[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: davidoski » czwartek, 13 czerwca 2019, 12:01

zdch pisze: wtorek, 11 czerwca 2019, 19:53 @amneziahaze
Już w lipcu domyślnie zaczną od 512MB a potem miedzy lipcem i lutym 2020 górnicy będą mogli zwiększać max blok do 2GB bez zmian w protokole, w lutym już ma nie być limitów.
Możesz nawiązać jak te wielkie plany mają się do realiów takich jak reorg bloków w kwietniu spowodowany zbyt dużymi blokami i związanym z tym problemem z synchronizacją? Bo jak dla mnie to ciągle słychać tylko zapowiedzi, czyli słowa, słowa, słowa. A w praktyce:
Bitcoin SV Experiences Blockchain Reorganizations, Possibly Due to Unwieldy Block Size

https://cointelegraph.com/news/bitcoin- ... block-size

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » czwartek, 13 czerwca 2019, 19:36

@davidoski Dobre pytanie. Maksymalny rozmiar bloku, jaki by nie był, będzie ograniczony przez możliwości softu, sprzętu, szybkości sieci itp.

W kwietniu, na poprzedniej wersji softu, doszło do reorgu. To oznacza, że górnik który stracił wydobyte bloki nie był w stanie skutecznie rozesłać swoich bloków do większości, a pozostali ich zweryfikować. Daje to jasny sygnał temu górnikowi, że blok który wykopał był za duży lub za wolno rozpowszechniony, jak na możliwości innych górników. Kosztowna nauczka, ale dzięki temu wie, że musi coś zmienić, żeby ponownie tego nie doświadczyć.

Obecna wersja softu (z maja) jest w stanie obsłużyć większe bloki. Na sieci testowej STN udało się wielokrotnie wydobyć blok 1,5GB. Górnicy będą chcieli kopać mniejsze, żeby zminimalizować szansę reorgu swoich bloków. Rynek ustali punkt równowagi prawdziwego max bloku, bez konieczności ustalania limitów w sofcie jak ma to miejsce w innych monetach.

Do lutego 2020 soft koparek będzie tak poprawiony, że jedynym ograniczeniem scalingu sieci będzie wyłącznie jakość sprzętu i szybkości łącza. Chociaż uważam, że jeszcze jakieś poprawki będą musieli robić. No i do pełnego bloku, lub chociażby 512MB jeszcze nam daleko pod względem ilości procesowanych transakcji/danych.

Dodano po 6 godzinach 14 minutach 32 sekundach:
_unwriter stworzył Neon Planaria, jest to nowa, lepsza wersja Planarii, która jest dużo prostsza, łatwiejsza w użyciu i potężniejsza :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » czwartek, 13 czerwca 2019, 20:57

@zdch Mam nadzieję, że dzielisz się tymi nowinkami tylko i wyłącznie z własnych przekonań.

Nudny i znienawidzony Craig nadal nie odpuszcza:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » czwartek, 13 czerwca 2019, 21:50

@amneziahaze Dzielę się, bo jestem zafascynowany tą technologią. Muszę przyznać, że zacząłem się bardziej interesować dosyć późno, gdzieś w okolicach hard forka BTC/BCH. Dużo czytałem o skalowaniu bitcoina i oczywiste dla mnie było, że większe bloki to właściwa droga. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że SegWit to gwóźdź do trumny BTC. Dużo słuchałem Rogera, zgadzałem się z większością z tego co mówi. Potem był fork BCH/BSV i musiałem wybierać. Długo nie musiałem myśleć, jasne dla mnie było, że protokół powinien być stabilny, z nieograniczonymi blokami, bo rynek sam się wyreguluje jeśli nie będzie ograniczany. Nie mówiąc o ekologiczności dużych bloków :P No i ideę tokenów Wormhole uważałem za bezgranicznie głupi.

Jak widzę ludzi którzy mówią, że BTC to Bitcoin, to mam wrażenie że urwali się z choinki. Jak powoli gotowane żaby, nie widzą że wszystko naokoło się zmieniło. Whitepaper nie wspominał o gotującej się wodzie, a mimo to oni dalej siedzą w tym garnku i myślą że to wciąż bitcoin :) Większość ludzi tu nie jest dla technologi, ale dla szybkiej kasy. Moimi wpisami chciałbym uchronić ludzi przed popełnieniem błędu, którego potem będą żałować. Ta kasa może któregoś dnia wyparować, jeśli choć część tego co tu zamieszczam jest prawdą. Nie chciałbym, żeby ktoś się zraził do krypto, bo podjął błędną decyzję na podstawie niepełnych lub nierzetelnych informacji.

Czas zweryfikuje czy sam nie byłem w błędzie, ale póki co tylko tutaj, na BSV, widzę szansę na dalszy rozwój tej technologii.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » czwartek, 13 czerwca 2019, 22:09

zdch pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 21:50Potem był fork BCH/BSV i musiałem wybierać.
Przecież to jest prawie to samo, a odnośnie BTC przepaść. Dlatego się dziwię, że @ShadowOfHarbringer wpisuje się w górnolotną klakiernię-doktrynę forum, nawet jeżeli ten projekt miałby być fejkowy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » niedziela, 16 czerwca 2019, 09:52

Niepokojące wieści z obozu BCH, pozytywne dla BSV?
Brak finansowania devów BCH może doprowadzić do śmierci monety? Amaury mówi, że jeśli nie dostaną finansowania, mogą próbować "przejąć" sieć i sprzedać ją firmie venture capital (jak BTC i blockstream...)




Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 16 czerwca 2019, 13:46

amneziahaze pisze: czwartek, 13 czerwca 2019, 20:57 Nudny i znienawidzony Craig nadal nie odpuszcza:

Nudny?
Tekst z 5:05 to najsłynniejszy cytat ostatnich dni.
Cały kryptoświat się z tego śmieje.


"I remember reading it..... probably when I wrote it."

-Craig S Wright - 2019

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 13:44

The Real McCoin pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 13:46"I remember reading it..... probably when I wrote it."
Ano właśnie. Zastanawiam się dlaczego kupujo scam zamiast Bitcoina.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: zdch » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 21:56

Niektórzy nie rozumieją sarkazmu, to jak mają rozumieć bitcoina? ^^

Dodano po 4 godzinach 18 minutach 58 sekundach:
_unwriter publikuje Noen Planaria: Multiplexing - jednen Bitbusa może teraz być połączony z dowolną ilością aplikacji Planarii.


ETH kopiuje pomysł BSV i umożliwia tworzenie stron www onchain, a przecież wszyscy wiemy że to idiotyczny pomysł :P


Już od środy expo BSV w stolicy Kolumbii, Bogocie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 23:19

zdch pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 21:56 ETH kopiuje pomysł BSV

:lol:
Jak Craig puści bąka, potem Vitalik puści bąka, to znaczy że też zacznie Vitalik kopiować Craiga? :D

Zabawna propaganda
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 18 czerwca 2019, 07:23

@Bit-els, dlaczego forum bitcoin.pl bierze udział w promowaniu scamu?
Coś zostało uznane za SCAM, a jednocześnie pozwala się użytkownikowi na aktywne jego promowanie w kolejnych postach.
To tak jakby forum przyzwalało na promowanie scamu.
Dziwna sytuacja.
Może powinno się zamknąć temat albo zabronić użytkownikowi zdch pisania tutaj kolejnych wychwalających postów, skoro to SCAM?

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: WitoldC » wtorek, 18 czerwca 2019, 07:35

Scam nie scam inteligentny człowiek z każdej informacji może zrobić użytek.
Gdyby nikt więcej tu nie pisał to by był jedyny temat z samymi informacjami ;)

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: ikswodnal » wtorek, 18 czerwca 2019, 09:12

The Real McCoin pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 07:23Coś zostało uznane za SCAM, a jednocześnie pozwala się użytkownikowi na aktywne jego promowanie w kolejnych postach.
Jest pytanie. Przez kogo zostało uznane za SKAM ? W tej sprawie dla mnie są wiarygodne (niewiarygodne z zasady) giełdy. Jeżeli BSV jest/występuje na giełdach to nie można tego ot tak zakwalifikować jako SKAM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » wtorek, 18 czerwca 2019, 15:45

ikswodnal pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 09:12Jeżeli BSV jest/występuje na giełdach to nie można tego ot tak zakwalifikować jako SKAM

To nie jest argument.
Arben Gold został dopuszczony do rynku również przez każdą rządową instytucję. Fakt listowania czegoś na giełdzie lub na rynku nie jest dowodem na to, że to nie jest scam.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » wtorek, 18 czerwca 2019, 16:00

@vjankuv Daj już sobie spokój. A co jest argumentem? Nie powinno nas tu być. Poczytaj historię postów tutaj tych nieomylnych i wszechwiedzących.

Wierzę w BCH, samą ideę, jednak nigdy nie uwierzę w powszechną opinię tego środowiska. Daleko im nawet do durnego forexa, a Ty walczysz o co? Lepiej napisałbyś do kiedy zamierzasz holdować i jaki %, to może się dołączę.

BTC to już nie scam? Wszystko jest wporzo? Ludzie kupują, BTC rośnie. Marketing pokonuje niezawodność. Witamy w 2019, dostosuj się. Szkoda czasu na idiotyczne przepychanki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » wtorek, 18 czerwca 2019, 16:30

amneziahaze pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 16:00 A co jest argumentem?

Całość sytuacji, która trzeba analizować, metaanaliza. Mi wychodzi, że to wał. Nie jestem w tym widzę osamotniony.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » wtorek, 18 czerwca 2019, 16:44

@vjankuv I tylko tyle widzisz? Nie szkoda Ci na ten cyrk czasu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » wtorek, 18 czerwca 2019, 16:56

amneziahaze pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 16:44 I tylko tyle widzisz? Nie szkoda Ci na ten cyrk czasu?

Masz rację, czasem sobie uświadamiam ile czasu schodzi mi na forum i na czytanie o krypto.
Forum będę ogranicza w większości do czytania.
Samo BSV dla mnie jest już spalone do momentu aż jakieś znaczące fakty się nie pojawią.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: amneziahaze » wtorek, 18 czerwca 2019, 17:07

vjankuv pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 16:56Masz rację, czasem sobie uświadamiam ile czasu schodzi mi na forum i na czytanie o krypto.
To nie to samo forum gdy kupowałem btc po 80$. Czytasz kogo? Samozwańczych wizjonerów? Nie wiadomo co gorsze, scam Craiga czy szanowni wizjonerzy.
vjankuv pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 16:56Samo BSV dla mnie jest już spalone do momentu aż jakieś znaczące fakty się nie pojawią.
Obrazek
A latka lecą, żuczki przebiegają przez kolejne ścieżki.

Dodano po 8 minutach 5 sekundach:
@vjankuv Cenię Twoją wiedzę i argumenty, niestety utoniemy w tym szambie prędzej czy później.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[BSV] fork z [BCH] Bitcoin Satoshi Vision - dyskusja ogólna [SCAM]

Postautor: janku66 » wtorek, 18 czerwca 2019, 17:09

amneziahaze pisze: wtorek, 18 czerwca 2019, 16:59Czytasz kogo? Samozwańczych wizjonerów?

Czytam wiele rzeczy, różnych dotyczących ekonomi, polityki, psychologii, finansów, inwestycji i zwykłych dziennych wiadomości.
Nie boję się artykułów TVN, wyborczej czy audycji w radio Maryja.
Mam to szczęście, że obracam się wśród mądrych, inteligentnych i otwartych ludzi, z którymi dyskusja bardzo często prowadzi do refleksji i rewizji swojego stanowiska.

Jak w hyde parku już wspominałem, wielokrotnie w życiu się myliłem i wielokrotnie zmieniałem swoje stanowisko i poglądy. Potrzebuję jedynie argumentów, danych, faktów, liczb i logicznego powiązania. Nic więcej.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości