[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » wtorek, 18 czerwca 2019, 17:13

@vjankuv Wcale nie zakładam, że mam rację. Life is short.
vjankuv pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 16:56Samo BSV dla mnie jest już spalone do momentu aż jakieś znaczące fakty się nie pojawią.
Obrazek
vjankuv pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 17:09Mam to szczęście, że obracam się wśród mądrych, inteligentnych i otwartych ludzi, z którymi dyskusja bardzo często prowadzi do refleksji i rewizji swojego stanowiska.
Ale być może gdybyś zaufał sobie od początku do końca to byś miał wieżowiec. No spoko, dlatego zakładam że marnujemy czas.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » wtorek, 18 czerwca 2019, 17:34

amneziahaze pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 17:13wieżowiec

Jaki wieżowiec?
Co to ma wspólnego z tematem?
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » wtorek, 18 czerwca 2019, 17:36

@vjankuv Napisz proszę dlaczego BSV to scam? Patrząc na techniczne aspekty monety, patrząc na potencjalne możliwości dalszego rozwoju. Scam bo CSW to oszust? Nawet załóżmy że jest oszustem. Co dalej, jaki to ma wpływ na funkcjonalność łańcucha?

Naprawdę chciałbym usłyszeć choć jedną rzeczową wypowiedź, dlaczego BSV jest scamem, wykluczając ataki adhominem na CSW.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » wtorek, 18 czerwca 2019, 17:41

vjankuv pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 17:34 Jaki wieżowiec?
Co to ma wspólnego z tematem?
Zakładam po prostu, że wiara w to co mówią nawet "mądrzejsi" nie świadczy o tym, że są mądrzejsi od Ciebie. Więc po co zakładać, że wiedzą lepiej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » wtorek, 18 czerwca 2019, 21:44

amneziahaze pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 17:41Więc po co zakładać, że wiedzą lepiej?

Słuszna uwaga, nie myślałem w ten sposób, a to akurat jest bardzo prawdziwe.

Myślę, że ponoszę wtedy po prostu ryzyko. Zdarzało się w sumie mi być kilka razy w takiej sytuacji. Szczególnie dotyczyło to lekarzy i ich metod leczenia. Podobnie z dietetykami czy trenerami. No ale powiedzmy, że w tych dziedzinach akurat nie czuję się jakbym był kompletnie zielony, a może nawet coś wiem, bo wiele czasu w życiu spędziłem w studiowaniu i praktykowaniu tych zagadnień.

Podobnie z mechanikami i budowlańcami :D Nie było łatwo znaleźć ludzi, na których bym się swobodnie i z przekonaniem powoływał.

Dodano po 3 minutach 59 sekundach:
Temu gdy znajdę budowlańca, lekarza, trenera czy mechanika, to trzymam się go długo i trudno mnie zniechęcić do tych osób.

Dodano po 3 godzinach 6 minutach 18 sekundach:
zdch pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 17:36 Napisz proszę dlaczego BSV to scam?

https://finance.yahoo.com/news/ethereum ... 09957.html
Bo Vitalik tak mówi.
A tak na serio, to nie musi być syfem z technicznego punktu widzenia.

Inaczej Ci to przedstawię i słuchaj uważnie, bo wiecznie nie będę żyć ;)
Masz dwóch developerów. Jeden deweloper x i drugi y.
Ludzie mówią nie inwestujcie w y, bo to scam. Właściciele są niepewni, są oszustami i nie mają skrupułów.
Idźcie natomiast w x, bo to pewny i znany deweloper o ugruntowanej pozycji na rynku.

Deweloper x i deweloper y działają na tym samym rynku, na tych samych zasadach, korzystają z tych samych mechanizmów, banków, kredytów itd. Ale jeden jest scamem, a inny już nie.

I tutaj pojawia się pan Craig. Gdzieś to pisałem, ale chyba mi się nie wysłało, a może w złym wątku to napisałem nie wiem. Ale Craig i BSV są nierozłączni.
Jak chleb i masło, lub jak kawa i mleko. Myślisz o BSV, widzisz Craiga, myślisz o Craig widzisz BSV.
Craig to oszust i do momentu aż nie udowodni tego co gada, to tak zostanie. BSV jest w pewnym sensie jego projektem. Skoro cena BSV wywaliła w kosmos bo Craig się nazwał Satoshim to równie dobrze cena może spaść do zera jak prawdziwy Satoshi dla jaj podpisze jakaś transakcję tekstem "Craig to oszust".

Zatem BSV jest dla mnie scamem z tego powodu.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » wtorek, 18 czerwca 2019, 22:35

@vjankuv Dzięki za odpowiedź.
Vitalik dobrze wie co to jest zdecentralizowana waluta, zrobił fork cofający straty kolegów, ale on nie jest oszustem :) Opinia deva którego łańcuch się nie skaluje jest więcej warta od faktycznych rezultatów? Mnie to nie przekonuje. Jeśli żaden inny dev nie jest w stanie zaprojektować monety tak, aby procesować co najmniej tyle transakcji co BSV, to dla mnie jest niewiarygodny. Bo albo jest głupi i nie jest w stanie znaleźć rozwiązania, albo zna rozwiązanie, ale celowo je wstrzymuje.

Bitcoin to CSW. Przy forku BTC/BCH CSW nie chciał forka. Chciał skalować BTC, ale Jihan go wyrolował link CSW o forku BTC/BCH. Gdyby forka nie było, BTC miałby teraz pewnie ze $100k a wielu altów nawet by nie było. To samo z BSV/BCH. CSW nie chciał forka, to Amaury do niego doprowadził przez wprowadzenie checkpointów a Roger wykorzystał hash swoich klientów bez ich zgody, żeby zdobyć przewagę.
Greg Maxwell, kolejny, redditowy mutlikonciarz piszący sam ze sobą jako nullc/contrarian, który wg CSW wykradł dane z jego firmy, fałszował je i upubliczniał, próbując (jak widać skutecznie) zdyskredytować Craiga.
Widzę oszustów, ale zupełnie gdzie indziej niż ty :)

I chyba ciągle zapominacie o jednym. CSW ma nierozdzielone BTC, dlaczego miałoby mu zależeć na BCH/BSV, ryzykować fortunę na kopanie BCH, potem BSV, devów, patenty itp, jeśli to samo mógłby robić na BTC, bez obawy, że ktoś mu zshortuje monetę? Bo może jednak ma rację? Może SegWit to rzeczywiście dziadostwo, może 1MB bloki to idiotyzm, może smart kontrakty na bitcoinie są możliwe, może bitcoin ma kompletność turinga, może żeby pokazać potencjał bitcoina, trzeba stabilnego protokołu? Jeszcze zostało pół roku do uwolnienia tulip trustu. Ciekawe co się wtedy wydarzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » środa, 19 czerwca 2019, 01:47

@vjankuv Wiesz co jest koszmarem?

Możesz w kółko komuś podrzucać przesłanki, nawet dowody, nawet powiązania, a oni i tak swoje zdanie mają, co gorsza piętnujące kogoś komu i tak nie dorastają do pięt. To nie jest wyścig o mojszą rację, tu chodzi o zdrowy rozsądek. Są tutaj ludzie, którym do dzisiaj się wydaje, że Hal jest twórcą BTC. I to oni pierwsi w kolejce stoją do hejtowania każdego kto myśli inaczej. I nie mam żalu czy pretensji. Strach cokolwiek napisać, więc no wybacz, ale tu naprawdę nie ma dyskusji. Mogliby się nieco więcej wysilić w znalezieniu prawdy aniżeli tylko kłapać bezmyślnie na prawo i lewo. Tyle odnośnie propagandy i oszustw.

Druga sprawa, teraz być może i tak jest już nieistotne kto to jest Tominaga Nakamoto. Oni chcą tylko forsy i promowania projektu, który wspierają na różne sposoby. Nikomu się nie chce grzebać z ciekawości po internetach. Dziwię się tylko, że są tacy pewni siebie, oszukując gdzie popadnie samych siebie i wszystkich dookoła.
zdch pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 22:35I chyba ciągle zapominacie o jednym. CSW ma nierozdzielone BTC
Nie wiadomo czy ma w ogóle dostęp, skoro wcześniej oddał projekt. Być może nawet samemu w niego nie wierzył wcześniej. https://www.ccn.com/bitcoin-law/judge-s ... 019/06/17/
https://blog.wizsec.jp/2018/02/kleiman- ... .html#more
Trochę danych http://ohmysatoshi.com/2008

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: szlagaag » środa, 19 czerwca 2019, 10:54

https://bithub.pl/wiadomosci/craig-wrig ... -nakamoto/

"Wright napisał również, że był w podróży na swoje ranczo między 3 stycznia, kiedy uruchomiono genesis block, a 9 stycznia, kiedy wydobyto pierwszy blok.

Co to ma za znaczenie? Otóż wnioski i obserwacje komentatorów, które przytoczymy za moment pokazały, że Satoshi Nakamoto nie był w tym czasie w Australii, tak jak Wright, ale w Kalifornii."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » środa, 19 czerwca 2019, 12:51

szlagaag pisze: środa, 19 czerwca 2019, 10:54https://bithub.pl/wiadomosci/craig-wrig ... -nakamoto/
coraz więcej merytorycznych danych

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » czwartek, 20 czerwca 2019, 11:10

@szlagaag Zakładając (bez żadnych dowodów), że drugie IP jest Satoshiego. Gdzieś czytałem, że Hal testował swoje node i oba adresy były jego. I zapominacie, że byl jeszcze Dave Kleiman, który podobno kopał razem z CSW?
Jak już rozpowszechniacie głupoty, to chociaż niech będą spójne ze sobą :P

@amneziahaze Nie pisz w taki sposób, bo ludzie w internecie pomyślą, że to są naprawdę merytoryczne dane :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Poego

Dodano po 2 godzinach 29 minutach 55 sekundach:
__kot__ pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 00:41Co ma dać BCH/BSV czego nie można będzie zrobić za pomocą Coina FB?

Nie wiem co mogą dać inne monety, ale FB coin nie konkuruje z BSV, bo BSV to coś więcej niż system płatności.
My zbudujemy Metanet na BSV, przebudujemy Internet z natywnie obsługiwanymi płatnościami.
Dodatkowo, jeśli się jeszcze okaże, że FB coin wykorzystuje patenty nChain, to albo CSW będzie sporo bogatszy, albo BSV będzie łańcuchem na którym zobaczymy ten token :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » czwartek, 20 czerwca 2019, 13:43

zdch pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 11:10bo ludzie w internecie pomyślą
Nie ma znaczenia.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: Bit-els » czwartek, 20 czerwca 2019, 14:30

Po kilku dniach rozmów z bardzo zaawansowanym informatycznie bitcoinerem, niestety nie ma go na forum, uznaję swój błąd. Przepraszam @zdch Bsv jest pełnoprawnym forkiem btc z ciekawym projektem wykorzystania metanetu.
Oczywiście postać Craiga jest co najmniej kontrowersyjna, a raczej odrażająca, ale gdyby go odfiltrować to zostaje tylko technologia i zespół innych programistów.
Proponuję usunąć słowo "scam" z tytułu wątku i przenieść do działu "forki bitcoina"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: mecenas » czwartek, 20 czerwca 2019, 14:39

@Bit-els
Zejdź z upałów w zacienione miejsce i pij dużo wody...
Najwyraźniej się odwodniłeś.
:!:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: qertoip » czwartek, 20 czerwca 2019, 15:01

@Bit-els

"Pełnoprawny technologicznie fork BTC" w żaden sposób nie kłóci się z faktem że to scam.

"Scam" to ocena w wymiarze etycznym a nie technologicznym.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 czerwca 2019, 19:15 przez qertoip, łącznie zmieniany 1 raz.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » czwartek, 20 czerwca 2019, 15:20

@Bit-els Tego to się nie spodziewałem :shock:
Spoko, przeprosiny przyjęte ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: hanti » czwartek, 20 czerwca 2019, 15:38

Jestem również za usunięciem dopiska [scam] ewentualnie dopisanie go do wszystkich innych tematów. Jeżeli temat by się nazywał Craig Wright to zrozumiałbym dopisek [oszust]. Tutaj do BSV jakoś nie pasuje, chyba że rzeczywiście ktoś został oszukany i stracił środki i waluta nie działa tak jak jest to opisane.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » czwartek, 20 czerwca 2019, 16:50

Bit-els pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 14:30Oczywiście postać Craiga jest co najmniej kontrowersyjna,
O tyle kontrowersyjna, że lepiej dla BTC, aby była tylko oszustem. Craig na przykład mówił, że teraz będzie czekać aż boty i tether[cyt. kryminaliści] wyciągną kurs po czym zamierza zrobić taki zrzut, by pogrzebać jednocześnie BTC i BCH[do końca 2019]. Ciężko przejść obojętnie, jest to tak nieprawdopodobne, że aż nieprawdziwe. Zakładając, że ma dostęp do 1.1mln może zrobić z kursem BTC-BSV to co zechce. I komu będzie się opłacało wydobywać coś co się nie zwraca, skoro można przejść na lepszą technologię, w pełni zaadaptowaną. Ale to tylko gadki, gość i tak jest emocjonalnie rozchwiany, możliwe że sam do końca nie wie co będzie.
mecenas pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 14:39Zejdź z upałów w zacienione miejsce i pij dużo wody...
:P
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 czerwca 2019, 16:55 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: shinya56 » czwartek, 20 czerwca 2019, 16:53

Tak najeżdżacie na tego Craiga, a to co ostatnio robi ekipa Tethera, Bitfinexa, CEO Binance i reszta tych oszustów jest OK :lol: Jesteście jak ci fanatycy pis-po, widzicie tylko jedną stronę :D

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 20 czerwca 2019, 17:22

zdch pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 22:05Udowodni w swoim czasie.
A dlaczego nie udowodnił wtedy gdy ogłosił całemu światu, że jest Satoshim Nakamoto?
To nie był odpowiedni czas?
Trudno o bardziej właściwy moment.
Co to znaczy "w swoim czasie"?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » czwartek, 20 czerwca 2019, 17:30

qertoip pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 15:01"Scam" to ocena w wymiarze etycznym a nie technologicznym

Dokładnie, co również napisałem powyżej.
Ja głosuję za pozostawieniem tego z dopiskiem scam.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości