Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 16 czerwca 2019, 20:53

@prap0n, ja bym się skupił na tym kanale od fibo:



Na razie działa bardzo dobrze. :)

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
prap0n pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 20:50I nie do konca po fakcie, bo jesli narysowalbys jedna z nich (np z ostatniego obrazka), to jak widac kurs sie zatrzymal idealnie (przynajmniej na ten moment).
Tzn, że już tydzień temu je narysowałeś, czy jednak dzisiaj? :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » niedziela, 16 czerwca 2019, 20:55

Obrazek

4h rsi się chłodzi ładnie na 1d jeszcze nie jesteśmy overbought ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 16 czerwca 2019, 21:03

@masonbtc a te żółte kreski tam porysowałeś żebyś miał bardziej kolorowo na wykresie czy po co :mrgreen: ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: shinya56 » niedziela, 16 czerwca 2019, 21:07

W ogóle te wzrosty od kilku miesięcy wyglądają na jakieś dramatyczne odreagowanie spadków, niż płynne przejście na nową hossę. Jakby ostanie tchnienie na sterydach (Tether). W środowisku zapewne zdają sobie sprawę, że coś ma się stać w przyszłości i pompują, żeby zarobić ile się da. Ostatnia informacja, że Amerykanów mają banować i specjalną giełdę dla nich Binance organizuje. Dla mnie te Bakkty, etfy szybciej ograniczą wzrosty, niż spompują cenę w kosmos.

Ja to widzę tak. Bitcoin będzie "szukał" ceny gdzie przelewy ( czas i koszty ) zoptymalizują się. Jakiś tam przedział cenowy i tam pozostanie.
BTC chyba najlepiej sprawdzał się w przedziale 1200-6000 $ ? Ktoś musiał by się wypowiedzieć, za bardzo nie pamiętam.
Trzeba brać pod uwagę, że mamy wydobyte 85 % BTC. Przeceniacie halving.

Co do dzisiaj zamknięcie świeczki tygodniowej ciekawie się zapowiada. Miśki spokojnie czekają na dobry moment.
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2019, 21:10 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » niedziela, 16 czerwca 2019, 21:07

CRXEE8 pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 21:03a te żółte kreski tam porysowałeś żebyś miał bardziej kolorowo na wykresie czy po co :mrgreen: ?
wszystkie są równoległe do siebie druga od dołu została przebita bez większego wysiłku i przetestowana od góry zobaczymy jak pójdzie kolejna być może one nie mają większego znaczenia :D

zobaczymy ok. 9700 na bitfinex

Obrazek

tak w ogóle to różne scenariusze trzeba brać pod uwagę ale jeżeli tutaj mielibyśmy się zatrzymać na 9700 to fibo 0.618 całego ruchu od lutego w połowie sierpnia opada na linię dolną tego kanału mniej więcej 7200-7300 :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2019, 21:28 przez masonbtc, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 16 czerwca 2019, 21:15

Ostatnie godziny będą ciekawe, walka o objęcie hossy na 1W, na 1D o niezgaszenie świecy. Czuję, że do północy będzie zjazd by w ostatnie dwie godziny wyciągnąć w górę.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 16 czerwca 2019, 21:21

@ergorg

O 0:00 chyba otworzą sie tez futuresy CME (BTC1) i bedzie luka na 8600. Jesli kurs pozostanie na 9xxx. :)

Ja jestem nieco zdziwiony ze konsolidujemy sie tak nisko, spodziewalem sie trzymania kursu wysoko do konca zamkniecia 1W/1D.

Mysle ze mozemy liczyc na jeszcze na jedno podbicie do okolic 8350-8400.
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2019, 21:24 przez prap0n, łącznie zmieniany 4 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 643
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 584
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: CRXEE8 » niedziela, 16 czerwca 2019, 21:22

ergorg pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 21:15Ostatnie godziny będą ciekawe, walka o objęcie hossy na 1W, na 1D o niezgaszenie świecy. Czuję, że do północy będzie zjazd by w ostatnie dwie godziny wyciągnąć w górę.

tylko, że objęcie hossy występuje po dużym dowtrendzie a nie po sporym uptrendzie i jednej świecy czerwonej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » niedziela, 16 czerwca 2019, 21:25

@CRXEE8, anyway, jeśli zamkniemy 1W powyżej poprzedniej świecy, a najlepiej już powyżej poprzedniego szczytu to będzie byczy sygnał.

---

Orderbook na mexie mega byczy:
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2019, 21:54 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 221
Rejestracja: 12 września 2018
Reputacja: 198
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Eazzy0 » niedziela, 16 czerwca 2019, 21:45

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: prap0n » niedziela, 16 czerwca 2019, 22:13

To jesli ma byc po bitcoinowemu...

To wielka nadzieja w postaci bullish engulfing na weekly i przebicie oporu na 1D. Nastepnie zniesienie tego 3h przed zamknieciem 1W i SFP + czerwona swieczka na daily?
Wszyscy bullish (ja tez bylem ostatnie dni) i nagla z nieba do piekla -> rotacja nastrojow.

Kurs sie dosc dziwne zachowuje, zazwyczaj po parabolicznym przebiciu high i konsolidacji prawie 12h.. zostawialismy tam na dluzej.
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2019, 22:35 przez prap0n, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 16 czerwca 2019, 22:14

Imo jakis knocik na 8650 i jazda w gore z nowym tygodniem :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: domator » niedziela, 16 czerwca 2019, 22:23

prap0n pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 22:13nagla z nieba do piekla -> rotacja nastrojow.
Rownie absurdalny punkt do odwrotki jak kazdy inny od 2 tygodni. Albo raczej - kazdy jest dobry bo juz dawno zawrotka "powinna" nastapic. Ja wytrzymalem tego mojego szorta. Trzymam i czekam. Wiem ze to wbrew trendowi ale zaryzykuje jeszcze przez chwile. Jak dojdzie ponownie do 9400 to doloze szorta. Jak przebije - zrobie recznego SL i pojde na kilka dni zajac sie czyms innym.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Altcoiner » niedziela, 16 czerwca 2019, 22:32

Obecnie na planete+Obrazek

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: masonbtc » niedziela, 16 czerwca 2019, 23:01

Obrazek

a może tak to powinno wyglądać :)

Obrazek

a tak się prezentuje wstecz linia od której się odbiliśmy odchudziłem specjalnie
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 czerwca 2019, 23:26 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » niedziela, 16 czerwca 2019, 23:03


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 490
Reputacja postu: 
41
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Drobniak » niedziela, 16 czerwca 2019, 23:30

Wiecie co, zerkam tu raz na jakiś czas co piszecie i nawet widziałem jeden z ostatnich postów fibo gdzie pisał o uptrendzie do 11k czy tam 12.

Szczerze? Już się przestraszyłem i zacząłem wku*wiać zanim go przeczytałem bo powoli zacząłem się obawiać czy pociąg mi nie odjeżdża.
Chce się załadować na ile mogę na ostatniej wyprzedaży btc jaka teraz będzie i od jakiegoś czasu myślałem, że to będzie około 4k. Jak zaczął rosnąć kurs po korekcie do +-7500 to mówię ku*wa nie chciał bym serio że się okaże, że już nie zobaczymy poziomów poniżej. Potem ten post fibo, ale znowu serio coś mi tam nie pasuje w tym scenariuszu no i patrzę dzisiaj ciągle co się dzieje a kurs odrzuca według mnie ostatni szczyt, i mam wrażenie że to początek grubszej korekty.

RSI jest wysoko, kurs rośnie 4ty miesiąc. Wiem, że to myślenie życzeniowe i jest trochę tak, że liczę na to że coś się stanie i sobie to lekko wmawiam, ale powiedzcie mi czy to nie ma sensu bo mialem się odciąć od pisania tutaj ale no nie mogę wytrzymać xd

Do rzeczy - dlaczego i co myślę?
Po pierwsze - dużo osób miało okazję się załadować, wystarczyło że kupowali gdziekolwiek od dołka 3300$ i właściwie nie było jeszcze tak grubej korekty, że ktoś mógł obsrać i wyrzucić w panice btc na wysokie wolumeny. Nie ukrywajmy, czyszczenia rynku z słabych rąk jeszcze nie było. A czy powinno to nastąpić? No według mnie powinno. Zawsze ten rynek potrafił wyleszczyć i zawsze będzie wyleszczać sporo traderów - tak mi się wydaje.
Przynajmniej na dwóch poprzednich bańkach było tak i zauważyłem taką "zależność", że po zakończeniu trendu spadkowego po pęknięciu bańki i po wybiciu z formacji tego trendu spadkowego następowała ostatnia korekta z zasięgiem:

korekta 2012 - 0.61 fibo:


korekta 2015 - 0.78 fibo:


Myślę, że tym razem będziemy mieli analogiczną sytuację, i nie wiem czy to wszystko jest możliwe ale obstawiał bym że korekta będzie do minimum 6k, a nastawiam się właściwie że przykorekci do 0.78 do ostatniej LT wzrostowej, pierwszej jaka po spadkach z końca poprzedniego roku się utworzyła.


Z tego co rysuje po swojemu i z tego co sobie myślę na temat obecnej sytuacji to według mnie kurs na obecnych poziomach trzyma biały kanał który wyrysował pierwszy impuls elliottowski w ch*j wie którym stopniu bo nawet się na tym za bardzo nie znam ale narysowane jest poniżej to sobie każdy spojrzy o co mi chodzi XD
Wygląda mi to tak jak by po nim budowane były całe obecne wzosty i jak by wyznaczał główny kierunek obecnego trendu który się formował od tamtego czasu. Dalej widzę sensowną LT 45 stopni która była rysowana przed wybiciem z 4200$ w kwietniu, a na końcu już płaskawa LT narysowana po dołkach z początku br. Tak sobie myślę, że do tej ostatniej właśnie LT kurs byłby w stanie dotrzeć.

- jako pierwszy - biały kanał - może pęknąć po odrzuceniu ostatniego szczytu który mieliśmy,
- druga mogła by puścić 45-tka linia trendu, gdzie już podaż by się znalazła pewnie zauważalna ale wydaje mi się że było by to miejsce zbyt oczywiste i zbyt wysoko na wyleszczenie z grubej rury bo jednak trochę zapakowanych wydaje mi się jest, jak by panika tam powstała to było by możliwe przynajmniej pikowanie do fibo 0.78 co pokryłoby się z ostatnią LT i przedziałem czasowym jaki by według mnie był sensowny na taką korektę. (3 miesiące wakacji tak jak kiedyś przeczytałem co fajnie brzmi i może jest prawdą - traderzy odpuszczają wtedy grę - czego logiczną konsekwencją było by że na rynku zostaje ulica)


ogólnie to mam ochotę zrobić taką ankietę ale niestety nie mogę, ale waszym zdaniem - bardziej "w stylu btc" było by zrobienie kolejnej bańki w taki sposób:


czy w taki?


Niestety zdaje sobie sprawę że bardziej zgaduje co się wydarzy na wykresie niż wynika to z technicznych umiejętności ale no chciałbym jak każdy pewnie zarobić, chciałbym wejść na rynek raz a na dłuższy czas a nie mam z kim pogadać o takich rzeczach a jednak fajnie by było. Dajcie znać na ile żyje w bajce i sory za przydługawy post ale musiałem, za bardzo mnie to męczy xd

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 00:56

ergorg pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 21:15Ostatnie godziny będą ciekawe, walka o objęcie hossy na 1W


A objęcie hossy to czasem nie jest w dołku jako znak odwrócenia trendu spadkowego na wzrostowy?

No ale skoro mogą być IHS-y na szczycie, to w sumie czemu nie... ;)

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 01:04

Altcoiner pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 22:32Obecnie na planete+:

22:00 Ewangelia wg Bitcoina
23:00 Kto finansuje terroryzm


Może to dwie części tego samego programu? 8-)

Dodano po 4 minutach 31 sekundach:
domator pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 22:23 Ja wytrzymalem tego mojego szorta. Trzymam i czekam. Wiem ze to wbrew trendowi ale zaryzykuje jeszcze przez chwile. Jak dojdzie ponownie do 9400 to doloze szorta. Jak przebije - zrobie recznego SL i pojde na kilka dni zajac sie czyms innym.


Czemu akurat w tym miejscu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 17 czerwca 2019, 01:06

ekonokomik pisze: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 00:56 A objęcie hossy to czasem nie jest w dołku jako znak odwrócenia trendu spadkowego na wzrostowy?

No ale skoro mogą być IHS-y na szczycie, to w sumie czemu nie...
A jak mam inaczej nazwać takie ułożenie świec? Formacja objęcia hossy w hossie? Masz pomysł? Jeszcze powiedz, że taki układ świec jest bearish obecnie na 1W na BTC...
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Karolak, upp i 18 gości