Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 21 czerwca 2019, 08:10

@prap0n, zobacz choćby to oznaczenie fibo, tutaj 1 i 2 również są małe, po czym jak duże wzrosty zaliczyła trójka:



Ja myślę, że robimy obecnie 4 w 3 w 5. (ewentualnie 3 w 3 w 5 jeszcze trwa)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 21 czerwca 2019, 08:26

Zwrocilbym tez uwage na ten kanal, bazowany na jakims ktory wrzucal kiedys fibo. Linia srodkowa juz kilkakrotnie doprowadzala do mniejszych/wiekszych korekt.


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » piątek, 21 czerwca 2019, 09:41

@ergorg, błędne oznaczenie w początkowej fazie ruchu, zła relacja podfali (1) do fali nadrzędnej 1.
@prap0n, sprecyzuj co ostatecznie oznaczyłeś, całą 5-tą falę w ramach ruchu od 9/10.06, czy tylko jej 1-szą część (1 podfalę)?

Obecnie, poniższe oznaczenie pasuje mi najbardziej.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » piątek, 21 czerwca 2019, 09:50

@Fibo
dzieki ;) ale to oznaczenie fal już istniejących ....bardziej istotne jest - gdzie zmierzamy ??
czy ostateczny target całej dużej ( 5 ) jest na poziomie około 10.8K ?? ...po czym planujemy już dłuższy ruch na południe :?:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Fibo » piątek, 21 czerwca 2019, 11:02

Szacowanie fibo 1,618 oraz możliwy mały elliottowski kanał prowadzący 5-tą falę w ramach wzrostu od 9/10.06 wskazują na "the end" w okolicach 10,2-10,3 k$.
Zejście poniżej 9630 $ na Finexie byłoby kłopotliwe dla poniższego oznaczenia.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Awesomist » piątek, 21 czerwca 2019, 11:11

Według mnie zakończeniem ruchu przed korektą będzie jeszcze wybicie altów - co zazwyczaj następuje tuż po wzrostach na BTC.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Kryptomar » piątek, 21 czerwca 2019, 11:46

@CRXEE8 No dobra sorki, trochę mnie poniosło. Chociaż wrzuciłem to sobie tylko na ogólny wykres, to jednak te korekty były, chociaż nie 7 ani 8(po tyle procent). Jest jednak jedno małe ale... Pamiętacie z czym to było związane? Koło marca/kwietnia 2017r afera z Chinami, czerwiec/lipiec 2017r. też miało związek z jakimś wydarzeniem i niepewnością inwestorów z tego wynikającą(nie jestem pewien czy nie chodziło o zbliżający się podział btc), gdzieś po drodze odrzucenie ETF. Jak będę miał chwilę wolnego czasu, to trochę za tym pogrzebię i popatrzę sobie na jakiś konkretny wykres(ten z Bitfinex też taki średni na jeża). Chodzi po prostu o to, że wtedy były to konkretne korekty nie dlatego, że się należały po wzrostach, tylko że było to powiązane z jakimiś wydarzeniami. A teraz spójrzcie na ten rok, ile dziadostwa pokazywało się na horyzoncie i niepewności a korekty znikome-tak nie było.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 21 czerwca 2019, 11:48

Na razie to mamy niezłą rzeźnię na shitcoinach. Wygląda na to, że to poprzednie odbicie było jedynie martwym kotem; niektóre alty (względem BTC oczywiście) mogą jeszcze zjechać o 30%+.

@Fibo jaką dajesz obecnie szansę swojemu scenariuszowi spadku poniżej 3k $ w ramach nadchodzącego ruchu?

@Kryptomar jest takie giełdowe powiedzenie "pokaż mi wykres a ja znajdę Ci wydarzenie"... wszystko można próbować jakoś usprawiedliwić po fakcie, a prawda jest taka że cena po prostu często robi swoje niezależnie od eventów. oczywiście niektóre napędzają wzrosty czy spadki ale i tak potem kurs wraca do swojego "naturalnego" kursu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » piątek, 21 czerwca 2019, 12:37

Fibo pisze: piątek, 21 czerwca 2019, 11:02 Szacowanie fibo 1,618 oraz możliwy mały elliottowski kanał prowadzący 5-tą falę w ramach wzrostu od 9/10.06 wskazują na "the end" w okolicach 10,2-10,3 k$.
Zejście poniżej 9630 $ na Finexie byłoby kłopotliwe dla poniższego oznaczenia.

Obrazek


Co do mojego oznaczenia mozliwe ze sie pogubilem.
Moglbys doprecyzowac co do pytan ponizej? :)

To co narysowales na ostatnim wykresie, to jest dopiero prawdopodobny koniec jedynki w duzej piatce?

cytujac jeden z poprzednich postow
Obecnie rynek zmierza dopiero ku ukończeniu 1 podfali tej 5 fali.
Czy moze, szacujesz ogolem koniec calego ruchu wzrostowego od lutego (piatka w piatce) na okolice 10300? Piszac "the end".

Fajnie jakbys wrzucil oznaczenie dla calosci ruchu od lutego , wtedy wszystko stalo by sie klarowne. :)
Ostatnio zmieniony piątek, 21 czerwca 2019, 14:28 przez prap0n, łącznie zmieniany 21 razy.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: sha256 » piątek, 21 czerwca 2019, 12:42

Pleasek89 pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 21:56 Ktoś mi powie od czego to zależy, że raz Bitcoin up to alty up. Innym razem Bitcoin up, alty stoją a jeszcze innym Bitcoin up i alty down? Obserwuję teraz na zmianę BTC z LTC to zarówno jeden jak i drugi zaliczyli ostatnio spore wzrosty, ale nigdy nie wzrastają razem.
Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że im dalej w las tym robi się ciężej dla nowych inwestorów. Ale także dla doświadczonych na tym rynku.
Dlaczego? Wyobraźmy sobie długą drogę, gdzie każdy jest już zmęczony i siłą rzeczy grupa rozprasza się i każdy zaczyna iść własnym tempem. Tak, to poszczególne kryptowaluty.
Z czasem nieuporządkowanie (entropia) rośnie.

Widać to wyraźnie. Na przykład na BTC robimy podfalę v w fali 3 podczas gdy na Dashu robimy już 4 ( konkretnie podfalę b w korekcyjnej 4 a-b-c). I tak można podawać wiele przykładów. Wniosek jest taki, że altcoiny jako grupa istnieją tylko w świadomości tłumu. Aby znać zachowanie konkretnego Alta trzeba zrobić jego analizę. Koniec końców będzie prawdopodobnie taki, że większość altów pójdzie do śmietnika historii, bo analiza wykresu jakiegoś altcoina będzie więcej kosztowała niż to będzie warte. Dopóki jeszcze ludzie widzą jakieś szczątkowe korelacje, które podałeś to wpadają w pułapkę tanich altcoinów o dużej perspektywie wzrostów. Nic bardziej mylnego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 21 czerwca 2019, 12:46

Uzupełniając wypowiedź @sha256 - nowe alty (nowe ICO, etc.) nieskażone bagholdingiem i budzące zanteresowanie zarówno naiwniaków, jak i inwestorów (bo nowy produkt, może coś pokaże, etc. w przeciwieństwie do staroci mielonych od lat bez efektów) mogą dać pokaźne zyski, ale spora część starych może rzeczywiście przestać istnieć lub po prostu ryć w mule następne lata.

Jest grupka altów, które wyraźnie "robią swoje" (BNB, LTC, LINK, ostatnio ZEC, myślę, że kwestia czasu, by dołączył ETH) i nowości typu MATIC, które mają szansę zawojować rynek. Jest też duża grupa dogorywających śmieci (FUN, NCASH, WAN, etc. - niegdyś top 50, teraz śmietnik historii) które IMO po prostu będą spadać aż do zdelistowania a potem papa.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » piątek, 21 czerwca 2019, 13:47

Dovakhiin pisze: środa, 15 maja 2019, 22:49

1M



Nie wiem czy dobrze mierzę tego klina i potencjalną wysokość po jego wyjściu?
potencjalny zasięg prawie 12K? wyszłoby jeszcze ze 4k wzrostów.
@l3sny nasze pierwsze "smieszkowanie" i.....
15 maj i chyba trafimy z tymi 11k do konca czerwca na wysokim interwale :D

Ps. Tam jest opor na 11 600 - 11 800.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ColdCalculation » piątek, 21 czerwca 2019, 14:40

Zapraszam do ankiety

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 21 czerwca 2019, 15:35

Ładny retest dolnej linii kanału od @Fibo:



P.S.

Wygląda mi to na koniec IV pędzącej i teraz dopiero czas na V w V. :mrgreen:

Zrobili typowy shakeout, który robią podczas tych wzrostów. Utworzy się spinning top i pójdzie spokojnie dalej up. Zejscie poniżej 9650$ raczej zaneguje dalsze wzrosty.
Ostatnio zmieniony piątek, 21 czerwca 2019, 17:00 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » piątek, 21 czerwca 2019, 15:55

@ergorg
Gdzie widzisz koniec wzrostów 10400 czy jest opcja na więcej ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » piątek, 21 czerwca 2019, 16:00

@shinya56, na ten moment 10200-10350$. Obserwuje orderbook mexa i praktycznie nikt się nie ustawia powyżej 10k$. Do tego przed chwilą przy zrzucie z 100mln $ liczba spadła 70mln $.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » piątek, 21 czerwca 2019, 16:04

Pytanie, czy doczekamy się wreszcie porządnej, wielodniowej (albo wielotygodniowej) korekty z okazją do założenia nowej pozycji, czy znów będzie -15% i dzika pompa. W sumie tether prawdę Ci powie... kolejne dzikie wzrosty tether MC podczas korekty = odkupuję wcześniej i czekam na 11.4 lub 13.3.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Vetz » piątek, 21 czerwca 2019, 18:29

@prap0n, @ergorg, wasze oznaczenia nie są poprawne, co więcej uważam, że oznaczenie fibo - rowniez, serio fibo? (mozesz dac kolejne minusy - to tak istotne, jak latajace bez celu szarancze) naciągany zygzak, o fali X nie wspomne, ale to, jak oznaczyles Y to juz przegiecie, pokaz mi choc zblizony do ksiazkowego trojkat w fali Y :D szkoda sie wysilac bardziej. AT oparta o fale jest nieco zludna, dlatego to porzucilem dawno temu, sluzy mi jedynie jako wsparcie popierajace w jakims stopniu zwykla prosta analize, taki dodatek, pozniej moze pokaze swoje mazanie, teraz spadam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 84
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Corso » piątek, 21 czerwca 2019, 18:39

@Vetz spadaj , spadaj ............. a jak już mocno skorekci to ponownie wrócisz w swoim starym "lepszym " wcieleniu jako OSOBLIWY

...o bosze :P !! idiotom się jest do końca życia ....

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4286
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 21 czerwca 2019, 19:03

Vetz pisze: piątek, 21 czerwca 2019, 18:29pozniej moze pokaze swoje mazanie

Wstrzymaliśmy oddech, nie zapomnij o nas.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot], bn801, sebamistrz, Zmarzniety0 i 28 gości