BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: benq » niedziela, 9 czerwca 2019, 11:16

renekm pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 10:43Giełdę wykorzystuję do DG na co dzień (bo to najszybszy sposób przesłania kasy z jednego końca świata na drugi).
:shock:
Po co Ci pośrednik do przesyłania WŁASNYCH pieniędzy na drugi koniec świata?

Dodano po 2 minutach 35 sekundach:
renekm pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 11:11Nawet w tym temacie znajdziesz mój co najmniej jeden ciekawy post.
renekm pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 11:11Było to chyba 3 lata temu
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Czasoprzestrzeń została zagięta. :ugeek:

Weteran
Posty: 7515
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: pael » niedziela, 9 czerwca 2019, 12:11

@BitMarket.pl - wyjasnijcie prosze sytuacje. Jestescie jedna z 2 gielda na PL rynku warta uwagi i tez wbiliscie w siebie czerwona flage...

Dodano po 18 minutach 43 sekundach:
Moja wyplata doszla bardzo szybko

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: renekm » niedziela, 9 czerwca 2019, 22:52

Po co Ci pośrednik do przesyłania WŁASNYCH pieniędzy na drugi koniec świata?
Skoro robię co robię to widać jest taka konieczność. Gdzie mam kupić BTC ? Na bazarze ?

Co do daty wystąpienia incydentu z Bitmarket.pl to pomyliłem się faktycznie. Było to półtora roku temu a nie 2-3 lata temu. Zwykła pomyłka i tyle. Co nie zmienia faktu, że konta nie mam od wczoraj ani od miesiąca tylko od Stycznia 2018 a mamy Czerwiec 2019.

Oto rzeczony post z moim problemem:

viewtopic.php?f=55&t=13817&start=6060

Każdy może sobie to przeczytać i wyciągnąć wnioski.

Na koniec napiszę jeszcze raz, bo nie mam zamiar uczestniczyć w tym festiwalu hejtu ani nikogo bronić. Korzystam z tej giełdy codziennie i wszystko jak na razie działa. Obym się nie mylił co do mojej oceny. Jest to zwykła SUBIKETYWNA ocena do której każdy ma prawo. A czy się ktoś z nią zgadza czy nie to jego sprawa. Oczywiście zgadzam się z tym, że sami włodarze giełdy powinni wydać oświadczenie lub złożyć wyjaśnienia na temat tego co się dzieje. To logiczne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 08:57

Gdzie tam jest informacja o selfie bo chyba niedowidzę?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:23

@mudol
Weryfikacja za pomocą selfie z dokumentem tożsamości jest obecnie standardową procedurą na giełdach czy bankach internetowych. Jest to jedyna możliwość weryfikacji czy użytkownik posługuje się własnymi dokumentami.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:29

BitMarket.pl pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:23Weryfikacja za pomocą selfie z dokumentem tożsamości jest obecnie standardową procedurą na giełdach czy bankach internetowych. Jest to jedyna możliwość weryfikacji czy użytkownik posługuje się własnymi dokumentami.

Banki to już nawet wideo weryfikację stosują (korzystałem już).

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: gofer » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:41

marimach77 pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:29Banki to już nawet wideo weryfikację stosują (korzystałem już).
W DE tak samo. Trzeba jeszcze dowód obracać na tej wideoweryfikacji pod różnymi kątami...

Weteran
Posty: 7515
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: pael » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:23

prostyler pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:09 Bo pozwow moga byc setki, w tym zbiorowe i wtedy zobaczymy jakie dane sa potrzebne.


Obrazek
:lol:

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Macieja » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 13:51

marimach77 pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:29Banki to już nawet wideo weryfikację stosują (korzystałem już).


Też miałem taką (nie)przyjemność ;)

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 marca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Biti » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 13:53

BitMarket.pl pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:23 @mudol
Weryfikacja za pomocą selfie z dokumentem tożsamości jest obecnie standardową procedurą na giełdach czy bankach internetowych. Jest to jedyna możliwość weryfikacji czy użytkownik posługuje się własnymi dokumentami.

W takim raziem nie będziecie mieć problemu zęby przedstawić podstawę prawną żądania selfie z dokumentem tożsamości od klientów :D @BitMarket.pl

Bo nawet w waszej Polityka Ochrony prywatności i informacje o plikach cookie https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=privacy.html
Nie ma informacji o selfi
Cele przetwarzania danych osobowych W celu weryfikacji konta Użytkownika w Serwisie 1.Dane rejestracyjne użytkownika
Są to dane osobowe podawane przez Użytkownika oraz gromadzone przez Serwis w celu umożliwienia rejestracji i korzystania z Serwisu.
Dane te obejmują:
imię i nazwisko,
data urodzenia,
adres e-mail,
adres zamieszkania lub siedziby,
adres korespondencyjny,
numer telefonu,
obywatelstwo,
skan dowodu tożsamości obejmujący następujące dane: imię i nazwisko, datę urodzenia, serię i numer dowodu tożsamości.

pondadto w Tabela opłat i prowizji https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=pricing.html jest inny cennik niż ten w newsie https://atlas.bitmarket.pl/uproszczenie ... 2019-roku/
który podobno ma obowiązywać od 5 lutego 2019 roku. :?:

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: sha256 » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 14:22

@Biti
Zapomniałeś wypunktować PESEL, który nie został wymieniony.
W ten sposób Bitmarket.pl ma pełne dane o klientach.
A, że sezon wakacyjny przed nami to...na Maltę chyba bliżej niż na Seszele jakby co? :)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 10 czerwca 2019
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: prolek » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 16:12

@pael chyba rzeczywiście jesteś, poczytaj o sprawach dotyczacych operatorów komunikacyjnych, banków, giełd - to samo będzie w przypadku giełd krypto walut. "Ja chcialem postawić shorta, ale giełda nie działała i straciłem 200k.", "ja chciałem zamknąć pozycje ale nie mogłem, koelga miał tak samo." W przypadku pozwu zbiorowego, giełda jest na z góry przegranej pozycji.

Jak operatorzy sa za laga karani, to myślicie ze gielda wytmuczy sie brakiem serwerów/środków - to przyjmijcei tyle klientow aby ich obsluzyć - dlaczego ktoś ma płacić za waszą niekompetencję, albo wprowadzcie w regulaminie, żę nie zawsze wszystko działa :) Poczytaj wyroki. Jak BM bedzie lecial w kulki to klienci moga zrobic to samo jak napisał @prostyler


Ja mam nadzieję, żę nie będzie leciał i utrzyma w miarę pozytywną opinię - tylko na razie tymi dowodami i selfie sam sie składa.

Weteran
Posty: 7515
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: pael » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 17:12

a o bitcurex slyszales?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: adiqq » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 18:24

prolek - tak na serio??

pael - słusznie, niech poczyta....bo faktycznie chyba jest nowy :)
https://bithub.pl/artykuly/2300-bitcoin ... ej-gieldy/

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 10 czerwca 2019
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: prolek » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 18:57

@pael Skoro zadajesz pytania retoryczne - a o gox slyszales (i nie mowię o górze)? Gruby na pewno na wakcjach siedzi i trzaska selfie z dowodem na wyspach szcześliwych :)

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 9 marca 2017
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: dalarin » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 19:25

@BitMarket.pl Z jakiego powodu zresetowano hasła i klucze API użytkowników giełdy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 23:36

Ja mam tam konto od kilku lat do kupowania btc za pln i teraz dostałem nagle też 5 czerwca maila. Znajomy mój co nie ma tu nawet konta na foruym też dostał w tym samym dniu, on mial konto krocej ale tez z 2-3 lata. Obaj mieliśmy zweryfikowane. Ja i znajomy mam puste praktycznie saldo może ułamki grosza zostały tzn kilka miejsc po przecinku grosza w pln, coinów też nie mamy tam od 2 lat conajmniej a maile o weryfikacje od nowa dostaliśmy chociaz mielismy zrobioną wcześniej.
Ale mamy tą samą rzecz wspólną - nasz dowód osobisty wygasł od czasu tej weryfikacji gdy zakladalismy konto na bitmarkecie.
W tych punktach odnośnie przepisów o KYC jest mowa o serii i numerze dokumentu tożsamości, pomijam prawo jazdy bo nie wiem jak z nim, w każdym razie skoro dowód osobisty utracił wazność to automatycznie seria i numer dokumentu tożsamości jest nieaktualna czyli jej brak, więc nie jest tak jak ktoś pisał czy człowiek wtedy znika lub PESEL mu się zmienia, no nie zmienia się ale za to zmienia się numer dowodu osobistego (na nowych to numer CAN) więc w sumie mnie nie dziwi że wołają nowych.
Jak się logowałem do banku przez net od wielu miesięcy mi wyskakuje komunikat żebym zarejestrował nowy dowód osobisty ale konta mogłem używać o dziwo, w końcu podałem, wpisałem tylko numer CAN i date wygaśniecia i tyle. Jak UE każe robić giełdom od stycznia 2020 KYC i AMLować to pewnie muszą mieć aktualne dane takie jak nr dowodu osobistego. A z tego co pamietam Bitmarket jest na Cyprze, nie Malcie jak ktoś pisał, wiec obowiązują ich przepisy z UE a na cyprze pewnie nie sa tak uregulowane sprawy krypto jak na Malcie na ktorą czesto firmy z krypto idą jak BB np.
Ciekawe czy ręcznie ktoś spisywał to z naszych skanów wiele miesiecy ale to chyba już automaty wyciągają w końcu ten numer jest zawsze w tym samym miejscu.
Ale jeśli to chodzi o dowód, chociaż niektórzy pisali że im nie wygasł, to trzeba od nowa je*ać się z całą procedurą weryfikacji od nowa? Przecież już wysyłałem kiedyś im selfie więc po co im nowe a skoro piszą że adresu nie weryfikują to czemu nie mozna podać tylko to co się zmieniło czyli samego numeru dowodu osobistego. Chociaz z adresem napisali że nie nie-weryfikują (listownie) tylko przyjmują taki jaki ktoś poda bo przecież też na nowszych dowodach osobistych ani prawie jazdy nie ma na nich adresu, więc moze zbierają aktualne adresy zeby potem nie było że nie mają aktualnych. Ale i tak irytujące. Musze ściągnać sobie historie transakcji tak samo bo w sumie nie mam nigdzie wydrukowanych/zapisanych plikow jakby były do US skarbowego potrzebne do kontroli kiedys. No i jakbym wreszcie cos chcial wyplacić z tych krypto to musze mieć giełde z działającymi PLN na konto bankowe żeby nie było problemów z rozliczeniem sie w US kiedyś. Ale jeszcze nie wchodziłem na konto żeby sprawdzić czy wszystko od nowa trzeba robić.
Ale kojarze że to nie jedyna giełda co mi kazała od nowa KYC robić bez powodu mimo że kiedyś miałem, jakaś duża z tych co się do altów używa pare miesiecy temu, ale nie pamietam już która też mi kazała chociaż miałem pusto na saldzie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 21 listopada 2016
Reputacja: 318
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: MelomanBTC » wtorek, 11 czerwca 2019, 13:27

Ogólnie, najpoważniejszym potwierdzeniem, że w Bitmarkecie dzieje się źle, jest to że oni sobie tutaj odpowiadają w wątku - a do sytuacji która zaistniała dalej się w żaden sposób nie odnoszą. Normalnie jakby nic nie się nie stało, jakby sytuacja nie miała miejsca i "all is fine" kiedy od środka wszystko się pali :D

Wrzucam pic rel z siedziby Bitmarketu (jeżeli w ogóle nadal istnieje, ktoś się tym w ogóle interesował?):
Obrazek

Z racji, że zaraz mijają aż 2 tygodnie od rozpoczęcia się problemów giełdy, a giełda przez tak długi czas nie wypuściła żadnego oficjalnego oświadczenia - to dla mnie więcej nie trzeba, na ten moment będę przestrzegać każdego kogo się da przed Bitmarketem.


P.S To nagłe, masowe wyciąganie danych osobowych, ponowne weryfikacje KYC tak bardzo przypominają wyłudzenie danych jak zrobił to Bitcurex, że dla mnie nie ma żadnych wątpliwości.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 czerwca 2019, 14:03 przez MelomanBTC, łącznie zmieniany 1 raz.
Tips and donate: 1MeLomanAYHaskzJfidS8nkGFeqmu3giuG

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Awesomist » wtorek, 11 czerwca 2019, 13:53

Ciekawe, że nikt aż tak nie płakał jak BitBay zrobił dokładnie to samo w przypadku danych i wymagał aktualizacji dowodów i danych w przypadku wypłat. Selfie tam jest na porządku dziennym. Tutaj zrobili to za jednym zamachem informując mailowo - źle?
Naprawdę ktoś myślał że w tym kraju da radę handlować na giełdzie krypto bez weryfikacji? Cieszcie się, że do tej pory dawało się jako tako tego uniknąć (do ubiegłego roku w sumie).
Przecież było wiadomo, że to co zrobił BitBay lada moment pojawi się na innych polskich giełdach...z tym że został tylko BitMarket. Śledząc scenę krypto w Polsce od lat banki i KNF robi wszystko aby utrudnić posiadanie giełdom rachunków w PLN.

Szerzycie FUD, a czy komukolwiek nie wyszła jakaś wypłata od tych dwóch tygodni? Czy to w krypto czy w PLN?
Były przerwy od tego czasu w działaniu giełdy? Support nie odpisuje?
Ja weryfikowałem się paszportem lata temu i nie musiałem nic aktualizować. Zarówno BM jak i BB ma bardzo podobne procedury weryfikacyjne i mi to wygląda na to, że banki w Polsce i tak dyktują warunki w kwestii KYC. Pomijająć fakt, że nadal utrudniają życie potrafiąc zablokować przelew na giełdę (kilka miesięcy temu znowu mi się to zdarzyło).

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: jondoexxx » wtorek, 11 czerwca 2019, 14:00

Ja też mam bardzo stare konto na giełdzie, bo na pewno od 2015, jeśli nie wcześniej i nie musiałem robić powtórnej weryfikacji. Zaraz jak giełda wstała, zmieniłem hasło, poczekałem 48h, kupiłem za wszystko BTC i wypłaciłem. Wszystko przeszło bez problemów.

Nie wiem co jest grane z bitmarket, ale na pewno szerzenie FUDu nie ma sensu. Dla bezpieczeństwa wypłaciłem środki i będę przez jakiś czas omijał, zobaczę jak się wyklaruje sytuacja w najbliższych miesiącach.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości