Nie umiem bitaddress.org i blockchain.com

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie umiem bitaddress.org i blockchain.com

Postautor: matioro » środa, 26 czerwca 2019, 21:24

Witam w 2017roku około sierpnia kupiłem 2btc (około 30tyś zł) żnyłem w przekonaniu że kiedyś naprawde zarobie steki tysiący jak to młodzieniec nawet jak były poziomy po 60tyś twardo stałem przez ostatni rok i pół tego były załamania rynkowe ale ja nie patrzyłem na portfel bo żyłem w przekonaniu że jest on najbezpiecznieszy i otóż mój problem w dniu dzisiejszym wpisałem key do bitaddress.org skopiowałem kod otawarty wszedłem na blockchain.info wpisałem i boom z moich 2btc nie zostało nic i moje pytanie czy to był jakiś włam czy na bitaddress.org po jakimś czasie usuwaja bitcoiny niby piszę że transakcje 0 nie wiem co mam robić bo jednak teraz to 100tyś. Proszę o pomoc pilnie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: Wymazywanie » środa, 26 czerwca 2019, 21:34

@matioro Trzymałeś na portfelu online BTC tak długo? To głupota. Możliwe, że Cie okradziono. Na jakim adresie były? BTC trzyma się na portfelu nad którym masz pełną kontrolę...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: matioro » środa, 26 czerwca 2019, 21:41

Wallet details bo tak mi polecano

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: Wymazywanie » środa, 26 czerwca 2019, 21:42

Daj adres BTC (nie żaden klucz ale adres!) to zobaczymy, czy i kiedy ktoś przesyłał Twoje BTC.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3619
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: hanti » środa, 26 czerwca 2019, 21:45

Gdzie kupiłeś te 2 BTC i czy je gdziekolwiek wypłacałeś? Jeżeli tak to na jaki adres.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: redbog » środa, 26 czerwca 2019, 22:11

@matioro Gdzie kupiłeś btc?
Czy przelałeś je na swój portfel?
Jeśli tak to jaki to był portfel?

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: matioro » środa, 26 czerwca 2019, 23:37

Dziękuje chłopaki bardzo za pomoc i chęci ale coś z moim lapkiem się odwaliło specjalnie do dziewczyny pojechałem i sprawildziłem i wszystko gra dziękuje.Temat do zamknięcia

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: devega » środa, 26 czerwca 2019, 23:48

jeżeli trzymasz bitki na portfelu online, sugeruję jak najszybsze kupno portfela sprzętowego

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: matioro » środa, 26 czerwca 2019, 23:52

Tzn ?? Bo nie siedziałem w tym trochę jak można prosić

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: Wymazywanie » środa, 26 czerwca 2019, 23:54

@matioro Poczytaj o portfelach Nano Ledger oraz Trezor. KONIECZNIE kup któryś jeśli zamierzasz dalej trzymać/inwestować w BTC. Koszt rzędu 300-400zł tylko.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: matioro » czwartek, 27 czerwca 2019, 00:03

To na nich normalnie można trzymać btc jak na pendravie jak to działa

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 czerwca 2019, 00:09

matioro pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 00:03To na nich normalnie można trzymać btc jak na pendravie jak to działa

Człowieku, zrób sobie portfel papierowy, bo widzę że nie ogarniasz i zaraz będzie nieszczęście jak jakaś giełda padnie i kolejny niedoświadczony co stracił 100k.

Na spokojnie przelej sobie te BTC na portfel papierowy, na własnej drukarce zrób 5 ksero tego porftela, 2 ksero zawiń w folie, do słoika i zakop.

Będziesz spał spokojnie.

Portfele online to igranie z ogniem. Natychmiast przelej BTC na portfel, który TY kontrolujesz a nie nikt inny - i nie rób tego na laptopie dziewczyny ani kolegi, a na swoim głównym kompie. Ewentualnie w ostateczności tani telefon z androidem - taki, którego przy sobie nie nosisz i jakiś dobry portfel Android (np. Bitcoin.com, Bitpay, Mycellium).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 27 czerwca 2019, 00:12

@matioro Poczytaj sam w różnych miejscach:
Jak działa Nano Ledger - wysz. google
Jak działa Trezor - wysz. google

Dodano po 55 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 00:09Człowieku, zrób sobie portfel papierowy, bo widzę że nie ogarniasz
Nie, jak zrobi papierowy a nie ogarnia i na online trzymał, to pewnie zgubi go i tak/pokaże koledze privkeya itp. głupoty. Lepiej hardwarowy chyba.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: devega » czwartek, 27 czerwca 2019, 00:14

@matioro Tak, klucze do Twoich BTC są przechowywane na walletach sprzętowych, masz nad nimi kontrolę, w przeciwieństwie do walletów online (szereg zagrożeń: włamy, inside job, zwinięcie się operatora, trojany na Twoim kompie, itp)
https://trezor.io/
https://www.ledger.com/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 czerwca 2019, 00:14

Wyjątkowo Ci odpowiem, bo sprawa jest poważna.
Wymazywanie pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 00:12 Nie, jak zrobi papierowy a nie ogarnia i na online trzymał, to pewnie zgubi go i tak/pokaże koledze privkeya itp. głupoty. Lepiej hardwarowy chyba.


Głupoty gadasz. Zanim on zdąży portfel hardwarowy kupić - co potrwa dni, to już ten hajs gdzieś straci.

Priortetem jest prędkość. Niech szybko drukuje portfel i przelewa albo instaluje appkę na telefon tak jak pisałem.

Słusznie napisałeś, że portfela nie wolno nikomu pokazywać. Zrobienie zdjęcia portfelowi = strata środków.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: matioro » czwartek, 27 czerwca 2019, 00:20

Mam telefon co w domu trzymam bez użytku to jak to zrobić sciągam myccelium i jak ściagnąć te 2btc z tego bitadress na to ? Sorki chłopaki ale ja 2 lata bez tematu

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 czerwca 2019, 00:22

matioro pisze: środa, 26 czerwca 2019, 21:24 Witam w 2017roku około sierpnia kupiłem 2btc (około 30tyś zł) żnyłem w przekonaniu że kiedyś naprawde zarobie steki tysiący jak to młodzieniec nawet jak były poziomy po 60tyś twardo stałem przez ostatni rok i pół tego były załamania rynkowe ale ja nie patrzyłem na portfel bo żyłem w przekonaniu że jest on najbezpiecznieszy i otóż mój problem w dniu dzisiejszym wpisałem key do bitaddress.org skopiowałem kod otawarty wszedłem na blockchain.info wpisałem i boom z moich 2btc nie zostało nic i moje pytanie czy to był jakiś włam czy na bitaddress.org po jakimś czasie usuwaja bitcoiny niby piszę że transakcje 0 nie wiem co mam robić bo jednak teraz to 100tyś. Proszę o pomoc pilnie
Tutaj masz link do mojego, bezpiecznego portfela papierowego.

https://github.com/ShadowOfHarbringer/b ... aperwallet

Jako użytkownik z wysokim stażem, dużą reputacją i całkowicie czystym kontem, gwarantuję osobiście, że portfel ten nie ma wirusów i jest bezpieczny.

Jeżeli wolisz jednak portfele na telefon - na Androida, to tutaj jest lista polecanych przeze mnie:

https://play.google.com/store/apps/deta ... ach.wallet
https://play.google.com/store/apps/deta ... in.mwallet
https://play.google.com/store/apps/deta ... ium.wallet
https://play.google.com/store/apps/deta ... pay.wallet

Możesz wybrać którego chcesz, wszystkie są bezpieczne.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 czerwca 2019, 00:27

matioro pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 00:20Mam telefon co w domu trzymam bez użytku to jak to zrobić sciągam myccelium i jak ściagnąć te 2btc z tego bitadress na to ? Sorki chłopaki ale ja 2 lata bez tematu

Kupujesz monety i nawet nie wiesz jak się ich używa? Marnie to widzę.

Z jakiego miasta jesteś? Może lepiej zgłoś się do kogoś z elity forum kto jest zaufany i niech Ci to zrobi zwyczajnie...

Od razu mówię, że jestem dość zajęty i nie mam czasu w tym tygodniu, więc osobiście Ci nie pomogę.

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
@Bitmar
@Bit-els
@@pm7
@devega

Wołam tutaj moderacje/administrację, niech może kogoś wyznaczą żeby pomógł tej sierotce żeby pieniędzy nie straciła (o ile w ogóle jakieś ma).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: koparki » czwartek, 27 czerwca 2019, 00:28

Jeśli z jakiś powodów nie odpowiada "papierowy" to podaję troche bardziej pracochłonny sposób:
jeśli byś miał do tego celu dysk USB lub jeszcze lepiej odrębny laptop z zainstalowanym CZYSTYM systemem linux lub win10(o ile instalka jest niepiracka) i na nim zainstalował portfel a system byłby nie używany w innych celach to też bedzie ok. oczywiście kopia portfela lub seeda lub klucza prywatnego obowiązkowa!
Istnieje tez gotowy bezpieczny system operacyjny z portfelem btc, https://pl.wikipedia.org/wiki/Tails_(system_operacyjny) ale ani nie jest to łatwe rozwiazanie ani praktyczne (bo domyślnie jest zainstalowany tylko portfel btc i trudno cos doinstalować)

Kroki dodatkowe ale niekonieczne:
jesli potrafisz to dysk przed instalacją systemu wypadałoby wymazać specjalnym softem : https://sourceforge.net/projects/dban/f ... o/download
Jeslli potrafisz to firewallem wypadałoby zablokować wszystko poza portfelem.


Uwagi dodatkowe: absolutny brak odstepu dla osób trzecich w zwiazku z tym dysk mógłby być zaszyfrowany (windows - veracrypt , linux - LUKS)
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Proszę o pilną pomoc bo oszaleje

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 27 czerwca 2019, 00:35

koparki pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 00:28 jeśli byś miał do tego celu dysk USB lub jeszcze lepiej odrębny laptop z zainstalowanym CZYSTYM systemem linux lub win10(o ile instalka jest niepiracka) i na nim zainstalował portfel a system byłby nie używany w innych celach to też bedzie ok. oczywiście kopia portfela lub seeda lub klucza prywatnego obowiązkowa!

Chyba tutaj podałeś zbyt skomplikowane operacje.

Gość nawet nie wie jak działa Bitcoin, jak się przelewy robi i co to jest kryptowaluta, a Ty tutaj z takimi wykładami wyskakujesz?

Ja jestem zdania że ktoś z elity (nie ja, bo nie mam czasu) powinien po prostu się z nim spotkać i mu to pokazać. Może nawet odpłatnie, nie każdy będzie chciał za darmo pracować oczywiście.
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 czerwca 2019, 00:37 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 88duguid i 8 gości