"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Aktualnie Dash na Coinmarketcap zajmuje 184 miejsce. Czy do końca Q2 2024 Dash wejdzie do top125?

Czas głosowania minie piątek, 31 maja 2024, 12:30

TAK
0
Brak głosów
NIE
1
100%
 
Liczba głosów: 1
Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: miso20 » wtorek, 18 czerwca 2019, 13:12

@__kot__ Raczej spora część rozsądnych ludzi wie, że CMC jest złudne. W końcu to, że BTC ma kapitalizację 164mld$ nie znaczy, że tyle kasy wpompowano w projekt. O mniejszych nie monetach nie mówiąc. Tak czy siak słusznie jednak prawisz, bo większość ludzi pewnie na to patrzy.

Uważasz jednak, że takie działanie jest dobre na krótką metę i po jakimś czasie już się to obróci przeciw tym projektom czy może jednak dzięki temu właśnie się rozkręcą?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » wtorek, 18 czerwca 2019, 13:35

@koparki Przecież temu nie zaprzeczam - napisałem, że dzieje się tak dlatego, że spekulanci patrzą na CMC i najchętniej spekulują walutami z top 10.
Obecnie wartość technologiczna projektu nie ma dla nich żadnego znaczenia - tylko potencjał spekulacyjny (dobry przykład obecnie to LTC, gdzie nic się nie dzieje oprócz tworzenia hype i twardej spekulacji) i emocje (np. BSV).

Być może powinniśmy zainwestować środki w tworzenie spekulacyjnej otoczki zamiast technologii (to nie drwina). Muszę się nad tym zastanowić.

@miso20 Myślę, że na dłuższą metę działanie pod użytkownika końcowego (a nie spekulacyjnego) ma przyszłość. Jednak obecnie kryptowaluty to spekulacja w 95% i trzeba się z tym pogodzić.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » wtorek, 18 czerwca 2019, 13:50

__kot__ pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 13:35Być może powinniśmy zainwestować środki w tworzenie spekulacyjnej otoczki zamiast technologii (to nie drwina). Muszę się nad tym zastanowić.

Trafiłeś w sedno , umiarkowana mania spekulacyjna ma swój cel - poprawia płynność danego waloru podbija kapitalizacje wiec mogą wchdzić wieloryby finansowe które na płycizne nie wchodzą. No i w wypadku tego małego swiatka krypto walor staje się markowy , modny. Zaniedbanie tej sfery to był błąd .
Skoro technologicznie projekt jest wartościowy to dlaczego nie robić hype aby sie przebił przez miernego litecoina i scam bsv ? inaczej sie nie da bo czas ucieka i znacznie wydajniejsze blockchainy Was za chwile zastąpią np. GRIN / NANO itp.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » wtorek, 18 czerwca 2019, 13:58

koparki pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 13:50inaczej sie nie da bo czas ucieka i znacznie wydajniejsze blockchainy Was za chwile zastąpią np. GRIN / NANO itp.
Nie zastąpią moim zdaniem. Nie mają jak. Poza tym Evo naprawdę dużo wniesie do branży - nie znaczy to, że będzie to hype spekulacyjny ale znacząco zmieni się podejście do krypto.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Bit-els » wtorek, 18 czerwca 2019, 14:25

Uważam, że polityka dasha jest b.dobra. Jakis hype, podbijanie ceny.To tylko na krótko. Wartość zawsze wygrywa.
Przecież na bani 2017 dash poszedł 160 razy. A długi czas nic nie robił, gdy btc grzało.
Cierpliwości

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » wtorek, 18 czerwca 2019, 17:02

obyś miał rację bo jednak zgarnąłem ten okazyjny dołek-cofkę 0.017 który tu opisywałem na parze btc/dash...a na wybiciu ładnie sie usredniło ... mam pokorę do świeczek mięsiecznych i wiem że ewentualny ban na dasha to potencjalny wodospad na południe ale tak bardzo wierzę w projekt, tak bardzo podoba mi sie Evo i tak bardzo nie wierzę w dominację btc+LN ani w jego legendę o SoV, że trudno było się powstrzymac przed spróbowaniem 8-)
W decyzji ugruntował mnie zec i monero który jest moim zdaniem w jednym koszyku z dashem, oba zachowywały sie lepiej niż dash.
Korzystnie sie póki co potoczyło i wygląda dobrze to wybicie, oby to był dołek dołków na parze btc/dash ... potencjał +300% czyli ok 0.05 ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » czwartek, 20 czerwca 2019, 17:16

koparki pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 17:02zgarnąłem ten okazyjny dołek-cofkę 0.017 który tu opisywałem na parze btc/dash...a na wybiciu ładnie sie usredniło ... mam pokorę do świeczek mięsiecznych i wiem że ewentualny ban na dasha to potencjalny wodospad na południe ale tak bardzo wierzę w projekt, tak bardzo podoba mi sie Evo i tak bardzo nie wierzę w dominację btc+LN ani w jego legendę o SoV, że trudno było się powstrzymac przed spróbowaniem 8-)

Gratuluję odwagi. Ja nie dam rady, wciąż widzę ten obrazek M1.
Przypomina mi się stara dobra zasada: "lepiej nie zarobić, niż stracić".
Ustawię się natomiast na 0.01 z koszyczkiem... i poczekam... może się przesunie trochę DASHy od aktywnych do cierpliwych... :roll:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » czwartek, 20 czerwca 2019, 17:26

@mecenas ale ja nie mogę sobie pozwolić na "odwagę" bo jestem na dźwigni więc muszę operować stoplossami... nieoczekiwanie się popier..liło ;) i wróciło do punktu wyjścia czyli znów 00170
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » czwartek, 20 czerwca 2019, 17:29

@koparki
Myślałem, że zwyczajnie akumulujesz po ludzku - a Tyś spekulant jest i cinkciarz! ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » czwartek, 20 czerwca 2019, 17:37

@mecenas od kilku lat nie mam btc (jestem zwolennikiem wyłącznie altów).. nie mogę tego inaczej zrobić.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » czwartek, 20 czerwca 2019, 17:41

@koparki
Ok, rozumiem, ja też jestem już bardzo blisko całkowitego wypstrykania się z BTC na rzecz moim zdaniem mocniejszych projektów. DASH jest jednym z nich.
Życzę zatem powodzenia i czekamy na dalszy rozwój sytuacji na DASH/BTC...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » czwartek, 20 czerwca 2019, 17:53

To ja Wam obu życzę powodzenia również :)

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: profound » wtorek, 25 czerwca 2019, 18:01

koparki pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 07:20 Mozna sie czepic do głupiej alokacji wiekszosci bazy monetarnej w MN (nieprzemyślane - powinno być jakies ograniczenie maksymalnej ich ilości istniejących masternodów
Nie zgadzam się, widać jak ładnie ilość masternodów układa się do asymptoty - system sam się reguluje.
Obrazek
koparki pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 07:20 co z tego że prowizja za przelew jest groszowa skoro ryzyko wariacji kursu z minuty na minutę jest duzo większe niż BTC.
Dash nie rośnie w tej chwili tak spektakularnie jak BTC, ale też wariacja kursu jest znacznie mniejsza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1422
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: splawik21 » środa, 26 czerwca 2019, 02:10

Ale jazdy sie wyprawiaja ostatnio na altach wzgledem bitka.
Kto wytrzymal sprzedajac wczesniej teraz rece zaciera ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » środa, 26 czerwca 2019, 08:06

@splawik21
Mówiłem gdzieś o świeczkach M1 (miesiące).
Wychodzi na to, że warto czekać, ja teraz czekam na 0,01.
Czy dojedzie - nie wiem, ale wiem, że jak dojedzie to biere wiadrem. ;)

Dodano po 16 minutach 14 sekundach:
@__kot__
Jak będziesz mógł podlinkuj te oświadczenia, informacje na temat kwestii regulacyjnych DASHa, prywatności, mixera itp... wciąż czekamy i pamiętamy. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Nick_z_blendem » środa, 26 czerwca 2019, 14:13

Przyglądam się Dash od jakiegoś czasu i sam nie wiem co mnie blokuje do wejścia :D
Jedynie chyba to, że Evolution przesuwane jest już któryś raz i jak już jest blisko ogłoszenia, że coś ma się stać, to nagle jest cisza na parę miesięcy :geek:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » środa, 26 czerwca 2019, 14:45

Nick_z_blendem pisze: środa, 26 czerwca 2019, 14:13Jedynie chyba to, że Evolution przesuwane jest już któryś raz i jak już jest blisko ogłoszenia, że coś ma się stać, to nagle jest cisza na parę miesięcy
Że jak???
Od chyba roku data wypuszczenia Evo MVP jest niezmienna.

"Cisza" przez parę miesięcy?
https://blog.dash.org/
Informacje o postępie prac publikowane są regularnie, każdego tygodnia.

Twitter 4000+ wiadomości:
https://twitter.com/Dashpay

Nowych użytkowników forum prosimy o rozwagę przy pisaniu - nie nabijajcie sobie licznika postów w ten sposób. Warto zresztą zapoznać się z każdym projektem, zanim zacznie się cokolwiek o nim pisać.

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: Nick_z_blendem » środa, 26 czerwca 2019, 14:57

Szczerze mówiąc o tym blogu nawet nigdy nie słyszałem, a rzeczywiście widzę, że teraz co tydzień są jakieś aktualizacje co się dzieje - w takim razie przepraszam, moje niedoinformowanie.

Co do Evolution to za ogólnikowo napisałem - póki co estymacja Evo MVP się nie zmienia (w tym roku) - to fakt, ale niesmak trochę pozostał jeśli chodzi o poprzednie lata.
Wiem z wywiadów, że wizja Evolution mocno się rozrosła i zmieniła - stąd te opóźnienia, jednak trzymanie się terminów jest potrzebne i mocno wpływa na wizerunek.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » czwartek, 27 czerwca 2019, 13:32

mecenas pisze: środa, 26 czerwca 2019, 08:06Wychodzi na to, że warto czekać, ja teraz czekam na 0,01.
Czy dojedzie - nie wiem, ale wiem, że jak dojedzie to biere wiadrem.

hehe jak była bessa to 60 było mi dużo... skończyło sią dobrze bo 80 złapałem ;)
Oczywiście że dla wszystkich nie wystarczy po 001 albo nawet tego nie zobaczysz, 0013 nie jest w strefie "tanio" ?

Właściciele masternodów pytanie do Was - sprzedalibyście swój skarb 1000dash za marne 13BTC nie? tak też myślałem. ... no ale zastanówcie się - będziecie mogli sobie otworzyć węzeł LN w nakładce na BTC zamiast masternoda ;)
absolutne rozsądne minimum to ok 25BTC za MN , 50btc za MN to jest juz wtedy drogi DASH , a z kolei powyżej 80 to juz absolutne rozpasanie cenowe.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » czwartek, 27 czerwca 2019, 14:29

koparki pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 13:32Oczywiście że dla wszystkich nie wystarczy po 001 albo nawet tego nie zobaczysz, 0013 nie jest w strefie "tanio" ?
Jest w strefie "tanio" jak najbardziej.
Moim problemem jest to, że najczęściej ubiegam fakty i biorę za szybko.
Tym razem obiecałem sobie, że utrzymam limit ceny i nie wyjdę przed szereg.

Oczywiście znając życie tym właśnie razem nie dotrze w rejon 0,01 ale cóż, życie. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość