27 czerwca 2019, 19:42

Jak mialoby wygladac wyeliminowanie spekulacji? Mozna ja jedynie probowac ograniczyc czyms ala masternody - gdzie nagroda/dywidenda/wartosc dodana jest wieksza za hold niz handel/spekulacje.

Spekulacja na wartosci pieniadza czy dobrach jest nieuchronna. Nawet na tzw. stable-coinach odbywa sie spekulacja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: benq » czwartek, 27 czerwca 2019, 21:10

@pael
Żadna dywidenda nie ogranicza spekulacji, wręcz przeciwnie - jest to dodatkowy profit - skoro dodaje wartości za hold, to który dodaje spekulacyjnej atrakcyjności ;

Weteran
Posty: 7478
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2764
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: pael » czwartek, 27 czerwca 2019, 21:16

Troche ogranicza, nie pamietam dokladnie mechanizmu w dashu, ale wystarczy ogarniczenie typu srodki w MN musza byc zalokowane -30/60/90 dni od dnia dywidendy, zeby ja otrzymac. Inny mechanizm ktory jest w Czechach i Luksemburgu: jesli posiadasz akcje ponad 180dni nie placisz podatku od zyskow kapitalowych*. Dzieki takiemu rozwiazaniu sklaniasz kogos do hodl przez 180dni(19% zostaje u Ciebie) dzieki czemu rynek akcyjny bardziej spelnia swoje pierwotne zalozenie.


*jesli sie myle prosze o korekte, zaslyszane, nie weryfikowalem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: benq » czwartek, 27 czerwca 2019, 21:27

@pael
Nie wiem jak jest w Luksemburgu, ale czeska giełda to takie maleńkie podwórko. Niemniej jednak mechanizm ciekawy.
A w dashu pomimo stale rosnącej liczby MN cena z kilku dolców wzrosła 1000x, potem spaść do kilkudziesięciu dolców - spekulacja ma się wybornie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: hanti » sobota, 29 czerwca 2019, 09:54

Jeżeli wszystko będzie wyceniane w BTC a nie fiatach no to wtedy spekulacja na BTC się zakończy :) (będzie można spekulować jedynie wszystko inne w stosunku do BTC)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: benq » sobota, 29 czerwca 2019, 09:59

@hanti :shock:
Czyli wg Ciebie dziś nie ma spekulacji na PLN/USD/EUR itp?
No ciekawie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: hanti » sobota, 29 czerwca 2019, 10:17

Jest ale to dlatego, że możesz spekulować tymi walutami w 2 strony, czyli pln do usd i usd do pln
Wyobraź sobie wszystko wyceniane w BTC, ale tylko w 1 stronę :)), czyli coś jest warte xx BTC, ale już xxBTC nie wyceniasz. BTC jest stabilne a wszystko jest w nim wyceniane. Trudne do ogarnięcia, ale mem "what are you trying to tell me? that i can trade my bitcoin for millions some day? No neo, im trying to tell you that, when you're ready...you won't have to" :)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: benq » sobota, 29 czerwca 2019, 10:24

@hanti tak, ale to hard science-fiction - wymagałoby upadku wszystkich znaczących walut FIAT.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: amneziahaze » sobota, 29 czerwca 2019, 10:53

lekarz pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 07:57Jeśli nie to co Wam sprawia największe trudności?
trole z wątku o kursie z przeciwstawnymi wzajemnie pozycjami.

kiedyś tyle bullshitu i hejtu nie było. kupowałem po 80$ na curexie pierwsze btc. podobnie do ltc w 2017[13-27usd?]. Pierwszy solidniejszy fakap zaliczyłem w 2018 na dax, ale ja jestem amatorem kupuje holduje staram sie nie spekulowac tym i jadę nie wiecej niz 10% kapitalu. spekulowac to sobie mozna slabszym nosnikiem wartosci. ogolem nie potrzebuje wiecej do szczescia, tj. nieprzespanych nocy i zrycia, hazardu, mądrosci ludowych i przepychanek z debilami. coraz więcej tego mindfucka.

moze dlatego, ze duzo wieksze zyciowe inwestycje poczynilem duzo wczesniej i nie stricte na rynkach kapitałowych. Zresztą masa ludzi wokół uwaza rynki i spekulację za hazard i kradziez, w zasadzie przestalo mnie to dziwic dlaczego tak myślą. podobno w niektorych kręgach fiaty się nie przelicza tylko waży.

oczywiscie ze btc poszedl w komerche a nie w pierwotne zalożenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 29 czerwca 2019, 12:22

Autor tematu zadał proste pytanie czy można zarobić a wy tu elaboraty o jakiś wartościach, wizjach czy o wąsach babci :shock:
TAK, można zarobić ale...
...można też stracić.
Pytanie właściwie jest głupie, to tak samo jakby ktoś pytał czy można zarobić na jajkach, chlebie, chińskich zupkach czy na kiełbasie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: maky » sobota, 29 czerwca 2019, 14:54

mudol pisze: sobota, 29 czerwca 2019, 12:22Pytanie właściwie jest głupie, to tak samo jakby ktoś pytał czy można zarobić na jajkach, chlebie, chińskich zupkach czy na kiełbasie.
W domyśle pytania było "bez wysiłku, bez zgłębiania tematu, automatycznie". ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: Wymazywanie » sobota, 29 czerwca 2019, 15:47

amneziahaze pisze: sobota, 29 czerwca 2019, 10:53ale ja jestem amatorem kupuje holduje staram sie nie spekulowac tym i jadę nie wiecej niz 10% kapitalu. spekulowac to sobie mozna slabszym nosnikiem wartosci. ogolem nie potrzebuje wiecej do szczescia, tj. nieprzespanych nocy i zrycia, hazardu, mądrosci ludowych i przepychanek z debilami. coraz więcej tego mindfucka.
A ja staram się spekulować dużo, bo to doskonała (ale niełatwa) forma zarobku. A ponieważ nie lubię używać dźwigni (tendencja do przetrzymywania strat a nawet dopłacania do nich, najgorsza możliwa rzecz na dźwigni) i nie jestem geniuszem spekulacji co umie łapać całe ruchy, już dawno doszedłem, do tego, że dla mnie najlepsza gra to dużo kasy (6-cyfrowe kwoty niższe najlepiej) i granie nawet na małe ruchy (kilka %) gdzie nie muszę inwestować czy polegać na wyższym trendzie. A ponieważ dużo kasy zarobiłem, to mogę sobie pozwolić na taką grę i nie mam problemu mówić o szczegółach podając nawet kwoty.

Cała otoczka takiego zajęcia czyli czas, nerwy, adrenalina, emocje itd., to dla mnie naturalne środowisko. Ale człowiek sie już tak wyrabia, że wchodząc np. za 200-300k w alta, to, że mi z miejsca spadnie i mam nagle - 20000zł mniej, to już jest dla mnie tak naturalne, że nieraz i nudzi hehe. Można się wyrobić. W 2015 jak grałem za jakoś 12k chyba i przewaliłem nagle longując crash na BTC (skasowało moje pozycje mimo, że nisko otwarte, na -60% dumpie w godzinę) i straciłem połowę tej kasy, to prawie płakałem. Teraz ziew jak kasa lata +- kilkanaście k codziennie. Dynamika na tym rynku jest duża i z ruchów przekłada sie na fluktuacje naszego kapitału.

Jestem zdania, że sposób gry najlepiej dostosować i do siebie - gracza i do stanu rynku w danym momencie. To co się dzieje od kwietnia to dla mnie doskonałe warunki do tego co jest esencją spekulacji na tym rynku i grzechem jest tego nie wykorzystywać. Oczywiście dla spekulanta. Inwestor nie musi robić tego co spekulant jak nie chce.

Cała ta otoczka o której piszesz dla mnie jest warta gry, ale ja to naprawdę lubię. Nie męczy mnie to, ale napędza do działania. Bo wiem, że jak jest miesiąc jak teraz że z 200-300k ja zrobię 100k więcej, to warto zapierdzielać w takim celu. Bo potem przyjdzie na miejsce takiego dobrego miesiąca jak ten czy maj takie, że z trudem zrobię 10-20% tego co teraz mogę a to i tak częściowo korzystając z tego co daje rynek albo, że zrobię -50k itp. Tylko średnia zarobków w długim terminie ma znaczenie, nie pojedyncze fluktuacje (zachęcam każdego by sobie policzył ile śr. miesięcznie zarabia/traci od początku przygody).
maky pisze: sobota, 29 czerwca 2019, 14:54W domyśle pytania było "bez wysiłku, bez zgłębiania tematu, automatycznie".
Bez wysiłku można... ...oglądać telewizję 24/7 jak jeleń. Spekulacji naprawdę sporo trzeba poświęcić, by dobrze na niej zarobić. To są tysiące godzin rocznie, mocne męczenie się ze swoją psychiką, często mania czy nałóg. Ja już dosłownie przez sen sprawdzam ceny crypto na telefonie. Dosłownie nie przerywając snu to robię. Nieraz kładło się spać o 3 a wstawało o 5 bo patrzę na telefonie i nagle zaskakuje nasza cena do sprzedaży czegoś, co męczymy ostatnie 10 godzin i nie rusza. :)

Ludzie mogą wyśmiewać spekulacje, robić z niej czysty hazard, chciwość, głupotę*, ja bym raczej odpowiedział, że trzeba naprawdę dużo sprytu i zaparcia by spekulować na tak szalonym rynku jak crypto i każdy komu się udaje, naprawdę na to pracuje, tu nie ma mowy o szczęściu w długim terminie. Owszem, szczęście pomoże czasem, ale występuje przecież w długim terminie raczej na równi z tzw. pechem.

*pewnie część ma o niej tak złe zdanie, bo samemu próbowało i nie wyszło i następuje wyparcie winy za "zło"/nieprzyjemność dla mózgu (straty) i przeniesienie jej na cokolwiek poza nami (najczęściej rynek, złe grubasy, aktywo, cała giełda, cała spekulacja itp.). :)

Bzdury typu, że spekulacja to zaprzeczenie idei tego rynku itp. komentowałem już nieraz. "Ohydna" spekulacja wyniosła BTC z piwnicy na "salony" przez te lata. I zrobiła to totalnie wolnorynkowym sposobem, nieregulowanym jeszcze rynkiem i giełdami. Piękna sprawa. Ja jako spekulant zapoznałem z BTC niejedną osobę, która raczej inaczej niż ode mnie nie dowiedziałaby się na czym to polega.
Ostatnio zmieniony sobota, 29 czerwca 2019, 15:58 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12824
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: ergorg » sobota, 29 czerwca 2019, 15:58

Czy da się zarobić? Oczywiście, że się da, da się nawet na dźwigni. Wynik wykręcony od lutego kiedy wróciłem do gry na krypto w przeliczeniu na PLN: +5684%. (Na samym Bitmexie)

@Wymazywanie, gram na crossie. Przepis do sukcesu? Gra z trendem. ;)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: hassejo » niedziela, 30 czerwca 2019, 00:08

@ergorg w przeliczeniu na PLN wzrost początkowej kwoty o 5684% czy zarobek 5684 PLN ?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy na Bitcoinie da się zarobić?

Postautor: bl4ck » niedziela, 30 czerwca 2019, 00:15

hassejo pisze: niedziela, 30 czerwca 2019, 00:08zarobek 5684 PLN ?
:shock: ty tak na serio? ale żeś wymyślił...

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości