podpis shnorra bch/btc

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: qertoip » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:26

@lekarz nie daj się propagandzie Shadowa;

"CashShuffle" - to jest ficzer konkretnego portfela BCH a nie samego BCH; w BTC w tym zakreie jest o niebo silniejszy ZeroLink implementowany przez Wasabi Wallet https://github.com/nopara73/ZeroLink natomiast Monero nie jest "podobne" tylko jest to zupełnie inna liga prywatności (nie do odtworzenia ani w BTC ani w BCH)

"Sygnatury Schnorra (zdaje się że brak konkurencji)" - wprowadzone na wariata do BCH po kilku latach pracy programistów BTC; obecnie korzyść zupełnie symboliczna; dopiero w połączeniu z innymi elementami (których nie ma) wniesie realne korzyści; w BTC jest to zaparkowane właśnie do wprowadzenia z innymi rzeczami aby całość miała sens

"Protokół XTHINNER (brak konkurencji)" - w BTC na dziś są compact blocks oraz FIBRE http://bitcoinfibre.org/ a na przyszłość Erlay https://arxiv.org/abs/1905.10518 który zaczyna od transakcji ale jest aplikowalny również do bloków; bottom line: "brak konkurencji" shadowa to bzdury

"Protokół Graphene Gavina Andresena (brak konkurencji)" - społeczność BTC świadomie odrzuciła ten pomysł; zresztą przy XTHINNER i tak już chyba nic nie wnosi (bo rozwiązują ten sam problem i XTHINNER chyba robi to lepiej); redundantne

Bloki 32MB domyślnie - dosłownie zmienili stałą w kodzie na gorszą wartość LOL :D

"Zmodyfikowany algorytm EDA" - kolejna psujka ("EMERGENCY difficulty adjustment") konieczna w BCH tylko dlatego że jest niebezpiecznym łańcuchem mniejszościowym w ramach PoW BTC

"Zabeczpieczenie przeciwko atakowi 51%" - to jest zwykła dziura (podatność) wprowadzona do BCH, psujka; przyjęli sobie zupełnie arbitralnie że po 10 blokach transakcje są "finalne"; podczas gdy cała innowacja Bitcoina polegała na odejściu od binarnego finality na rzecz probabilistycznego finality

Wszystko to jednak nie ma żadnego znaczenia - BCH jest inherentnie niebezpieczne jako tzw łańcuch mniejszościowy (4%) i tym samym trywialny do zaatakowania nawet nie atakiem "51%" tylko 99%. Bo 100% PoW BCH to tylko 4% całej dostępnej mocy PoW.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:28 przez qertoip, łącznie zmieniany 1 raz.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

podpis shnorra bch/btc

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:28

@ShadowOfHarbringer Żeby była adopcja muszą być regulacje, a czy on/off chain tego nie zmieni.
PS. następny wątek z OT. Ja tu kończę ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

podpis shnorra bch/btc

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:34

@@qertoip

Żaden z Twoich argumentów podanych powyżej nie podważa moich argumentów.

WitoldC pytał o to jakie nowinki technologiczne są dostępne tylko dla BCH, albo są rzadkością a są w BCH.

Podałem mu listę, która jest prawdziwa i aktualna.

Bardziej dokładnie:
qertoip pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:26 Bloki 32MB domyślnie - dosłownie zmienili stałą w kodzie na gorszą wartość LOL :D
Nie podważa mojego argumentu.
qertoip pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:26 "Zabeczpieczenie przeciwko atakowi 51%" - to jest zwykła dziura (podatność) wprowadzona do BCH, psujka; przyjęli sobie zupełnie arbitralnie że po 10 blokach transakcje są "finalne"; podczas gdy cała innowacja Bitcoina polegała na odejściu od binarnego finality na rzecz probabilistycznego finality
Nie podważa mojego argumentu.
qertoip pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:26 "Sygnatury Schnorra (zdaje się że brak konkurencji)" - wprowadzone na wariata do BCH po kilku latach pracy programistów BTC; obecnie korzyść zupełnie symboliczna; dopiero w połączeniu z innymi elementami (których nie ma) wniesie realne korzyści; w BTC jest to zaparkowane właśnie do wprowadzenia z innymi rzeczami aby całość miała sens
Nie podważa mojego argumentu.
qertoip pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:26 "CashShuffle" - to jest ficzer konkretnego portfela BCH a nie samego BCH; w BTC w tym zakreie jest o niebo silniejszy ZeroLink implementowany przez Wasabi Wallet https://github.com/nopara73/ZeroLink natomiast Monero nie jest "podobne" tylko jest to zupełnie inna liga prywatności (nie do odtworzenia ani w BTC ani w BCH)
Nie podważa mojego argumentu.
qertoip pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:26 "Zabeczpieczenie przeciwko atakowi 51%" - to jest zwykła dziura (podatność) wprowadzona do BCH, psujka; przyjęli sobie zupełnie arbitralnie że po 10 blokach transakcje są "finalne"; podczas gdy cała innowacja Bitcoina polegała na odejściu od binarnego finality na rzecz probabilistycznego finality
Nie podważa mojego argumentu.
qertoip pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:26 "Zmodyfikowany algorytm EDA" - kolejna psujka ("EMERGENCY difficulty adjustment") konieczna w BCH tylko dlatego że jest niebezpiecznym łańcuchem mniejszościowym w ramach PoW BTC
Nie podważa mojego argumentu.
qertoip pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:26 w BTC na dziś są compact blocks oraz
To nie jest konkurencja. XTHINNER działa dużo wydajniej od compact blocks.

XTHIN działał na podobnym poziomie co Compact Blocks. XTHINNER razem z graphene działa znacznie wydajniej, efekty są drastycznie pozytywne.

====================

To by było chyba na tyle, muszę sobie znowu zrobić przerwę od tego forum, bo dyskutowanie z debilnymi argumentami za bardzo mnie irytuje.

Nie mam siły korygować wszystkich tych pierdół, nie czuję żeby to był mój cel i moja misja w życiu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

podpis shnorra bch/btc

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:38

WitoldC pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:28@ShadowOfHarbringer Żeby była adopcja muszą być regulacje
Obrazek

Widzę, że kolega kompletnie nie potrafi myśleć. Kusi mnie żeby dodać do ignore.

Naprawdę chyba potrzebuję przerwę od tego forum.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: adiqq » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:41

lekarz pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:03Czyli w świecie kryptowalut potrzebne są dwie krypto:
- Jedna do przechowywania wartości i spekulacji (np. BTC lub właśnie BSH). Coś vide lokaty, akcje, obligacje, złoto.
- Druga do szybkich transkacji (np. ETH). Coś vide FIAT?


Ta druga to tak naprawdę będzie kilka walut, konkurujących ze sobą o miano bycie tą najważniejszą - tak jak w przypadku FIATów....(USD,EUR itd.)
A kto to będzie....fajnie wygląda z perspektywy czasu czołówka
2014
https://coinmarketcap.com/historical/20140105/
2015
https://coinmarketcap.com/historical/20150104/
2016
https://coinmarketcap.com/historical/20160103/
2017
https://coinmarketcap.com/historical/20170101/
itd...
jak widać, tutaj się może jeszcze wszystko zmienić....tak jak się sporo zmieniło przez te ostatnie kilka lat...

Dodano po 2 minutach 40 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:38Naprawdę chyba potrzebuję przerwę od tego forum.

tak tylko na marginesie - piszesz o tym od kilku tygodni (tak na przysłowiowe oko) a cały czas tutaj jesteś ;)
Tak samo piszesz, że tego i tamtego masz w ignorowanych, a mimo to często odnosisz się do tego co ci ignorowani napisali...
Aż tak bardzo uzależnia to forum? ;)

I piszę to, bo sam swego czasu bylem mocno uzależniony od...tak, forum też :D

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: qertoip » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:43

lekarz pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:03Czyli w świecie kryptowalut potrzebne są dwie krypto:
- Jedna do przechowywania wartości [...]
- Druga do szybkich transkacji [...]


Z grubsza się zgadza choć moim zdaniem jest więcej stopni swobody i zatem pewnie więcej "poważnych" kryptowalut będzie potrzebnych - choć wciąż niewiele.

1) Ekstremalna decentralizacja, ekstremalne bezpieczeństwo i niezawodność (Store of Value): BTC
2) Prywatność: Monero
3) Szybkie i tanie płatności: ??? jest tu milion konkurujących coinów ale ciężko o jakiegoś faworyta (na pewno nie jest nim BCH); najtrudniejszy problem to NIE "tanie i szybkie" bo to już mamy (na fiat) tylko jednoczesny skrajny brak cenzury - możliwość zapłacania za rzeczy, które wszyscy zgadzają się, że nie powinny być możliwe :D
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

podpis shnorra bch/btc

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:52

@ShadowOfHarbringer Wiesz chociaż co się dzieje na świecie? Nie|żle uregulowane krypto to problemy dla przyjmujących jak i dla płacących.
Dodając że ludzie we własnym gronie zawsze myślą "przecież to czym się interesuje znają wszyscy" ponieważ czyta się głownie o tym. Owszem dużo osób słyszała że jet coś takiego ja Bitcoin, ale co z tego (tłumacząc: niema adopcji bo niema zainteresowania).

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
A teorie spiskowe mają mało wspólnego.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:56

lekarz pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 22:13Czemu BCH/BTC jest tak nisko skoro BitcoinCash wydaje się bardziej innowacyjny? Inewstorzy tego nie dostrzegają? A może jednak nie jest?
Z mojego (czytaj Janusza) punktu widzenia. Bitcoin to jest Bitcoin. Jego odmiany powinny służyć do różnych celów. BTC = nowoczesne złoto. BCH = środek do płatności. BSV = do organizacji i logistyki, (nie tylko) - testamenty też a w przyszłości przy pomocy SI do unowocześnienia prawa i sądownictwa. Wszelki walki "early adapterów" szkodzą sprawie, w tym poglądom przez nich serwowanych. Ilość nowych szczegółów, qutasich rozwiązań (LN), opóźnia to co musi nastąpić.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

podpis shnorra bch/btc

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:59

adiqq pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:41 tak tylko na marginesie - piszesz o tym od kilku tygodni (tak na przysłowiowe oko) a cały czas tutaj jesteś ;)
Głupoty gadasz, kolejny nowicjusz który nic nie wie.

Wielokrotnie już sobie blokowałem to forum, ostatnio jakieś 2 miesiące temu mnie nie było na 2 tygodnie.

Ale raz zniknąłem na prawie pół roku.

Jesteście męczący, nic nie wiecie, nie rozumiecie skąd się bierze wartość kryptowalut, nawciskali Wam do głowy bzdur o "store of value" i trzeba wszystko tłumaczyć.

Nie mam siły.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: lekarz » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:27

WitoldC pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 09:28@ShadowOfHarbringer Żeby była adopcja muszą być regulacje ...

Z tym się nie zgodzę. Regulacje wszystko zabijają. Przykłady:
1. USA jest potęgą właśnie dla tego, że przez długi czas nie było tam, aż takich regulacji (wolny rynek, a wcześniej dziki zachód).
2. HongKong.
3. Chiny. Państwo komunistyczne ale z wolnym rynkiem.
4. Szwajcaria (swego czasu "regulacje" nie miały wstępu do ichniejszych systemów bankowych).
...
999. Polska. Drugi kraniec bieguna. Rozbudowana biurokracja. Sejm w ciągu roku tworzy więcej przepisów niż obywatel jest w stanie przeczytać (patrz tzw. sraczka legislacyjna). Wystarczyło by wprowadzić zasady wolno rynkowe. Drastycznie zmniejszyć regulacje i podatki. Polscy posłowi jeździli by dziś Bentlejami, a obywatele nie byli by tak znerwicowani.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

podpis shnorra bch/btc

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:34

lekarz pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:27Wystarczyło by wprowadzić zasady wolno rynkowe. Drastycznie zmniejszyć regulacje i podatki
Czy to też nie jest regulacja? Chodzi o to żeby było wiadomo na czym się stoi a nie, że wypowiedzą rachunek bankowy,lub ubzdurają sobie że powinieneś zapłacić PCC ale nie musisz jak spełnisz bliżej nie określone wymagania :roll: czy każą zapłacić za dziesięć lat wstecz podatek od podatku ;)

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 9 maja 2019
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: championbit » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 11:01

@qertoip świetne zestawienie, mnie najbardziej bawią te wypociny:

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 08:29- Zmodyfikowany algorytm EDA, dostosowywujący Hashrate to aktualnych warunków sieci, dzięki czemu transakcje przechodzą płynnie i bloki wpadają bardziej równo (brak konkurencji)
- Zabeczpieczenie przeciwko atakowi 51% i zmniejszające ilość re-orgów które preferuje aktualny łańcuch do 10 bloków nawet jeżeli inny łańcuch jest chwilowo dłuższy (brak konkurencji)
Zmienić model regulacji trudności (największy atut i symbol bezpieczeństwa w BTC) i wmówić ludziom że to przyniesie więcej korzyści. To samo mówił przecież Bitcoin Gold. Szkoda gadać, Ci ludzie mają wyprane mózgi i łykają wszystko jak pelikany.
Ja wciąż czekam aż ktoś znajdzie te błędy w segwicie które miały zabić sieć...

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: lekarz » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 11:19

WitoldC pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:34Czy to też nie jest regulacja?
W pewnym sensie. Ale to jest mało istotne.
WitoldC pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 10:34Chodzi o to żeby było wiadomo na czym się stoi a nie, że wypowiedzą rachunek bankowy,lub ubzdurają sobie że powinieneś zapłacić PCC ale nie musisz jak spełnisz bliżej nie określone wymagania :roll: czy każą zapłacić za dziesięć lat wstecz podatek od podatku ;)
Przecież mi dokładnie o to samo chodzi. PROSTE, JASNE, ZWIĘZŁE ZASADY. Polscy politycy mieliby czas na to żeby wybrać sobie nowego Bentleya co miesiąc zamiast mnożyć kolejne przepisy w tym podatkowe. W tym samym czasie polski obywatel zamiast gmatwać sobie głowę czy ma zapłacić PCC, akcyzę, katastralny, od powietrza czy od CO2 płaciłby tylko 22% przy zakupie w sklepie lub na stacji benzynowej.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

podpis shnorra bch/btc

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 11:33

lekarz pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 11:19 Ale to jest mało istotne.
Według mnie dla adopcji to jest bardzo istotne. Nikt nie będzie ryzykował, szczególnie że jak na razie mało komu się to opłaca(mały popyt na taką usługę), no chyba że darmowa reklama ;)
Prosty przykład "elektryczne hulajnogi też nie miały regulacji, ale zaczęły się problemy i bach regulacyjka ;) https://businessinsider.com.pl/motoryza ... ch/1s1bdsk
Niektórych rzeczy nie przeskoczymy.

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: lekarz » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:18

WitoldC pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 11:33Według mnie dla adopcji to jest bardzo istotne. Nikt nie będzie ryzykował, szczególnie że jak na razie mało komu się to opłaca(mały popyt na taką usługę), no chyba że darmowa reklama ;)
....

Kwestia spojrzenia i przekonań. Nie masz litości dla polityków:( Czemu zamiast czasu wolnego i fajnej fury będą musieli zatwierdzać kolejne ustawy i jeździć na hulajnogach:(

Ja osobiście uważam, że kraj wielkości Polski, który wprowadziłby "REGULACJĘ" dającą możliwość obrotu kryptowalutami w sposób wolny stałby się w szybkim czasie potęgą.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: gofer » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:28

lekarz pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 08:35Zastanawiam się czy w przyszłości BCH znowu nie wystrzeli bo przecież BTC na pewno się przyblokuje, a w przeszłości inwestorzy już "dawali znać kursem" co o tym myślą.
Wystarczy, że górnicy z BTC przerzucą się na BCH i BTC jest w dupie bo nie będzie miał kto przepychać transakcji. To co opisujesz to właśnie było tak, że najpierw górnicy się przerzucili a później cena BCH poszła w górę.

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: lekarz » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:43

@qertoip co powiesz na argumentację @ShadowOfHarbringer ?
Można powiedzieć, że na każdy Twój argument ShadowOdpowiedził: "Nie podważa mojego argumentu." Dzielnie broni BCH. Może jednak BCH to przyszłość, a jeśli nawet nie to może jednak niedługo pokaże rogi? Według mnie jest on ostatnio trochę niedowartościowany:)

Dodano po 9 minutach 20 sekundach:
gofer pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:28Wystarczy, że górnicy z BTC przerzucą się na BCH i BTC jest w dupie bo nie będzie miał kto przepychać transakcji. To co opisujesz to właśnie było tak, że najpierw górnicy się przerzucili a później cena BCH poszła w górę.

Sugerujesz, że ilość przepchanych transakcji zależy od ilości górników? Nie bardzo rozumiem. Mógłbyś rozwinąć myśl?

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

podpis shnorra bch/btc

Postautor: WitoldC » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:52

@lekarz W BTC regulacja trudności jest co 2 tygodnie, jeżeli górnicy odejdą to bloki będą wpadać odpowiednio rzadziej.

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: lekarz » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:55

WitoldC pisze: poniedziałek, 10 czerwca 2019, 12:52@lekarz W BTC regulacja trudności jest co 2 tygodnie, jeżeli górnicy odejdą to bloki będą wpadać odpowiednio rzadziej.


Czyli ten BCH nie jest taką złą alternatywą:) Wystarczy, że na wstępnym etapie bańki ludzie przyblokują BTC, górnicy zobaczą, że średnio im się opłaca zostać z BTC i przeskoczą na BCH.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

podpis shnorra bch/btc

Postautor: gofer » poniedziałek, 10 czerwca 2019, 13:00

@lekarz jak znajdę filmik, w którym ktoś to fajnie przedstawił to go tu umieszczę, bo nie pamiętam na jakim kanale yt to było, wiem, że najpierw był dump hashrate'u na BTC i wzrost na BCH, chwilę później cena zaczeła iść w górę

Wiem, że było to 12.11.2017 roku.
W tym dniu BTC i BCH mieli zbliżony hashrate. Widać, że w dniach 9-15 listopada połowa hashrate z BTC przeszła do BCH.
http://images.devs-on.net/Image/oxIfwUZ ... Obszar.png

Poniżej jak zareagowała cena:
BTC
http://images.devs-on.net/Image/MYZ1AWj ... Obszar.png

BCH
http://images.devs-on.net/Image/PqP9ind ... Obszar.png

Jeszcze wykres opłat w dniu 12.11.2017
http://images.devs-on.net/Image/amVMZC5 ... Obszar.png

Także może warto śledzić ruchy górników i opowiednio szybko skupować BCH?

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości