Wypłata z bitomatu - problem

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: miso20 » czwartek, 6 czerwca 2019, 23:15

@vulcs1 a dlaczego "ten bitcoin" to wg ciebie właśnie BTC Core, a nie np Bitcoin Cash czy SV albo Gold, Diamon i inne? Przecież to też były hardforki :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: prezes » piątek, 7 czerwca 2019, 06:44

vulcs1 pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 22:35Za dużo prezesa się naoglądałeś który zafiksował się na upadku bitcoina.
Ty się chyba za to za dużo naganiaczy naoglądałeś którzy w kółko jak mantrę powtarzają że Bitcoin to store of value. 10 lat to trochę za mało czasu żeby wyciągać tak daleko idące wnioski ale jak widać dla osób które od dwóch lat interesują się BTC nie stanowi to żadnego problemu.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: benq » piątek, 7 czerwca 2019, 07:07

@vulcs1
Złoto - kilka tysięcy lat historii, szerokie zastosowanie w przemyśle, wartości wizualne (jubilerskie), większość populacji globu zaznajomiona z tematem.
Bitcoin - 10 lat jazdy bez trzymanki na ciągle upadających giełdach, internetowe płacidło, którego zastosowanie dla przeciętnego człowieka jest zbyt trudne i ekonomicznie nieuzasadnione.

Twoja definicja store of value musi być ekstremalnie szeroka. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: mecenas » piątek, 7 czerwca 2019, 07:18

vulcs1 pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 22:35Za dużo prezesa się naoglądałeś który zafiksował się na upadku bitcoina.
Używam bitka od 2014r.
Swoje wiem.
Prezesa oglądam sporadycznie.

vulcs1 pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 22:35nie można dodrukować BTC [...]
Nawet fizyczne złoto można dodrukować, tylko się nie opłaca.
BTC to demokracja a w demokracji wszystko jest możliwe jak zatroszczysz się o ludzkie głosy. Dodruk to tylko kwestia odpowiednio zdyscyplinowanej propagandy. Sztuką nie jest powtarzać slogany, sztuką jest nie ulec propagandzie.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: rav3n_pl » sobota, 8 czerwca 2019, 00:03

Czy naprawdę każdy wątek musi zmieniać się w burdel o tym jak zły jest Btc???
Jprd
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: prezes » sobota, 8 czerwca 2019, 09:29

@rav3n_pl marzy Ci się cenzura, żeby kasować niewygodne fakty? Skoro Bitcoin jest zły i niewydolny to trzeba o tym mówić, żeby ostrzegać młody narybek nieświadomy jak to wszystko działa, żeby nie było później takich tematów jak ten, że gość wysłał sobie BTC i nie doszło bo nikt mu nie powiedział że sieć Bitcoin jest niewydolna i się zapycha. Może następni przeczytają ten wątek i nie popełnią już tego samego błędu.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: rav3n_pl » sobota, 8 czerwca 2019, 16:03

@prezes to powiedz w końcu jak dużo wtopiłeś, bo od jakiegoś czasu tak plujesz jadem że aż się zastanawiałem czy ktoś konta nie przejął.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: Wymazywanie » sobota, 8 czerwca 2019, 16:44

benq pisze: piątek, 7 czerwca 2019, 07:07 @vulcs1
Złoto - kilka tysięcy lat historii, szerokie zastosowanie w przemyśle, wartości wizualne (jubilerskie), większość populacji globu zaznajomiona z tematem.
Bitcoin - 10 lat jazdy bez trzymanki na ciągle upadających giełdach, internetowe płacidło, którego zastosowanie dla przeciętnego człowieka jest zbyt trudne i ekonomicznie nieuzasadnione.

Twoja definicja store of value musi być ekstremalnie szeroka. ;)
https://en.wikipedia.org/wiki/Store_of_value

Pitolisz głupoty. BTC spełnia wszystkie cechy z tej definicji store of value. Dodatkowo, jego "siła nabywcza" względem dolara wzrosła wykładniczo, od samego początku. Więc nie tylko store of value, ale póki co inwestycyjnie dosłownie bomba.

Powiem szczerze - mam czasem dość pitolenia userów (zazwyczaj z 2017) o BTC, tak jakby nie wiadomo ile wiedzieli, bo nie odpadli po jednej bańce. Wyśmiewasz BTC jako store of value, a to jest kompletny nonsens. Argument, że BTC ma 10 lat a złoto tysiące (a raczej miliardy?:) to pseudo argument. Nie przeniesiemy się do roku 5000 czy 7000, byś łaskawie przyzwolił na rozpatrywanie BTC jako store of value. W dotychczasowej swej historii BTC zachowuje swoją wcześniejszą wartość i można z niej korzystać po czasie. Do tego oprócz zachowania dawnej wartości przez znaczną większość okresów, jego cena wzrosła tak mocno, że jest to największy lub jeden z największych przyrostów znanych w historii (wg mnie w dużej mierze z powodu startu od bliskich 0 wartości, inaczej mogłoby być jakby startował jak akcje z określoną ceną zakupu i wsparciem). Nauczyliście się tej samej mantry jaki to BTC jest zły, drogi, nie dla ludzi itd. Część tego to prawda, ale tylko mała część. A niektórzy idą w skrajność i robią z igły widły. Trochę więcej samodzielnego myślenia, a nie powtarzanie bzdur po socjopacie, który sprzedał w 2015 BTC w dołku i wieścił upadek a potem tylko rosło i ma przez to problemy nerwowe a na forum daje głównie upust nienawiści od 2015-2016 roku. Doedukuj się nt store of value zamiast klepać głupoty na forum. Pozdrawiam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: benq » sobota, 8 czerwca 2019, 19:05

@Wymazywanie
Choć lubię Cię i szanuję, to zjedź snickersa, bo po urlopie wróciłeś bez humoru i strasznie gwiazdorzysz :P
Odrobina szacunku. Co to za różnica kiedy kto się zarejestrował na forum? Nie wiem ile masz lat, ale w rozmowie z ludźmi F2F też sugerujesz że są głupsi, bo urodzili się 3 lata później od Ciebie?

Ale do rzeczy, bo przecież nie lubisz pitolenia.
Co to za store of value, skoro zupełnie nie wiadomo jak się zachowa w najbliższym czasie?
Co to za store of value, którego historia jest tak krótka, że nie da się w żaden sposób przeanalizować jego zachowania podczas długotrwałych cykli wzrostowych i spadkowych?
Cóż to za store of value, którego wartość potrafi spaść o 50/70/90%?
Ciekawe ile ludzi kupując BTC na bańce 2013 roku, przez kilka następnych lat obserwowało jak ich "store of value" przechowuje coraz mniej value.

Pewnie zaraz zaatakujesz, że ceny przykładowego złota też bańkują i dołują.
Fakt, kto kupił złoto na przełomie lat 70/80-tych dopiero po 30 latach mógł się odkuć, a w niektórych momentach było blisko -80% straty.

Tylko w całym tym okresie nie wynaleźliśmy alternatywnego surowca dla złota w przemyśle czy medycynie. Złota biżuteria nie straciła nagle swoich właściwości. Żadne nowe złoża, zdolne wstrząsnąć światową podażą i ceną nie zostały odkryte.
Tymczasem BTC ma kilka tysięcy konkurencyjnych produktów, z których malutka część pozwala wykonać dokładnie te same czynności szybciej i taniej , to co Twoim zdaniem gwarantuje tak stabilną pozycję BTC na świecie?
W obecnej chwili jest niekwestionowanym liderem, druzgocąco większa moc sieci niż BCH, znacznie lepsza decentralizacja niż LTC, bezsprzecznie największa rozpoznawalność ze wszystkich kryptowalut - ale to wszystko są rzeczy bardzo zmienne i ulotne. Minerzy w jednej chwili mogą przełączyć się na wydobycie BCH, banki mogą forsować swoje rozwiązanie oparte o choćby XRP, a retailerzy z całego świata mogą postawić mocno na sprawdzonego DASHa czy potencjalnie bardzo rozwojowe NANO.

p.s.
Sam się trochę zaorałeś zarzucając mi nieznajomość terminu, o którym piszę.
Tutaj ciekawy fragment podlinkowany przez Ciebie:
Wymazywanie pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 16:44https://en.wikipedia.org/wiki/Store_of_value
Obrazek
I nie chodzi tu o tę czy inna szkołę filozofii ekonomicznej, ale o zdrowy rozsądek.

Także być może ktoś z nas dwóch pitoli. Ale w tym przypadku to nie jestem ja ;)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: RuckenFetard » sobota, 8 czerwca 2019, 20:16

Wymazywanie pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 16:44Pitolisz głupoty. BTC spełnia wszystkie cechy z tej definicji store of value. Dodatkowo, jego "siła nabywcza" względem dolara wzrosła wykładniczo, od samego początku. Więc nie tylko store of value, ale póki co inwestycyjnie dosłownie bomba.
Powiem szczerze - mam czasem dość pitolenia userów (zazwyczaj z 2017) o BTC, tak jakby nie wiadomo ile wiedzieli, bo nie odpadli po jednej bańce. Wyśmiewasz BTC jako store of value, a to jest kompletny nonsens.

Jesteś na tym forum 20 miesięcy dłużej niż Benq, to ma Ci dawać już etykietę "mędrca" kryptowalut ?
Skąd u Ciebie tyle jadu ? trochę to dziwne że religijnie wierzący gość lubi sobie tak pojeździć po ludziach o odmiennym zdaniu, jakoś niewierzący "ateista_szatanista" Benq pokazuje jednak szacunek do oponentów w w dyskusjach na tym forum.

Zarzucasz Benq brak własnego myślenia i logiki ponieważ napisał że według niego BTC nie jest store of value ?
Masz jakiś monopol na genialność i jedyną swoją prawdę objawioną?
Sprawiasz wrażenie że "święcie" uważasz że jesteś mądrzejszy od wszystkich którzy mają inne zdanie...
Może zamiast książek o tradingu i religiach warto by było przeczytać podstawy, na przykład "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi - Dale Carnegie" , dowiesz się tam między innymi, że krytykując kogokolwiek nigdy nie przekonasz tej osoby do własnych racji, nawet jeśli będziesz je miał.
W "realu" też tak rozmawiasz z ludźmi o odmiennych poglądach ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: revo » sobota, 8 czerwca 2019, 20:24

wyluzujcie trochę ;) tutaj filmik z bitomatu w Londynie na rozluźnienie :)
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: Wymazywanie » sobota, 8 czerwca 2019, 21:35

benq pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 19:05Choć lubię Cię i szanuję, to zjedź snickersa, bo po urlopie wróciłeś bez humoru i strasznie gwiazdorzysz
Odrobina szacunku.
Tego wstępu nie komentuje szerzej, bo to poziom dna i odstrasza od forum (czyli wybieg i uwagi typu "gwiazdorzysz" zamiast od razu do rzeczy pisanie). Twoje rozumowanie i to co potem piszesz o store of value jest błędne (zaraz dokładniej napiszę czemu, bo w międzyczasie odp. na inny post).

@RuckenFetard Nie 20 miesięcy, jestem tu od 2013. Ja nie wprowadzam gradacji pod względem stażu, tylko napisałem, że często konta z 2017 i jedną banią prezentują irytującą pewność i wiedzę w każdym możliwym temacie, mimo, że - moje prywatne zdanie - kompleksowej wiedzy tam jeszcze nie ma, za to pojawia się od cholery dużo powtarzania stereotypów kryptowalutowych. Nie dotyczy to wszystkich oczywiście.

Ps.
RuckenFetard pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 20:16Skąd u Ciebie tyle jadu ? trochę to dziwne że religijnie wierzący gość lubi sobie tak pojeździć po ludziach o odmiennym zdaniu, jakoś niewierzący "ateista_szatanista" Benq pokazuje jednak szacunek do oponentów w w dyskusjach na tym forum.
Nie wiem co z Tobą nie tak, ale chyba wiele skoro tak o mnie piszesz. I nie wiem skąd masz błędne informacje o mnie - z własnego wyobrażenia? Nie jestem wierzącym w żadną religię człowiekiem. Przeciwnie, to z czym jakoś filozoficznie i duchowo sympatyzuje (panteizm, monizm, panenteizm itp.), jest uznane przez kościół za herezję i rodzaj ateizmu od wieków. Pisałem o tym kilka razy. Może masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, nie wiem, ja pisałem dość wprost o tym co sądzę na temat "metafizyczne".

Jak masz coś ciekawego do powiedzenia o store of value a BTC, to pisz, ale jak masz tylko niskiego lotu uwagi personalne do mnie jaki zaprezentowałeś, to szkoda i mojego i pewnie Twojego czasu.
benq pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 19:05Co to za store of value, skoro zupełnie nie wiadomo jak się zachowa w najbliższym czasie?
Argument kompletnie błędny. Argument a raczej pseudo argument z tego, że nie znamy przyszłości? :) Poważnie? Nie znamy przyszłości ceny/zachowania większości lub wszystkich papierów wartościowych, walut, aktyw, kruszców, nieruchomości. Jeśli uznać ten pseudo argument niskich lotów za prawdziwy i miałby decydować, że store of value = znamy przyszłość, to nic by nim nie było.
benq pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 19:05Co to za store of value, którego historia jest tak krótka, że nie da się w żaden sposób przeanalizować jego zachowania podczas długotrwałych cykli wzrostowych i spadkowych?
Zdanie zbudowane nie do końca logicznie. To po pierwsze. Czemu? Bo oczywiście, że da się przeanalizować historię ruchów cen. Co za problem? A może znów masz na myśli przyszłość jak powyżej? :-) Po drugie, co ma krótkość historii do rzeczy? Możemy powiedzieć jaki jest stan na taki okres czasu jaki mamy do dyspozycji i tyle. Nie oznacza to, że ten stan będzie wieczny, czy że będzie długo trwał. Nie oznacza też, że zaraz się skończy.
benq pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 19:05Cóż to za store of value, którego wartość potrafi spaść o 50/70/90%?
Znowu wychodzi brak myślenia. Store of value to nie spekulacja krótkoterminowa. Szybki spadek czy wzrost o dużo % nie interesuje raczej inwestorów długoterminowych. Ich interesuje długofalowa tendencja. W przypadku store of value mamy do czynienia z warunkiem zachowania wartości, nawet nie z jej wielkim wzrostem. BTC jednak nie tylko zachowuje wartość (czyli jest store of value), ale też i ją w sposób wykładniczy pomnożyło. Wahania typu -80% czy +500% w krótkich okresach są niemal bez znaczenia dla inwestorów długoterminowych. Jeśli mylisz spekulację i jej wahania krótkoterminowe z inwestowaniem długoterminowym, to po prostu musisz poczytać, różnice są dość łatwe do znalezienia.
benq pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 19:05Ciekawe ile ludzi kupując BTC na bańce 2013 roku, przez kilka następnych lat obserwowało jak ich "store of value" przechowuje coraz mniej value.
Nie mam pojęcia i nie ma to jakiegokolwiek znaczenia dla naszych rozważań. Ludzkie zachowania są bardzo różne, my tu nie o nich rozmawiamy, ale o store of value a BTC. To co kto zrobi to jego umiejętności, jego sprawa, ale nijak się ma do tego jak przebiega zmiana ceny jakiejś rzeczy.
benq pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 19:05Tymczasem BTC ma kilka tysięcy konkurencyjnych produktów, z których malutka część pozwala wykonać dokładnie te same czynności szybciej i taniej , to co Twoim zdaniem gwarantuje tak stabilną pozycję BTC na świecie?
To jest inny temat i nie chcę za bardzo odchodzić w offtop. W skrócie o sukcesie BTC zadecydowało: był pierwszy, rewolucyjna technologia (wciąż w okresie niemowlęcym, ale rewolucyjna), wyjście od zerowej ceny i popularności (a wychodząc od zera do czegokolwiek wyżej, już mamy jakiś sukces), możliwość wspierania sieci przez zwykłe osoby z komputerem/potem koparkami, niezależność od systemu (przyciąga określony typ ludzi), itd. itd.

TAK - są lepsze, tańsze waluty, szybsze, i jak widzisz pozycja BTC i tak jest na tyle silna, że zachowuje swoja pozycje. Każdy ma prawo korzystać z jakich chce walut. Polecam używać różne. Dlaczego? Bo tak jest fajnie.
benq pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 19:05p.s.
Sam się trochę zaorałeś zarzucając mi nieznajomość terminu, o którym piszę.
Tutaj ciekawy fragment podlinkowany przez Ciebie:
Przeczytaj słówko "traditionally" . Tradycyjnie - owszem, to co tam piszą, zgadza się. Ja nie prezentuję tu tradycyjnego podejścia, to raz. Dwa, podałem link do wikipedii dla ogólnej definicji tematu. Moim zdaniem BTC spełnia cechy store of value. Tak, krótkiego, bo to nowość.

Nie przedstawiłeś żadnego argumentu, który mnie przekonał. Podałeś argument fantastyczny "bo nie znamy przyszłości" oraz argumenty typu "bo są wahania i dużo spada".

Nie odniosłeś się w żadnym razie do cech z definicji store of value. Wiesz czemu? Bo bardzo łatwo zauważyć, że BTC w długoletniej tendencji zachowuje wartość (i dodatkowo ją pomnaża). BTC jest store of value. Krótkim, owszem, ale jest. I pewnie dalej nim będzie, dzięki z jednej strony wyjścia od 0 w każdej kategorii (nie tylko cenowej), z drugiej nowatorskiemu produktowi, a z trzeciej rosnącemu popytowi i popularności na niego. Owszem, jest to nadal okres dziecięcy, ale uważam, że należy dostrzegać jego sukces, który może przerodzi się w jeszcze większy sukces (nie tylko samego BTC, ale innych walut i całego rynku).

Dodano po 8 minutach 21 sekundach:
benq pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 19:05Ciekawe ile ludzi kupując BTC na bańce 2013 roku, przez kilka następnych lat obserwowało jak ich "store of value" przechowuje coraz mniej value.
Jeszcze raz odnośnie tego powyżej. Znowu mylisz spekulację z inwestowaniem dłuuugoterminowym. Robisz jednak coś jeszcze gorszego - jeśli to co piszesz uznać za argument prawidłowy, to wychodzi postulowanie czy przyjmowanie, że store of value = niespadająca cena. Przecież to nonsens. Cena wszystkiego ma większe czy mniejsze wahania w obie strony. Store of value wynika z zachowywania wartości w długim terminie.


Czy masz jakiś argument, który nie polega na "bo nie znamy przyszłości?" albo który nie myli wahań spekulacyjnych z długofalową tendencją (lub nie tyle myli, co stara się wywrzeć nimi -wahaniami spekulacyjnymi - wrażenie... ...w treści jednak puste)?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: RuckenFetard » sobota, 8 czerwca 2019, 22:40

Wymazywanie pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 21:26Jak masz coś ciekawego do powiedzenia o store of value a BTC, to pisz, ale jak masz tylko niskiego lotu uwagi personalne do mnie jaki zaprezentowałeś, to szkoda i mojego i pewnie Twojego czasu
w zasadzie mam odmienne zdanie na każdy argument, który napisałeś, więc nie będę się za mocno produkował, powód jest jasny, wydajesz się osobą zupełnie nie otwartą na jakąkolwiek argumenty, które przeczą twoim.

Ja staram się przynajmniej czasami zastanawiać się, czy nie jestem w błędzie, lub czy prawda czasem nie leży po środku, u Ciebie widać totalny brak tej cechy, taki system binarny, zero jedynkowy, jak obierzesz stan 1 lub 0, to już tak zostaje chyba na wieki, zresztą na tym jak i w każdej innej społeczności jest sporo taki osób.

Dla mnie to store of value może zniknąć nawet w kilka tygodni lub dni, jest wiele zagrożeń i niewiadomych, opisze tylko jedno a mam w głowie ich kilka.
10 lat to jest po prostu śmieszny okres, biorąc pod uwagę że pierwsze 7 lat bitcoin był praktycznie nieznany i można było budować kolejne bańki tanim kosztem na garstce ludzi, wtedy to jeszcze faktycznie był technologiczną perełką i przełomem.

Dopiero od 2016 -2017 BTC zdołał przykuć uwagę napalonego tłumu, media to podchwyciły, a to jednak poczytny temat jak coś rośnie tysiące procent, dzięki temu udało się zbudować kolejną potężną bańkę i to w chwili destabilizacji i zapychania się sieci.
Wejścia na "szeroki" rynek tłumu, może być sygnałem do zmiany, ten tłum który tak kocha te wasze store or value został zwabiony jedynie czystą chciwością, ponieważ aktualnie BTC jest krypto walutą niepełnosprawną, z wieloma wadami, z których część ujawnia się wraz z nagłym wzrostem popularności, na dzień dzisiejszy użyteczność BTC i przydatność na tle innych nowszych rozwiązań jest wręcz komiczna.

Te wszystkie wady są w magiczny sposób ignorowane, pod tytułem "jakoś to będzie", "LN się rozwija", "to przecież nie musi służyć do płacenia", bo to "store of vale" "BTC był pierwszy i tak zostanie" "BTC przeżył 10 lat to przeżyje następne 10 lat" itd.....

Dla mnie to argumenty są z kosmosu, albo argumenty ludzi którzy są za mocno związani emocjonalnie lub finansowo z BTC.
Jedynym ratunkiem miał być LN, ale jak na razie nie widzę żadnego powodu dla którego masy będą się męczyć z taką ilością problemów jakie to na dzień dzisiejszy ciągle ten produkt generuje.

Moim zdaniem dopóki nie będzie to działać niezawodnie i prosto jak na przykład Visa, Revolut, Dash, NANO to nie ma przyszłości, jest tyko mania spekulacyjna oparta na marzeniach i wierzeniach. Ludzie nie są masochistami, są wygodni i nie lubią problemów i komplikacji z kanałami fee itd, lubią maksymalnie uproszczone rzeczy i na tym teraz buduje się biznesy.
Przykład jeden z wielu?
Blackberry był technologiczną perełką, geekowie byli wniebowzięci! Cud! Można było mieć sporą kontrolę nad oprogramowaniem, które dla wielu osób było niezrozumiałe i problematyczne, pojawił się pierwszy Iphone! Zero kontroli nad oprogramowaniem, ale w zamian za to uproszczona na maks obsługa smartphone, wszystko gładko i przyjemnie, bez komplikacji, bez zwiech czy zacinania, no i ta mega prostota... Co tam się "staneło"? blackberry zdechł ekspresowo, Iphone zawładnął światem.

Ten głodny tłum pod tytułem 1btc=1mln może przestać interesować się bitconem w każdej chwili, próbkę tego mieliśmy kilka miesięcy temu, zainteresowanie może totalnie zmaleć, wystarczy aby BTC spadał lub stał w miejscu, a w tym czasie wystarczy pompować inną kryptowalutę, minie rok lub więcej i ta nowa zostanie dumnie okrzyknięta nowym store of value!!! Oby to było coś co działa i mogło konkurować z prawdziwymi płatnościami, bo jeszcze niedawno realna większość zakupów poprzez BTC była robiona w dark necie, tyle że pozamykali już większość black marketów i zabierają się za następne...

Reasumując tendencja jaką mamy nie powinna się wiecznie utrzymywać, czyli użyteczność w dół, cena w górę .
Poza tym BTC ma mocnych opiekunów ceny i nie wiadomo co będzie im się opłacało zrobić, w którą stronę to pchać, chyba że dla was zachowania ceny BTC jest naturalne, jak tak to nie mam pytań ...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 9 czerwca 2019, 01:12

RuckenFetard pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 22:40Dopiero od 2016 -2017 BTC zdołał przykuć uwagę napalonego tłumu, media to podchwyciły, a to jednak poczytny temat jak coś rośnie tysiące procent, dzięki temu udało się zbudować kolejną potężną bańkę i to w chwili destabilizacji i zapychania się sieci.
Wejścia na "szeroki" rynek tłumu, może być sygnałem do zmiany, ten tłum który tak kocha te wasze store or value został zwabiony jedynie czystą chciwością, ponieważ aktualnie BTC jest krypto walutą niepełnosprawną, z wieloma wadami, z których część ujawnia się wraz z nagłym wzrostem popularności, na dzień dzisiejszy użyteczność BTC i przydatność na tle innych nowszych rozwiązań jest wręcz komiczna.

Te wszystkie wady są w magiczny sposób ignorowane, pod tytułem "jakoś to będzie", "LN się rozwija", "to przecież nie musi służyć do płacenia", bo to "store of vale" "BTC był pierwszy i tak zostanie" "BTC przeżył 10 lat to przeżyje następne 10 lat" itd.....
Szacunek za to, że Ci się chce z nim rozmawiać.

Ale żmudne Twoje trudy. U nich nie ma już żadnej logiki, rozsądku ani argumentów.

Jedyne co im zostało to myślenie stadne. Jak w instytucjach religijnych dla mas. To jest religia HODL.

Ja go po prostu dodałem do ignore jakiś czas temu i mam spokój.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 czerwca 2019, 01:57

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 01:12U nich
Jakich "nich" socjopato? Spekuluję oraz inwestuję i używam zarówno BTC jak i BCH, LTC, ETH, XRP, Dash, XMR, STR, Doge i wiele, naprawdę wiele innych crypto i nie mam z tym żadnego problemu. Dostrzegam wady i zalety różnych monet, rozwiązań w kryptowalutach. Używam różnych i nie tylko do spekulacji i inwestycji, lubię to. Głupie odpalenie walleta czy to BTC czy BCH czy ETH czy sprzętowe do multum walut daje mi radochę, tak jak dawało na samym początku.

Podejście fanatyczne, religijne, prezentujesz za to Ty, regularnie obrażając lub nazywając ludzi idiotami (albo mówisz, że nie mają moralności - to Twój nowy "genialny" pomysł na obrażanie) bo im BCH się nie podoba lub lubią BTC itd.

To co robisz jest właśnie gorsze niż polityka i ani nie szkodzisz BTC ani nie pomagasz BCH, przeciwnie, szkodzisz całemu temu środowisku. Podzieliłeś sobie świat na twardogłowych zwolenników BTC (źli, głupi, niemoralni) i zwolenników BCH (a BCH uczyni, że będzie mniej wojen lub nawet ich nie będzie - Twoje słowa). To jest chore co wyrabiasz i prawda jest taka - co przyznał sam admin kiedyś - że jesteś tu po prostu tolerowany mimo tego, że to co odwalasz nie powinno być tolerowane. Przez takie zachowania, ma się ochotę nie uczestniczyć w żaden sposób w tym środowisku, owszem, zajmować się giełdą, ale nie gadać o tym, nie czytać i nie pisać na forach i w mediach bitcoinowych. Zachowujesz się jak twardogłowy zwolennik Pis lub PO (obojętne, który szuka okazji by zaszufladkować kogokolwiek na forum jako "ten drugi, zły" i poobrzucać go błotem.

Kuuurwa, co się stało z tym Shadowem, który pisał hasło o BTC na wikipedię lata temu :?: :!: :shock:
Naprawdę się zmieniłeś w to co czytam gdzieś od 1-2 lat :?: :?: :?: Przecież to czysta nienawiść i świat podzielony na czarne BTC i Twoje dobre, białe BCH (trochę współczuję takiego życia - bo musi być przykre i słabe).


Świat to nie "czarne" BTC i "białe" BCH, świat jest w większości bardzo "szary".

Dodano po 8 minutach 59 sekundach:
RuckenFetard pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 22:40Dopiero od 2016 -2017 BTC zdołał przykuć uwagę napalonego tłumu
Nie, ten napływ tłumów był widoczny wcześniej - w zasadzie na każdej bańce, po prostu w 2017 był największy, najbardziej zauważalny.
RuckenFetard pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 22:40Reasumując tendencja jaką mamy nie powinna się wiecznie utrzymywać, czyli użyteczność w dół, cena w górę .
Poza tym BTC ma mocnych opiekunów ceny i nie wiadomo co będzie im się opłacało zrobić, w którą stronę to pchać, chyba że dla was zachowania ceny BTC jest naturalne, jak tak to nie mam pytań ...
W zasadzie napisałeś wiele w swoim poście o tym, że BTC działa słabo, zapycha się czasem itd., czyli rzeczy z którymi się zgodzę (na marginesie: nie zapomnij zaraz skrobnąć posta, że jestem wierzący choć nie jestem i że atakuje ludzi i że z niczym się nie zgadzam co ktoś inny powie). Resztę, którą napisałeś, to w zasadzie powiedziałeś w innych słowach to, co ja: że póki co BTC zachowuje wartość i rośnie, ale nie wiadomo jak będzie kiedyś. Przecież dokładnie to samo jest u mnie w poście.

W czym więc masz problem?

I jeszcze jedno na koniec:
RuckenFetard pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 22:40 Poza tym BTC ma mocnych opiekunów ceny i nie wiadomo co będzie im się opłacało zrobić, w którą stronę to pchać, chyba że dla was zachowania ceny BTC jest naturalne, jak tak to nie mam pytań ...
Jakich "was"? Ja piszę zawsze za siebie i przedstawiam swoje prywatne poglądy. Czy Ty też, jak Shadow dzielisz ludzi tu jak polityk na dwie grupy (sympatycy BCT i sympatycy BCH)? Przecież to chore. Można korzystać z różnych rozwiązań i dostrzegać wady i zalety wielu, ja akurat to robię od dawna.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: benq » niedziela, 9 czerwca 2019, 08:51

Wymazywanie pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 21:35Tego wstępu nie komentuje szerzej, bo to poziom dna i odstrasza od forum (czyli wybieg i uwagi typu "gwiazdorzysz" zamiast od razu do rzeczy pisanie).
Zaczynasz od lekceważących zaczepek, bzdurnych generalizacji, ale moja uwaga o gwiazdorzeniu to dno?
Hipokryzja do kwadratu.
Tym bardziej, że jesteś mistrzem w zaczepnych, spersonalizowanych postach wobec innych.

Wijesz się jak wąż, byle tylko wyszło na Twoje.
Zarzuciłeś mi brak znajomości definicji - czyli chcesz się nimi podpierać.
Kiedy wytknąłem Ci, że zgodnie z podaną przez Ciebie definicją nie masz racji - odbijasz piłeczkę, że Ty reprezentujesz niestandardowe podejście.
Come on, taka dyskusja nie ma sensu.

W mojej tradycyjnie rozumianej definicji store of value pozwala przetransportować wartość w przyszłość, choćby z myślą o dzieciach, także ok. 25 lat (jedno pokolenie) jest niezbędnym minimum, żeby dyskutować o store of value.
Inaczej musiałbym uznać akcje Facebooka za store of value i wiele innych rzeczy, które po pierwsze istnieją zbyt krótko, żeby dało się wyciągać na ich podstawie długoterminowe wnioski, a po drugie nie są unikalne i mają bardzo dużą konkurencję podobnych produktów na rynku, gotowych w każdej chwili wykorzystać ich najdrobniejsze potknięcie do przejęcia ich pozycji.

W całej powyższej wypowiedzi jedna rzecz jest jest prawdziwa i z nią się w pełni zgadzam.
Wymazywanie pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 21:35Moim zdaniem BTC spełnia cechy store of value.
Wymazywanie pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 21:35Moim zdaniem
I to tyle w tym temacie.
Nie widzę sensu kopać się z koniem, mamy inne poglądy na ten temat i tyle.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 9 czerwca 2019, 10:02

benq pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 08:51Hipokryzja do kwadratu.
Tym bardziej, że jesteś mistrzem w zaczepnych, spersonalizowanych postach wobec innych.
Przede wszystkim, to on jest absolutnym mistrzem hipokryzji.

Powybiera sobie z Twojej wypowiedzi tylko to, co mu pasuje i będzie tego używał przeciwko Tobie. Zobaczysz sam.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 9 czerwca 2019, 14:46

benq pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 08:51Zaczynasz od lekceważących zaczepek, bzdurnych generalizacji, ale moja uwaga o gwiazdorzeniu to dno?
Hipokryzja do kwadratu.
Zacząłem tylko od stwierdzenia, że "pitolisz głupoty" oraz, że często userzy crypto z ostatniej bańki prezentują pozorną wiedzę w wielu tematach i dużą pewność siebie, nieadekwatną do realnej wiedzy i umiejętności. Uważam nadal, że w niektórych tematach dotyczy to równie Ciebie. Nie widzę w tym nic obrażającego. W wielu innych tematach prezentujesz wiedzę jak najbardziej realną - a w pewnych uważam, że pozorną i to nic strasznego.

@benq Czemu nie odnosisz się do tego, co napisałem o Twoich argumentach, co uważam że jest w nich nie tak? Dość ściśle napisałem, co uważam że jest w nich błędnego (przypomnę: powoływanie się, że nie znamy przyszłości -co dotyczy każdego potencjalnego SoV - i powoływanie się na wahania spekulacyjne w rozmowie o długofalowej inwestycji - a przecież interesuje nas raczej długofalowy trend a nie krótkoterminowe wahania). Nie wiem czy długofalowy trend BTC się oczywiście utrzyma, przekonamy się za x lat.

A to na końcu, że z tego, że przedstawiam własne zdanie, próbujesz zrobić jakiś pokraczny wytyk do mnie - really? To już przytykiem do kogoś jest to, że przedstawia własne zdanie? :) Ty nie prezentujesz swoich prywatnych poglądów? :)

@ShadowOfHarbringer Tym co piszesz tylko udowadniasz dalej to co napisałem powyżej. Wiem, że czytasz wszystkie posty, choć krzyczysz jak to masz w ignorowanych ludzi. Ponowię pytanie jakie zadałem a Ty odpowiedz sam sobie, nie mi: co się stało z Shadowem sprzed lat? Naprawdę została tylko forumowa nienawiść 24/7 skupiona na podziale ludzi na tych zw. ze złem BTC i dobrem BCH? Naprawdę tak nisko upadłeś?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: benq » niedziela, 9 czerwca 2019, 16:32

@Wymazywanie
Skoro stosujemy inna "filozofię" - ja tradycyjną, a Ty niekonwencjonalną, to mamy odmienne zdanie.
Różnica jest taka, że ja nie atakuję Twojego stwierdzeniami, żebyś przestał pitolić głupoty, doedukował się i że gówno wiesz, bo niektórzy to już w 2010 roku obracali BTC.
Wymazywanie pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 21:35Argument a raczej pseudo argument z tego, że nie znamy przyszłości? Poważnie? Nie znamy przyszłości ceny/zachowania większości lub wszystkich papierów wartościowych, walut, aktyw, kruszców, nieruchomości. Jeśli uznać ten pseudo argument niskich lotów za prawdziwy i miałby decydować, że store of value = znamy przyszłość, to nic by nim nie było.
Właśnie dlatego w mojej tradycyjnej definicji papiery mocno spekulacyjne nie są SoV.
Kruszce, te z długą historią i mocnym oparciem w przemyśle jak najbardziej - skoro możemy prześledzić ich historię przez setki lat, to mówienie o długofalowej tendencji ma twarde podstawy.
Przewidywanie cen na okres dłuższy, niż cała historia istnienia danego aktywa to, nie przymierzając, wróżenie z fusów.
Tym bardziej, że jest to zupełnie nowe aktywo, które bardzo ciężko porównać do jakiejkolwiek innej rzeczy z dłuższą historią i znaleźć trafne analogie. Nie, bańka dotcomów, czy tulipomania nie są tym samym.
Nieruchomości - tutaj też sprawa wygląda inaczej. Ryzyko, że nieruchomości, które chcę pozostawić mojej rodzinie po mojej śmierci zupełnie stracą na wartości, znikną bez śladu, czy zostaną z dnia na dzień zastąpione inną technologią jest znikome - jeśli nie buduje bez zezwolenia i ubezpieczenia na terenie zalewowym.
Podobnie kupując Matejko czy Picasso, mogę stwierdzić, że tendencja cen wielkich dzieł sztuki jest zdecydowanie wzrostowa, nie zanosi się na odkrycie nieznanych 100 obrazów tego autora, ani dewaluacje jego osoby.
Tymczasem, tak jak pisałem, BTC ma konkurencję, która w każdej chwili może go pozamiatać robią dokładnie to samo, ale szybciej i taniej.
Nie wiem w jaki sposób Twoim zdaniem obaliłeś ten argument?
Chyba, że horyzont czasowy 10 lat, aby uznać dane aktywo za SoV 10 jest dla Ciebie wystarczający - dla mnie zdecydowanie nie.
Zresztą, BTC nigdy nie miał być store of value.
To pobożne życzenie tych, którzy dorobili się na trzymaniu dużych ilości bitów w początkowych latach ich istnienia.
Fakt, do tej pory działało. Fakt, mało który spekulant ma lepsze wyniki (śmiem twierdzić że jakiś 0,0001%) niż przypadkowy gość, który przypomniał sobie w 2013/2015/2017 roku, że ma jakieś bity kupione w 2010.
Ale to wcale nie musi oznaczać, że wykładnicze wzrosty są tak bardzo pewne w perspektywie kolejnych pokoleń.

Nie zrozum mnie źle, ja bardzo pragnę, żeby kryptowaluty stały się globalnym, niepowstrzymanym środkiem wymiany pieniężnej bez pośredników, pierwotnym peer-to-peer-electronic-cash. Bez tego by mnie tu nie było, sama spekulacja to nie do końca jest moja bajka, nie jestem typowym day traderem i nie ukrywam, że to NIE jest mój sposób zarabiania na chleb (którego btw nie jem ;) )
Po prostu nie widzę podstaw do twierdzenia, że pozycja BTC jest absolutnie niezagrożona przez jego coraz liczniejszą, silniejszą i nowocześniejszą konkurencję, dającą taki sam (lub lepszy) rezultat.

Prościej, gdybym ja miał dziś umierać, to byłbym spokojny o nieruchomości czy kruszce pozostawione mojej rodzinie w celu zabezpieczenia przyszłości moich dzieci.
Zdecydowanie nie byłbym spokojny o kapitał w krypto - choć bardzo mocno liczę na jeszcze gigantyczne wzrosty cen wybranych kryptowalut, potencjał spekulacyjny jest niebagatelnie większy, niż w przypadku w/w opcji, to potencjalna strata mogłaby zniweczyć znaczną część oszczędności.
Wymazywanie pisze: sobota, 8 czerwca 2019, 21:35To jest inny temat i nie chcę za bardzo odchodzić w offtop. W skrócie o sukcesie BTC zadecydowało: był pierwszy, rewolucyjna technologia (wciąż w okresie niemowlęcym, ale rewolucyjna), wyjście od zerowej ceny i popularności (a wychodząc od zera do czegokolwiek wyżej, już mamy jakiś sukces), możliwość wspierania sieci przez zwykłe osoby z komputerem/potem koparkami, niezależność od systemu (przyciąga określony typ ludzi), itd. itd.

TAK - są lepsze, tańsze waluty, szybsze, i jak widzisz pozycja BTC i tak jest na tyle silna, że zachowuje swoja pozycje. Każdy ma prawo korzystać z jakich chce walut. Polecam używać różne. Dlaczego? Bo tak jest fajnie.
Zwykłym osobom z komputerem nie opłaca się wspierać sieci BTC, nie opłaca się również kupować ASICów, niezależność od systemu to tez już nie jest cecha unikalna BTC. Nie widzę powodu, dla którego pierwszeństwo w powstaniu miałby na zawsze predestynować BTC do zajmowania obecnej pozycji. Na dzień dzisiejszy - król jest tylko jeden, na odległą przyszłość (ten mój pokoleniowy long term), król może okazać się nagi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wypłata z bitomatu - problem

Postautor: maky » niedziela, 9 czerwca 2019, 17:25

benq pisze: niedziela, 9 czerwca 2019, 16:32Nie widzę powodu, dla którego pierwszeństwo w powstaniu miałby na zawsze predestynować BTC do zajmowania obecnej pozycji.
Casus Betacamu i VHS czy jak to tam szło.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości