Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: wamak » niedziela, 9 czerwca 2019, 23:28

Wymazywanie pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 16:07Ps. Wie ktoś czy, a jeśli, to gdzie można zmienić na https://cryptowat.ch/markets/bitfinex/btc/usd/1d czas tak, by świeczki 3d i 1w zaczynały się "prawidłowo"? U mnie tydzień zaczyna się tam w czwartek i to chyba default, bo nigdy tego nie zmieniałem.

Nie wiem, jak to zmienić, natomiast wiem, że na forex właśnie ze środy na czwartek jest naliczany potrójny swap zamiast pojedynczego, dlatego warto grać od czwartku do środy i w środę zamykać, bo noc środa-czwartek jest kosztowna. Może to dlatego tutaj też tydzień zaczyna się od czwartku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 00:08

Target wynikający z trójkąta zniżkującego wbity :D #btfd

Chwila prawdy :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 05:24

Tyle w temacie:
/*ciach*/ - panowie, nie bądźcie wulgarni... - //Getbitcoin_pl
:lol:

Dodano po 5 godzinach 4 minutach 15 sekundach:
@ekonokomik, ja rozumiem, że jesteś early adopterem BTC, ale badźmy szczerze: od połowy 2018 piszesz o uśredniauniu, wiekszość ludzi gdyby Ciebie posłuchała to byłaby na minusie. Imho powinieneś się udać na emeryturę, grid to jest rzecz której nie polecamy tutaj.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
33
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 07:12

@ergorg Symbolicznego minusa dostałeś nie za merytorykę, bo tej w Twoim poście nie było, ale za chamską, wulgarną wstawkę, która nie wnosi NIC do tematu. I był to minus słuszny jak diabli. A gdybym nieopatrznie kliknął w Twój link przy dziecku na włączonych głośnikach, dostałbyś -20 :twisted:
ergorg pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 05:24@ekonokomik, ja rozumiem, że jesteś early adopterem BTC, ale badźmy szczerze: od połowy 2018 piszesz o uśredniauniu, wiekszość ludzi gdyby Ciebie posłuchała to byłaby na minusie.


A czy ja każę komukolwiek mnie słuchać? Albo oferuję płatną subskrypcję moich porad inwestycyjnych? :shock:
Ale mimo to, gdybyś mnie słuchał i uśredniał od połowy zeszłego roku to akurat byłbyś teraz na dużym plusie ;)
ergorg pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 05:24Imho powinieneś się udać na emeryturę, grid to jest rzecz której nie polecamy tutaj.


"nie polecamy"??? Tzn kto nie poleca? Dostałeś się do zarządu forum, czy jak?
Jak będę miał ochotę to mogę tu polecać nawet trading wg faz Księżyca. Odpowiadam za to ja i moja reputacja. Nikt więcej.

I wybacz, ale nikt nie będzie mi mówić kiedy mam się udać na emeryturę :D

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lekarz » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 08:11

Pleasek89 pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 22:24@lekarz
Skoro wiemy, że nic nie wiemy to po co jest to forum?


Właśnie o to chciałem Ciebie zapytać :D
Odpisujesz na post użytkownika @Wymazywanie wskazując mu jakiś patern mimo że gość wcześniej napisał, że to się w ogóle nie sprawdza. Przecież to jest nie logiczne.

Druga sprawa po co zamieszczasz wykresy bez opisu?

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 08:23

ekonokomik pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 07:12Jak będę miał ochotę to mogę tu polecać nawet trading wg faz Księżyca.


Moon Phases!!! Go Ahead And Laugh. $42K Profit With $0 Drawdown.
https://www.tradingview.com/chart/SI1!/ ... -Drawdown/

w ramach ciekawostki ;-)

Dodano po 8 minutach 38 sekundach:
Spoiler:
pael pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 12:21
Obrazek
Czerwone wsparcie znowu wytrzymalo, w czerwonym trojakcie mozemy bujac kolejne 3dni.
Ichimoku 1d kijun dalej trzyma cene. Nie lubie 4h z ichi bo pojawia sie za duzo szumu, ale na ustawieniach klasycznych bear cross pod chmura.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: monocykl » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 08:59

ergorg pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 05:24 Tyle w temacie:

http://uploadfile.pl/pokaz/1765099---v07c.html

:lol:

Dodano po 5 godzinach 4 minutach 15 sekundach:
@ekonokomik, ja rozumiem, że jesteś early adopterem BTC, ale badźmy szczerze: od połowy 2018 piszesz o uśredniauniu, wiekszość ludzi gdyby Ciebie posłuchała to byłaby na minusie. Imho powinieneś się udać na emeryturę, grid to jest rzecz której nie polecamy tutaj.
pycha cie zzera niesamowicie , jeszcze niedawno szukales rgr na "dole" trendu LOL , co ty bredzisz , ekonokomik zdaje sie usrednial od 8k w dol , wiec o jakim minusie piszesz klamco? "nie polecamy" od kiedy to sie wypowaiadasz za cale forum ? sam sobie pozwoliles ? mama ci pozwolila? wspierasz sie innymi uzytkownikami bo jestes slaby, ja usrednialem od 6k (podlogi) raczej zle na tym nie wyszedlem . czlowiek zarobil wreszcie kilka marnych k pycha go przepelnia , wysyla juz nawet na emeryture @ergorg - przy twojej "reputacji' mozesz dac mi zdecudowanie wiecej minusow - ulzyj sobie

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lekarz » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:17

Pleasek89 pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 22:24Pleasek89 » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:08
Komentarz:
Sam nic nie wrzucasz a krytykujesz innych. Jedyny wykres, który wrzuciłeś 1 lutego też jest bez opisu.
Broń Boże. Próbuję tylko zrozumieć Wasz styl gry. Znaleźć w tym logikę. Jeśli tam jej nie widzę to proszę o wyjaśnienie gdzie ona jest. W ten sposób staję się lepszy i na odwrót. Jeśli ja pokażę Wam gdzie robicie błędy to w przyszłości będziecie lepszymi traderami. Nie ma się co na siebie obrażać:D

Odnośnie wykresów. Wykres powinien zawierać:
1. Nazwę Instrumentu,
2. Kurs,
3. Okres (M1,M5...),
4. Min. dwie daty na osi poziomej,
5. Wolumen,
6. Źródło danych.


Tak stworzony wykres jest w pełni czytelny i w takiej formie powinien być przedstawiany na forum publicznym.

A za swój błąd z lutego przepraszam.
Sam bardzo często jak widzę wykres bez opisów to nie czytam postu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:38 przez lekarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:27

ekonokomik pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 07:12@ergorg Symbolicznego minusa dostałeś nie za merytorykę, bo tej w Twoim poście nie było, ale za chamską, wulgarną wstawkę, która nie wnosi NIC do tematu. I był to minus słuszny jak diabli. A gdybym nieopatrznie kliknął w Twój link przy dziecku na włączonych głośnikach, dostałbyś -20

Serio, nie słyszałeś o "jokerze z gotham city"? Osoba która nacięła polaków na setki tysięcy złotych. Możesz mieć rację, nie powinienem tego tutaj wrzucać...

ekonokomik pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 07:12

A czy ja każę komukolwiek mnie słuchać? Albo oferuję płatną subskrypcję moich porad inwestycyjnych?
Ale mimo to, gdybyś mnie słuchał i uśredniał od połowy zeszłego roku to akurat byłbyś teraz na dużym plusie

Nie, Ty chyba w ogóle nie widzisz problemu. A co jeśli teraz mamy ten RTN i w przeciągu roku spadniemy do 1k$? Co wtedy da twoje uśrednianie kiedy cena spadnie o 88% niżej? Ciebie stać na grid, większość żółtych nie!

monocykl pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 08:59pycha cie zzera niesamowicie , jeszcze niedawno szukales rgr na "dole" trendu LOL , co ty bredzisz

Przykro mi, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem...
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: monocykl » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:36

ergorg pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:27Nie, Ty chyba w ogóle nie widzisz problemu. A co jeśli teraz mamy ten RTN i w przeciągu roku spadniemy do 1k$? Co wtedy da twoje uśrednianie kiedy cena spadnie o 88% niżej? Ciebie stać na grid, większość żółtych nie!


kazdy kto systematycznie usrednial od 8k czy od nizszych poziomow juz dawno wiekszosc zrzucil , tylko ty bys czekal na 1k :mrgreen: , czego nie rozumiesz, usrednianie to przede wszystkim money management, kazdy nawet najlepszy system bez odpowiednigo money management moze w koncu dac minus. naprawde tego nie rozumiesz? MM to totalne podstawy.....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:43

@monocykl, powiedz to liskowcom...
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: monocykl » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:15

ergorg pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:43@monocykl, powiedz to liskowcom...


atakujesz ad personam innego uzytkownika , nie rozumiesz ze w grindzie tak jak w kazdym systemie najwazniejszy jest MM
a teraz wyskakujesz z jakims liskiem ? - fuck logic

w tym biznesie kazdy uczy sie na swoich bledach, lenistwo innych ludzi nie jest moim problemem

dziwne ze nie przeszkadza ci user anamagidev ktory w watku o lisku zrobil sobie swoj wlasny folwark - ma status weteran i caly czas w prymitywny sposob nagania zoltych na liska.

a wydawalo mi sie ze wszyscy gramy do tej samej bramki
fajnie ze juz nie szukasz rgrow na "dole" trendu .take care. EOT

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:28

Obrazek

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lekarz » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:42

@Pleasek89 Takie przedstawienie informacji jest już znacznie czytelniejsze i ja jako odbiorca znacznie łatwiej mogę sobie odtworzyć taki wykres na swojej platformie. Domyślam się tylko że to jest wykres M60. Brakuje mi też króciutkiego opisu. Przecież nie każdy musi wiedzieć, LSHRS oznacza spadki.

Tylko właśnie dlaczego? Ktoś wie dlaczego głowa z ramionami oznacza spadki? Dlaczego powstaje taka figura? Kto w tym czasie kupuje, a kto sprzedaje?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:43

ergorg pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:27Nie, Ty chyba w ogóle nie widzisz problemu. A co jeśli teraz mamy ten RTN i w przeciągu roku spadniemy do 1k$? Co wtedy da twoje uśrednianie kiedy cena spadnie o 88% niżej?


Możliwe, że się ucieszę, bo longa zamknąłem na poziomie $6400 a od $8500 jestem na shorcie... Pisałem i o zamknięciu longa na którym siedziałem od pół roku bez żadnych ruchów i o otwieraniu shorta*

Tym niemniej, nawet jeśli faktycznie jest jakiś problem, którego nie widzę, to jest to wyłącznie MÓJ problem. Nie czuję się odpowiedzialny za grę innych. Jesteśmy na forum a nie w biurze maklerskim, a ja nie mam już pod nickiem podpisu "wyrocznia" ;) Nie dopisuję do każdego posta formułki, że nie jest on poradą inwestycyjną w sensie prawnym, bo to chyba już dla każdego jasne.
ergorg pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:27Ciebie stać na grid, większość żółtych nie!


Grid to nie jest kwestia wielkości środków tylko raczej zarządzania nimi. Ale powtarzam: dzieląc się swoją grą nikogo do niej nie namawiam!
Każdy powinien znaleźć swój sposób, najlepszy dla niego. To co dobre dla jednego gracza, niekoniecznie sprawdzi się u innych.

*) Od jakiegoś czasu przy każdym poście zawierającym prognozę czy analizę kursu piszę jaką mam otwartą pozycję. W ogóle cieszyłbym się gdyby ten zwyczaj się przyjął. Pozwala czytającym wziąć poprawkę na "ocenianie kursu przez pozycję" piszącego, a i dla piszącego jest to pośrednio przydatne.

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: lekarz » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 11:23

ekonokomik pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:43*) Od jakiegoś czasu przy każdym poście zawierającym prognozę czy analizę kursu piszę jaką mam otwartą pozycję. W ogóle cieszyłbym się gdyby ten zwyczaj się przyjął. Pozwala czytającym wziąć poprawkę na "ocenianie kursu przez pozycję" piszącego, a i dla piszącego jest to pośrednio przydatne.


Całkiem fajny pomysł. Może warto takie info umieszczać w stopce. Od razu wiadomo kto jest bykiem a kto niedźwiedziem:D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: janku66 » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 11:46

ekonokomik pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:43 *) Od jakiegoś czasu przy każdym poście zawierającym prognozę czy analizę kursu piszę jaką mam otwartą pozycję. W ogóle cieszyłbym się gdyby ten zwyczaj się przyjął. Pozwala czytającym wziąć poprawkę na "ocenianie kursu przez pozycję" piszącego, a i dla piszącego jest to pośrednio przydatne

I'd zeszłego roku jestem na dluuugim longu z założeniem jego zamknięcia w przedziale od najbliższych kilku miesięcy do 2-3 lat od teraz.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ejti » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 13:04

To że korektę rozpoczęliśmy raczej już nie ulega wątpliwości. Wg mnie dość ważna będzie dynamika spadków - powolne opadanie i potem znów dynamiczne wybicie w górę ostatecznie potwierdzi, że dołek bessy już za nami.
Edit: Chcę się jeszcze odnieść do posta @prap0n i rtn - wg mnie to porównanie nie jest dobre, ponieważ zrobiliśmy HH w skali tygodniowej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 13:20

ekonokomik pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 07:12Odpowiadam za to ja i moja reputacja. Nikt więcej.
Nikt tu za nic nie odpowiada. Możesz sobie wstawić nawet słonia, zaś ludziom nie będzie się chciało szperać w historii. Nie miej pretensji, że są tutaj ludzie, którzy śledzą kurs i wątek 24/7 od bardzo długiego czasu. Dla mnie na przykład ważna jest skuteczność, bo nie zamierzam tracić kasy przez czyjąś lekkomyślność. I to się nie tyczy oczywiście Ciebie, tylko też dostrzegam podobne symptomy, choć to dla mnie osobiście jest akurat nieistotne. Tutaj sobie tylko potwierdzam własne założenia.

Oczywiście to tylko opinia, w zasadzie możesz wstawiać wykresy dokładnie odwrotne do tego co myślisz, z logicznego punktu widzenia im więcej namieszasz w wątku tym więcej zarobisz na naiwniakach. Przecież to jest rynek, a nie grupa wsparcia. 3 osoby pokonują 7, także zadaniem najbardziej opłacalnym dla tych 3 byłoby nagonić pozostałych i wpakować ich dosłownie na minę. Podstawy teorii gier i ogółem matematyki.
monocykl pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:15a teraz wyskakujesz z jakims liskiem ? - fuck logic
nie fuck logic tylko risk reward.

Po przebiciu 8-8.300k[market cap 243-247...] będę rozważać kolejne transze. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 czerwca 2019, 13:38 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: mistique » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 13:37

Coś się dzieje na bitfinexie. Mam nadzieję, że nie jest to śmierć USDT tylko poprostu zdrowe naturalne wzrosty :-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości