Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: kirucha2 » niedziela, 23 czerwca 2019, 13:51

@benq
prosze o update :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » niedziela, 23 czerwca 2019, 16:19

Update na życzenie:
Obrazek

Zbliża się 10 miesięcy od pierwszych zakupów w tym wątku.
Niesamowite to jest, bo pamiętam ówczesne nastroje - depresja, krach, wieszczenie 1000$ za bita, brak nadziei.
Tymczasem dziś cały portfel prawie 46% na plusie, a wielu już widzi pękające nowe ATH.
W mniej niż rok, sytuacji odwróciła się diametralnie, pozwalając odrobić straty nawet tak zatwardziałym hodlerom, którzy kupili bita w połowie ostatniej bani (listopad 2017) - niezwykły rynek, naprawdę.

Dotychczas stellar często okazywał się czarnym koniem, który trzymał fason, kiedy inni tracili coraz więcej %.
Tymczasem nowym zdecydowanym liderem okazał się Binance Coin. Silna pozycja giełdy Binance ewidentnie jest tu widoczna.
Vicelider - Litecoin, co było do przewidzenia w związku ze zbliżającym się halvingiem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Kutalisk » środa, 24 lipca 2019, 00:00

@benq jak wygląda sytuacja na dziś? chyba dalej na + ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » środa, 24 lipca 2019, 19:28

@Kutalisk
Niby jest plus, ale mizerny ;)
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: wamak » środa, 24 lipca 2019, 19:45

Wyraźnie widać, że wynik psują monety spoza top 10. Te z top 10 wszystkie są na plus.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: anagamidev » piątek, 9 sierpnia 2019, 08:41

Spoiler:
@benq a nie próbowałeś ulepszyć lekko strategię? Typu masz zysk 200/300/400% sprzedajesz chociażby 1/10 i dokupujesz za to kryptowalutę co zyskała najmniej, albo co straciła najbardziej, albo chociażby postarać się odkupić na lekkiej korekcie danego coin'a :D Brakuje mi tutaj coin'a z tickerem USDT albo USDC :D Takie typowe HOLD'owanie zysków nie jest też dobre, bo Ty zarobiłeś z małych kwot, ale pompujący czy inni mogą mieć zysk z kilkuset tysiaków czy milionów :D I to też wynika z samego kształtu wykresu pionowe wzrosty są krótkotrwałe, a akumulacja ciągnie się niemiłosiernie długo :D W dłuższym terminie jeśli coś rośnie mocno/wykładniczo musi przykorekcić; np. z 1PLN wzrosło do 10PLN należy oczekiwać korekty 80/90% czyli powrotu do 1-2PLN, jeśli wzrosło do 20PLN to 2-4PLN, jeśli do 30PLN to 3-6PLN :D Tutaj nawet nie ma sensu spierać się czy są jakieś fundamenty na 99% coin'ów wcześniej czy później następuje realizacja zysków, no musi zdrowo przykorekcić i tyle :D Np. szkoda tutaj zysku z BNB było 350%, a jest 250% już :D Ja to bym wyciągną na 300%, powiedzmy, że to jest warte 300PLN, a włożyłeś 100PLN to jedno 100PLN wyciągasz i odkładasz na lepsze czasy pod akumulację, a za drugie 100PLN wyciągnięte np. dokupujesz BTC(króla) albo coin'a, który ma najsłabszy wynik bądź ma wykres na jakieś odbicie - wypłaszczenie :D Oczywiście ja tutaj piszę ze swojego doświadczenie i obserwacji od 2016 roku, a w tym czasie popełniłem mnóstwo błędów, gdzie bardzo często miałem ładne zyski, to zamiast zrealizować je i poczekać na korektę to czekałem nie wiem na co, że będzie robiło kolejne 10x :D Chociaż w sumie cena i wykres jest wynikiem wszystkich decyzji wszystkich graczy, a skoro niby 90% osób traci, to można stwierdzić, że jest wynikiem w większości błędnych decyzji :D

Swoją drogą nie wiem czemu tak pompują tego BNB, skoro on niby ma zmniejszać fee, to tym samym im jest droższy tym to fee jest coraz mniej zmniejszane albo nawet zwiększane :D

A i odnośnie tych wzrostów i korekt, to to wynika też z niedoświadczenia i emocji graczy na tym rynku :D Jak coś tutaj rośnie, to każdy napala się i kupuje jak leci, jak spada, to każdy nakręca się, że będzie już tak spadało zawsze, ale te skrajne wartości to jest tylko punkt na wykresie :D Dużo osób nie zdaje sobie sprawy, że po takiej korekcie 80-90% jeśli zaczną się wzrosty 80-90% osób będzie kupowało w późniejszym terminie już po wyższych cenach + nowi gracze :D
Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 09:53 @Kluka, to się nigdy nie wydarzy :D Tzn. Bitcoin i krypto musiałoby faktycznie umrzeć, ale tak jakby przewidywać, że umrze Internet kiedyś :D Im niżej będzie spadło tym bardziej optymistycznie będę patrzył na rynek i będę 'naganiał' na najlepszych cenach, w przeciwieństwie do tych wszystkich youtube'rowców i twitterowców :D W styczniu tego roku naczęstsza fraza to lifetime opportunity, a ja mówię, że teraz dopiero jest ta życiowa szansa :D Przecież Ci wszyscy traderzy, grubasy, inwestorzy, którzy żyją z rynku, muszą ciągle pompować bańki, ktoś kto zarobi jednorazowo kilka milionów, żeby podtrzymać swoją stopę życiową musi mieć cash flow i kolejny przypływ gotówki :D Dlatego jak ktoś myśli, że 1-2 miliona na crypto to jest dużo, to się myli :D Co kupisz sobie dom, auto, plus jakieś wycieczki i po roku nie ma już kasy :D Inwestować długoterminowo :D BTC to jest rewolucja globalna, inwestowanie w BTC to jak inwestowanie w cały świat, w ludzkość i jej potencjał intelekutalny i technologiczny :D W dłuższym terminie cena się uśrednia i wszyscy będziemy bogaci albo po prostu nastąpi sprawiedliwy podział bogactwa :D
Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 3 grudnia 2018, 10:01 @kozaki_wiesi, zobacz sobie na wykres BTC jeszcze raz. W 2014-2015 to był chuj nie bessa za przeproszeniem, przecież bessa to jest okres nudy, zwiątpienia i nic nie dziania się. Takie coś mieliśmy przed tym zjazdem, najniższa zmienność na BTC :D Jak ktoś się nie fiksuje na cenie, a liczy procenty to może śmiało na takiej bessie pomnożyć dosłownie BTC. Kiedy zaczyna się bullrun i korekty po kilkanaście procent co najwyżej to można sobie pomarzyć o uśrednianiu :D Zauważyłem, że dużo ludzi ma fałszywe przekonania o rynku, wchodzą w najgorszych momentach i nie dostrzegają szans :D k!@#$% liczcie procenty i bierzcie małe zyski, co by mieć hajs na kupnow w dołkach :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » sobota, 10 sierpnia 2019, 12:41

@anagamidev
Takie było wręcz założenie, ale przyznaję się bez bicia - miałem zajebiście intensywne ostatnie kilka miesięcy i przespałem parę spraw. Pełny wkład w BNB został wypłacony i nie został zainwestowany w nic innego, w wolnej chwili w przyszłym tygodniu wrzucę aktualizację.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 19:32

@benq ale czemu wszystko? A co jeśli pójdzie do góry? :D W każdym razie mogłeś wyciągnąć tylko zysk, czasem trzymanie 10% coin'ów kupionych na dołku long term, może dać więcej zarobić za kilka lat niż te 90% sprzedane na pierwszej lepszej pompce na tym rynku dzikim :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 15 sierpnia 2019, 16:23

No dobra, pytanie: w co teraz weszlibyście: monero, zec czy dash? Mam trochę środków i zagwostkę.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: koparki » czwartek, 15 sierpnia 2019, 16:38

@kozaki_wiesi w monero i dash za 1/3 środków, jak pociag odjedzie to trudno ale stawiam na to że monero jeszcze będziesz miał okazje dokupić taniej(gdy będzie delisting) co do dash-a to jest szansa że pojawi sie na coinbase, jest go baaaaaaardo mało na rynku zobacz sobie ile go jest w obiegu i ile jest zamrożona w masternody, wyjdzie Ci że byle powiew wiatru może mocno podnieść kurs, dewaluacji bym się tak bardzo nie bał - ale inicjujesz zakupem 1/3 aby się własnie nie bać i obserwujesz rozwój sytuacji z coinbase ;). Za 1/10 - 1/20 środków brałbym IOST(też na zasadzie transz 1/3), poczytaj o innowacyjnej decentralizacji i mozliwości pisania zdecentralizowanych apek w java skrypt - to jest lepsze technologicznie niż tron i eos i obecny eth(pow).
Jak wszystko spadnie o kolejne 20-30% , kolejna transza zkaupowa 1/3 a ostatnia transza 1/3 na wypadek skrajnych okazji których dziś nie sposób sobie wyobrazić. Takim systemem masz szansę ustrzelić panikę-kapitulację na altach
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 15 sierpnia 2019, 16:57

A zec? Nie wspominasz o nim a najbardziej dostał w dupę ostatnio.

Jeśli chodzi o panikę to mam ustawione pozycje na większości altów o 50% niżej niż dziś by złapać jakieś piki. Fajnie mi to zadziałało kilkukrotnie.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: koparki » czwartek, 15 sierpnia 2019, 17:32

@kozaki_wiesi m.zd. lepiej sie skupić na monero niz zec-u ale ja mogę nie mieć racji. Powodów takiej oceny jest zbyt duzo abym to wyjasnił ot tak w poście.
Dash jest w ogóle poza tym koszykiem anonów , traktuj go jako nie-anon , jesli nie wejdzie na coinbase to znaczy że się go obawiają i moze sporo jeszcze spaść , kluczem do sukcesu dasha jest odklejenie sie łatki anona i pod tym kątem obserwuj fundamenty swojej dashowej inwestycji. Poczytaj o "współpracy scoringowej" dasha przy okazji ogarniesz dlaczego scoring długoterminowo zniszczy transparentne kryptowaluty. Poczytaj sobie o Evolution w Dash , moim zdaniem rewolucyjne rozwiazanie. Dasha warto zaryzykować. Natomiast Monero to król anonów i nie ma póki co tak wysoko skapitalizowanej konkurencji, która nie jest podatna na atak poprzez scoring.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Kutalisk » niedziela, 6 października 2019, 22:28

@benq można liczyć na jakąś aktualizację?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » poniedziałek, 14 października 2019, 12:04

@Kutalisk
Przez pomyłkę edytowałem poprzedni post zamiast dodać nowy - także odpowiedź tutaj.

Niewielka zmiana jeśli chodzi o zakupy:
Obrazek

Brakło dosłownie centa, żebym kupił XRP i Nano.

Jeśli chodzi o wynik finansowy zmiana jest już całkiem spora:

Obrazek

-42% --> -8390 zł

Ponownie, porównując z hodlem BTC od sierpnia 2018, stan konta wynosiłby $6,891 czyli +40%,
Ostatnio zmieniony wtorek, 31 grudnia 2019, 11:42 przez benq, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Kutalisk » sobota, 21 grudnia 2019, 08:47

@benq jakaś aktualizacja?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » wtorek, 31 grudnia 2019, 15:04

Namieszałem w postach, odpowiedź wyżej. :oops:

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: kirucha2 » środa, 12 lutego 2020, 20:04

@benq
Chyba jest plus:)?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: Kutalisk » czwartek, 13 lutego 2020, 21:50

Tez chciałem odkopać temat. Bagholderzy wypływają spod wody na powierzchnię @benq dawaj podsumowanie jakieś.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: adiqq » piątek, 14 lutego 2020, 06:11

może się doczekamy...mój projekt emerytalny, no niedawna był na +-0 (bo zacząłem gdzieś w okolicy kwietnia 2019), teraz jest już zdecydowanie na +...podobnie powinno być u @benq

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blue chips - 20,000 zł w 20 największych kryptowalut

Postautor: benq » niedziela, 16 lutego 2020, 10:16

@kirucha2 @Kutalisk @adiqq
Proszę bardzo, aktualna sytuacja prezentuje się tak:

Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: atlas1234, filar, Fugitive, Google [Bot], shinya56 i 15 gości